Home Beauty Recenze: Parfém Boucheron Quatre En Bleu

Recenze: Parfém Boucheron Quatre En Bleu

by katerina
Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Krásné květnové dny, milí #blogfriends,

opět se podíváme do světa vůní, tentokrát vás zavedu do modravé a jiskrné krajiny parfému Boucheron Quatre En Bleu. Přesně taková je. Vzhledem k tomu, že řada Quatre patří k sortimentu, který má mít masový ohlas, hodnotím tuto vůni v modravém flakonu jako velmi zajímavý počin spojující celkem tři trendy letních vůní.

Pár slov o řadě Boucheron Quatre

Boucheron je věrný své tradici. Žádný z parfémů tohoto šperkařského impéria se minimálně svým vzhledem a mnohdy i názvem neodděluje od tradice, která mu vdechla život. Jaïpur připomíná ikonické náramky s indickými safíry. Niche řada La Collection své nositele obeznamuje vonnými akordy s místy, kde starý pan Boucheron nalézal ty nejkvalitnější drahé kameny, jimiž následně ve své pařížské dílně vdechl kovu život. Zavítáte s ním na Zanzibar (za Tanzanitem hluboké modrofialové barvy), do Alexandrie (Egyptské město vyhlášené pro obchod s drahými kameny a polodrahokamy – typické je Laspisem Lazui), do Turecka  (zde se těží acháty a zultanity) a do dalších koutů světa.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Quatre je řada inspirovaná ikonickými šperky s výraznými liniemi téhož jména. Neznámější je bezpochyby prsten Quatre, který vznikl spojením čtyř kruhů s výraznými liniemi, hladkých i těch, jež rozrušují dokonalost okrouhlého prstence. Můžete si všimnout, že „tento prsten“ zdobí uzávěry všech flakonů Quatre. Samo víčko má zvláštnost – je otočné. Pohybem na jednu  stranu odkryjete střičku a pohybem na druhou ji zase schováte. Toto řešení je velmi důmyslné a dekorativnímu prvku dává i praktickou rovinu. :)) Nikdy ho tak neztratíte. A v kabelce zůstane bezpečně nasazeno i za rušných dní.

Průzračnost skla a zlaté doplňky

Samotný falkon je vyroben z průhledného blankytně tónovaného skla. Jeho poslání je jasné. Pokaždé, když tekutinou projdou sluneční paprsky, třpyt ve vás bude evokovat bezstarostnost dní u moře. Nebo třeba romantickou plavbu loďkou po řece. Průzračnost je vnější charakteristikou, která jasně koresponduje s tou vnitřní. A odkazuje také ke kvalitě drahých kamenů pro šperkařské užití, kde se dbá na tři hlavní parametry: barvu, kvalitu bez kazů a to, jak světlo dokáže kamenem procházet. Poslední atribut si žádá paprsky slunce. A slunce vám bude evokovat i plejáda zlatých detailů nebo tisk na flakonu. Miluji kombinaci zlaté a modré a vždy mi dokáže udělat radost.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Flakon je robustní, což poznáte na jeho váze, doporučuji proto vůni pro kabelkové účely raději odstříknout do atomizéru. V interiéru vás ale bude těšit. Mám dojem, že poslední dobou se ze sféry kosmetické v segmentu parfémů dostáváme stále častěji do rovin interiérového designu.  Velmi vkusně vypadá také dekorativní žebrování skleněné základny.

Kolik a za jakého počasí: Abeceda dávkování s Boucheron Quatre En Bleu

Střička poskytuje perfektní jemný rozptyl. Už jedna dávka je poměrně vydatná. Parfém na oděvech nezanechává stopy, jen pamatujte na zlaté pravidlo v podobě alespoň 15centimetrové vzdálenosti od textilu. A kolik stlačení aplikátoru vám dá tu správnou dávku? Záleží na počasí. Boucheron Quatre En Bleu není niche vůně a jedná se o kompozici určenou do teplého počasí. Proto není tak intenzivní jako například vůně s vydatným základem obry (Boucheron La Collection Ambre d´Alexandrie). Pro dny s teplotami do dvaceti stupňů si ráno dopřávám tři stisknutí střičky. Po pozdním obědě je třeba vonnou esenci doplnit. Pokud ale slunce udeří a venku začne vládnout teplotami, které se šplhají k pětadvaceti a více stupňům, pak bude třeba vůni během pracovního dne doplnit po každých 3-4 hodinách.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Kdo vládne kompozici nového parfému Quatre?

Test na kůži

Parfumérka Sonia Constant se držela zlatého pravidla 3×3. Po třech složkách v hlavě, srdci i základu parfému. Hlavu tvoří cedrový olej, bergamot integral a žlutá mandarinka. Cedr dává parfému vzdušnost, je to chladivá esence. Bergamot přidává osvěžující nahořklý akord, který mi vždy v horkých dnech dělá radost.  V mandarince je pak náznak ovocné sladkosti, ale opravdu jen náznak.  Jinak je stále svěží, čerstvá, skrápěná rosou při východu slunce.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Z hlavy přetrvá na mé pokožce zejména bergamot, který příjemně odlehčuje květinové srdce vůně. Tuberóza, růžový olej a egyptský jasmín tvoří právě srce vůně. Je velmi ženské. Ale není přeslazené. A není ani dusivě květinové. Růže si zachovává neobvykle svěží interpretaci. Tuberóza převládá a jasmín ji jen něžně doprovází. Po několika minutách od aplikace parfému cítím nejvíce spojení tuberózy a bergamotu, vůně je v tento moment nikoli jen svěží, ale krémová a svěží, přitom hřejivá. Krémové prvky převládají. A nyní do vůně vstupuje základ v podobě dřeva Akigala (v jeho aroma se mísí tóny pačuli, agarového dřeva a pepře), santalového dřeva, pižma. V tento moment se pižmo  ani dřevo neprojevují nijak výrazně, ale spíše vůni umírňují a dodávají ji elegantnější charakter. Činí ji velice „classy“.  Boucheron Quatre En Bleu se na mé kůži rozvíjí zejména do hřejivé krémové vůně podbarvené hořkostí bergamotu a s nenápadnou suchostí dřeva.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Test na oděvu

Na textilii je ale průběh vůně Boucheron Quatre En Bleu diametrálně odlišný. Mnohem více vystupuje citrusová složka, do níž zasahuje více cedrový olej a egyptský jasmín, které parfému dodávají na ráznosti a ostrosti. Ta po dvou minutách přijde o své hrany a vůně se začne otevírat v rovině květinové, kde je tuberóza dominantní stejně jako osvěžující růžový akord (nepředstavujte si zde růži jako orientální a těžkou, spíše  si představte čajovou růži v chladnějším letním ránu).

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

A pak do hry vstupuje pižmo a dřevo Akigala, santal zůstává hodně v pozadí. Kromě toho do kompozice vstupuje i neuvedený akvatický prvek podtržený právě pižmem. Na oděvu hodnotím vůni jako více osvěžující a pro teplé dny zajímavější. Na kůži je znát to, že dřevo Akigala nabírá na svém pačuli akordu,  a vůně se pak zdá mírně těžší, vhodnější na letní odpolední koktejl nebo party. Ale na oděvu bude patřit mezi office friendly mistrovská dílka, která mezi záplavou unylých citrusů a hypermoderních plochých květinovek s  cukrovými akordy vystoupí z davu a řekne celému okolí, že jste dáma a máte po čertech dobrý vkus.

Vybrala bych si tento parfém sama? A pro koho je Boucheron Quatre En Bleu vlastně určený?

Já sama bych na základě složení po tomto parfému nesáhla. Ne, nesáhla. S dřevem Akigala jsem už nějakou zkušenost měla a bohužel vždy tak zkušenost byla cítit po pačuli. Neskutečně mě to mrzí, ale já a pačuli se sneseme pouze v jedné jediné vůni – Boucheron La Collection Patchouli D´Angkor. Také se vyhýbám vůním, kde dominuje jasmín. Obvykle na mě vynikne velmi ostře. Leč není to pravidlem, pokud není dominantní, dokážeme se přátelit.

Recenze parfému Boucheron Quatre En Bleu

Musím ale přiznat, že kdybych tuto kreaci obcházela, nejspíš bych udělala chybu.  Opravdu je to vůně, která má dle mého pohledu šanci uspět v mainstreamových vodách, kde rozčísne nudu svou vyspělou kompozicí. Mainstreamové vůně uživatele oslovují třemi parametry.  Na jedné straně chceme  být originální a hledáme nové podněty. Na straně druhé toužíme po bezpečí, po něčem známém. A to se nám obvykle líbí víc, než to neznámé. A za třetí si chceme být jisti, že investice do vůně je jistá a přiměřená. Boucheron Quatre En Bleu spojuje velmi neobvyklou podobu růže, tuberózy, bergamotu a vůně Akigala. Přináší na trh svěží závan protkaný hořkostí, vodními prvky, elegancí a plností květin, přičemž provokuje sušším dřevěným základem. Zůstává dokonale ženský a přitom „neodrovná“ půlku vašich spolupracovníků.

Takže pro koho?

Žena od 25-45 let s vytříbeným vkusem, který však není postaven na finanční nákladnosti. Je to žena, která má ráda spíše jednoduchost a ve svém stylu dává přednost harmonii rozbité jedním výrazným kouskem. Tak třeba bílý kostýmek s dvouřadým sakem se skrytým zapínáním. K tomu černé páskové sandálky v moderním „mnohopáskovém“ provedení. Černá baguette bag. Výrazný plochý zlatý řetízek, kterému se nedá upřít jeho majestát.  Nebo obrovský statement náramek s polodrahokamem. Či velký prsten, který najednou změní rétoriku stylu. Už to není pracovní komplet pro elegantní ženu. Teď je to vystavené umělecké dílo s osobitým podpisem. 

Recenze parfému Boucheron  Quatre En Bleu

Parfém nalzenete na e-shopu sensualite.cz či marrionnaud.cz.

Ráda bych společnosti Aprodelta poděkovala za možnost tento parfém vyzkoušet.  Bez jejich námětu bych neoprávněně tuto vůni přehlédla.

Napište mi do komentářů nebo na Instagram, zda jste vůně Boucheron už zkoušeli.

Budu se na vás těšit u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment