Home Beauty Recenze zubní pasty Splat Professional

Recenze zubní pasty Splat Professional

by katerina
Recenze zubní pasty Splat Professional.

Krásný den, milí přátelé,

už dlouho vám slibuji představení značky Splat, která se poměrně nedávno dostalo do sítě drogerií dm. Tam jsem ji také objevila poprvé. Bylo to na jaře letošního roku. Na přírodní zubní pasty nebo obecně ty s šetrnějším složením si potrpím. Protože nosím rovnátka. Protože zuby čistím třeba až 8x denně. Potřebuji něco šetrného a jemného. Přitom silného. Splnila tyto mé požadavky zubní pasta Splat Profesional?

Splat Professional ví, že oko bere, i když je to jen pasta na zuby

Mám ráda pěkné věci. Dobře navržený obalový design je klíčem k dobrému prodeji, pominu-li podmínku kvality produktu samotného. Nicméně když nemáte zkušenost, tak oko a intuice jsou rozhodujícími nástroji volby. Myslím, že Splat to ví. A tak pro své pasty vytvořil velice líbivý design, který se liší prakticky jen barevnými prvky. Ta moje růžová zubní pasta Splat je poslem zprávy: „Tvé dásně jsou pod mou něžnou ochranou.“ Přesně to jsou hledala. Také se mi líbí, jak výrobce s krabičkou i samotnou tubou pracoval dále. Například písmo v negativu (bílé písmo na barevném poli) je skvěle čitelné. A dostatečně velké. Bílé pole není zaplácané černými znaky, ale šedivými. Také jsou skvěle čitelné. Líbí se mi rovněž použité piktogramy. Tuba je také dobře navržená a má víčko, které u mne nevyvolává ranní nervový záchvat, protože by mi vyklouzlo, když jsem ještě rozespalá a nemotorná. Inu to že děláte jógu vám nezajistí, že po ránu sehnete hřbet a budete zkroucení v zákoutích pod umyvadlovou skříňkou zrovna s úsměvem a grácií.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Pár důvodů, proč mě zubní pasta Splat naprosto okouzlila

Pomineme-li design a vysoce funkční balení, z něhož se pasta snadno vydoluje, i když už je jí tam na poslední použití, jsem nadšená z konzistence. Je to prostě skutečná pasta. Snadno se přenáší na kartáček, nestéká, zachovává si tvar. Je radost s ní pracovat, protože ji člověk vůbec nemusí honit po umyvadle.

Pění a chutná

Zubní pasta Splat také skvěle pění. Proto jí stačí na kartáček vytlačit jen malý hrášek. Pěna je přitom stálá, bohatá a není agresivní. V tomto směru předčí vše, co jsem doposud zkoušela. Vydržíte si tak zuby komfortně čistit ony doporučované dvě až tři minuty. A přitom cítíte, že neubližujete dásním. Právě tohle umožňuje mít lehkou ruku na kartáčku.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Jemná a neutrální chuť je dalším plusem. Na tom mnoho přírodních zubních past ztroskotá. Tady cítíte osvěžující mentol v dávce šetrné k vašim sliznicím. Ne žádné „hallsky“. A to je skvělé. Je to nejchutnější pasta, kterou jsem doma měla za celé tři testovací roky, kdy nepoužívám jiné, než přírodní pasty.

Spokojené dásně, bílé zuby

Dásně jsou se zubní pastou Splat výsostně spokojené. Nekrvácí, nejsou podrážděné a netrpí zánětlivými projevy. Dásně byly vždycky můj kámen úrazu. Ale co se zklidnění týče, překonají i mojí dosud nejmilejší pastu od Himalaya. Samozřejmě se přitom nemusí zapomínat na to, že mezizubní kartáček je váš nejlepší kámoš. Bez toho zánět dásní zkrotíte opravdu jen těžko.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Lehké a neagresivní bělení zubní pasta Splat také zvládne. Je to pomalé, ale je to viditelné. Připadá mi, že nejde pouze o optické rozjasnění úsměvu, ale že skutečně bojuje s pigmenty usazenými na zubní sklovině.

A bonus nakonec. Docela dlouho si s touto položkou na seznamu ústní hygieny udržíte pocit hladkých a čistých zubů. Omezuje tvorbu plaku. nesnáším, když mám ráno v ústech mechovou vrstvu. V tomto případě byl přírůstek nechutnosti v ústech přes noc o polovinu menší.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Nedráždí okolí úst a nepraskají po ní koutky. V periorální oblasti mi také během používání zubní pasty Splat ani jednou nevyrašil byť jen náznak dermatitidy nebo nějaké alergie.

Cenová hladinka tak akorát

Tak právě v síti dm vyjde tahle kráska na 99 Kč. To by se někdo mohl prohnout v zádech protočit panenky. Oproti konvenčním pastám je to vyšší cena, ale mezi těmi přírodními je to skvělá cena. A to je zcela obhajitelné vzhledem k vlastnostem pasty. Už jsem popsala, že perfektně pění, takže jí nevyplácá člověk tolik. Navíc má lahodnou chuť. Sečteno podtrženo, v koupelně to s jedním uživatelem,  který si zuby čistí průměrně 2x-3x denně zvládne i tři měsíce.  Hádám, že měsíčně 33 korun člověk vyhodí za mnohem větší blbiny než za pastu na zuby.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Malé srovnání zubních past: Splat vs. Natura Siberica vs. Himalaya

To, co Splat, třeba pasty Natura Siberica neumí. Přestože mám tuhle značku opravdu ráda, jejich pasty mě neoslovily. Jsou gelové, málo pění, jsou větrové tak, že člověk lapá po dechu a po vypláchnutí úst si kontroluje, jestli má vůbec ještě jazyk. Je to silná kritika, já vím, ale tak to prostě je. Když bych si měla vybrat, vyberu Splat. A když by Natura Siberica udělala pastu jako Splat, budu je s láskou střídat, abych podpořila obě značky.

Možná si taky pamatujete, že jsem hodně chválila pastu s neemem od Himalaya. Je pořád dobrá, ale pořád ne tak chutná. Prostě si na chuť musí člověk zvykat. Splat je v tomhle naprostá neutralita. Jemný mentolový odér, žádná nechutná bonbónová sladkost. Neutralita v nejryzejší formě. A pokud porovnám ceny a účinky (Himalaya cca 159-179 Kč na 150 g), tak prostě Splat už zase vede.

Recenze zubní pasty Splat Professional.

Někoho by možná mohlo zarazit, že se vyrábí tyto pasty v Rusku. Ale já  osobně v tom nevidím problém. Jsou kvalitní. A další by mohl říct, proč nepodporuji lokální značky. A já bych na to jen reagovala tím, že ve chvíli, až vyvinou stejně pohodlnou a účinnou recepturu, ráda je taky podpořím. Ale to se dosud nestalo, nebo jsem takovou pastu na zuby z domácí produkce nepoznala.

A budu si pastu pořizovat opakovaně? No, jelikož už mám třetí balení, co byste řekli? Jasně!

Už jste si v drogerii nebo v online shopech všimli této značky?

Těším se na všechny vaše komentáře a na viděnou u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

2 comments

Recenze: Zubní pasty Splat BIO Professional - IntuitiveDiary.com 23.2.2021 - 10:44

[…] pasty je ideální, hodně připomíná pastu Splat Professional Ultracomplex, kterou jsem recenzovala loni. A ta jsem chválou na hustotu a konzistenci nešetřila. Zde je to […]

Reply
Recenze: Zubní pasta Biomed Superwhite - IntuitiveDiary.com 5.1.2021 - 10:48

[…] už jste si všimli, že jsem vám představovala zubní pastu Splat Professional Ultrarcomplex. A právě stejný výrobce stojí i za značkou Biomed. Ta je však ještě přírodnější, než […]

Reply

Leave a Comment