Home Beauty GERnétic Sensi Boost | Recenze

GERnétic Sensi Boost | Recenze

Jak zamávat s kožními projevy alergie

by katerina
Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku vás provedu malým zázrakem v ampulích. Umí totiž srovnat pleť, která je zrovna sužována tím nejméně příjemným ekzematickým projevem za posledních pět let. Jmenuje se Sensi Boost a na svědomí ho má francouzská značka GERnétic.

Designová dobrota do posledního detailu

Nejedná se zdaleka o první týdenní kúru v ampulích, kterou značka GERnétic uvedla na trh. Už při recenzi té pro pleť 30+ s názvem Lift Express jsem psala, že se jedná o jedno z nejhezčích kosmetických balení, které mi evokuje bonboniéru. A na tom se nic nemění. Balení je prostě potěcha pro oko náročného uživatele, milovníka designu. Uvnitř se v sedmi skleněných ampulích nachází luxusní sérum mléčně modré barvy. Vypadá jako podle posledních trendů. Baby blue zažívá renesanci! A navíc má na psychiku tento odstín uklidňující vliv. Perfektně to odpovídá poslání ampulí Sensi Boost. Mají za úkol totiž jednat v zájmu citlivé, podrážděné a potažmo alergické pleti.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Pár tipů k aplikaci, abyste ampule nestíhali ve vzduchu

V balení mimo jiné najdete také nástavec a pipetu. Nástavec využijete každý den, díky němu se ampule snadno a bez rizika poranění odlamují. Pipeta je trošku složitější. Pokud ji nasadíte zlehka a začnete pumpovat, pravděpodobně vám doslova z ampule odskočí. Narazte ji tam opravdu důsledně! Pak vás odmění precizním dávkováním. Já sama si s pipetou zažila nejednu horkou až explozivní chvilku.  Je to o cviku a když už víte, co čekat, nepromarníte ani vteřinu při aplikaci, ani malinko z cenné tekutiny.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Nasazený nástavec vpravo. Odlamuje ampuli v nekřehčím místě, kde je sklo nejtenčí. Na ampulích vyznačeno bílou linkou.

Pak už stačí zvolna kapat. Můžete přímo na obličej, což mně osobně nevyhovuje, nebo můžete, právě jako moje maličkost, nejprve nakapat do dlaně a pak přenášet na podrážděnou a citlivou pokožku tváře. Aplikovala jsem ráno na vyčištěnou a tonizovanou pleť. Protože 2 ml jsou docela dost, musela jsem nanášet v několika fázích. Obvykle na třikrát. Vždy jsem z dlaně přetransportovala tekutinu na obličej, jemnou francouzskou efleráží zapracovala, dokud se nevpila poslední molekula. A znovu, dokud nebyla celá dvoumilitrová ampule pryč. Pleť s chutí přijímala vše, co jí GERnétic do jedné dávky speciálního séra nachystal.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Vlevo vidíte uloženou pipetu, která se nasazuje na ampuli po odlomení vršku. Funguje na principu podtlakové pumpy, což znamená, že když ji nenasadíte pořádně, prostě ampulku vystřelí do vzduchu.

Po prvním použití, aneb okamžité účinky ampulí Sensi Boost

Už během nanášení jsem si všimla relativně výrazné parfemace, což bývá hodnoceno jako něco citlivé pokožce na překážku. Nastražte oči! Ono to dnes už tak docela neplatí. Lze totiž vyvinout i vonné kompozice, které jsou hypoalergenní! A tohle je přesně ten případ. Vznešená květinová vůně s pudrovými tóny mě provázela celý týden. Měla na mou psychiku účinek vskutku harmonizující. Jsem stresař. A vše, co uklidňuje a mírní tenzi můj nosík vnímá obvykle jako ryzí požehnání!

Nejhorší alergický kožní projev za pět let. Oteklé, červené fleky, které se loupou a při nesprávné péči by mohly dokonce zahnisat.
Tady vidíte nehlubší ložisko zblízka.
Sice se usmívám, ale do zpěvu mi vážně nebylo, pleť mě v oblasti kolem úst a nosoretních rýh doslova bolela, byla napjatá. Tohle bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli.

Takže jsme zklidnili moji rozlícenou duši. Ale co obličej? Při prvním styku s pokožkou obsah ampule Sensi Boost působí jako proud arktické vody. Jako osvěžení nejvyššího řádu. Efekt návykový. Líbilo se mi to. Podobně působily už ampule Lift Express, ale Sensi Boost to pozvedlo ještě dále. Kapalina je docela viskózní, máte spíše pocit, že se jedná o mléko. Mléko, které pleť hladí, laská, mazlí se s ní.  Když máte pokožku rozdráženou, jak ukážu na snímku, považujete přesně takové působení a nanášení za potřebnou úlevu, za nutnost, jak si na chvíli od toho ekzematického peklíčka odpočinout. Ale nebudu lhát. V podrážděné oblasti asi minutku sérum pracuje, buňky se oťukávají s aktivními látkami, což vyvolává menší mravenčení. To za moment ustane a už jen těžíte ze sofistikované receptury.

S nasazenou pipetou.
Lehce zapumpovat.
A sérum se snadno dostane z ampulky ven.

Sérum okamžitě zabírá. Silně hydratuje. Začervenání bledne a postižené partie tak nějak začínají sekat latinu. Dobré chování jim vydrží celý den. Po tři dny zaznamenáváte spíš efekt takový krátkodobý. Po 24 hodinách chce pokožka další terapii. To se láme ve čtvrtý den.

Obličej zachráněn do týdne, ani kožař by nepomohl lépe

Právě čtvrtý den se v zrcadle vidíte novýma očima. Zaznamenáváte pokrok, pokrok, který zahrnuje ústup nepříjemných projevů, hlavně přesušení, loupání a zarudnutí. Můj perorální kožní projev přestal hřát jako kamna, přestal být tak citlivý, a hlavně, když se o něj otřelo něco, co nemělo s něhou ani špetku společného, nezreagoval, nerozhněval se.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Zde pleť zachycena 5. den používání. Vidíte, jak ložiska blednou, ustupují, pokožka je hladší.

S dalšími dny to vše sílilo. Pokožka se dále zklidňovala, zarudlé ložisko bledlo, až za sedm dní bylo skoro neznatelné. Po nepříjemných pocitech se jen zaprášilo, sedmý den jsem si na ně ani nevzpomněla. A další dva týdny jsem měla pokožku v těchto místech opravdu pěstěnou, krásnou a milující. Bylo nám společně prostě moc hezky. Podobného zlepšení jsem mnohokrát nedosáhla ani s vychytávkami dermatologů, kteří na podobné nesnáze obvykle nasazují kortikoidy. Přitom stačí jen vědět, čím umí příroda utišit cytokinovou bouři.

A co jsou vlastně ty cytokiny?

Tyto látky produkuje tělo samo. Působí jako přenašeči informací. Mohou mít formu polypeptidů, proteinů, případně jejich glykosylované sloučeniny. Když se jich vyloučí příliš mnoho najednou, jedná se o cytokinovou bouři. Ta se často spouští při infekčních onemocněních nebo autoimunitních onemocněních, kam se řadí také alergie včetně těch kožních, nebo těch s kožními projevy.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Ampule Sensi Boost od GERnétic fungují na principu antioxidační aktivity pomocí molekuly Naringin Chalcone. Jedná se o jeden z nejsilnějších antioxidantů, spadá do skupiny polyfenolů, který lze v kosmetickém průmyslu dobře stabilizovat se stále vynikající využitelnost pro receptory v kožních buňkách. Zkrátka se umí na kožní buňky dobře vázat. Tím zablokují cestu do buňky cytokinům, ale také redukují jejich produkci. Omezují zánětlivé reakce, zabraňují nadměrné reaktivitě a podráždění. Zkrátka zatočí se vším, co (momentálně) hypersenzitivní typ pokožky trápí.

