Home Beauty Recenze: Zubní pasta Biomed Propoline s medem

Recenze: Zubní pasta Biomed Propoline s medem

by katerina
Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

Krásný den, milí čtenáři,

je to hrůza, že? S tou zubní hygienou vám nedám pokoj. Ale proč taky, když právě krásný úsměv a svěží dech dokáží udělat s naší náladou tolik. Podrobně si v tomto článku zhodnotíme kvalitu přírodní zubní pasty Biomed Propoline

O značce Biomed jsem už psala, měla jsem možnost vyzkoušet jejich kokosovou pastu, která nebyla špatná, ale mám jiné favority. Design a funkčnost obolu je zcela totožná, proto vás odkážu na tento článek.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

Formule Biomed Propoline

Začněme s tím, co tato přírodní zubní pasta neobsahuje: fluorid, chlorhexidin, triklosan a silná antiseptika, SLES, parabeny, agresivní bělicí a abrazivní složky. To je velmi dobré, zvláště upozorním na SLES a agrasivní bělící a abrazivní složky. Mám citlivé dásně a zuby také. Pokožka kolem úst trpí, pokud na ni zaútočí SLES z přípravků zubní hygieny a osobně bych vám nic takového (pokud někdo nepřijde s revoluční kompenzační formulí) nedoporučila. Jak můj organismus reaguje, když je těmto látkám vystaven? Pokožka kolem úst zarudne, je citlivá, nadměrně se přesušuje a loupe. Zuby jsou citlivější. Dásně jsou obvykle rozedrané a více krvácí. Tento horor od Biomed Propoline nečekejte.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

Naopak  bych ráda vyzdvihla 99% obsah látek přírodního původu. Mezi nimi najdete:

  • hydroxiapatit vápníku získávaný ze skořápek posiluje sklovinu, doplňuje ji
  • propilis společně s výtažky z břízy a plantaninu banánu zklidňuje dásně, ale navíc má také hojivý a stahující efekt
  • Manuka med vyživuje a společně s esenciálními oleji z citrónu a meduňky osvěžuje dech a dává pastě velmi příjemnou chuť

A jestli si chcete ověřit přírodnost tohoto produktu, doporučuji vám podívat se na nového nákupního rádce, který se na přírodnost a bezpečnost kosmetických a dalších produktů specializuje.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

Aby vás to bavilo, musí vám to chutnat

Pasta má nažloutlou barvu, kterou jí propůjčuje med. Voní jako louka, je tam cítit rozkvetlá meduňka, meduňkový čaj z čerstvých lístků oslazený lžičkou zlatavého tekutého pokladu ze včelího úlu. Já si tu chuť opravdu zamilovala a dovolím si napsat, že mně sedí mnohem víc, než ta kokosová. Je to záležitost preferencí, ale pokud je med vaším lákadlem, klidně po pastě sáhněte, vaše koupelnová randíčka s kartáčkem na zuby díky ní dostanou nový rozměr. Já se na čištění zubů těšila a nešidila jsem ho. A buďme upřímní, rovnátka s její pomocí hned lépe „chutnala“. Chuť je jedna z největších předností tohoto přípravku.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

A když už hovoříme o těch randíčkách s Biomed Propoline

Abych se s pastou na zuby skamarádila a pozitivně hodnotila její služby, musí mi nabídnout nejen chuťový a aromatický zážitek. Musí především dobře pěnit a ustát ty dvě minuty, které očistě dutiny ústní věnuji. To znamená, že musí adekvátně, ideálně bohatě a jemně pěnit, aby vytvořila skvělou skluznou vrstvu, po níž bude kartáček bleskurychle a snadno odstraňovat zubní plak. Ano, tento můj požadavek Biomed Propoline splňuje bez výjimky. Pěna je krémová, stabilní, vydrží i déle, než dvě minutky. Je tak jemná, že proniká i do mezizubních prostor a ty se pak lépe udržují mezizubními kartáčky.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

Krvácející dásně?

Jelikož má výrobek výrazný stahující efekt, který preferuji, dásně jsou tonizované, klidné, myslím si, že určitou prevenci a zmírnění krvácení dokáže poskytnout. Jen počítejte s tím, že pokud už se vám zánět dásní udělá, sama pasta vás  nespasí. Bude to chtít více úsilí s mezizubním kartáčkem a pravidelné používání ústní vody. Mně se to stalo, zrovna jsme  si pochutnávali na luxusním hovězím mase, ale pokud jde o mezizubní prostory, je zrovna tato potravina prevít. I když jsem se po konzumaci oháněla mezizubním kartáčkem, někde mi tam kousek zůstal a zánět z toho byl jako trám. Ale alespoň se nerozšiřoval na ostatní mezizubní prostory. Na to si dávejte pozor. Jen dvě pasty působí víc preventivně, jedna končí Splat Professional Ultracomplex, druhá ale na trhu zůstává – Splat BIO Professional Healthy Gums.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

A co to bělení?

To je jediné slabé místo pasty, na rozdíl od kokosové téže značky jsem výrazný bělicí efekt nezaznamenala. Ale zuby jsou hezky vyleštěné, to ano.

Verdikt

Rozhodně ano, tato pasta je dobrá. Neobávala bych se pořídit si ji znovu. Až dokončím léčbu rovnátky, bude se její přítomnost v mé koupelnové rutině opakovat.  Výrovek vám taky mezi pastami neudělá díru do rozpočtu, stojí kolem 90 Kč. To není mezi zubními pastami s tak zajímavým přírodním složením zvykem. Obvykle je cenová hladina posunuta výše. Výdrž pasty v mém případě byla asi 2 měsíce (rozumějte, čistím až 6x denně). Normálnímu smrtelníkovi, který její služby potřebuje 2x až 3x za den vydrží klidně tři i čtyři měsíce. Balení obsahuje 100 g, což je také lepší průměr v segmentu.

Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.Recenze zubní pasty Biomed Propoline s medem a propolisem.

*Spolupráce s distributorem pro online obchody BELdent. P.S. Minulý článek o pastách byla moje vlastní nákupní iniciativa, takže nikoli spolupráce. 😉

Už jste vyzkoušeli pasty Biomed?

Těším se na vaše zprávy, klidně směrujte na IG. Na viděnou u dalšího článku.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment