Home Beauty Recenze parfému Boucheron La Collection Ambre D’Alexandrie

Recenze parfému Boucheron La Collection Ambre D’Alexandrie

by katerina
Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Krásný den, milí čtenáři,

jsem ráda, že se opět po delší době dostáváme k článku, jehož psaní mi může dělat radost. Bezpochyby nám všem do života zasáhlo téma koronaviru. Ale tomu se dneska věnovat nebudeme. Jeden článek o bláhovém lidstvu stačil. Dnes se opět společně vydáme na pouť po světě vůní, tentokrát s Boucheron La Callection Ambre D’Alexandrie.

Medově zlatá subsatnce

Design celé kolekce niche parfémů francouzské značky Boucheron je prakticky stejný. Jediným faktorem, podle nějž lze parfémy navzájem odlišit, je barva vzácné tekutiny uvnitř flakonu. A pak název na etiketce. Tudíž dva rozlišovací faktory. Ale protože vás opěvováním designu a kvality zpracování balení nechci zatěžovat, když už jste možná viděli tento článek o parfému Vanille De Zanzibar, postoupíme na našich cestách do daleké Alexandrie, nad níž se slunce vznáší při rozbřesku i západu přesně v té medové barvě, jakou je nadána vzácná vonná substance.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Můj příběh: Měsíc s Ambre D’Alexandrie

Přivést slunce zpět do nitra

Byl třetí únorový pátek. Měla jsem domluvenou schůzku v naší místní galerii, která krom velkého vizuálního zážitku v komorních prostorách nabízí útulný prostor pro randez-vous nejrůznějších účelů: od první schůzky s budoucím mužem, přes dostaveníčko přátel umění až po pracovně přátelské setkání. Mne čekala ona třetí varianta, k níž patří semiformální oděv, dobrá nálada a parfém, který vskutku podpoří vyzařování člověka a jeho rozpoložení. Ten den nebylo zrovna krásné počasí. Střídavě pršelo a fičelo, přestože teploměr ukazoval pár stupínků nad nulou, poryvy vzduchu byly tak dotěrné, že téměř bodaly do srdce. Mým lékem na takové povětrnostní hrátky bývá home office, šálek dobrého čaje a kousek čokolády. Hlavně ale parfém, vůně, aromaterapie,  díky níž se navrátím do stavu psychické pohody, rovnováhy a i když zpoza mraků nedohlédnu na paprsky, aroma takového parfému je rozžehne uvnitř mého nitra. Právě proto jsem sáhla po flakonku Boucheron La Collection Ambre D’Alexandrie.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Prvních pět minut v Zeleném domě s Ambre D’Alexandrie

Posadila jsem se na židli a čekala na společnost, která bohužel podlehla pátečnímu provozu. To znamená odpoledne vždy zpoždění. V mezičase jsem si objednala mangovou limonádu a spokojeně pozornost rozdělovala mezi dva krásné výtvory žaček Emila Filly a mobilní telefon. Když dorazilo osvěžení na stůl přede mnou, krásná subtilní brunetka s oříškovýma očima si mne změřila od hlavy k patě. Přátelsky a se zájmem. V pohledu jsem jí poznala otázku, kterou chvíli na to vyřkla nahlas:

Vy tak krásně voníte! Smím se zeptat, co je to za vůni?

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

A tímto nesmělým vykopnutím začala téměř 30minutová rozmluva o kouzle vůní Boucheron, k níž se připojila také členka jedné věhlasné podnikatelské rodiny. Parfumérské umění původně čistě šperkařského domu obdrželo mezi přítomnými dámami a pány řadu pochval. A přestože by měla být Ambre D’Alexandrie vůně spíše ambrová a orientální, ona žena s podnikatelskými kořeny ji popsala následovně:

Je to jako když bych se propadla do dětství a dob, kdy během babího léta babička připravovala jablka a z nich domácí štrúdl plný lásky. Všude kolem byla vůně tak něžná, která každého, kdo jí jednou vběhl do náruče, obklopila pocitem bezpečí a nikdy neztrácela na noblese a vznešenosti. Člověk se do ní přál schovat a nikdy ji neopustit.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Nostalgie, po níž tolik teskníme

Všechna ta slova byla pronesena s takovou dávkou měkké nostalgie, po níž se člověku stýská, po níž bytostně teskní, ačkoli na to ve světle surových dní plných tvrdé práce už zapomněl.  Já sama jsem tím byla dojatá, protože to, jak tato dáma charakterizovala jmenovaný parfém, mi konečně dalo rámec pro to, abych vůni dokázala správně uchopit a popsat. Je to něco, co mne předtím nenapadlo, přestože ta myšlenka kolem mně už vzdáleně poletovala.

Kladla jsem si neustále otázku, proč se mi Ambre D’Alexandrie tolik líbí. Věděla jsem, že je sofistikovaná, vznešená, krásně se vyvíjí. Je o něco výraznější než Vanille De Zanzibar, avšak ženská a křehká. Moje maminka ji zařadila mezi vůně do divadla a na společenské události, kde člověk potřebuje jasně všem okolo sdělit, že je dámou, která patří do vyšší společnosti a rozhodně ovládá Bon Ton víc než obratně.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

To ale stále nebyl ten argument, který by vyvěral jako pramen upřímnosti z mého nitra. Tím nejpádnějším byl návrat k nádherné L E H K O S T I   B Y T Í   a pocitu B E Z P E Č Í, přesně takovému, jaký jsme zažívali v dětském věku, v kuchyních našich babiček, kde jsme dumali nad zázrakem babiččina dokonalého štrůdlu. Kde jsme se nebáli mít radost, když jsme ji cítili, kde jsme měli odvahu plakat, když nás přemohl smutek. V místě a době, kde jsme mohli být prostě ještě sami sebou a společenských rolí jsme měli poskrovnu. Boucheron La Collection Ambre D’Alexandrie jsem si zamilovala právě proto, že mne navrací k mé podstatě, připomíná mi kořeny, které mne netáhnou k zemi, ale upomínají mne na bezpečí, z něhož je třeba se přiblížit klidně i hvězdnému nebi, cítí-li se na to člověk.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Vepsáno v hlavě, srdci a základu

Na vlnkách babího léta

Hlava se skládá z vanilky, tabáku a benzoinu. Já však na počátku cítím svařená jablka, hrozinky máčené v rumu, skořici, oříšky, vanilku a slaďounkou vůni dědova tabáku, kterým si pěchoval dýmku. Je to nádherná vůně, která prozáří můj den. Začátek je možná pro někoho trochu alkoholový, ale pro mne jsou to ty nejkrásnější vzpomínky, kdy jsem se sebranými skorými jablky běžela za babičkou do kuchyně a společně jsme pekly závin nebo jinou dobrotu, která celý dům zaplavila nepopsatelně krásnou vůní babího léta.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Polibek skalní růže

K této dětské vzpomínce se později přidává okouzlující nektar získaný z pryskyřice skalní růže, jíž můžeme znát pod názvem labdanum. Dodává všemu až květinový ráz se zemitým podtónem, uklidňuje také ambru v srdci vůně a přidává jí suchý nádech, který ji v žádném případě neubírá na hřejivosti. Krotí ji, tudíž není příliš výrazná a spíše podporuje harmonii celé kompozice.

Óda na pižmo a ambregris

Dojem z parfému Ambre D’Alexandrie pak dotváří ambergris, který činí onu ambrovou složku nejdéle vonící na kůži, nikoli však ve formě řvavé, ale ve formě vysoce kladně hodnocené členy domácnosti, kanceláře i širokým okolím. Vzpomínky na babičku se pak postupně nechávají unášet vzdušností vyzařujícím pižmem, které celému aroma výrazně odlehčuje a z mého úhlu pohledu činí tuto orientální vůni pozoruhodně elegantní, snesitelnou a přesto unikátní.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Je anebo není unisex?

Není ani sladká, ani maskulinní. Přesto se domnívám, že mužům po třicítce by mohla slušet hlavně v zimních měsících. Pro ženy bude krásná celoročně, nejvíce však od babího léta do květnových dní, kdy se teploty ještě stále nešplhají přes 25 °C. Na muži bude působit rafinovaně a rozhodně podpoří jeho odzbrojující šarm a tajemnou auru. Jsem přesvědčená, že mnoho žen už nebude potřebovat další argumenty, proč jej partnerovi pořídit.

Ženám pak bude dělat radost to, že v parfému Boucheron La Collection Ambre D’Alexandrie budou přitahovat žádoucí pozornost. V místnosti bude zcela jasné, kdo je nositelem slunečních paprsků, které se postupně začnou vlévat do žil každému, jehož čichové centrum v mozku se byť jen trošičku nechá vůní očarovat. Budete Classy, ale ne arogantní a odtažité mrchy. Budete Classy tím krásným vřelým způsobem, který tolik lidem chybí, zvláště v době, kdy cítí, že jejich bezpečí a sebejistota je narušená neznámou hrozbou, které má pouze v médiích neustále skloňované jméno.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Pro všechny, kteří touží…

Ambre D’Alexandrie je pro mne vůně klidu, optimismu, bezstarostnosti a bezpečí. Je bezpochyby luxusní a složená z vybraných ingrediencí podle plánu nejlepších nosů světa. Ale to není důvod, proč ji skutečně miluji. Přináší vřelost a útěchu, přináší pohodu všude tam, kam s ní zavítám. A zrovna to samé umí dát lidem kolem. S postupujícím dnem se sice více a více stahuje k pokožce, ale na šatech dokáže vonět i dva dny. Abych tak tuto zlatavou auru neztrácela od rána až do večera, zvolím přesně pět pečlivě mířených stlačení střičky – na krk 2x, 1x do vlasů a 2x na oblečení. Nemusíte se obávat, že by medová tekutina zanechávala na světlém oděvu barevné stopy. Při stisku aplikátoru ale nezapomeňte, že parfém je dobré nanášet alespoň ze vzdálenosti 15-20 cm od textilie.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Jako kus mého života

Pokud si právě kladete otázku, za kolik asi stojí, tak za těch téměř 5 000 Kč skutečně ano (například v parfumeriích Marionnaud nebo na sensualite.cz). Kvalita je nezpochybnitelná. Jsem to já a ty prostředky bych za každou z vůní La Collection od Boucheron obětovala, nebo lépe investovala. A jestli jsem kvůli Ambre D’Alexandrie změnila názor na Vanille De Zanzibar? Ani v nejmenším. Obě vůně jsou tolik já, že mezi nimi nemohu volit. Neumím to. Je to jako bych zapřela část své osobnosti. Každá je jiná, každá je jako můj vlastnoruční podpis, jako kus mého života, který někdy voní více po vanilce, někdy po santalu jindy po ambře, jablkách a tabáku.

Recenze nicheparfému Boucheron La Collection Ambre D'Alexandrie.

Ráda bych dovozci Boucheron, společnosti Aprodelta s.r.o., poděkovala za možnost otestovat tento parfém, na který jsem si dělala zálusk už od hokejového mistrovství 2019, kde jsem svými čichovými buňkami La Collection objevila a zamilovala se.

Máte zkušenosti s ambrovými vůněmi? Jak se vám recenze líbila?

Mějte se co nejlépe, věřím, že brzy napjatá situace pomine a my se společně zase sejdeme na vernisáži či v kavárně!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment