Home Beauty Opalovací krémy z lékárny I Recenze

Opalovací krémy z lékárny I Recenze

Vybrala jsem tři krémy a verdikt je možná trochu nečekaný

by katerina
Recenze opalovací a sluneční kosmetiky Avene, La Roche-Posay a Eucerin.

Krásný den, milí čtenáři,

slíbila jsem vám letní speciál o opalovacích krémech. A tady máme první díl, který věnuji několika přípravkům z lékárny. Najdeme zde značku Avène, Eucerin nebo La Roche-Posay. Všechny opalovací produkty mají SPF 50. Kdo v mém testu vítězí a proč?

Design, balení a cestování s opalovacími krémy z lékárny

Protože individuálně srovnávat každý zvlášť bez ohledu na přenosnost a cestovatelské plány by mi přišlo k ničemu, řeknu vám, kdo se nejlépe choval na výletech nebo při cestování.

La Roche-Posay Anthelios je dobrý přítel do kabelky

La Roche-Posay v podobě osvěžujícího spreje na obličej rozhodně vyhrává co by kabelková varianta doplňující UV ochranu na citlivých partiích během dne. Sprej má 75 ml a v tašce ho ani neucítíte, ale nacpat ho s mými věcmi do psaníčka už bylo horší. Alternativou zůstává nechat ho jako příručního pomocníka v kanceláři. Ale pokud většinu dní chodíte po městě se shopper bag, pak ano, tento sprej vám bude dělat společnost rád, protože ho vždy někam dokážete schovat.

Recenze opalovacího spreje s SPF Anthelios od La Roche-Posay.

Protože ho pohání butane, je hořlavý a velké plány v letadlové kabině si s ním určitě nesplníte. A pokud vám letištní personál bude s kufrem zacházet neopatrně, hrozí, že se nádoba protrhne nebo přinejmenším zdeformuje. Koupit ho lze v rozmezí 300 až 400 Kč.

Eucerin jako spolehlivý cestovatel

Eucerin má klasické plastové balení. Žádná mechanika k poškození, žádné hořlaviny.mimořádně kvalitní víčko se silným pantem, a tak bych se nebála umístit ho do kufru mezi prádlo. Samozřejmě to bude bezpečnější, pokud ho schováte ještě do sáčku se zipem. Je to takový heavy duty parťák. Velmi dobře zvládá přenášení všeho druhu za předpokladu, že víčko řádně dovřete. Upozorňuji, že se mi ani jednou nestalo, že by nezaklaplo. Zatím je to nejspolehlivější cestující z řad opalovací kosmetiky, jakého jsem kdy měla. A těch 200 ml pořídíte za  necelou pětistovku.

Recenze opalovacího krému Eucerin

Avène Sport Fluid by potřeboval ještě dotáhnout

Francouzská značka lékárenské kosmetiky vytvořila flakonek se záměrem, aby se perfektně vešel do dámské kabelky, ledvinky, batohu i brašny na kolo. Záměr byl dobrý, forma také, až na jednu drobnost. Ale bohužel zásadní. Zaklapávací víčko nezvládá usazeniny, které se díky krému tvoří. Jak vám to mám přiblížit?

Recenze opalovacího přípravku Sport Fluid od Avene.

Zkrátka, když fluid Avène používáte,  hodně se usazuje kolem dávkovacího otvoru. Zvětrává, ale netvrdne a pak znemožňuje, aby víčko plnohodnotně zaklaplo. A protože jsem si toho jednou nevšimla, část obsahu mi vytekla do batohu. Od té doby si dávám pozor, pečlivě po každé aplikaci utírám kapesníčkem a vozím pro jistotu ještě v mikrotenu. Byla bych moc ráda, aby na tom výrobce popracoval. Protože během pohybové aktivity se prostě nemáte čas touto  režií zdržovat. Proto s námi už na sport moc nejezdí, ale používáme ho spíš u vody. Z celé skupiny je nejdražší. Balení po 100 ml stojí 505 Kč,  a proto nedostatky mrzí o to více.

Textury a aplikace: Ne každému to lehké složení vyšlo

Eucerin překvapil v tom dobrém

Se značkou Eucerin jsem do této doby neměla velké zkušenosti. Chtěla jsem nám pořídit opalovací krém, který bude nabízet dobrou ochranu před UVA i UVB zářením a bude nadmíru šetrný k citlivé pokožce. Paní lékárnice mi doporučila právě tuto značku a já jsem na její radu vzala variantu, která byla speciálně určená pro citlivky. Ani ve snu by mne nenapadlo, že to slovíčko light na obale nebude jen pro okrasu. Moje upřímné nadšení se dostavilo po prvním nakrémování u vody.

Recenze opalovacího krému Eucerin

Vyrazili jsme si s Aldou do Konětop. A protože už máme se spálenou kůží bohužel také nějaké zkušenosti, mažeme se vždy už před cestou. Oba nás zaujala hedvábní a lehoučká textura produktu. Naprosto dokonalé mléko, které má při vytlačení z tuby sice hutnější a hustší charakter, ale na pokožce se ihned mění v hedvábný závoj, který se vstřebává rychlostí blesku. A pozor! Nezanechává bílé šmouhy, nejsou pro něj problém chloupky a srst (Aleš je prostě medvídek), zasychá do nemastné a nelepivé formy, v důsledku o něm vlastně vůbec nevíte. Tedy nebýt té nádherné vůně! WOW.

Značka La Roche-Posay splnila mé očekávání

Když jsem sháněla něco lehkého, co by UV ochranu dokázalo doplnit přes den, tento sprej se mi jevil jako nejvhodnější. To se mi ale potvrdilo až při opakované aplikaci. Střička opravdu vytváří zcela geniální mlhu. Ještě nikdy jsem v kosmetickém průmyslu neviděla tak jemný mikroskopický rozptyl. Jen upozorňuji, že abyste z přípravku dostali maximum ochrany, musíte jej před každým použitím opravdu řádně protřepat. A taky nestříkejte moc dlouho na jedno místo a dodržujte aplikační vzdálenost cca 15-20  cm. 

Recenze opalovací mlhy Anthelios od La Roche-Posay

A teď to nejlepší. Při dodržení všech těchto podmínek se vám dostane královské UV  ochrany tváře, krku, ramen i šíje. Takové, která udrží líčení hezky pohromadě, nezpůsobuje jeho rozmazávání, nesnižuje jeho trvanlivost. Ideál! A dokonce je možné použít sprej také na pokožku hlavy tam, kde vlásků není tolik. To jsem také mnohokrát udělala a ochránila se před rudým bolavým popálením v místě, kde mi nasedá ofinka.

Mám Avène ráda, ale potěšilo mě nejméně

Jednu věc nemohu pochopit. Proč někteří výrobci označují za fluid něco, co s fluidní texturou nemá ale vůbec nic společného. Proč to vydávají za lehké, když je to vlastně mastné až za ušima. A to je přesně případ francouzské značky Avène. Ve skutečnosti textura odpovídá mléku. Je značně tekuté, takže se s ním poměrně špatně manévruje. Na pokožce se hůře roztírá. Nejprve jde do bíla, pak se tedy vstřebá, ale film, který za sebou nechává je lepivý a mastný. Bohužel mě díky tomu jeho používání vůbec netěší. Ale protože neplýtvám, dodělám jej. Kdyby bylo o chlup levnější, už dávno bych ho poslala do koše.

Recenze opalovacího přípravku Sport Fluid od Avene.

Jak si vedly ve sluneční ochraně?

U všech přípravků se jedná o převážně chemické filtry. Nemám s nimi problém, naopak je mívám raději, protože má poslední zkušenost s těmi minerálními nebyla nejlepší. U všech je deklarováno SPF 50, tedy vysoká ochrana. Faktem je, že jak Eucerin, ta La Roche-Posay obsahuje neblaze diskutovaný Octocrylene. Eucerin navíc i Homosalate, obě látky nemají nejlepší reputaci, pokud jde o mořské organismy. Na druhou stranu se jedná o ověřené UV filtry. A tak tentokrát otázku ekologie vynechám. Spálení pokožky považuji z většiny za pro moje zdraví větší riziko. Obvykle se slunci vystavuji dopoledne (cca do 11. hodiny) a odpoledne (od 16. hodiny). Prostě se snažím dávat si na to nejhorší přímé slunce pozor. A to má také vliv v tom, jak nakládám s opalovacími prostředky.

Recenze opalovací a sluneční kosmetiky Avene, La Roche-Posay a Eucerin.

Opalovací krém pro citlivou pokožku Eucerin

Mohu konstatovat, že ani po jednom z přípravků jsem se nespálila, pokožka se opalovala pomalu, velice zvolna a díky tomu také nešel odstín do červené, ale do bronzové. A to je správně. Nejlepší mi však připadal právě kvůli pocitu na kůži právě Eucerin, který mě pocitově nezatěžoval a nemastil. Také šel následně nejlépe umýt pod sprchou a nejsnáze se, nepočítám-li La Roche-Posay, reaplikovat v průběhu slunění, po koupání apod.

Recenze opalovacího krému Eucerin.

Mlha Anthelios s SPF 50 od La Roche-Posay

La Roche-Posay musím brát jako speciální kategorii, jde o mlhu, o takové doplnění na tvář, krk, dekolt, ramena, když jsem ve městě. Při typickém pobytu na dece venku, u vody či bazénu a moře jsem ho nepoužívala. Ale v městském prostředí, pokud z domu vycházíte s již ošetřenou tváří ochranným krémem s SPF, si vede jako perfektní parťák. 

Recenze opalovacího spreje na obličej Anthelios La Roche-Posay.

Sport Fluid Avène

Nejméně se mi líbil přípravek Avène. A to především kvůli ulepenému a nepříjemnému pocitu. Ochranu před paprsky nabídl skvělou, o jeho SPF schopnostech vůbec nepolemizuji. Ale když máte populaci naučit, aby se mazala pravidelně kvalitními přípravky, tak tohle je jeden z nich, který vám to ztíží.  Při sportu i grilování sebe sama u vody se potíme. V této kombinaci je to prostě natolik nepříjemné, že jsem se už jen těšila na to, až se vydrhnu ve sprše. Ovšem s dvojnásobnou porcí sprchového gelu, protože tahle ochrana před sluncem se vás bude držet jako klíště. Líbit se tedy bude těm se suchou pokožkou, kteří preferují hutnější textury a potřebují pořádně promazat. Jeho velkou výhodou ale   je, že se s ním v pohodě natřete jak na těle, tak na tváři. 

Recenze Sport Fluid od Avene.

Závěrem

Z trojice testovaných přípravků bych vybrala Eucerin a La Roche-Posay. Eucerin přináší perfektní lehounkou vysokou ochranu proti UV záření. Nezatěžuje, nemastí, krásně voní, skvěle se aplikuje a používala jsem ho ráda nejen já, ale také Aleš.  La Roche-Posay zase nabízí bezkonkurenční to go doplňující ochranu během pracovního dne.

Přestože mám značku Avène moc ráda a velmi si jejího know-how vážím, tady si to nesedlo a Sport Fluid už bych si podruhé nepořídila.

Recenze opalovací a sluneční kosmetiky Avene, La Roche-Posay a Eucerin.

Eucerin dostává 10/10 bodů.

La Roche-Posay si odnáší také skóre 10/10 bodů. 

Avène ovšem získává jen 5/10 bodů, a to pro název fluid, který vůbec nemá tu fluidní lehkost, jakou by mít měl. Aplikace je ze všech uvedených nejméně příjemná a to samé pocit na kůži.

Který opalovací přípravek z lékárny je váš favorit? Napište mi pod článek nebo na IG.

Těším se brzy na viděnou!

 

 

 

You may also like

Leave a Comment