Home Beauty Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional

Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional

by katerina
Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Krásný den, milí čtenáři,

mám pro vás jedno důležité sdělení! Už před časem jsem ze zájmu sáhla po pastách Splat BIO professional – tedy po zubní pastě Sensitive White a Healthy Gums. A mám to štěstí vás upozornit na to, že jsou od února také oficiálně v distribuci na e-shopech! Hurááá! Ale tento článek zhodnotí jejich kvality. V recenzi zubních past Splat BIO Professional si servítky brát nebudu.

Když i oko touží po tom jít si večer vyčistit zuby

To je divný titulek, že? Ale naprosto oprávněný. U značky Splat jsme zvyklí na určitý neotřelý a sexy standard, co se obalového designu týče. Z mého pohledu je ale nová řada Splat BIO Professional hvězdou zdaleka nejzářivější. Líbí se mi, že se v tomto kabátku ze zubní pasty stává tak trochu módní doplněk koupelny. Tmavý perleťový podklad a na něm elegantní vyobrazení klíčové suroviny, která udává jedinečnost daného výrobku. V případě Healthy Gums je to šípková růže, v případě Sensitive White fík. Oboje vypadá  skvěle. Krabičky a tuby jdou vzhledem ruku v ruce a tvoří tak opravdu líbivý celek.

Kozorohy a další zemní a praktická znamení jistě potěší, že Splat BIO Professional nešetří také na kvalitě obalového materiálu. Tuby z plastu jsou velmi příjemné do ruky, dobře se drží, víčka jsou sice šroubovací, ale masivní, a tak je manipulace s nimi jedna radost. Hrdla tub jsou tradičně zúžená, aby se  pasta na kartáček snadno přenášela a kontakt mezi zubním kartáčkem a čisticí hmotou byl minimalizován. Je ovšem jedna věc, která mi občas drobátko leze na nervy. Pružnost tuby umožňuje, že se vám v ní pasta může rozdělit na dva  „bochánky“. Když jste zvyklí na tubu tlačit v určitém místě, pasta se valí k opačným koncům. A já nemohu Aleše naučit, aby ji vždycky sunul směrem k hrdlu. Ale je to taková ta ženská drobnost. :))

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Jaká je zubní pasta Splat BIO Professional Sensitive White?

Senzorická zkušenost na jedničku

Hustota pasty je ideální, hodně připomíná pastu Splat Professional Ultracomplex, kterou jsem recenzovala loni. A tak jsem chválou na hustotu a konzistenci nešetřila. Zde je to stejné. Ovšem to pravé crescendo přichází po precizním dávkováním na kartáček. Jeden malý hrášek pasty vaše ústa zaplaví kvalitní hustou a lahodnou pěnou. Pasta Splat BIO Proffessional Sensitive White má okouzlující chuť, která, troufám si říct, sedne i těm nejvíc náročným. Není přehnaně větrová, vyznačuje se lehkou nasládlostí, je trochu ovocná, ale tak přirozeně, vůbec nepřipomíná ty syntetické příchutě, které se ve světě zubní hygieny staly velmi hloupým standardem. Aleš má úplně stejný názor, i jemu se po chuťové stránce tato pasta nejvíce líbila. Je prostě snadno stravitelná. Když si koupíte přírodní zubní pastu, srovnáváte. Ale tedy byste dali jedničku s hvězdičkou Splatu všichni. Jsem o tom přesvědčená. Ultracomplex od téže značky z řady Professional miluji. Ale po fících vonící a chutnající Splat BIO Professional Sensitive White miluji víc!

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Jak se na Splat BIO Professional Sesitive White tváří moje zoubky ?

Kvituji bohatou pěnu, jíž se tato zubní pasta vyznačuje. Je perfektní, dlouhotrvající a zuby díky tomu vydržíte čistit i déle než dvě minuty. Přitom víte, že nemusíte tlačit, všechno je tak, jak má být. Když ráno pulírujete úsměv,  aby měl světu co nabídnout, jde to hladce a sladce. Zbaví vás plaku, zbytků od snídaně i po noci, která přála desetihodinovému vydatnému spánku. Navíc máte příjemně svěží dech, život vám hned lépe chutná. Zuby vyhladí a zlepší jejich barvu, vyleští je. Když se chystáte do postele a zubům věnujete s touto pastou řádnou péči, můžete si být jisti, že ráno se neprobudíte s odporným mechovým povlakem v ústech. A čím častěji, resp. delší dobu pastu Splat BIO Professional Sensitive White používáte, tím lepší výsledky v tomto smyslu obdržíte.

Z dlouhodobého hlediska jsem viděla jasný posun v barvě skloviny. Ta totiž královsky prokoukla, mohly to být tak dva, možná tři odstíny. Skvělá zpráva pro všechny, kteří si odepírají teplé barvy rtěnek jen proto, že se bojí zažloutlých zubů. Efekt je srovnatelný jako s pastou Ultracomplex z řady Professional.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

A ještě poslední věc, za kterou si tento kousek z oblasti péče o ústní dutinu zaslouží pusu. Redukuje citlivost zubů. Řekla bych, že v mém případě o polovinu. Ten rozdíl se nejlépe pozná na studeném a teplém jídle, střídání těchto dvou podnětů. Vyzkoušela jsem, několikrát tento drsný test, u něhož bych obvykle uronila slzu. A výsledky se dají shrnout jen radostným úsměvem. Slzy se nekonaly. 🙂

Zkušenosti se zubní pastou Splat BIO Professional Healthy Gums

Citlivé dásně v hledáčku

Loni jsem byla poprvé na zubní hygieně, protože mi ji doporučili vzhledem ke zhoršené plakové situaci. Prý na to mohou mít vliv i rovnátka, protože se zuby tak přirozeně nepromývají slinami, které růst plaku umí do jisté míry potlačit a zpomalit. Právě plak má na svědomí nejen zubní kámen, ale také podrážděné a zanícené dásně. Bakterie z mechu zubního nasedají na vaše krásné dásně a terorizují je.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Na zubní hygieně mi dali zabrat. Z úst se mi valila krev, jako kdybych na jazyku převalovala střepy. Od té doby jsem dbala ještě víc dobrých rad dentální hygienistky. A mohu vám říct, že to zabralo, až ve chvíli, kdy jsem na scénu povolala zubní pasty Splat, jejichž složení a účinky překonaly vše, co jsem dosud zkusila. Citlivé dásně jsou v pořádku a v kondici. A na svědomí to má z velké části i tahle divoká růže – Splat BIO Professional Helathy Gums.

V popisu má hojit, léčit a pečovat o dásně. A to umí. Řekla bych, že velmi dobře. Po použití cítíte mírný svíravý efekt, který dásně stahuje, tonizuje. To pomáhá odvrátit problémy spojené s jejich krvácením a ústupem. Samozřejmě se ale neobejdete bez precizní techniky čistění zubů. Bez ní vás ani sebelepší formule nemá šanci zachránit.

Co do efektu vybělení zubů si vedla trochu hůře než Sensitive White, ale pořád jsem viděla, jak se jí daří udržovat o odstín až dva lepší stav skloviny, než když jsem značku Splat ještě nepoužívala. V tomto smyslu bych ji popsala jako udržovací přípravek zářivého úsměvu.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Obava z gelovější konzistence

Každá pasta Splat má trochu jinou konzistenci. V případě Splat BIO Professional Healthy Gums se jedná o gelovitou hmotu tlumené růžovočervené barvy. S tímto typem konzistence jsem v minulosti neměla zrovna dobré zkušenosti.  Tečou, chuť bývá příšerná, buď vám vypálí mozek nebo je jak perlička s tunou sladidla. Byla jsem mile překvapena, když se pasta spojila s chuťovými pohárky. Bylinná, lehká, osvěžující chuť. Splat mě zase dostal a zase potěšil. Navíc pěnivost byla téměř stejně skvělá jako u výše popsaného kousku.

Mimochodem je dělaná tak dobře, že z kartáčku nestéká, člověk ji nehoní celý brunátný vzteky po umyvadle. Opět výborně vychytaná receptura a ani u toho nemusel být Láďa Hruška. :))

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Život s rovnátky a pastami Splat BIO Professional

Život s rovnátky na svým způsobem určuje vaše ochota pravidelně je čistit, pokud máte tedy systém Invisalign. Jdete baštit, sundáte, po jídle vyčistit papulu  i rovnátka. Když máte pastu, která vás štve, loupou se vám z ní koutky, pochopitelně to flinkáte a nenosíte rovnátka tak, jak byste měli. S řadou Splat BIO Professional vám ale tohle nehrozí. Podle toho, co jsem měla možnost vyzkoušet, vás bude bavit čistit chrup i rovnátka. Chutnají po zásahu substancí Splat parádně. :)) A jsou svěží. Řeknu vám, občas se mi z těch plastových dlah zvedal žaludek. Zažloutlé, lehce páchnoucí, no jasně, stát se to může. Od doby, co je čistím pastami Splat, je plast čistší, má správnou nezašlou barvu a když je strčíte do pusy, je to v pohodě.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Ústní voda Splat Professional Herbal Complex

