Home Beauty Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional

Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional

by katerina
Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.

Krásný den, milí čtenáři,

dnes se zaměříme na mé oblíbené téma, a to péči o ústní dutinu. Sice jsem produkty na testování obdržela už loni, ale na recenzi se dostalo až nyní. Ráda bych vám shrnula slabé a silné stránky zubních past Splat BIO Professional, tentokrát ve verzi s heřmánkem, jež remineralizuje zubní sklovinu, a s obsahem fluoridu (obal s perlou) pro zářivější úsměv a šetrnější bělení zubů.

Tuto řadu ode mě už velmi dobře znáte. O pastě Splat BIO Professional ve verzi a fíkem a šípkovou růží jsem pro vás připravila recenzi. Pokud se máte chuť podívat na moje předchozí zkušenosti a zjistit více o tom, jak vnímám design, ráda vás na článek odkázala.

Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.

Splat BIO Professional s heřmánkem pro remineralizaci skloviny

Z této pasty jsem upřímně nadšená! Konzistencí je sice řidší, něco mezi emulzí a gelem, ale z kartáčku nestéká. Má perfektní mentolovou chuť bez zeleného bylinného ocásku. Pění bohatě a v ústech je snad ještě příjemnější, než její sestra s fíkem Sensitive White (což byla má dosavadní „topka“).

Velmi dobře působí na problémy s citlivými zuby i dásněmi, pomáhá redukovat nepříjemné pocity a celkově zuby zoceluje a snižuje výskyt nepříjemných vjemů spojených s teplotními výkyvy nebo konzumací agresivnějších potravin. Jen je potřeba vydržet tak čtyři týdny, než si všimnete výraznějšího rozdílu, ale to mi vůbec nevadí. Ani věhlasné značky konvenčních past u mě nikdy nedocílily takového výsledku.

Plak odstraňuje skvěle. Dokonce také bělí úsměv. Ale tou nejzásadnější superschopností je to, že dech je při používání této pasty dlouho svěží a když se vzbudíte, tak v ústech nemáte žádnou polepšovnu. To umí všechny „Splatky“, ale tato ze všech nejlíp. Tuto pastu jsem si zamilovala. Bude patřit k pětce toho nejlepšího, co jsem v říši přírodní péče o zuby poznala. Určitě se k ní časem vrátím. Jediné, co bych jí vytkla je snad to, že člověk se musí s řidší konzistencí naučit zacházet. Ale to je drobnost a v zásadě tento výrobek osobní hygieny nemá chybu.

Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.

Splat BIO Professional s fluoridem pro zářivější a bělejší úsměv

S touto pastou mám trošku problematičtější vztah. Přiznám se, že chuťově mi příliš neseděla. Zdálo se mi, že je v kompozici nějaký divný ocásek, něco, co mi vadilo, zvláštní sladká zaobalenost. Ani z konzistence jsem zpočátku nebyla nadšená. Pasta je totiž hustá a tuhá. Esence pastovitosti! Z počátku bylo dost náročné jí z tuby vůbec dostat.

Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.

Na druhou stranu zuby čistila dobře, leč výraznější bělící efekt určitě pozoruji u kousku Sensitive White. Jsem vášnivý konzument čajů. Kávu nepiju, nekouřím, víno si dám příležitostně. Ale k zabarvení zubů bohatě stačí čaj… Pasta má přinášet výsledky už po čtyřech týdnech. Za mě spíš fungovala jako určitá udržovací kúra, která zabraňovala, aby se sklovina více zabarvovala.

Chvílím pěnivost, bohatý obláček pěny vydržel celé čištění v plné síle. Na jedno použití jsem si bohatě vystačila s množstvím pasty odpovídající polovině hrášku. Takže má Splat BIO Professional určitý ekonomický přínos. Já sama bych však dala přednost pastě s heřmánkem. Ovšem pro ty, kterým lékař doporučil pastu s fluoridem a zároveň s hydroxiapatitem vápníku, může být dobrou volbou. Bude se skvěle hodit pro ty, kteří mají problémy s kazivostí zubů.

Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.Recenze přírodních zubních past Splat BIO Professional.

Složením jsou obě pasty podobné, liší se jen v některých složkách. Ta s heřmánkem se pyšní 98= obsahem přírodních látek, ta fluoridová 96%.

Už jste zkusili pasty na zuby od značky Splat? Co na ně říkáte?

Budu se těšit na vaše komentáře tady i na IG.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment