Krásný den, milí čtenáři,
možná už jste zaregistrovali, že na náš trh letos uvedla Natura Siberica několik pozoruhodných novinek. Postupně je pro vás testuji, abyste měli přehled, do čeho a proč se vyplatí investovat. Leč se slůvkem investovat se horentních sum za kvalitní certifikovanou kosmetiku bát nemusíte. Ať už do Vašeho rozpočtu zasáhlo cokoli, Natura Siberica patří ke značkám kvalitním a především dostupným. Tak se blíže podívejme na Peelingové sprchové gely.
Peelingové sprchové gely Natura Siberica pod taktovkou stylu
Každou recenzi začínám několika řádky o tom, jak si výrobce poradil s balením. Tato nebude výjimkou. Plastové tuby jsou kvalitní, z příjemně do ruky padnoucího plastu. Působí heboučce na dotek. Tento trend v kosmetickém světě kvituji. Syntetický materiál se v ruce chová v podstatě jako byste hladili po tváři svého drahého či svou drahou. Víčko je zaklapávací a jeho „panty“ dobře drží, jsou pevné. Myslím, že vydrží i brutálnější zacházení, třeba během cestování.
Ulehčí rozhodování, když balíte na cesty
Což mne vede k dalšímu postřehu. Pokud plánujete delší pobyt kdekoli a nechcete zvlášť tahat peeling i sprchový gel, možná pro vás budou Peelingové sprchové gely Natura Siberica vhodnou alternativou v kompaktním balení o objemu 200 ml. A cenou také potěší: 129 Kč. Ale podrobněji se k tématu sprcháč vs. peeling ještě dostanu.
Stylový design a stylová parfemace
A to je jednoznačně veliká přednost těchto produktů! Ovocněji vonící varianta Tajga Spa se nachází v růžovém hávu a upozorňuje na to, že vás v tomto případě bude čekat něco ovocnějšího, vonícího na půl jako bobulové ovoce a na půl jako Hubba Bubba. Ta druhá s názvem Sibiřská Banya je oděna do kabátku v lesní zelené a je to aromatická trefa. Les v rozpuku, brzy ráno za rozbřesku mi totiž vůně připomíná. Není vyloženě založená na dřevě a pryskyřicích, ale obsahuje zelené až travnaté tóny. Připomíná luxusní unisexové parfémy. Je trošku ostrá, svěží, přesto sofistikovaná.
A nyní už k samotnému designu Peelingových sprchových gelů Natura Siberica. Syté barvy mi u kosmetiky už sem tam scházely. Všichni se drží střízlivé severské bílé, trend panuje několik let a způsobuje, že ten sortiment se tak nějak unifikoval a designem už tolik nevyčnívá. Navíc v kombinaci jasných odstínů se zlatavým a bílým písmem tenkého řezu je rétorikou luxusu. Obrazové prvky, ať už logo Natura Siberica nebo runy jdoucí tón v tónu s podkladem, rozbíjí monopol jednolitého podkladu a balení tak ožívá. O to víc pak proto, že povrch je texturovaný, plastický.
Domácí spa s Peelingovými sprchovými gely Natura Siberica
Každý večer jsem se těšila, až se konečně snesu do vany a očistím své tělo i duši od nánosu všech událostí dne. Na sprchovou žínku (takovou tu drátěnku) mi stačilo nanést množství odpovídající kávové lžičce. Žínku jsem promnula a v ní se vytvořila špičkově jemná pěna. Pěnivost určitě musím pochválit, zkoušela jsem už jiné sprchové gely Natura Siberica, ale ty zdaleka neposkytovaly tak nadýchanou a hustou pěnu, která by spolehlivě vydržela na celé koupání či sprchování.
Co však oceňuji ještě více, je fakt, že sprchové gely nevysušovaly. Opravdu jsem po mytí neměla nejmenší potřebu se nakrémovat (ale protože jsem zvyklá o sebe dbát, dělám to, ne denně, ale obden). Pokožka byla osvěžená, hydratovaná, necítila jsem pnutí nebo jakékoli nepohodlí. Formule je dle mého namíchána excelentně, bude vyhovovat i lidem s pokožkou suchou a a citlivou. A to je úžasné.
Sprcháč vs. peeling
Jako sprchový gel tento produkt z dílny Natura Siberica funguje skvěle. V případě růžové varianty jsou peelingové částice poměrně hrubé a hmota jich neobsahuje bůh ví jaké množství. Plnohodnotný peeling nenahradí. Ale občasné připeelení obstará. Na cesty v pořádku, pokud není čas, postará se o vás.
Zelená Sibiřská Banya je ale trochu jiná káva. Zdá se mi že peelingové částice z meruňkových jader byly namlety jemněji a ve formuli hojněji zastoupeny. Tady už se dá hovořit o jemné, avšak plnohodnotné peelingové funkci. Důvod, proč bych si oba produkty pořídila ale leží v jiných rovinách. Tu pěnivou a hydratační už jsem popsala.
Aromatické pohlazení s Peelingovými sprchovými gely Natura Siberica
A to je právě onen další aspekt, proč bych si tyto produkty dopřávala i nadále. Pokaždé, když jsem se utahaná vrhala na očistný proces v koupelně, těšila jsem se na parfemace peelingových sprchových gelů Natura Siberica. Růžový uměl osvěžit a dodat pozitivní náladu. Zelený naopak zklidňoval a redukoval stres.
A liší se složení?
Ano liší se především v hodnotných rostlinných výtažcích. Mycí a peelingová složka je totožná.
Peelingový sprchový gel Sibiřská Banya
Obsahuje extrakt z mochnovce křovitého, který přispívá k optimální hydrataci a je bohatý na antioxidačně činný vitamín C. Extrakt z řasy laminaria je bohatý na minerální látky, fytolipidy a proteiny, které pomáhají pokožku regenerovat. Výtažek z devětsilu japonského redukuje drobné otoky a hojí ranky. Škarda sibiřská působí jako slabší verze arniky. Snižuje napětí ve svalech a mírní otoky. Šišák bajkalský je jeden z předních adaptogenů, který zvyšuje odolnost tkání vč. kůže, omlazuje a preventuje negativní dopady stresu na kůži. Mydlice lékařská kůži jemně čistí, hojí kožní problémy. Ostružník moruška je nasycený vitamíny, zejména vitamínem C, projasňuje. Extrakt z jalovce přispívá k tonizaci pokožky.
Jestli jsem u této varinaty vypozorovala ještě nějaké specifikum? Možná mírně zlepšuje pružnost pokožky.
Peelingový sprchový gel Tajga Spa
V Inci byste našli výtažek ze známých adaptogenů, které také významně zlepšují pružnost a pevnost pokožky, tady jsem si jistá. Třeba eleuterokok, ženšen nebo schizandra. Všechny pomáhají pokožku prokrvit, vypnout a vstřebávat efektivněji prospěšné látky z kosmetických produktů.
Kromě dalšího je tu ve velké míře zastoupen výtažek z jeřábu ptačího – hotové bombě obsahující vitamíny A, C, F. Podobně regenerační a obnovující vlastnosti má i výtažek ze šípkové růže. Extrakt z modřínu sibiřského příznivě působí na záněty a obranyschopnost pokožky. Komonice bílá je bohatá na zklidňující složky vč. alantoinu. Výrazně zlepšuje hojení ranek a odřenin. Kopřiva dvoudomá zlepšuje metabolismus v kůži, detoxikuje. Olej z borovice sibiřské pokožku tonizuje a zlepšuje její stav.
Moje shrnutí
Produkty jsem obdržela v rámci spolupráce na testování. A přiznám se, že bych si je ráda pořídila znovu. Ne kvůli peelingovému efektu, tady hrají spíše druhé housle, ale pro vlastnosti sprchového gelu, který přináší pokožce něco navíc v podobě jedinečného složení. Já osobně jsem si asi více sedla s růžovou verzí, která v létě skvěle osvěží. Na podzim bych ale určitě dala zelenou verzi Sibiřská Banya.
Jak se vám Peelingové sprchové gely Natura Siberica líbí?
Pro tentokrát se loučím a těším se na vás u dalšího článku!