Home Beauty Recenze: Hydratační sérum s kolagenem Dulcia Natural

Recenze: Hydratační sérum s kolagenem Dulcia Natural

by katerina
Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Krásný den, milí čtenáři,

ráda bych vás dnes seznámila s mou první zkušeností, kterou se mi do povědomí zapsala Dulcia Natural, slovenská přírodní kosmetika s vysokým podílem organických složek. Už dlouho jsem si říkala, že bych toto pole pleťové péče měla prozkoumat. Naše společná cesta započala Pleťovým hydratačním sérem s kolagenem.

Obalový design Dulcia Natural se špetkou folklóru

Dulcia Natural volí balení, které je jednoduché a důstojné. Oceňuji na něm především dokonalou funkčnost. Sérum je baleno v 30ml lahvičce a je opatřeno precizní pumpičkou, která se ale vůbec nezanáší a pracuje tak, jak má, i když zrovna zapomenete produkt zakrýt průhledným plastovým víčkem. Design etikety je velice pěkný, líbí se mi barevná střízlivost rozveselená folklórním vzorem. Ale ze všeho nejzajímavějším prvkem obalového designu je bezpochyby krabička s půdorysem trojúhelníku. Je to hezký a vkusný nápad, díky kterému Dulcia Natural nezapadne.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Sérum krémové konzistence

Většina z nás si pleťové sérum už někdy vyzkoušela. Já osobně jsem se během své kosmetické cesty setkala výhradně s těmi, která připomínala vodičku nebo velice lehkou emulzi. Tekutou emulzi. Ale Pleťové hydratační sérum s kolagenem Dulcia Natural je něco docela jiného. Poprvé jsem se toho vlastně trošku lekla. Stiskla jsem pumpičku a z otvoru se vyřítila nikoli kapalina, ale načechraná krémová hmota bílé barvy. Nejprve jsem si říkala, jestli to nebude pro pleť moc, pokud na něj nanesu ještě denní či noční krém. Pak jsem přenesla množství 2,5 stisku pumpičky na tvář a krk a pomaličku začala vmasírovávat. Sérum se krásně začalo vpíjet do kůže. Během minutky už bylo vstřebané. A nezanechalo po sobě ani stopu mastného filmu. Překvapilo ve velmi pozitivním slova smyslu. Jeho textura byla vyvinutá přesně pro ženu spěchající 21. století vstříc.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Jak pleťové hydratační sérum s kolagenem Dulcia Natural účinkuje?

Nezamýšlené zklidnění pleti

Shrnula bych to jedinou větou: Velmi dobře. Ale pochybuji, že by tohle shrnutí stačilo, tak to pěkně rozebereme. Ihned po použití je pokožka zklidněnější, přestože výrobce zklidňující účinky neuvádí. Ale povím vám, že utišená pleť může být také důsledkem lepší hydratace, která, jak doufám už všichni víme, se do pleti sama o sobě nedostává, ale kosmetické přípravky pomáhají udržet zvýšenou míru hydratace díky tomu, že specifickým způsobem stimulují buněčný metabolismus nebo ochrannou vrstvu na povrchu kožních buněk. Já sama bych se přikláněla v případě hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural k obému, ale  pod elektronovým mikroskopem jsem sérum netestovala.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Efektivnější vstřebávání dalších kosmetických produktů

Také byla pokožka relaxovaná, nepnula, byla svěží, vláčnější. Zdálo se mi, že také následná péče v podobě očního a pleťového krému lépe spolupracovala, byla efektivněji využita. Jak jsem to měřila? Především časem, který byl nutný na úplné vstřebání následně nanášeného krému. Ten se v průměru zkrátil o 2 vteřiny. A pak nelze smazat také to, že reliéf pleti hezky sérum dokázalo vyhladit. Nečekejte ale silikonovou hladkost.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Omlazení, zpevnění a jiskra

Z dlouhodobého hlediska bych pravdu přisvědčila, že hydratační účinek se dostavil. Pleť byla vypnutější, šťavnatá, vyzařovala z ní svěžest i po ne zcela prospané noci. Pozorovala jsem mírné vyhlazení mimických vrásek a zpevnění pleti. Dalším pozitivem bylo lepší hojení ranek po občasně růžky vystrkujících pupíncích. Tento efekt přikládám na vrub především hojně zastoupené aloe vera.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Rozumí si sérum s make-upem?

Rozumí si s ním velmi dobře. Určitě není nutné se obávat, že by vám make-up v důsledku aplikace séra méně vydržel. Naopak. Vyhlazenější pokožka znamená, že se líčení na pleti udrží v krásném stavu déle. A to přesně se dělo.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Ekonomika, složení, výdrž

Sérum v e-shopu Nuspring.cz vyjde na 458 Kč, což se na první pohled jeví jako cena vyšší, ale z mého pohledu je zcela oprávněná. Složení je totiž plné cenných ingrediencí, které jsou relativně cenově výše postavené, než například nejrůznější deriváty odvozené od sojového, kokosového nebo slunečnicového oleje: Růžová voda, marulový olej, olivový skvalen, šťáva z aloe vera, olivový emulgátor, kolagen, vitamín F, přírodní vitamín E, kyselina kaprylová, kyselina undecylénová, levandule lékařská, palmorůžový olej. Není nejlevnější ani udělat z takového množství ingrediencí krémový přípravek, v němž se vodní složky neoddělují od těch olejových. A v neposlední řadě tu máme jen šetrné jemné konzervování v přírodě standardně se vyskytujících látek. Sérum jsem používala denně, ráno i večer a vydrželo mi zhruba dva a půl měsíce. Práce s ním byla příjemná a pleť spokojená.

Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.Recenze pleťového hydratačního séra s kolagenem Dulcia Natural z Nuspring.cz.

Moje doporučení:

Sérum je skvěle postaveno a bude vyhovovat potřebám pleti od přibližně 29 či 30 let do takových 38 let. Pokud trpíte na dehydratovanou pleť, nebála bych se sérum zařadit do kosmetické rutiny už dříve. Pokud máte dehydratovanou pleť v souvislosti se změnami prostředí, podnebí, ročního období, určitě jej zkuste před touto změnou preventivně nasadit a vytrvejte, dokud si pokožka na nový rytmus či místo nezvykne. Vždycky se více přimlouvám za prevenci než odstraňování následků.

Máte zkušenosti s touto slovenskou značkou? Jaká jsou vaše oblíbená hydratační séra?

Ráda bych poděkovala e-shopu Nuspring.cz za možnost vyzkoušet značku Dulcia Natural, její příjemné produkty, které jsem dostala barterem v rámci spolupráce.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

1 comment

Recenze: Šípkový krém Dulcia Natural - IntuitiveDiary.com 19.8.2020 - 10:45

[…] roztomilém obalovém designu, který má v sobě nádech folklórní elegance jsem už psala v recenzi Kolagenového séra. A můj názor se nemění. Snad jen podotknu, že v případě Šípkového krému Dulcia Natural […]

Reply

Leave a Comment