Home Beauty Recenze: Hydratační tonikum Dr. Konopka’s s růží

Recenze: Hydratační tonikum Dr. Konopka’s s růží

by katerina
Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

Krásný den, milí čtenáři,

bez tonizace pleti si už svou péči o pleť neumím představit. Také si myslím, že pleti tento krok péče prospívá. Přímo markantně. Srovnat ph povrchu kůže tonikem znamená udržet prostředí příznivé pro zdraví tohoto největšího lidského orgánu. Tento typ přípravku si ráda vyberu i z levnějšího konce spektra, které nám český trh předestírá.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

A do tohoto cenově příznivého ranku se řadí i značka, za jejímiž recepturami stojí ruští kosmetologové a na půdě EU pod jejich licencí produkty vyrábí Eurobiolab. Jedná se o značku Dr. Konopka’s, o níž jsem vám již mnohokrát psala. Tentokrát jsem si z jejího portfolia vybrala hydratační tonikum s růží. Nedávno jsem dopotřebovala to vyrovnávací s levandulí, jemuž jsem věnovala samostatnou recenzi. Proto dnešní text zkrátím o kapitolu věnovanou designu a balení, jelikož je totožné jako u varianty s levandulí a přečíst si o něm můžete zde.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

Jak hydratační tonikum Dr. Konopka’s používat

Nejprve bych ráda řekla, že se hodí téměř pro každý typ pleti, nejvíce pak prospěje té zralé, normální, sušší a smíšené. Nemyslím si, že by to byla zcela ideální volba pro pleť náchylnou k akné a podráždění.

Hydratační tonikum Dr. Konopka’s jsem využívala ráno k očištění pokožky od odpadních látek a nečistot, které přes noc vyloučila. Působí velmi chladivě a právě proto bych jej doporučila pro osvěžení a probuzení tváře. Večer jsem přípravek nanášela jako krok následující po omytí čisticím gelem. Výborně dočišťuje, mírně vypíná a je vhodné po něm použít jak noční krém, tak pleťový olej.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

Aplikovala jsem vždy 3-5 kapek na vatový tamponek, což bohatě stačí, a tak bych si dovolila tvrdit, že 200ml lahvička je velmi ekonomická a dlouho vydrží, v přepočtu na měsíce 2,5.

Jak se hydratační tonikum Dr. Konopka’s podepsalo na mé pleti?

Tonika Dr. Konopka’s obecně patří mezi ty se středně viditelnými, zaznamenatelnými účinky. Když je na pleť naneseno, krásně voní po růžích a ovoci. Ovšem lehce poštipkuje. Tento pocit však nevydrží dlouho a ustoupí příjemnému zvlhčení pokožky. Někdy se mi stávalo, že chvilkově byla kůže pročervenalá, což se utišilo obvykle do dvou minut, čili do nanesení krému.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

V dlouhodobém horizontu se hydratace pleti lehce zvýšila. Pleť byla vypnutější, napapaná. Potíže s pupínky se objevovaly jen v těch exponovaných dnech měsíce, které v sobě nesly předzvěst periody. Celkově se tvář jevila pěstěná a také byla nakonec barevně o něco sjednocenější. Mým favoritem však zůstává tonikum fialové, vyrovnávací od téže značky.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

Složení Hydratačního tonika Dr. Konopka’s založená na hydrolátech

Základem složení Hydratačního tonika Dr. Konopka’s je květová voda z komonice bílé, heřmánku pravého, rmenu sličného, růže damašské. Dále v přípravku naleznete extrakt z růže šípkové bohaté na vitamín C, který je zároveň excelentní při vyrovnávání barevného tónu pleti. Obsažený výtažek z violky vonné je vynikající prostředek ke zklidnění pokožky, navíc přispívá k zlepšení hydratace. Dokonce mezi ingrediencemi figurují látky, které se získávají ze slámy nebo pšeničných otrub. Nejsem si jistá, zda právě ty nezpůsobují na mé pleti ono dočasné začervenání.

Recenze hydratačního tonika Dr. Konopka's.

Ano či ne?

Koupila bych si přípravek znovu? Sama sobě bych pořídila fialovou varinatu. Ale své sestřenici se sušší pletí nebo mamince se zralou pletí bych tento přípravek koupila bez váhání. Myslím, že je opravdu výborný a zvážíme-li cenu kolem 100 Kč za balení, velmi příznivě pro zakoupení hraje také právě to, že nepatří mezi nákladné avšak účinné produkty z ranku levné přírodní kosmetiky.

Které tonikum rádi používáte? Zařazujete jej do ranní i večerní péče? 

Budu se těšit na viděnou u dalšího článku a děkuji za všechny vaše zprávy a komentáře!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

Leave a Comment