Zároveň s  pastami jsem se snažila používat také ústní vodu, ale nebudu vám lhát, ne vždycky jsem byla důsledná. Ústní voda Splat Professional Herbal Complex má božský obalový design a skvělý vršek, který slouží jako pohárek na vašeho večerního frťana pro zdraví ústní dutiny. Já ho plním sotva ze čtvrtiny. Používám zásadně večer, než jdu do postele, tak, abych už nepila. A to je onen kámen úrazu. Já dost často večer piju jako zděšená, mám obvykle v tuto dobu největší žízeň. Takže se mi účinky ústní vody těžko hodnotí. Ale našlo se 2 x 14 dní, kdy jsem se v kuse snažila držet doporučený způsob použití.  A proto budu hodnotit tyto periody.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Ústní voda má zelenkavou barvu, svěžejší než na postprodukčním procesem upraveném snímku. Voní jako květináč muškátů. A chutná zrovna tak. Je to bylinková nálož nebude asi sedět každému. Pokud máte rozmazlený jazyk, radši sáhněte po kokosu nebo citrónku.

V ústech je třeba vodu asi minutu promílat. Z tekutiny se vytvoří pěna. Buďte poctiví  a tu minutu tomu dejte. Potom vyplivněte. Nepolykejte. Následujícího rána se probudíte se zoubky hladkými a čistými, až je to k nevíře. Jestli bych si ji koupila znovu, nevím, ale tu kokosovou ano. Ale o té bude řeč jindy. Tato s pelargonií dělá dobrou službu lidem, kteří mají citlivé zuby a dásně. Zklidňuje. Hojí. Řekla bych, že zlepšuje dech. 

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Pelargónie má antibakteriální poslání. Bioaktivní vápník Calcis upravuje citlivost zubů. Výtažky z rakytníku, hlohu, heřmánku a šalvěje mají hemostatické a protizánětlivé účinky. Nejzajímavější je ale obsah Luctatolu, což je patentovaný komplex založený na mléčných enzymech a japonské lékořici. Chrání před zubním kazem a tvorbou plaku s účinností až 96 %. 

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Složení, nad nímž bychom se měli pozastavit

V případě Sensitive White je složení z 97 % přírodního původu. U pasty Healthy Gums pak z 99 %.

Splat BIO Professional Sensitive White

White system podle klinických studií dokáže zuby vybělit až o 1,5 odstínu. Nám pasta vydržela bez mála dva měsíce, takže dva odstíny jsou poměrně reálné i vzhledem ke klinickým důkazům.

Obsahuje abrazivní složku. Ale pozor, částečky oxidu křemičitého jsou dokonale zakulaceny, podobně, jako je tomu v kosmetice francouzské značky GERnétic. Díky tomu nedochází k odření skloviny/kůže/dásní. Dokonale kulovitý tvar spíše masíruje a pomáhá nabourávat nánosy plaku.

Pasta dále obsahuje extrakt z fíků, který chrání před vznikem zubního kazu, extrakt z ananasu, který chrání před tvorbou plaku. A pak je tu celý houf esenciálních olejů:

  • máta peprná osvěžuje dech
  • citronová kůra, mateřídouška i kůra z grepu pomáhají eliminovat řádění patogenů v ústech a především mají antibakteriální účinky.

Celou rovnici doplňuje extrakt z jalovce, který rovněž zatrhne řádění nežádoucím mikroorganismům. A bisabolol přirozeně zklidňuje.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Splat BIO Professional Healthy Gums

Hemostatický účinek, čili to, že vám dásně nekrvácí, mají na starost extrakt z jitrocele a ibišku, vitamín C, esenciální oleje z růže šípkové a hřebíčku. Dech osvěží esenciální oleje z máty, mandarinky a grepu. Povrch zubů naleští a prozáří papain a bromelain, dále  lyzáty a polymery (PVP).

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

Budu kráčet životem s pastami Splat?

To rozhodně budu. Dokud tahle značka bude dostupná na našem trhu, dobrovolně si už asi nic jiného nekoupím. Vynikající receptury, skvělá chuť, dobrá konzistence, perfektní pěnivost. Těmito vlastnosmi daleko překonají vaši oblíbenou konvenční  pastu. A výsledky většinu konvenčních past strčí do kapsy. Já už bych prostě o jiné značce péče o ústní dutinu neuvažovala. A mimochodem, tyhle dvě pasty jsem si pořídila sama, aby bylo jasno!

Ekonomické hledisko

Platíte 125 Kč za 125 g pasty. Za gram korunu. Za jedno čištění zubů přibližně 0,50 Kč. To je perfektní poměr na přírodní pastu. A i kdyby byla dražší, pořád se vyplatí. Takové účinky totiž u jiného výrobce jen tak neseženete.

Recenze zubní pasty Splat BIO Professional a ústní vody Splat Professional Herbal Complex.

You may also like

1 comment

Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional - IntuitiveDiary.com 9.11.2021 - 10:05

[…] podívat na moje předchozí zkušenosti a zjistit více o tom, jak vnímám design, ráda vás na článek […]

Reply

Leave a Comment