Další dobrou zprávou je, že to funguje nejen na podněty, které spouští tvorbu cytokinů, zvnějšku, ale také velmi dobře i pokud se jedná o ty z vnitřního prostředí, což je v mém případě alergii na pšenici. A když jsem předtím psala o silném hydratačním účinku, je ho docilováno díky obsahu látek z proskurníku lékařského. Patří mezi slézovité rostliny, vyhlášené pro obsah tišících a slizových látek, které dobře regulují hladinu vlhkosti v tkáních. V lidové medicíně a fytoterapii si toho všimli už dávno, proskurník byl oblíbenou bylinkou, která pomáhala vykašlávat, zvlhčovat sliznice a ulevuje od podráždění.

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Někdy se to prostě stane

Asi se taky ptáte, proč jsem někdy neposlušná v jídle. Odpovím vám upřímně. Občas mi chybí kousíček chleba namazaný máslem. A tak neodolám. Někdy se moje bezlepková Pavlova ve výloze otře o linecký řez, kousek cheesecaku a je to. Prostě se tam kontaminace dostane. A někdy je nepřítelem hlad a nemožnost objednat si něco bez pšenice, protože to u nás není standard. Mám-li hlad, jsem strašný společník, auto bych v takovém stavu nemohla řídit a argumentovat už vůbec ne. A tak volím menší zlo. Nepohodlí a nepříjemnosti, které se k pozření této základní suroviny váže. Jak mi bude, to záleží na momentálním stavu těla. Myslím tím rozsah a závažnost reakce.

Kdybych byla člověk s celiakií, asi bych dala přednost hladu. Ale lepek není můj problém. Můj problém jsou malí roztoči, co v pšenici a obilovinách, jež s ní bývají skladované, prostě přebývají.

Komu lze doporučit?

Komukoli, kdo má s podrážděnou pokožkou problém dočasný i celoživotní. Na jednu stranu totiž umí prozánětlivým cytokinům jejich řádění zatrhnout, na druhou pomáhá zlepšovat stav hydrolipidového filmu tím, že ho opravuje. Uleví od dlouhodobých i akutních problémů. Ampule Sensi Boost mohou používat ženy i muži, na věku nezáleží. Znepříjemňuje-li vám přecitlivělá pokožka, alergický nebo atopický ekzém (možná nejen ve tváři) život, má cenu to zkusit. Ke kortikoidům a utrpení se můžete vrátit vždycky. Ale proč, když tohle funguje bez násilí?

Recenze zklidňujících ampulí pro citlivou pleť Sensi Boost od GERnétic

Než do toho ovšem půjdete, nechte si od kosmetičky GERnétic poradit. Může se stát, že 2 týdny po dokončení kúry se obtíže vrátí. Sensi Boost můžeme považovat za silné S.O.S. Ale každá nesnáze vyžaduje dlouhodobou péči. O tom jsem se už mnohokrát poučila. Pokud ale máte svou alergii nebo citlivost pod kontrolou, můžete používat Sensi Boost vlastně jako já. Jako akutní pomoc, než tělo důsledky alergie odbourá. A upřímně, s tímhle to bude rychlejší a snazší. Výrazně totiž zkrátí dobu, kdy člověk musí čelit nepříjemnostem. Místo tří až čtyř týdnů je to deset až čtrnáct dní.  Alespoň u mne. A to za to prostě stojí. Konec diskuze!

Mám tu někoho, koho trápí potravinová nebo jiná alergie, která se projevuje na pokožce? Napište mi, jak takovou akutní ataku řešíte.

Z dnešního článku už je to vše a budu se na vás těšit zase příště!

You may also like

Leave a Comment