Home Beauty Velká recenze zubních past Splat!

Velká recenze zubních past Splat!

aneb jak je super mít zoubky připravené nejen na svátky

by katerina

Krásný den, moji nejmilejší čtenáři,

dostáváme se plnou parou před do adventních dní. A co si budeme. Správně bychom se měli postit, ale toto období bývá u nás v rodině plné setkávání, oslav a gratulací. K tomu se pojí i pochutnávání si na dobrotách. Proto bych vám ráda dala tip, se kterou pastou Splat nad snižujícím se pH v ústech vyzrajete nejlépe. Projděme si recenze těchto čtyř kousků!

Jedinou krásku, kterou z detailního popisu vynechám, je zubní pasta Splat Ultracomplex, protože jsem ji pro vás již recenzovala. Na konci článku ji ale v závěrečném srovnání uvidíte. A protože jsem v recenzi věnovala několik řádků i designu, nebudu se zde již opakovat. Pokud máte chuť rozšířit si poznatky, prosím, navštivte recenzi Splat Ultracomplex.

Zubní pasta Splat Apomatherapy

Je to vskutku výjimečný výrobek. První pasta gelové konzistence, která mne nedohání k šílenství. První pasta gelové konzistence, kterou jsem vyzkoušela a říkala si: Ano, tebe budu ráda používat opakovaně.

Klíčová levandulová

Jsem velký příznivec fialové, a tak mne ani zbarvení gelu nevyděsilo, spíše naopak. Nádherně propojuje vizuální stránku výrobku se jeho klíčovou ingrediencí, kterou je levandule. Pasta by totiž měla aromaterapeuticky působit nejen na ústní dutinu, ale též na vaše smysly. A levandule je proslulá svými zklidňujícími účinky, díky jejímu aroma se do říše snů budete ubírat poklidně. I z toho důvodu je častou součástí mých večerních směsí, které si vyrábím do aromalampy. Abych to uvedla na pravou míru. Narážím na levandulový éterický olej. 🙂 Chuť je však nesmírně příjemná. Žádné mýdlo! Je bylinná, lehkou, jemně nasládlá a osvěžující. Pro mne zcela vyhovující příjemný zážitek.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Jak působila na zuby a dásně?

Dobře. Dásně byly klidné. Opět jsem zaznamenala velmi pozitivní účinky na záněty a krvácivost, což poznám podle toho, že si dám tmavé maso a moje dásně v místech větších mezer nepřichází do zánětu ani čtyři hodiny po konzumaci, pokud u sebe nemám mezizubní kartáček a prostory mezi zoubky si nemohu vyčistit. Pasta výborně osvěžovala dech a navečer navodila klid. Nečekala bych, že zubní pasta něco takového zmůže. Z koupelny jsem se vždy ubírala rovnou do postele. Cítila jsem se ve větší pohodě. A že to bylo potřeba. Pastu Splat Aromatherapy jsem totiž používala zrovna v době, kdy jsem zažívala vrchol stresu kvůli přípravám své závěrečné univerzitní práce. Účinky na rozdivočelou psyché se hodily. Něco na té aromaterapii je.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Co vám ale nenabídne, to je velký rozdíl v bělosti zubů. Zde se mi prostě velký vliv na bělení neosvědčil. A byla bych ráda ještě za jedno vylepšení. Ranní dech po jiných pastách Splat byl prostě o poznání příjemnější. Ale celkově je tento výrobek ústní hygieny dobrý a mám ho ráda. Zejména pro ten pocit pohody a příjemnou chuť i aroma, jímž onu pohodu ještě podtrhává.

Bodové skóre: 8/10

Zubní pasta Splat Sensitive

Když jsem na obale zahlédla obrázek vlašského ořechu, říkala jsem si, co tam asi dělá. Pak jsem si vzpomněla na bylinkářské poučky mojí babičky a mamky. Ořešák patří mezi antiseptické a zklidňující prostředky. Posiluje odolnost tkání. Mám citlivé zuby i dásně, a tak jim tímto mohl výtažek z ořešáku hodně posloužit. Zvědavě jsem pastu začala objevovat. Už po prvním dni mi bylo jasné, že ji budu mít ráda. Nejspíš o chloupek víc než sestru s podtitulem Aromatherapy.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Konzistence, pěnivost a příjemná chuť

Tato pasta na zuby se vyznačuje trošku tužší konzistencí, ale není problém ji z tuby vytlačit. Má smetanově bílou barvu a perfektně pění. Chuť je osvěžující, není čistě mentolová, mírně bylinná, s nasládlým podtónem. Efekt při čištění je skvělý, pěna je stabilní dvě až tři minuty, než jsou zuby zcela hladké. Dech je po pastě svěží. Dokonce jsem se nemusela stydět políbit partnera na dobré ráno. V tom je tato pasta báječná.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Zuby silnější, úsměv zářivější

Splat Sensitive sensitive výborně čistí, ale především poměrně dobře zuby bělí. Při dlouhodobém používání posiluje zubní tkáň. Přispívá k remineralizaci. A především znatelně snižuje její citlivost. Pokud opravdu tuze rádi mlsáte, pro sváteční kratochvíle vám tento kousek vřele doporučuji. Sem tam cukrátka, zdobený perníček, potom zase kousek masa, sorbet, svařák, punč, vychlazený sekt. Až budete střídat teplé jídlo s vychlazenými lahůdkami, nakyslé omáčky s cukrovinkami, oceníte službu této zubní pasty. Žádný twist v menu už nebude problémem. Když bych měla zhodnotit svou vlastní situaci, zuby byly méně citlivé přinejmenším z 60 %.

Bodové skóre: 10/10

Zubní pasta Splat Sensitive White

Lahůdka mezi zubními pastami. Ta chuť…Někdy si říkám, že by vůbec nebylo od věci, kdyby přesně tak chutnal mentolový krém na cup cakes. Nasládlá, nikoli přeslazená, lehce osvěžující, s ovocným nádechem. Prostě symfonie. A nebudu šetřit ani dalšími superlativy. Je však škoda, že už je vyřazena z prodeje. Výrobce se začíná čím dál silněji orientovat na bio kvalitu, a tak doporučuji sáhnout po Splat BIO Professional Sensitive White. Je také s fíkem a je skvělá, patří do trojky mých nejoblíbenějších. Recenzovala jsem ji letos v únoru.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Čistit si zoubky i 6x denně

Kvůli rovnátkům si musím zuby čistit vážně často. Co jídlo, a že jím ráda, to čištění. Splat je značka, jejíž pasty jsou k tak častému použití dokonale uzpůsobené.  Nepřesušují koutky, nedráždí, jsou velmi šetrné. Prostě paráda. Mám-li vyhlásit favorita mezi pastami, co se bělení zubů týče… Bohužel musím konstatovat, že lepší výsledky jsem viděla u past Ultracomplex a Sensitive. Překvapilo mě to, protože Splat BIO Professional taktéž s fíkem, byla v tomto směru hvězdná. Nic se nedá dělat, někdy prostě očekávání nejsou naplněna. Ale rozhodně si nemyslete, že by proto byla tato zubní pasta špatná nebo nedostačující. Ne, ne! To Splat si mě zhýčkal jinými kousky. Ovšem pro tu chuť! Pro tu stojí za to pastu zkusit a koupit znovu.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

V čem je Splat Sensitive White premiant?

Rozhodně nezapře svou přednost: perfektně do hladka vyčistit zuby. Zdaleka to není výsada všech past na zuby s přírodními kořeny. Splat ale receptury, které vás zbaví posledního zrnka plaku, umí. Rozhodně vás potěší, že se plak po této pastě tvoří méně a méně. Ranní dech je příjemný. Pocit mechem porostlých zubů znatelně ustupuje až si budete ráno po měsíci používání pasty připadat, že se skoro netvoří. Zuby jsou posílené. Navíc nejsou tak citlivé, byť v otázkách citlivosti je Splat Sensitive lepší, než Sensitive White.

Bodové skóre: 8/10

Tak kterou si z velké čtveřice vybrat?

Trpíte-li citlivými zuby, sáhněte po pastě Sensitive. Pokud chcete příjemné chvilky po večerce, milujete levanduli, pak sáhněte po Aromatherapy. Patříte-li mezi ty, co potřebují řešit víc potíží najednou, rozhodně se vyplatí sáhnout po pastě Ultracomplex, která výborně pečuje o dásně i sklovinu. Pokud potřebujete plaku zatrhnout jeho řádění v ústní dutině, bude se vám líbit Sensitive White i Ultracomplex.

Dovolím si však tvrdit, že se zdravím zubů a ústní dutiny dokáží pomoci výborně všechny. Za ty dva roky, co značku používám, jsem neměla jediný kaz, zuby přestaly být citlivé a dásně netrpí na záněty. Doporučím vybírat intuicí a také podle toho, co je vám sympatické. A i kdyby jste nevybrali optimálně, budete vědět, že o kondici vaší ústní dutiny je postaráno, a tak příště můžete bez obav zkusit zase jinou. Chuťově jsou všechny příjemné. Nasazují vysoký standard, kterému konkurence může jen těžko dostát. Je buď hnusně sladká nebo příliš větrová. Já nestojím ani o jedno.

Velká recenze přírodních zubních past Splat Professional.

Pokud vás zajímá složení, mrkněte na stránky českého zastoupení značky. Tam najdete všechny klíčové informace. Pokud se chcete dozvědět více o hydroxyapatitu vápníku, což je vlastně hmota skloviny a dalších tkání v těle, doporučuji bakalářskou práci Markéty Žofákové z Univerzity Pardubice.

Zanedlouho vás čeká další recenze, tentokrát se zaměříme na nejvyšší řadu past Splat. A povím vám, že jsem ohromena. Konečně jsem objevila černou zubní pastu, která dělá, co má a neničí sanitu. Hurááá!

Zůstaňte v pozoru a sledujte Instagram, kde se objevují pravidelně upoutávky na články.

*** Recenze vznikla ve spolupráci (barter) se značkou Splat.

Krásný první adventní týden!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment