Home Health Recenze: Inhalační tyčinky Nobilis Tilia

Recenze: Inhalační tyčinky Nobilis Tilia

by katerina
Recenze inhalačních tyčinek Nobilis Tilia. Proti únavě a proti stresu.

Krásný podvečer, milí čtenáři,

mám tu téma, které by mohlo být velmi zajímavé, ať již jde o ty z vás, kteří právě podlehli nachlazení či chřipce nebo ty, na které pomaličku doléhá jarní únava a nedostatek sluníčka, kterým nás tato zima zásobila. Ale stejně dobře by mohla zajímat ty, kdož zrovna procházejí zkouškovým obdobím, chystají se na důležitá jednání či prezentace. Na zoubek se totiž dnes podíváme společně inhalačním tyčinkám, což je s nadsázkou řečeno, taková aromaterapie do kapsy. Už teď můžu říct, že mne tenhle nápad opravdu zaujal. Ale jak si vedl v praxi?

Jako obvykle se nejprve budeme věnovat obalu. Připomíná mi plastová pouzdra či zásobníčky, ve kterých měl můj táta kamenec. Pokud už patříte ke generaci, jíž tohle slovíčko nic neříká, pak vězte, že kamenec je super věc. Používá se na stažení cév a zastavení krvácení z rány. Je prima pro pány, kteří si ne vždy rozumí s žiletkou. A pro dámy vlastně také. Možná se vám při pohled na obal vybaví i něco jiného. Jelení lůj z přelomu devadesátých a osmdesátých let. Máte pravdu. Tyčinky i pro mne mají retro nádech. A docela dlouho jsem je musela zkoumat, než jsem, přišla na kloub otevírání. Dole tyčinku vyšroubujete. Nesnímáte víčko jako ze rtěnky. Tento typ zavírání totiž mnohem lépe udrží vonné látky koncentrované uvnitř. Zkrátka tak snadno při správném zacházení nevyprchají.

Recenze inhalačních tyčinek Nobilis Tilia. Proti únavě a proti stresu.

Podle etikety snadno identifikujete, že se jedná o dílo z laboratoří Nobilis Tilia. Typický obrázek jako z herbáře, stříbrně vyvedené logo. A samozřejmě nechybí ani informace o použití. Jediné, co zde nevidím, je složení. Ale to nevadí. Na krabičkách, v nichž se produkty dodávají, najdete i to. Jen jsem ji bohužel  založila kamsi do neznáma a o tuto věc se společně nepodělíme.  Z hlavy se mi tyto informace nedaří vytáhnout, je to přeci jen už víc než půl roku, kdy jsem si tyčinky zakoupila na podzimním World of Beauty and Spa.  Nicméně v Nobilisu jsou ochotní a určitě by vám tento dotaz dokázali zodpovědět.

V té proti únavě byste podle čichu i stránek NT měli najít citron, bio ravintsaru a bio borovici. Ppřipomíná mi chladivý horský vzduch, je osvěžující a má v sobě cosi, co zbavuje hlavu těžkých myšlenek. Ráda ji vozím v kabelce nebo batůžku na cesty, když mne čekají zkoušky, schůzky nebo cokoli, do čeho potřebuji vložit větší množství energie, ale od rána cítím, že nemám tak úplně svůj den. Několikrát během těch hodin, které si ode mne žádají mnoho aktivity a úsilí, odšroubuji víčko, přiložím tyčinku k „nozdrám“ a zhluboka se nadechnu. Nasaji ze všech sil vonnou kompozici a nechávám ji, aby mi pronikla až hluboko „do mozku“. Cítím, jak mne lehce šimrá a mrazí. Nejvíc zasahuje a povzbuzuje čelní část hlavy. Jako by měl nádech moc ozářit obtěžkanou mysl hýřící myšlenkami dávkou lehké bezstarostnosti.

Recenze inhalačních tyčinek Nobilis Tilia. Proti únavě a proti stresu.

Ráda tyčinku využívám i po náročných jednáních nebo ve chvílích, kdy jsem musela pobývat v místnosti s vydýchaným vzduchem. Hezky mne nakopne do dalších aktivit a povzbudí při cestování za volantem, v MHD nebo kdekoli jinde. Ale očekávat to, že vás zachrání před sadisticky naordinovaným spánkovým deficitem ve zkouškovém období? To by bylo dle mého názoru zcela zavádějící a přemrštěné očekávání. Nicméně pomocníka pro běžný den, společníka na cesty, co umí nabudit a zlepšit náladu, v této inhalační tyčince od Nobilis Tilia najdete spolehlivě.

Další, jíž vlastním, je určená proti stresu. Také ji vozím v kabelce a provází mne prakticky každý den. Jsem trochu „trémař“. Už se to díky disciplíně a také díky zkušenostem a získané životní moudrosti (berte to prosím s rezervou, pokora nade vše) zlepšilo, ale ráda si sem tam dopřeji malý doping. A tím jsou pro mne vůně.  Jenže kdo by s sebou tahal neustále flakon parfému? Já určitě ne. A tato tyčinka je lehká váhová kategorie s diskrétními rozměry. Když mě přepadne nával stresu, menší úzkost, vdechnu aroma bergamontu, které v tyčince převládá, konejší, přináší světýlko, které rozpouští psychické napětí. Uvolňuje mysl. Jsem pak schopnější lépe reagovat a užívat si život i v jinak náročných situacích.

Recenze inhalačních tyčinek Nobilis Tilia. Proti únavě a proti stresu.

Vůně, moji drazí přátelé, jsou kouzelné. Vděčím jim za mnoho. A když se podívám na život jako celek, na všechny svoje významné vzpomínky, nakonec zjišťuji, že každá má svou vůni. Každé období je jinak provoněné. Těší mne, že jsem tuto „vychytávku“ objevila. Líbí se mi také, že si ji můžete pořídit v setu a že zákazník najde například aromaterapeutickou záchranu do kapsy i pro případ nevolnosti. To bych vyzkoušela ráda v létě při cestování. Někdy mi v horkých dnech transportní prostředky nedělají úplně dobře.

Balení tyčinek je z odolného plastu a myslím si, že byste se museli opravdu namáhat, abyste jej při běžném používání zničili. Se mnou zatím během půl roku cestují tyčinky často a krom trochy líčidel na nich není ani známka opotřebení. V „čerstvém stavu“ vydrží maximálně půl roku, potom, zdá se mi, slábnou. Velký podíl na tom bude mít i četnost užívání. Pokud si dopřejete „šňupnutí“ vícekrát denně, počítejte spíše se dvěma měsíci. Cena je také příznivá. Pohybuje se kolem 109 Kč za kus. Stali se pro mne takovou první pomocí z přírodní aromaterapeutické lékárny a těší mne, že provázejí nejen mne, ale má s nimi zkušenost celá rodina. Pozitivní zkušenost. 

Používáte aromaterapii v běžném životě? Znali jste tyto inhalační tyčinky?

Mějte se krásně a věřte, že zvládnete zkouškové i stresové situace!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

2 comments

Lucy Villain 4.6.2020 - 17:21

Tak jsem taky dneska objednala, takže uvidím… super článek – a vím, že píšu se zpožděním 😀

http://www.lucyvillain.blogspot.com

Reply
katerina 8.6.2020 - 8:44

Ahoj Lucy,
myslím, že na dobré věci, lidi, zážitky a vychytávky nikdy není pozdě. 🙂 Určitě budeš spokojená, dej pak vědět, která inhalačka se ti nejvíc zamlouvá. Já bych dneska brala tu na stres. Tenhle týden bude nabitý. Měj se krásně! Kateřina

Reply

Leave a Comment