Home Beauty Recenze Parfému Boucheron La Collection Rose D’Isparta

Recenze Parfému Boucheron La Collection Rose D’Isparta

by katerina
Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Krásný den, milí čtenáři,

jestliže lze romantickou náladu navodit vůní, mohu vám říct, že parfém Boucheron La Collection Rose D’Isparta je esencí romantiky. Bez nadsázky. A nejen té. Ona je také plná provokatérství letních nocí.  Když se u mne objevila, nejdřív jsem měla obavy. Ale ne nadarmo se říká, že krásu orientu poznáte až tehdy, když se rtuť teploměru vyšplhá ke třicítce.

Designerské Crescendo pod taktovkou Boucheron

Byla tuším středa, jarní odpoledne. Stále ještě trochu chladný dubnový den. Očekávala jsem balíček a v něm poklad, který mi poslala společnost Aprodelta, dovozce niche vůní Boucheron do českých krajin. Aroma kartonu je vždycky tak trochu vůní očekávání, ztělesňuje radostné napětí z toho, co přijde. Z krabice jsem opatrně vyňala krabičku menší, zdobnou. Krásnou kazetu, do níž Boucheron pokaždé ukládá své klenoty z La Collection. Tento byl stylově doladěný poutkem z růžové stuhy. Jako pokaždé naznačoval předehru k velkolepému designerskému crescendu. Opatrně jsem vysunula parfém z krabičky. Vzala jsem jeho oblé křivky do svých dlaní a pocítila hebkost skla a jemnost dokonale hladkého kovu, který pozoruhodně zkrášluje hrdlo flakonu. Pozvedla jsem lahvičku ke slunci, které procházelo jemně růžovou tekutinou, jako Amorův šíp zasahuje zprudka i něžně zároveň srdce dvou milenců, kteří teprve objevují kouzlo lásky. Ten vizuální dojem byl neskutečně intenzivní. Bylo na čase přivonět.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Slunce, dotýkej se mé duše, prozraď co je Rose D’Isparta zač

První nepatrné nitky příběhu

Sňala jsem bílé válcovité víčko s pečetí Boucheron a snažila se zachytit nepatrné nitky příběhu, kterým promlouvá Rose D’Isparta. Náruč ambry, hrst 300 květů růže, vzácné santalové dřevo, paprsek horského slunce nad tureckou plošinou Isparta, kde se vzácná damašská odrůda královny květin pěstuje na 16 milionech kilometrů čtverečních. Nekonečná záplava růžových okvětních plátků s kapkou hořkosti, mořského vánku a špetkou skořice ze zdejší lahodné orientální kuchyně. Prošla jsem se celou pěstitelskou oblastí a nahlédla do města Isparta i s jeho okolními osadami, kde žije převážná část sběračů nejušlechtilejších květin světa.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Že by královna moderního orientu?

Nevšední. Stiskla jsem aplikátor a nechala se zahalit oparem drobných růžových spinelů, kapek vzácné esence. Zápěstí, vlasy, šátek. První pokus. Obula jsem své nové lodičky a začala se vznášet ve zdánlivě obyčejném pracovním dni. První se na mé kůži objevila záplava růží, ambry, štiplavého zázvoru a pikantního šafránu. To vše zahalené kouřovými tóny dohořívajícího kadidla, které se vznáší nad krajinou jako příslib budoucího dobrodružství. Říkala jsem si, že Boucheron La Collection Rode D’Isparta je rozhodně jednou z královen moderního orientu. Není dusivá, důstojně se honosí jednotlivými vonnými látkami.

A tento start je pokaždé stejný. Ale vůně se vyvíjí v závislosti na teplotě, jak jsem měla možnost to od dubna doteď pozorovat.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Když do hry vstoupí horké sluneční paprsky

Za teplot do  20 °C se náš příběh odehrává v té samé chvíli na růžových tureckých pláních, na francouzských bulvárech, v centru Prahy, kde úspěšná mladá žena musí umět namixovat svůj šarm, něhu, laskavost s ostražitostí a odvahou, asertivitou a umění protančit se šachovnicí vyjednávání jako velmistr. Do 20 °C je totiž Boucheron La Collection vůně na výsost orientální, někdy až trochu vážná. Po úvodu, kdy nejvíce vyzní šafrán, se otevírá prostor růži s výrazným nádechem Ambrette a ambry, který je doplněn o zemitě květinový akord.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Když se ale slunce probudí, začne na celou vůni působit letní teplo, najednou se z vážné orientální kompozice stane úplně jiný parfém. Probudí se v něm skořice, která zamíchá kartami víc něž razantně. A mně se to velice líbí. Boucheron La Collection Rose D’Isparta se stane hravou, okouzlující, šarmantní mladou dámou, provokatérkou, která následuje ducha dlouhých dní a krátkých nocí. Najednou jsem i já plná energie a cítím, že mi žilami pulzuje ženskost a smyslnost, přesto však elegantní, důstojná, která strhává pohledy čímsi mysteriózním a lišáckým zároveň. Z parfému na mé kůži vystupuje archetyp ženskosti, jak říká můj muž. A vzápětí dodává, že i něco, co ho nutí si uvědomovat ještě dlouho mou přítomnost poté, co jsem za sebou zabouchla dveře od našeho společného home office, když rychle běžím na schůzky do města. Jako bych tam prý s ním stále byla…

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Femme Fatale dostala nové jméno

Právě reakce mužského okolí mne nutí zamýšlet se nad tím, jak má vonět Femme Fatale. Po komentářích a ohlasech, které jsem zaznamenala, lze shrnout, že právě Boucheron La Collection Rose D’Isparta je takovým elixírem, který vonnou kompozicí ve vnímání mužské populace osudovou ženu vystihuje. Je ztělesněním moderní, dynamické ženskosti, která si právě ono ženství užívá a nesnaží se za každou cenu obléknout kalhoty, aby uspěla. Po celou dobu se vyvíjí. Umí být rezervovaná, stejně jako vřelá. Je proměnlivá. V každém případě se umí dostat hluboko pod kůži a tam působit ještě mnoho hodin poté, co její nositelka odejde z jednání, co opustí osobní prostor dotyčného.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Tato kompozice je velmi komplexní, přesto je vztyčena kolem tří hlavních ingrediencí – růže, ambry, skořice. Občas se zde nenápadně mihne frézie (přestože ve složení není uvedena) s kadidlem, úvodem provede šafrán a zázvor. V závěru vše zjemní, jako by ve vůni byly přítomné tonkové boby, které v kompozici oficiálně uváděné nejsou.

Baby nebude sedět v koutě, má totiž sebevědomí

Je to vůně silná, s dlouhou výdrží. Na rozdíl od předchozích kousků z La Collection se nedrží tolik u těla, ale molekuly vonné kompozice jsou tělesným teplem emitovány do okolí velmi okázalým způsobem. Troufale. I tento prvek vyjadřuje, jaké osobnosti bude vůně sedět. Jestli totiž patříte do kategorie „Baby sedících v koutě“, pak vám nebude milá. Pokud ale budete mít jako Baby z Hříšného tance odvahu zazářit pro to, co milujete, je to přesně vůně pro vás. Nejspíš nebude po chuti generaci do 24 let. Osobně si myslím, že žena potřebuje už určité zkušenosti, aby ji dokázala unést i svým charakterem. Ale jakmile nastoupíte jednou svůj směr, bude Boucheron La Collection Rose D’Isparta mnohem víc než vaší vizitkou. Bude neviditelným podpisem vaší osobnosti, odvážné sebevědomé ženskosti, která se nebojí veřejně ukázat svou mnohotvárnost a proměnlivost.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Boucheron La Collection Rose D’ISparta: Dokonalá rovnováha v jinak vášní spalovaném srdci

Po pravdě řečeno se poslední 3 měsíce voním celkem 4 parfémy. Je tu Boucheron La Collection Santal de Kandy s jeho krystalicky čistou povahou. Je tu Miu Miu L’Eau Bleue se svými zelenými akordy, jakousi podmanivou jarní mízou. Je tu Estée Lauder a její Bronze Godess Capri z roku 2012 a pak je tu nejkouzelnější orientální interpretace růže, jakou jsem kdy ve své sbírce měla – Boucheron La Collection Rose D’Isparta. Právě v létě vynikne úplně nejvíc. Nebála bych se vytáhnout drápky a zkusit orient v teplotách, které motají hlavu všem smrtelníkům. Právě v nich ukáže, co umí. Je sice orientální, ale ne dusivá. Je sice podmanivá, ale ne ulepená nebo přeslazená. Ztělesňuje dokonalou rovnováhu v jinak vášní spalovaném srdci.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Myslela jsem si, že to nikdy neřeknu, ale přesvědčila mě, že právě orientální kompozice mají místo v letním opojení. Je to vůně svádění, je to vůně protančené noci s neznámým, je to vůně tichého našlapování, když se za rozbřesku vracíte z vášnivé výpravy do neznáma. A ať už máte make-up dokonalý nebo ne, pište si, že kvůli němu vás milovat nebude. Ale kvůli krásným vzpomínkám, které podtrhnete touto vůní, ano.

Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.Recenze niche parfému Boucheron La Collection Rose D'Isparta.

Velice děkuji společnosti Aprodelta za možnost v rámci spolupráce vyzkoušet tuto niche vůni z portfolia Boucheron, tvůrce, jehož vonné kreace jsou mému srdci nesmírně blízké.

Slyšeli jste již o této novince od Boucheron? Máte některou vůni z La Collection?

Děkuji za všechny zprávy a komentáře!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment