Home Beauty Recenze: Niche Parfém Alexandre.J Silver Ombre

Recenze: Niche Parfém Alexandre.J Silver Ombre

by katerina
Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Krásný Nový rok, moji milí #blogfriends!

Věřím, že společnou cestu obdobím 2021 zahájíme hezky zvolna a příjemně, proto jsem si pro vás jako první příspěvek letoška připravila voňavou recenzi. Během Vánoc se mi pod stromečkem totiž objevil luxusní niche parfém Alexandre.J Silver Ombre. Je to přesně jedna z těch vůní, jíž bych si sama nevybrala (dle složení). Ale musím říct, že by to byla obrovská chyba.

Flakony opisující křivky Orientu

Láska ke kovu

Jestli existuje materiál, který začíná ve světě parfémů získávat na popularitě, je to kov. Má hned několik výhod oproti sklu. Je lehčí, tudíž jsou vůně v kovových flakonech velmi dobře přenositelné. Pokud upadne na zem, obvykle mu hrozí maximálně promáčknutí, nikoli však roztříštění, které bolí srdce. A poslední výhodou je, že díky temnu uchovává kvalitu vonných esencí, kterým světelné a UV záření nedělá dobře, protože pod jejich vlivem může degradovat. Mně se tento kousek velice líbí. Znám ho již od značky Montal Paris. U Alexandre.J však dostává ještě úplně jinou symboliku.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Střička je rovněž kovová, ve stejné stříbrné barvě. Funguje skvěle, rozptyl voňavých kapének je velice jemný. Jestli by se dala vonná esence načerpat do atomizéru, jsem nezkoušela. Na druhou stranu je flakon lehká váha, takže v kabelce nebude zase tolik znát.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Ludvík XIV., Versailles, Orient a soulad protivenství

Měla-li bych zvolit jediné slovo pro balení, popsala bych je jako opulentní. Směla-li bych to rozvést, pak bych použila výrazy jako opulentní orientální krása. Přestože preferuji obvykle hladké linie, musím smeknout nad obalovým designem francouzského parfumérského domu, nebo snad lépe, tvůrce. Vše je totiž promyšleno do naprosto nejmenších detailů – ražení víčka, opletení kovovým drátem, zasazení ozdobných přívěsků. Až téměř rozum nad tímto počinem zůstává stát. O to překvapivější je design krabičky, která je zhotovena z kartonu oplátovaného režnou textilií. Jen metalickým písmem na ni je vyraženo, který parfém od Alexandre.J držíte v rukou. Je to oxymoron, obrovský protimluv, který má svou jasnou vnitřní logiku. Krabička je krásná, to pravé baroko ohromující smysly však přichází s jejím otevřením, s pohledem na kovové tělo parfému.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

O vůni: Tři nóty, tři rozměry, tři hlavní esence

V hlavě rezonují citrusy a hruška

Vůně s citrusy ani hruškou nemám ráda. Citrusy, mimo pomeranče a hořkého pomeranče či bergamotu mě nikdy neuchvátily. Připadala jsem si v nich levně a tuctově. Hruška mě však přitahovala, jenže její podstata se na mé kůži obvykle rozležela jako otřesný bolehlav s kapkou vinylové desky, takové, která patřila prababičce a jejíž zvuk vám drásá uši.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Byla jsem tedy k parfému Alexandre.J Silver Ombre velmi skeptická. Ale ještě nikdy jsem z parfémového bojiště neutekla před vyzkoušením, i když jsem se na složení tvářila všelijak. Dobře jsem udělala. Citrusy jsou totiž tvrdé. Jedná se o opravdový citron v jeho hořkokyselkavé slávě. Žádná povrchní sladkost, z níž se mi obvykle zvedá žaludek. A hruška? Popsala bych ji jako zelenou hrušku Lukasovu, která se prodírá letními dny, už začíná mít své aroma, ale ani zdaleka ještě nedozrála, její vůně hrušku připomíná, ale když ji ochutnáte, je trpká. Hlava dává celému parfému obrovský nadhled, svěžest a volnost. Jestli se bojíte dusivého orientu, u Silver Ombre se žádného takového efektu nedočkáte. Přestože má hlava odeznít z kompozice nejdříve, já ji svým dílem cítím v parfému stále. A proto jsem se do Silver Ombre také, i přes počáteční „papírovou“ skepsi, zamilovala.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Harmonie v srdci kadidla, růže a hřebíčku

Podnadpis tohoto oddílu je trochu zavádějící. Proč? Protože srdce vůně nabízí neuvěřitelnou harmonii a vyrovnanost všech vonných složek. Taková se vidí vzácně. Nevyčnívá ani jedna, přesto jsou všechny velmi dobře detekovatelné. Především hřebíček s kadidlem parfému Alexandre.J Silver Ombre dodávají jedinečný orientální punc. Růže celou toto linii uhlazuje a santal jí propůjčuje nekonvenční univerzálnost, dotváří tak pravou unisex vůni. Olibanum neboli pryskyřice kadidlovníku je velmi dobře zpracovaná. Luxusní, bez rušivých zemních nebo hořkých tónů. Ani růže nemá tendenci vonnou kompozici přebíjet. Hřebíček dodává trochu exotického šmrncu. Velmi povedená kombinace složek.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Ambra a pižmo jako ztělesnění elegance

Ambra je mou oblíbenou složkou a v parfémech ji ráda vyhledávám. Obvykle dává vonné kompozici vážnost a eleganci. Dodává ji na dospělosti. V díle Alexandre.J Silver Ombre však prim rozhodně nehraje, spíše jen dokresluje píseň složek, která se rozeznívá v srdci vůně. Daleko více vystupuje pižmo, které celé kompozici přináší lehkost a vzdušnost. To je důvod, proč bude velmi dobře sedět i moderním ženám a mužům, jejichž vkus se neupíná ani na čistou modernu, ani na čistý orient. Hledají dokonalý kompromis mezi oběma póly.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Má cesta do roku 2021 s Alexandre.J Silver Ombre

Chvíle vánoční magie

Balíček s parfémem jsem si rozbalila 25. prosince pod stromečkem u našich. Moc jsem se těšila, schválně jsem si nechala na dáreček dost času. Přišel sice již v týdnu před Štědrým dnem, ale já tušila, že magie vánočních dnů mu propůjčí zvláštní atmosféru. Že si s ním spojím jedinečné dny. Má intuice měla pravdu. Balíček jsem si rozbalila a nechala jsem vůni putovat od nosu k nosu. Každý v ní viděl něco jiného. Někomu falkon přišel krásný, někomu příliš komplikovaný. Každý do úst designu i vonné kompozice promítal něco ze své duše. Nakonec doputovala lahvička opět ke mně. A přišla ta chvíle, kdy jsem se rozhodla vzácnou tekutinu podrobit těžkému tvrdému testu, v němž měla vonná kompozice zaválet, zatančit noblesní valčík s pižmem mé kůže.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

O nedůvěře a následném úžasu

Nejprve jsem v nose ucítila tvrdost citrusů a nástup hrušky. Hned za ním silnou vibraci kadidla. Zpočátku jsem si říkala, že tohle je vůně spíše určená mužskému pokolení. Po krátké chvilce se ale začaly v souzvuku přidávat ostatní komponenty ze srdce a učinily parfém doslova okouzlujícím, orientálním a přitom moderně svěžím. Celý vonný příběh dokreslil základ z pižma a ambry. A já jsem věděla, že se mi pod stromečkem ocitl poklad, který fantasticky vynikne v mrazivých dnech.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Silvestr i nový rok v luxusním kabátku Alexandre.J Silver Ombre

Dámské přípravy a zakázané vůně

Rozhodli jsme se, že Silvestrovský večer oslavíme s rodinou. Protože je můj bráška dost senzitivní na vůně, musím dávat pozor, do jakého parfému se zahalím. Už jsem od něj dostala seznam těch zakázaných, z nichž ho bolí hlava. Ale měla jsem štěstí, že Alexandre.J Silver Ombre do této kategorie zatím nespadal. Užila jsem si večerní lázeň, po bytě se producírovala v župánku z egyptské bavlny. Nakrémovala jsem tvář, zapracovala na manikúře i pedikúře, ať se mi do toho nového roku vtančí jedna radost. Vlasům jsem věnovala extra pozornost od šampónu až po foukání. Chtěla jsem si poslední den roku 2020 doslova zkrášlit. Opečovala jsem pleť, nalíčila se v zemitých tónech, lícím i víčkům přidala na lesku. Neopomněla jsem oblíbený pár náušnic s perlami. Nakrémovala jsem pokožku celého těla, natáhla punčochy, pletené šaty, modrý vlněný kabátec, smetanovou čepici, legrační rukavice a hnědou šálu. Obula jsem hnědá kožená perka a celé toto veledílo k dokonalosti potřebovalo jediné. Několik kapek vonné esence.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Když jsou chuť a vůně na kordy

Neměla jsem chuť zakončit rok ve sladkém hávu, což bývalo mým zvykem. Přišel čas na změnu a tak jsem s radostí pro tento významný večer vyzvala niche parfém ve stříbrném kabátku.  A neudělala jsem chybu z několika důvodů. Tahle vůně nemá ve zvyku ukolíbat mé smysl ke sladkému hnití v náruči gauče. Udrží vás hezky svěží. Navíc je její vůně vhodná, ať už zobete chlebíčky, jíte pečeni nebo se zrovna ládujete cukrovím. Někdy mě díky rozporuplnosti vůně přejde chuť na jídlo. Připadá mi pak odporné. V případě Silver Ombre si však mohu dopřát to, nač mám chuť. Výborně ladí s šampaňským a perlivými víny. A překvapivě dobře se chovalo i při první slavnostní tabuli roku 2021 – hovězí vývar z oháňky následovalo dušené hovězí maso se švestkovorakytníkovou omáčkou s jalovcem a bramborovými placičkami. Prohlašuji upřímně, že to bylo nejchutnější sváteční menu, které jsem na Nový rok kdy jedla. A parfém nepřebíjel ani vůni, ani chuť toho, co se servírovalo.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Pro každý den, z něhož chcete udělat výjimečný moment

Protože se parfém Alexandre.J drží u těla, je to skvělý průvodce každým všedním dnem. Office friendly, neboli vhodná do kanceláře na jednání i do víkendového lenošení. Protože se jedná o unikátní niche vůni, rozhodně umí z každodennosti udělat sváteční moment, jenž se vám zapíše do paměti.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Nejsilnější zážitek

Jestliže budu mít něco hluboce spojeného s nástupem roku 2021, bude to parfém Alexandre.J Silver Ombre. Je totiž dokonalý společník, s jehož pomocí jste dámou, osobností, máte nárok na určitou extraordinérnost. Líbí se mi, že můžu být sama sebou a že žádné rozpoložení téhle vůni není cizí, mimo hněvu a smutku, tyto emoce k vonné kompozici nesedí a domnívám se, že vám vůně nenechá tyto myšlenky vůbec pronikat do mysli. A to budu letos velmi potřebovat. Za to tomuto parfému z celého srdce posílám vřelé díky. Neskrývat se, projevit se, ozvat se, být iniciativní, přijímat, bavit se, společně se radovat. To všechno podbarvila v prvním dni roku tato vůně. Jsem nadšená, upřímně.

Recenze niche parfému Alexandre.J Silver Ombre.

Teď si sedím na gauči mám notebook na klíně a sepisuji vám tento článek. A stále se cítím skvěle. Vůně je zpočátku výrazná a dosti emituje molekuly vonných esencí do okolí. Dejte jí ale pět minut a ona se promění ve spojence. Na kůži má asi o třetinu slabší výdrž než na oděvu, který provoní i na celý den. Užívám si, jak proniká k mému čichovému centru v mozku, když se mojí šálou během procházky rozpustile prohání vítr.  Shrnuto, podrženo, jsem velmi mile překvapená a těším se, že společně během chladné části roku (což je dle mého soudu správné období pro Silver Ombre) přichystáme řadu krásných projektů na blog i v práci.

Děkuji společnosti Aprodelta za tuto milou pozornost!

Jaký je váš oblíbený zimní parfém? A nadělili jste si nějaký pod stromeček?

Z dnešního vyčerpávajícího článku je to již vše (já vím, že jsem vám slíbila kratší kusy, dočkáte se). Budu se těšit na viděnou zase příště.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment