Home Beauty Krémy Lab Biome s SPF | Recenze

Krémy Lab Biome s SPF | Recenze

Když je idea skvělá, ale pleť vám hází klacky pod nohy

by katerina
Recenze krému Lab Biome s SPF.

Krásný den, milí čtenáři,

slíbila jsem vám obnaženou recenzi krémů Lab Biome s SPF. A tady je. Musím říct, že naše cesta byla dost svízelná, ale nakonec se alespoň částečně podařilo shodu najít. Zjistila jsem totiž, že ne všechna SPF má pokožka toleruje. Ale jak přesně to bylo, napoví následující řádky.

Protože o vzhledu a obalech krémů už jsem psala, nebudu se k nim vracet. Kdo by přeci jen informaci chtěl, najde je v recenzi krémů Lab Biome s peptidy.

Hydratační krém Lab Biome SPF 30

Když jsem viděla texturu znázorněnou na krabičce, moc jsem se těšila na lehoučký gelový zážitek. Bohužel se nekonal. Krém má spíše konzistenci fluidu. Je hodně tekutý, dávejte si na to pozor. Tubu není vlastně potřeba moc mačkat, produkt vám z ní prakticky vydoluje gravitace, tlakem si jen občas pomůžete.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Modrá je dobrá

Hydratační krém Lab Biome s SPF 30 má zvláštní namodralý odstín. Než množství odpovídající asi větší třetině čajové lžičky, tedy doporučené množství pro tvář,  začněte přenášet na obličej, musíte ho pořádně zahřát na tělesnou teplotu v dlaních nebo na prstech. To je pro vlastnosti krému opravdu klíčové. Jde o to, že ve formuli se díky zvýšení teploty produktu rovnoměrněji rozloží všechny molekuly UV filtrů rozpustných v tucích.  Následně lépe přilnou k pleti.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Následně krém můžete aplikovat. Na obličeji nedělá modré šmouhy, ale bělavé. Díky tomu přesně vidíte, kam a kolik krému jste nanesli. Nejsou to ovšem bílé šmouhy, na které jste zvyklí z opalovacích krémů přelomu milénia. Vůbec ne. Tady to slouží čistě jako vizuální pomůcka, abyste žádnou plošku na obličeji neopomenuli. Po chvilce roztírání se plně vstřebá a po bílé není ani stopy. Hodnotím tento systém velmi kladně.

Glass skin & glowy effect 

Po nanesení získá pleť hodně hydratace a komfortu. A také glowy efekt. Jeho míra je ale značně závislá na séru, které dáváte před krémem. Když jsem měla antioxidační sérum Lab Biome, byl lesk opravdu závratný a udržel se na pleti dlouho. Bylo to na mě moc. Poté jsem vystřídala za Black Rice sérum z dílny HuruHara. A na tváři se vytvořil jen decentní nádech lesku, který poměrně rychle mizel, zmírňoval se, až pleť vypadala jen zdravě a  šťavnatě.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Okamžité zklidnění pleti po nanesení se mi líbí, vysoké množství panthenolu i kyseliny hyaluronové ve složení funguje, stejně jako Biome Base, tedy procento fermentovaných výtažků z lesních malin a severské morušky. Pokožka byla po krému každý den šťavnatá, pevná, vyhlazená.

Krém tak nabízí vlastně velice hezký omlazující efekt a nebála bych se ho doporučit i pleti starší, kde splní ochrannou funkci nejen co do SPF, ale také z hlediska prevence ztráty hydratace a nerovnováhy mikrobiomu pleti.

Pozor na individuální typ pleti

Bohužel se mi s Hydratačním krémem Lab Biome přihodila opakovaně nepříjemná věc. Po aplikaci séra ze stejné řady (antioxidačního) se s mým typem pleti krém nekamarádil.  Po několika hodinách se začal drolit. Jev jsme konzultovali přímo s technology v Estonsku. Vsadila jsem na jejich radu dávat méně séra. To částečně pomohlo. Ale byly tu a tam i dny, kdy se prostě krém drolil a drolil. Nakonec jsme s odborníky v kosmetické výrobě došli k závěru, že jde pravděpodobně o můj typ pleti. Místy je mastnější, místy sušší a po použití některých sér se jako by uzavře a ostatní přípravky po ní doslova kloužou i díky velmi jemným pórům. Tohle zjištění mě mrzí, protože jinak se mi krém opravdu líbil, a to i s tím efektem zdravého lesku.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Zkoušela jsem krém také na Alešovi, abych se podívala, jak si sedne s pletí, která je spíše sušší. U něj bylo vše v pořádku, dokonce i tehdy, když jsem ho donutila nakapat na sebe pleťové sérum. Jeho pokožka vše bez obtíží vstřebala a žádné drolení se nekonalo. Krém se mu líbil natolik, že ho příští rok dostane k svátku.

Dlouhodobé výsledky s hydratačním krémem Lab Biome s SPF 30 

Ačkoli mě drolení potrápilo, krému musím přiznat hodně dobrého. Tak za prvé hydratuje na jedničku a díky obsahu panthenolu opravdu dobře zklidňuje.  V kombinaci s antioxidačním sérem moje pokožka mohla čelit jakýmkoli vnějším či vnitřním vlivům a nikdy to na ní nezanechalo zásadní stopy nebo následky. Poctivě se držela a odolávala všem nepříjemnostem a trápením s obdivuhodnou vytrvalostí.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Obličej jsem si během léta ani jednou nespálila, ani náznakem. Pravdou je, že nosívám pokrývky hlavy, že se nebojím přestříkat make-up mistem s UV ochranou od La Roche-Posay, ale byly i dny, kdy jsem žádné šermování pleťovou mlhou nevykonávala a pleťové krém Lab Biome s SPF to vždy hezky zvládl.

Těšilo mne také, že jsem po celém dni měla pleť ve velmi dobrém stavu, a to ať už s líčidly nebo bez nich. Teď hovořím o kondici pokožky po náročných dnech. Jednou doma a na zahradě, jindy při tiskovkách a setkáních, kdy jedete na 200 %. Po očištění se pokožka tvářila vlastně docela spokojeně. Nebyla podrážděná, nesvědila, byla prostě v zenovém klidu. A to je něco ,čeho si dokážu cenit.

Nebýt toho zatraceného drolení, byl to ten nejlepší denní krém s SPF pod sluncem.

Ochranný pleťový krém Lab Biome s SPF 50

Po měsíci a něco, kdy už jsem testovala hydratační pleťový krém Lab Biome s SPF 30, dorazila i padesátka. Byla jsem zvědavá. Přála jsem si, aby se drolení nekonalo. Objednala jsem a jala se testovat.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Textura jako u běžného opalováku

Krém sám o sobě má nažloutlou barvičku a svou konzistencí připomíná opalovací fluidy jako od lékárenských značek. Možná je trošku krémovější a méně tekutý než ten modrý. Na první pohmat je takový mazlavější a hutnější, než jeho modrý příbuzný. Před aplikací se i tento krém Lab Biome s SPF musí prohřát v dlaních nebo prstech. Při nanášení rovněž dělá bílou mapu, díky ní víte, kam jste zapomněli přiměřenou vrstvu nanést. Pár pohyby ho pak již rozetřete hezky do ztracena.

Lesk jako blesk, až mě to děsí

Už roky kritizuje veřejnost výrobce opalovacích přípravků na obličej za jeden nešvar. Moc mastné, moc lesklé. Ani v tomto případě to nedopadlo lépe. Po aplikaci se doslova blýskám jako zrcadlo. Mohla bych odrážet prasátka. Ale budiž. Dá se to zkorigovat pudrem a dobrým make-upem, správnou technikou líčení. Nebo prostě jen přepudrujete minerálním pudrem, abyste se cítili dobře. Dá se to řešit.

Tento efekt má svou příčinu v chemických a fyzikálních vlastnostech UV filtrů. Jejich většina se rozpouští v tucích, a proto to mastné složení. Navzájem se liší jen v tom, jaké množství rozpouštědla na bázi tuků potřebují. Vývojáři v řadě Lab Biome navíc použili moderní UV filtry nové generace, které tolik rozpouštědel obvykle nepotřebují, ale pořád to není na můj vkus ono.

Tak drolí se?

Drolí se o něco méně, než Krém Lab Biome s SPF 30, ale ano, drolí se. Navíc mi na tváři víc sedí a není mi tolik příjemný. Může za to hutná formule. Je to hrozná škoda. Já bych si tak přála, aby mi bez výhrad alespoň jeden z nich seděl. Ale asi nemůžu mít všecičko.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Tím ovšem nechci říct, že je to přípravek špatný. Ochranu tváři nabízí skvělou. Posiluje mikrobiom i hydrolipidovou vrstvu, brání před ztrátou hydratace. Ale patří na jiný typ pleti, než je ta má. Můj muž s ním například souzní na 100 %.  A taky vypadá k světu. Vyhovují mu oba dva.

Mám ale pocit, že moje pokožka více benefitovala z modrého krému.

Pár slov ke složení krémů Lab Biome s SPF

UV Filtry nové generace

Vědci využili poznatky v praxi, Říká se tomu aplikovaný výzkum. Mezi UV filtry, které v krémech najdeme, patří:

 • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate – absorbuje UVA záření, fotostabilní, kompatibilní téměř se všemi dalšími UV filtry na chemickém principu, snáší ho velmi dobře i citlivá pokožka, málokdy způsobuje podráždění
 • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – širokospektrální fotostabilní UV filtr organického původu, právě on je velmi dobře rozpustný v tucích, což zlepšuje přilnavost na pokožku
 • Ethylhexyl Triazone – organická sloučenina, která absorbuje UVB záření, nejstabilnější ze všech UVB filtrů, rozpustný v tucích
 • Ethylhexyl Salicylate – UVB filtr, který umí zároveň stabilizovat některé UVA filtry, olejového charakteru, pohlcuje světlo a může zajistit částečnou voděodolnost přípravku, ale někdy může způsobovat mírné podráždění u hypersenzitivních jedinců

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Tato kombinace je papírově naprosto fantastická, zejména, pokud preferujete chemické filtry místo těch minerálních. Staré chemické filtry jako octocrylene, homosalate nebo oxybenzone produkty Lab Biome vůbec neobsahují. Je vidět, že si vývojáři dali záležet, aby kosmetika sedla i citlivé a náročné pokožce. A také aby měly filtry minimální dopad na přírodu. V USA k nim má FDA ještě výhrady, protože jsou moc nové, ale EU je v určitých koncentracích povolila právě kvůli snaze chránit přírodní rozmanitost. Minimálně záměr takový byl. Filtry nové generace nejsou nic levného a řada výrobců si rozmyslí, zda má taková péče pro jejich podnikání ekonomický smysl. Jsem ráda, že pro Natura Siberica ano a že zákazník je opravdu na prvním místě. Ačkoli očekávám, že evropská legislativa brzy starší filtry zakáže.

Krém Lab Biome s SPF 50 míří spíše na antioxidanty

Z formulace krémů předpokládám, že padesátka byla vytvořená spíše pro náročné dny, kdy se hodně pohybujete na přímém slunci a kdy pokožka čelí vyššímu náporu volných radikálů a stoupající hladině oxidačního stresu. Takový den u vody s dětmi, výlety do přírody tomu odpovídají. Ve složení totiž najdeme řadu antioxidačních činitelů: extrakty z lesních jahod, rakytníku, plodů klikvy, sopečných borůvek z Kamčatky, daurské růže. A také rakytníkový olej.  K tomu se přidává 1,5 % kyseliny hyaluronové a 1 % komplexu Biome. Složení je to kvalitní a velice hezké.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Krém Lab Biome s SPF 30 cílí spíše na zklidnění

Pro mně má modrý krém zajímavější složení, hlavně pro 1,5 % kyseliny hyaluronové v kombinaci s 1 % panthenolu a řadě zklidňujících a pěstících extraktů především pro ženskou pleť, kterou občas trápí hormonální nerovnováha vzhledem k povaze menstruačního cyklu:

 • extrakt z řebříčku lékařského;
 • výtažek z měsíčku lékařského ;
 • extrakt z listů šalvěje lékařské (skvělá na mikrozáněty v kůži);
 • výtažek z heřmánku pravého;
 • extrakt z třezalky tečkované;
 • výtažek z houby provazovky vousaté (dobře váže vodu, zklidňuje, zdroj bioaktivních slizových látek);
 • extrakt z dvojzubce trojdílného ;
 • výtažek z bodláku daurského .

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Závěrem

Protože moje pleť potřebuje mix zklidňujících a antioxidačních účinků během dne, zvolila jsem pod krém právě antioxidační sérum Lab Biome. Myslím, že kombinace to byla dobrá. Aktivní látky se podporovaly, ale textury si společně na mém typu pleti prostě nenotovaly.  Krémy Lab Biome s SPF prostě sednou lidem s jiným typem pleti. Z toho se nestřílí. Na druhou stranu kvalitní opalovací přípravek za cenu v případě modrého 399 Kč (50 ml) a v případě žlutého 299 Kč (30 ml) není závratná a kdykoli můžete balení domazat na tělo. My je spotřebujeme dohromady s mužem na obličej, nějak se mi jich nechce vzdát. Asi hlavně kvůli komplexu Biome, který pomáhá dostat můj mikrobiom do harmonie.

Recenze krému Lab Biome s SPF.

Pokud bych vám, čtenářům, měla poradit, tak to bude bezpečný nákup pro kohokoli s normální až sušší pletí, s citlivou pokožkou, jejíž hydrolipidová vrstva strádá a potřebuje mazat a mazat. Spokojený bude kdokoli, kdo má rád glass skin effect nebo jen prozářenější a přirozeně lesklý obličejík. Pro milovníky matu jedině s pudrem.

Na každý pád je to poctivě a zajímavě formulovaná péče a ochrannou funkci plní skvěle, za to, že si nesedla se mnou, bych ji neodsuzovala. Zkuste to. Vážně. Aleš s tím nemá jediný problém. Ten si podupává do rytmu osmdesátek nakrémovaný přípravky Lab Biome blahem. A taky se mu líbí parfemace, která je vlastně dost podobná peptidovému krému. A mně taky.

* Recenze vznikla v rámci spolupráce se značkou Natura Siberica.

Kdo z vás ještě také pořád hledá ten pravá krém s SPF na tvář?

Budu se na vás těšit u další kosmetické recenze!

You may also like

Leave a Comment