Home Beauty Recenze: Boucheron La Collection Santal de Kandy

Recenze: Boucheron La Collection Santal de Kandy

by katerina
Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de kandy.

21Krásný den, milí čtenáři,

už deset dní ode mne na Instagramu slýcháte a vídáte posty, které oslavují unisex vůně  s maskulinním akcentem a vzácnými dřevy. Inu, nastal čas vás přestat napínat a podívat se pod pokličku dalšímu luxusnímu niche parfému od proslulé značky Boucheron, která se řadí k ikonám vonného světa. (Pro popis vůně rolujte do poslední třetiny článku, prosím. :))

Design, který je projevem nadčasového krásna

Krásno, řekli byste, je záležitost individuální. Všichni jsme však ovlivněni tím, jak estetičnost podnětu hodnotí společnost. Proto jsou zde trendy. Čím více lidem se něco líbí, tím spíše se takový prvek stane diktátem krásna, který momentálně převládá a lidé jej prostě jako vizuálně hodnotný chápou. Když se však povede něco, co dokáže překonat svými atributy vzhledu  onen diktát severské jednoduchosti, francouzské odnože Art Deco, jednoduchost a strohost znovuvzkříšených devadesátek, pak si to právem zaslouží titul nadčasová krása. Taková, která je stejně platná dnes, byla stejně vnímaná před půl stoletím a za dalších padesát let bude oku pozorovatelů lahodit stejně efektně. To přesně svým vzhledem ztělesňuje vůně Boucheron La Collection Santal de Kandy. A bude irelevantní, zda na flakon hledí žena či muž. Jeho univerzální nadčasovost se v rukou může promění v důstojnost, v rukou ženy pak v eleganci.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

O mém vztahu k designu Boucheron La Collection si můžete více přečíst v článku o vůni Vanille de Zanzibar. Pokud ale chcete rychlé shrnutí, pak je flakon v dokonalé harmonii, dokonale krásný, funkční, hodnotný a pro mou parfémovou sbírku je čest ho zde přivítat.

Boucheron La Collection Santal de Kandy: Mystérium v kouřových tónech

Velmi mne zaujalo, jak výrobce pracuje s vlastní náplní flakonů. Každý má trochu jiný barevný tón, jímž je navozena atmosféra odkazující k hlavní složce. V případě této majestátní unsiex kompozici se jedná o santalové dřevo. Tuto surovinu mám ráda nejen jako něco, co potěší můj čichový epitel. Santal v sobě ukrývá mystéria, magii a býval a stále je využíván jako součást vykuřovacích směsí v mnoha složitějších i méně komplikovanějších obřadech. Od Indie přes arabské země až po evropská centra křesťanství nebo kolébky hnutí new age si jeho aroma všichni velmi považují.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Santalové dřevo se pálí, pokud člověk potřebuje obnovit své životní síly, spojit se se svým vyšším já, ale mysl nebo podvědomí zaplněné nánosy mentálního odpadu ho od jeho pravé podstaty odvádí. Staré i moderní kultury jej vnímají jako element, který duši přináší klid, rovnováhu a schopnost dobrat se jádra svého vlastního bytí. Navíc také pomáhá odstraňovat stres, nervozitu a lépe se koncentrovat. Věří se, že dokáže člověka naladit na vyšší vibrace Universa a poté umožňuje probudit například intuici nebo věštecké schopnosti. Částečky sanatlového dřeva se nalézaly i ve starých věštírnách.

Můj příběh s Boucheron La Collection Santal de Kandy

Motorismus a novinařina: Žena v mužském křesle

Můj tatínek byl motoristický novinář a mě už od dětství bavilo auta testovat s ním. Panenky se, pravda, u mne moc neohřály. Ale kde jaká klukovina? To byla jiná! A po nějaké době se mi podařilo navázat na místě, kde by byl býval i on, ale bohužel tomu osud nepřál. Jako novinářka jsem měla šanci se začít trochu více věnovat motoristické oblasti. Nedávno jsem měla možnost rukama nechat projít vůz, který mne velmi zajímal. Značka DS Automobiles se totiž vyprofilovala jako samostatná a nezávislá a lidé ji přestali vnímat jako předražený Citröen, za což jsem ráda, protože nálepkovat ji tak silně, aniž by si do ní člověk sedl, to by byla obrovská škoda.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Naladit se na DS 7

Model DS 7 je koráb. Jako žena jsem si tam nejprve připadala trochu nemístně, protože jsem si říkala, vždyť tohle je auto pro státníka! Muže s  velkým M. Pak jsem ale volné asociace stereotypních úvah v hlavě pomyslně zmuchlala do líbezné kuličky a mrskla jimi do koše. Neexistuje nic jako ženské nebo mužské auto. Dobré je jedině takové, se kterým dokážete být sehraní. A tak jsem se rozhodla, že si  k DS 7 cestu najdu.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Odřídila jsem domů koráb v metalické zlatavé barvě Byzantine  a pak jsem v něm ještě nějakou chvíli setrvala. Potřebovala jsem pochopit jeho podstatu, abych s námi oběma mohla pracovat.  Nitrem mi proudila řada výrazů, z mlhavého oparu však jasně vystupovalo jen několik: Elegance, důstojnost, sebevědomí, luxus. A potom se začaly tvořit celé  věty popisující onu podstatu. Vynořovaly se obrazy. A  já pochopila, jak se potřebuji naladit abych s vozem slynula a získala si k němu vztah.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Vyjít z davu

Jsem člověk, který je rád skromný. Nevyžívám se v přílišné pozornosti. Obvykle popisuji věci, nechávám, aby činy mluvily za mě. Dalo by se říct, že jsem introvert. Exemplární! Vyjít z davu je pro mne opuštěním komfortní zóny. Je to veřejné přiznání se ke svým kladům, které se jen stěží učím veřejně pochválit a pochvalu přijmout. A je to také veřejné přiznání se k vlastním nezdarům a hříchům, za které se stydím a s nimiž mám strach se popasovat. Jenže to podstatné nám zapomněl diktát vkusu a společenského bontonu naleštěných masek říci: Ať tak či onak, vždy je to zkušenost a z ní se rodí moudrost, důstojnost a další dary lidského života. DS 7 je vlastně také vozidlo, které vyčnívá, nedá se zaškatulkovat do kategorie rozmařilých SUV s nálepkou produit allemande. Jde si vlastní cestou, nestydí se za to a může mu být fuk, jestli se mu někdo posmívá. Protože tohle vozidlo je plně srovnané se svým egem, se  svým výrazem a nepotřebuje si sebevědomí dodávat trapným natřásáním se mimo rychlostní limity. A v tom jsem si uvědomila, že to tak nějak hovoří i o mojí povaze. A o tom, jak vnímám vůni Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Esence sebevědomí a asertivity ukrytá ve flakonu Boucheron la Collection Santal de Kandy

Už od loňského roku se mi tahle vůně líbila a vryla se mi do paměti na první  přivonění. Byla netypická. Jedinečná. Osobitá. A také trochu výstřední. Nos běžného smrtelníka si s ní nejspíš nebude vědět tak docela rady. Je to parfém, které mu se člověk musí naučit rozumět jako sám sobě. Odhaluje, že nejsme jen onou maskou, kterou předvádíme a křečovitě se ji snažíme držet na obličeji, i když nám vlastně nesedí. Pro mě tak byl parfém v době testování vozu DS 7 inspirací, abych lépe rozuměla sama sobě a učila se akceptovat vlastní odlišnost i nedostatky.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Intuice

Kdysi mi jeden „šaman“ řekl, že vypadám, jako bych pořád hleděla někam do dáli. Ne že bych se vytrácela z přítomnosti, ale jako bych budoucnosti zároveň vnitřním zrakem vycházela vstříc: Jsi tady a jsi tam. Na obou místech zároveň. Tehdy jsem neměla tušení, jak to vlastně míní. Ale dalo by se říci, že to je asi součást intuice. Ta je stále vždy o krok napřed a pomáhá mi. Předvídavost hodně využívám na cestách. A tak jsem ji kromě toho začala používat i na sebe sama. Vypozorovala jsem, proč některé situace vedou k určitým typům reakcí. Stanovila jsem si lépe vlastní hranice. Začala být asertivnější. Otevřela jsem oči. Nadechla se. A poprvé za dlouhou dobu spatřila to, co se jiní sebevědomí jedinci bojí sebevědomím nazvat, protože by se jim jejich povedené krysí škrabošky musely na obličeji v cuku letu roztavit v podivně směšnou grimsu.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Odvaha selhat a rozhodovat se vědomě

Sebevědomí je zodpovědnost, kterou za sebe dokážeme unést. Je to vědomí vlastní hodnoty a schopnost s ní pracovat. Je to přiznání si vlastních úspěchů, nedostatků i působení štěstí. Je to řízná upřímnost, o niž se nemusíme dělit se světem, ale sami se sebou. Nemá ale nic společného se sebelítostí, sebemrskačstvím. Sebevědomí je cesta, je to hledání, je to odvíjení příběhu vlastního života. Je to připuštění si, že život za to stojí, i když nejste dokonalí. Ale není to obhajoba  nedostatků a slabé vůle. Je to ochota sám pro sebe pracovat a překonávat se. Je to odvaha selhat,  ale nenechat se odradit. Je to schopnost umět poděkovat, umět se omluvit a převzít zodpovědnost, ba dokonce iniciativu. A je  to také schopnost nechat vše volně plynout, je-li to situací vyžadováno. Sebevědomí má co do činění s inteligencí, ne s hodnotami IQ a uměním rektálního alpinismu, který se někdy vydává za úspěch. Sebevědomí je proces. Vede k tomu, že cítíme a ctíme svou jedinečnost, ale víme, že jsme součástí něčeho většího. Nedělá z nás loutku, ale člověka, kterého vedou vědomé volby.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Přesně tak voní Boucheron La Collection Santal de Kandy

Článek je pekelně dlouhý. Jak tedy popsat vůni Boucheron La Collection Santal de Kandy? V  rovině psychické jsme to již pobrali. Z vůně vyčnívá na mé pokožce santalové dřevo, kardamon a cedr s pepřem. Intenzita a poměry mezi jednotlivými složkami se mění v průběhu času. Až v závěru, po několika desítkách minut, nastupuje lehký dotek fialky a jasmínu, který vše zjemní a učiní dřevitý základ krémovějším. Je nejsilnější ze všech niche parfémů La Collection, které jsem měla možnost vyzkoušet. Má také vynikající výdrž. Od rána do noci. Během pracovního dne, ať už v home office nebo na cestách, jsem jej nemusela opakovaně použít. Vzbuzuje pozornost, protože společnost stále není zvyklá na skutečné unisex vůně, které mají v povaze jistou tvrdost, čistotu a razantnost, jak tomu bývá u těch pánských. Přesto má v sobě Boucheron La Collection Santal de Kandy jistou hladkost, harmonii. Je to jeden z nejčistších santalových akordů, které jsem v životě mohla vnímat. Není zemitý, ale lehce balzámový. Kardamon mu dodává svěžest, jako by snad namočil svoji elegantní kompozici tvůrce také do zářících citrusů, které v kompozici nejsou. Pepř přidává zpočátku na síle, po chvíli se ale usadí a provokuje zpovzdálí. Cedr přináší do celého dojmu horský vítr, vytrhne člověka z meditativní letargie.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Potřeba spojit se

Santal  de Kandy je dřevitá vůně se silným nádechem koření. Krásně se rozloží jak na ženě, tak na muži. Není to usedlá vůně a nemá jasně danou věkovou kategorii. Je sofistikovaná a podle nositele bude buď důstojná nebo pobuřující tím nejlepším možným způsobem. Není to ale vůně pro každého. Člověk se s ní vnitřně potřebuje spojit. Ostatně jako s každým parfémem, který nosí kvůli sobě a ne kvůli přání okolí. Moje maminka ji miluje. Byla vždycky rebelka a ze všech vůní ji má na mě nejradši, protože intuitivně tuší, že překračuji svůj vanilkový komfortní stín a učím se nové věci. Vystrčit růžky, stát si za svým, řešit zapeklité situace, mít vůli, být neoblomná.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Santal de Kandy.

Osvěžení na léto

Ještě jednu věc bych ráda dodala. Tahle vůně bude jako sestup do chladné laguny, až vás budou paprsky pálit k nevydržení. Možná se vám bude jevit hezčí právě za teplého počasí, kdy se každý polévá květinovými a citrusovými vodičkami, jejichž základ z pačuli a ovoce se později mění v prokletí lepivého bonbonu a zašlé vinylové desky. To se vám  s Boucheron La Collection Santal de Kandy určitě nepoštěstí!

Omlouvám se všem svým čtenářům za délku článku a široce pojaté metafory. Když ono to není s vůněmi tak jednoduché, jak by se mohlo podle recenzí z eshopů zdát. Každá vůně má pro mne význam, má svůj příběh, svůj dar.

*Děkuji dovozci Aprodelta za možnost vůni v rámci spolupráce vyzkoušet.

Už jste slyšeli o značce Boucheron? Znáte jejich niche  řadu La Collection?

Mějte se krásně a já se s vámi budu těšit u dalšího článku! Kratšího, slibuju!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

Leave a Comment