Home Beauty Recenze: Letní dobrodružství s Jimmy Choo I Want Choo

Recenze: Letní dobrodružství s Jimmy Choo I Want Choo

by katerina
Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

Krásný den, milí #blogfriends,

už nějaký ten pátek koketuji s novinkou z dílny Jimmy Choo parfémem I Want Choo. Koketování je již natolik důkladné, že se po prvním letním dnu (ve smyslu teploty venku) odvážím sepsat své postřehy a příběh parfému. Tedy moji verzi příběhu.

Třpytivá mediální kampaň

Nemám zhola nic proti tomu, když mediální kampaň, jenž se váže k luxusnímu výrobku, ukáže svět v jiném koloritu. Ten značky Jimmy Choo je plný třpytek, hravosti, legrace a šťávy. No  konečně! To jsme v téhle prapodivné době potřebovali. Rebelské osvěžení, které připomíná podmanivost rozpustilosti, jež tolik zdobí plesy, večírky nebo letní večery. Miluji ten sexy odvaz, který se ve vizuálech objevuje. Ano, hlavní esencí je nekonečný třpyt, nejoblíbenější finiš slavného obuvnického domu. A pak hned trojice rozverných div, které vás nenechají na pochybách, že k usedlosti a minimalismu má vůně I Want Choo opravdu daleko.

V ponuré atmosféře posledních měsíců je to vítané rozptýlení, je to energie, která mi pomáhá uchovat v hlavě myšlenky na to, že snad bude ten svět zase jednou v pořádku. A rozhodně mi dodává energii tohle období překonat. Najít si odvaz i v poněkud okleštěných podmínkách rozletu.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

I Want Choo: Zářivá ženská silueta

Parfém mi dorazil v únoru, tuším, možná v lednu, ty zimní měsíce zasypané sněhovými vločkami mi splývají. Přišla jsem domů, otevřela balíček, nadšeně se kochala designem krásného flakonu, který jasně odkazuje k ženské siluetě, na to nebylo třeba ani číst press kit. Je to Diva s velkým D, ženská i dívčí zároveň, osobnost, která neztrácí kontakt se svým vnitřním dítětem. Je oděná v šatech z lesklého saténu meruňkové barvy, kolem krku má zlatavě třpytivý chokker a hlavu nosí vztyčenou tak, aby se zábavě, životu mohla podívat do očí. Ji totiž charakterizuje nekonečná láska k lidskému bytí, vnímá ho jako hru, jako nekonečné tvoření, radostné stoupání a klesání, dynamiku. Nebrání se tomu. Přijímá jej se svým vlastním názorem. Nebojí se ozvat a nemá problém používat svůj hlas, rozhodovat se, být krásná pro sebe. Vyzařovat protiklady, které zbožňuje. Tuhle řeč designu jsem si zamilovala.

Žena, která se nebojí být ženou je dneska skoro ohrožený druh. Snažíme se prosazovat v maskulinním světě, podléhat diktátu minimalismu. A mně to prostě nějak nenaplňuje. Jestli chcete jít  s davem, jako rybky se unášet proudem, hodně štěstí, tuhle vůni nekupujte. Jí totiž patří nejen touha, ale také odvaha a síla probudit svou vnitřní bohyni.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

Parfém vs. zima

První prohlídka nemohla zůstat bez prvního testu. Byla zima, mrzlo a já si říkala, že podle složení to bude letní láska…

Hlava: mandarinka, sametová broskev
Srdce: červená pavoučí lilie, jasmín sambac
Základ: vanilka, benzoin

Přestřelila jsem ve svém prvotním odhadu založeném na seznamu složek. Tahle vůně rozhodně patří i dalším obdobím. A to i zimě, kdy se rozvoní jako gurmánský elixír. Je těžší, sladká, broskev z vůně vystupuje celou dobu, tančí s pavoučí lilií a vanilkou. Vanilka, jíž sekunduje benzoin dává vůni až karamelový základ. Jasmín se pohupuje v pozadí v rytmu nenásilné samby, která oku lahodí plynulými výměnami. Vnímám určitou podobnost, avšak bez kurážné a na mě nechutně vyznívající pačuli, s některými kreacemi Jean Paul Gaultier. Dominance broskve vás ale nenechá na pochybách, že Jimmy Choo I Want Choo je rozhodně svébytnou vůní. Výdrž je v chladném počasí světová. Na oděvu jsem parfém vnímala téměř týden. Jednou střička zasáhla okraj lemu rukávu bundy. Jedinkrát. A můj nos i po sedmi dnech detekoval vonnou stopu nezanedbatelné síly! Ano, tato vůně patří žhavým zimním večírkům, párty, vyčlení vás z davu nejen svou intenzitou, ale také ojedinělostí. Považte, karamel, broskev a lilie, to rozhodně není běžná kombinace.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

A umí i něco dalšího. Když není večírek, svým účinkem na mysl vám ho rozpoutá v duši, i kdybyste byli zavření v obýváku. Zvedne vás klidně i v pyžamu z gauče a bude vás ponoukat ke snění, jenž proměníte v hudbu a pohyb. Je to velmi neposedná a temperamentní esence. A upřímně,  já v kompozici cítím ještě trochu medu, kterým je broskev zalitá. Je to taková ta zlatá poleva, do níž mnohonásobně a neslušně zaboříte ukazovák, abyste mohli tuhle laskominu okusit. A s velkou chutí si olíznete prsty.

Letní nektar

Víte, že já pro vás ráda testuji vůně dlouhodobě, poctivě, abyste věděli, jak se chovají, ať už se nad vámi vznáší roj Perseid v srpnu, nebo rozkvétají první fialky. A jak tedy pracuje Jimmy Choo I Want Choo v teplotách nad 12°C, protože to je přesně ta hranice, kdy se charakter parfému mění. Je to pořád stejně lahodný nektar, nicméně se stává v těchto teplotách lehčí. Do hry výrazněji vstupuje jasmín a mandarinka, kdežto vanilka s benzoinem se více ztrácí a je po nich v celkové kompozici jen nepatrná stopa, která dokresluje celý zážitek.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

Ve vyšších teplotách se rychleji prvotní úder sytého hustého nektaru s broskví, vanilkou, lilií a pro mě medem mění na lehčí vůni. Charakterizovala bych ji jako květinovou, s prvky orientálními. Tím by se tato kráska dala vystihnout. Po gurmánské zimě není ani památky. Líbí se mi i v této pozici. Je stále hravá. Je to dívka v šatech z šifónu nebo madeiry, která si nese v ruce slaměný klobouk, v druhé místo luxusní večírkové kabelky nese proutěný košíček plný dobrot a šumivého vína. Jde na piknik za teplého jarního dne, v duši má léto, mezi vlasy vyšisovanými sluncem probleskují paprsky zlaté hodinky. Usedá na deku, cítí přitom měkkost trávy. Rozloží propriety, nalije si sklenku vína do křišťálu a kochá se hudbou pozdních odpoledních hodin. Povídá si, nesměle a hravě flirtuje se svým společníkem. Ve vzduchu se mísí sympatie, romantika, rozvernost a tak přítomná přítomnost, že je téměř nemožné necítit to absolutní pohlcení okamžikem, který se v duši mění ve věčnost, v pravou podstatu ženství.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

Dvě autentické tváře téže ženy: I Want Choo

Odhalila jsem vám dva protipóly, které v sobě novinka z dílny Jimmy Choo snoubí. Každý se manifestuje jinak, každý má trochu jiné podmínky. Je až neuvěřitelné,  jak je esence ženství ztvárněná vonnou kompozicí, proměnlivá. Ale ano, to jsme my ženy. Jsme nevypočitatelné, umíme být něžné a dokážeme být i umíněné a svéhlavé. Umíme se bavit stejně tak dobře, jako pěstovat ticho a prohlédnout podstatu života. A ve všech těchto rozpoloženích si umíme zachovat svobodu, je to naše volba. Je to naše autenticita.

Verdikt

Nebudu se rozplývat nad designem, to už jsem učinila. Nebudu se rozplývat nad dílenským zpracováním a materiály. Jsou prvotřídní kvality a víc než slov se dožadují doteku. Vrátím se k intenzitě a síle. Ta je v zimě opravdu vysoká. Jedno stisknutí kulovité střičky vás zahalí na dlouhé dny do oparu I Want Choo. V teplém počasí se však vůně rychleji vytrácí a má tendenci se držet spíše u těla. Bude vyžadovat průběžné doplnění během dne, jednou, možná dvakrát. Stává se víc sametovou, krémovější. Po pravdě mne už napadlo, jestli v kompozici nejsou potajmu schované žluté květiny jako ylang-ylang. Já si tuto novotinu z dílny Jimmy Choo, která mimo jiné na světlo jako první vynesla také nové logo značky, zamilovala. Vždy jsem měla ráda hru protikladů, toto mne zasáhlo do mého srdce z vanilky, a dnes už z klidným svědomím mohu říci, že tam zanechalo velký cit k broskvi a lilii. Těším se, až vyjdu zahradnímu pikniku vstříc nebo tomu někde v přírodě provoněná právě doteky nektaru I Want Choo.

Recenze parfému Jimmy Choo I Want Choo.

*Ráda bych poděkovala společnosti Aprodelta za možnost novinku vyzkoušet. Tento článek vystihuje mou autentickou zkušenost s vůní, která se nezakládá na tom, že mi byl produkt poskytnut k otestování. Já vůně zkrátka miluji. Je to mé hobby, mé poslání. A vždy vám řeknu, jak se parfém vyvíjí, jak se chová, kde má slabiny, jaké jsou jeho silné stránky. Pokud byste chtěli vědět víc, spojte se se mnou na Instagramu nebo tady v komentářích.

Děkuji za vaši přízeň a přeji vám krásné pohodové jarní dny!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment