Home Beauty Recenze: Zpevňující Tělový krém Alladale od Natura Siberica

Recenze: Zpevňující Tělový krém Alladale od Natura Siberica

by katerina
Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Krásný den, milí čtenáři,

kdo z vás hledá na letní období tělový krém, který trošku zpevní pokožku a zároveň bude lehký a příjemný? Já tedy rozhodně ano. Pozitivně jsem vyhodnotila složení tělového krému Alladale od Natura Siberica a rozhodla se, že si zaslouží šanci. Jak si tedy vedl?

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Praktický obal, který přežije i horší zacházení

O designu už jsem se rozepsala v článku věnovaném peelingu ze stejné řady. Je čistý, jednoduchý, až skandinávský. Etiketa je přehledná, složení na ní však nenajdete, jelikož je uvedeno pouze na krabičce, nikoli přímo na butelce o objemu  370 ml. Nicméně jsem nedávno zjistila, že krém lze pořídit také v lahvičce s pumpičkou. A tam etiketu vybavili i informacemi o INCI. Je to také velmi dobrá volba. Pumpička funguje dobře, přípravek v ní neztvrdne, ani když mu dáte na 14 dní sbohem. Ovšem na cestování dávám přednost spíše butelce. Obě varianty jsou vyrobeny z velmi odolného plastu, který se dobře vypořádává s nepříliš něžným zacházením. Ale právě pumpička může být během přepravy náchylnější k poškození než klasické šroubovací zavírání.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Nevylekejte se žlutavého zabarvení Tělového krému Alladale

Když se podíváte obalu pod pokličku neboli pod víčko, zjistíte, že krém není sněhově bílý, ale vyznačuje se mírně nažloutlým zabarvením. Nejedná se o žádnou známku toho, že mu už odzvonila hrana. Je to jeho přirozený odstín. Neděste se.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Masírujte

Tělové krém Alladale má lehkou texturu a nepůsobí hutně. Po kontaktu s kůží se jeho konzistence příliš nemění. Je třeba jej do kůže řádně vmasírovat. Nejprve vás trochu pozlobí, když se bude předvádět v  bělavém povlaku. Ještě dvě vteřiny krém zapracovávejte krouživými pohyby. Katastrofu zažehnáte. Doslova se rozplyne před očima. Vůbec bych se nebála čas od času využít také masážní srdíčko s dřevěnými výstupky a pokožce věnovat mnohem více pozornosti, aby ji krém opečoval ještě intenzivněji. Mimo to taková masáž stimuluje kůži k lepší obnově. Mimo to po těchto úkonech nezanechává onen nepříjemný lepivý a umaštěný pocit, jako kdyby se měla pokožka dusit. Naopak je kůže krásně hebká a sametová. Není úplně suchá, ale perfektně vláčná, aniž by se na ní vytvořil nechutný mastný film.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Bez rušivé parfemace

Potěšující je také vůně. Je velmi nevýrazná, lehká, nepatří do kategorie těch nasládlých. Rozhodně je mi sympatická, protože se řadí mezi velmi čisté kompozice, které se drží u těla a brzy se vytratí. Nerada ulehám ke spánku provoněná tak, že to mou mysl ruší. S tělovým krémem Alladale od Natura Siberica mám klid.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Lichotivé složení Tělového krému Alladale

Mezi ingrediencemi, které stojí za zmínku, figurují:

 • vysoce výživné bambucké máslo, které pokožku zjemňuje,
 • extrakt z květů bodláku, který zlepšuje regenerační schopnosti kůže,
 • vitamín E působící jako významný antioxidant,
 • extrakt z jedle sibiřské, jenž posiluje pokožku a umocňuje hojivé procesy, pomáhá při zánětech kůže a podkoží, které dosti často zhoršují vzhled pomerančové kůže,
 • extrakt z kakosti sibiřské, který zpevňuje systém drobných kapilár v pokožce,
 • extrakt z borovice zakrslé dezinfikuje a podporuje odolnost tkání,
 • olej z růže šípkové vyživuje a pomáhá pokožku zpevňovat, hojí drobné jizvičky.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Tohle vše dostanete s certifikací Soil Association COSMOS NATURAL za 339 Kč. Tomu říkám dobrý poměr ceny a „papírových“ hodnot.

Kolik důvodů jsem potřebovala, abych jej pořídila znovu?

Shrňme si, co jsme zatím o krému zjistili:

 1. certifikace COSMOS NATURAL,
 2. zajímavé složení bez zásadní škodné,
 3. relativně dobrá dostupnost (třeba v biooo.cz),
 4. velké balení vhodné na cestování, které udělá parádu i v koupelně díky minimalistickému designu,
 5. cena 339 Kč,
 6. decentní vůně,
 7. v podstatě masážní aplikace…

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Tady je 7 celkem přijatelných argumentů. Jenže to, co u mne rozhoduje, zda si koupím výrobek znovu, jsou nakonec jeho účinky a to, jestli mezi ním a mou pokožkou vznikne ten správný vztah, ten správný „match“.

Ihned po aplikaci tělového krému Alladale

Nelze mu upřít to, že pokožku velmi dobře zvláčňuje a hydratuje. V létě i v zimě. Výborně se popere s podrážděním, ať již mechanického charakteru (ano, čas od času proletím křovím, projedu roštím, blbnu na kole, procházkách, túrách či zahradě), hormonálního (taky máte podrážděnou a přecitlivělou kůži, když se blíží menzes?), vlivem nošených textilií nebo v době, kdy mne plánuje nemilosrdně přepadnout chřipka. To jsou jevy, které poznáte po prvním nakrémování. Tento zklidňující efekt je moje letní závislost!

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Po třech měsících si všimnete rozdílu

V čem? Tak předně v tom, že máte kůži jemnou a hroší zároveň. Je prostě odolnější. Začínám bodlák podezřívat z toho, že by se měl zařadit mezi kožní adaptogeny mírného pásu. Ten rozdíl je velmi, velmi, velmi příjemný. Úleva! Také úroveň hydratace je lepší a celkově kůži vnímám jako silnější, hutnější. Když se zaměřím na svá stehna a jsem opravdu poctivá ve své večerní tělové rutině, kam tělový krém Alladale spadá, malé ďolíčky už nevidím, prostě se kůže vypne. Nejpatrnější je to v kombinaci se cvičením v oblasti rosolovitých vnitřních stehen. Je to pomocník. Nezanedbatelný. Slušně zatočí s povislou kůží. Neodstraní ji, ale vypne ji pěkně.

Recenze zpevňujícího tělového krému Alladale od Natura Siberica.

Ještě se ptáte, jestli si ho koupím znovu? Tak ano, já už jsem si ho koupila znovu a v létě nehodlám používat nic jiného.

Znáte kosmetiku Natura Siberica? Jaké s ní máte zkušenosti? 

Těším se na všechny Vaše zprávy a komentáře!

Krásný a pohodový první prázdninový týden!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

1 comment

Recenze Rakytníkového tělového mléka Natura Siberica - IntuitiveDiary.com 29.7.2020 - 10:53

[…] nepříjemně pne. To se během používání přípravku zlepšilo. Pokud bych měla srovnávat s tělovým krémem Natura Siberica z bodlákové řady, řekla bych, že toto rakytníkové dílo hydratuje asi o 30 % lépe. A hlavně dodává […]

Reply

Leave a Comment