Home Beauty Recenze: Šípkový krém Dulcia Natural

Recenze: Šípkový krém Dulcia Natural

by katerina
Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Krásný den, milí čtenáři,

asi víte, že nejsem zrovna velký fanda pleťových olejů, pominu-li Arganový olej od značky Moroccan Sense. A tak na večer i na den obvykle radši volím přípravky krémové. Od dubna do července mi společnost dělal Šípkový krém Dulcia Natural. A naše společné chvíle v tomto článku zhodnotím.

Balení a cena

O roztomilém obalovém designu, který má v sobě nádech folklórní elegance jsem už psala v recenzi Kolagenového séra. A můj názor se nemění. Snad jen podotknu, že v případě Šípkového krému Dulcia Natural butelka opatřená pumpičkou obsahuje 50 ml produktu. A že víčko je z poněkud odolnějšího plastu. Produkt jsem testovala ve spolupráci s e-shopem nuspring.cz, kde ho naleznete za cenu 460 Kč. Na přírodní produkt s excelentním složením je to částka velmi hezká. Připočtu-li k tomu další vlastnosti, k nimž se dostaneme, je to poměr ceny a výkonu velice pěkný.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Textura Šípkového krému Dulcia Natural

Když jsem poprvé krém zkoušela v dubnu, zarazila mě jeho konzistence a textura. Chvíli jsem si myslela, že jsem možná dostala špatný kousek. Z pumpičky totiž vylétla dávka přípravku ve tvaru dokonalého válečku. Krém nažloutlé barvy měl konzistenci spíše jako velice jemná pasta. Po chvilce nedůvěřivého otrkávání jsem ke krému přivoněla, abych zjistila, alespoň senzoricky, jestli je vážně v pořádku. A ta vůně mne přesvědčila, že je všechno tak, jak má být. Je půvabná, cítila jsem květy divoké růže a horské bylinky. Moc krásná nerušivá parfemace, pro níž jsem se na krém nakonec vždycky těšila. Když jsem váleček přenesla na tvář a rozetřela, zjistila jsem, že na pleti doslova roztaje a přemění se v hedvábně jemný krém. A ten pocit po nanesení způsobil, že jsem se do Šípkového krému Dulcia Natural zamilovala ještě víc.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Úleva ihned po aplikaci

První z účinků, který chci poctít ódou je právě ono rozplynutí se na obličeji do hedvábného osvěžujícího závoje. I když jsem bývala večer už docela unavená, dodal mi Šípkový krém Dulcia Natural ještě tolik energie, abych mohla bdělá po světě poletovat o půlhodinku déle, než bývá můj expirační standard. Ten druhý, který se mi zamlouval, byla okamžitá hydratace pleti, hluboký doušek, který celou tvář uvolnil a dopřál buňkám uchovat si tolik potřebnou vodu. A ten třetí, to byl pocit silného zklidnění napjaté a leckdy podrážděné pleti.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Šípkový krém Dulcia Natural z dlouhodobého hlediska

Mám ráda krémy, které něco umí. Někdy si ale říkám, že celé to přírodní šílenství je přehnané, protože umožňuj na trh vstupovat značkám, které mají sice 99% obsah přírodních surovin ve svém INCI, ale ve skutečnosti nic neumí. Jsem kozoroh jako řemen, a u kosmetiky mě dokáže naštvat jedna jediná věc. Neúčinnost. To naštěstí není případ Šípkového krému Dulcia Natural. Myslím si, že tým si dal na jeho vývoji velmi záležet, protože odvedl dobrou službu:

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

  • Pleť zvláčňoval a změkčoval.
  • Došlo k vyhlazení šupinek a vymizení suchých míst.
  • Pomohl zvednout objem pokožky, která se z dlouhodobé perspektivy jevila „naducanější“.
  • Vyhladil drobné linky a mimické vrásky se přestaly prohlubovat.
  • Zlepšoval barevný tón pleti a zjemňoval viditelnost jizviček po pupíncích.
  • Pečoval o lepší hydrataci kůže.
  • Zlepšoval celkovou regeneraci.
  • Zklidňoval pokožku i dlouhodobě. Byla v průběhu používání méně reaktivní.

Tak co, přijde vám to málo? Mně tohle dost překvapilo, protože se stále bavíme o krému za 460 Kč! Právě! Ta cena by s tímto potenciálem byla zasloužená i o stokorunu vyšší.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Dali si na složení Šípkového krému Dulcia Natural záležet?

Ze 100 % je složení přírodního původu, přes 85 % tvoří složky v BIO kvalitě. To má však i svá úskalí. Dulcia Natural nepoužívá konzervační látky. Krém expiruje do 6 měsíců od otevření. Tím vám chci říct, buďte trochu minimalisté, určitě nemusíte mít současně načatých 20 skincare kousků. Tento byste rozhodně neměli nechat zkazit, byla by to vážně škoda, pokud byste se ošidili o to všechno, co umí.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Místo vody byl použit hydrolát z růže damašské. Jako tukový základ avokádový olej s profilem bohatým na nenasycené mastné kyseliny, mezi nimi i omega-3 mastnými kyselinami, které zlepšují imunitu pokožky. Dále olej šípkový, který patří k jedněm z nejlépe regenerujících olejů a já sama jsem se přesvědčila o jeho schopnostech, když jsem jej používala na ošetřování jizviček. Navíc působí jako elixír proti stárnutí a ochabování pokožky. Meruňkový olej zvláčňuje a zaceluje. Bambucké máslo přispívá k uchování hydrolipidové bariéry, a tedy i hydratace. Zvláčňuje. Panthenol zklidňuje a přispívá k lepšímu hojení drobných ranek a nedokonalostí. Kyselina kaprylová a undecylénová, esenciální olej santalové dřevo, kyselina citronová, extrakt z grapefruitových jader brání tomu, aby se v produktech množily patogenní organismy, například plísně, kvasinky a bakterie. Ve složení je dále hedvábí nebo antioxidační vitamín E či zvlhčující glycerin. A mně se tohle složení bez zbytečně dráždivých látek líbí. Mimo to esenciální olej ze santalového dřeva také stimuluje v pleti mládí.

Recenze Šípkového krému Dulcia Natural.

Moje doporučení

Já sama jsem Šípkový krém Dulcia Natural používala čtyři měsíce jako krém večerní. Bála jsem se totiž, že by se po něm mohla během dne pokožka zbytečně příliš mastit. Bohatá olejová složka se ale hezky vstřebává a ráno byla pokožka krásně jemná a pěstěná bez přebytečné mastnoty. Krém bych doporučila lidem s normální, suchou, citlivou pletí. Domnívám se, že bude schopen ošetřit například i pokožku s růžovkou soudě dle toho, jak pod jeho mocí dokázaly blednout čerstvé jizvičky od rozdrásaných pupínků. Bude sedět všem, kdo touží po pocitu výrazné hydratace, aniž by pleť zatížili zbytečnou mastnotou. Jako noční krém je tento výrobek skvělý.

Máte zkušenost se značkou Dulcia Natural?

Z dnešního článku je to již vše a budu se těšit na viděnou zase příště.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment