Home Beauty Gel pro intimní hygienu Argital | Recenze

Gel pro intimní hygienu Argital | Recenze

Niaouli jako vládce svěží čistoty

by katerina
Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku zhodnotíme, jak si vedl při každodenním používání gel pro intimní hygienu Argital. Patří totiž k těm dražším a luxusnějším kouskům, které nejcitlivějším partiím u nás v segmentu přírodní certifikované kosmetiky můžete dopřát.

Balení a design s retro nádechem

Nikdy bych nemyslela, že se mi podaří nazvat devadesátky jako retro. Design plastové lahvičky je ale evidentně inspirovaný závěrem poslední dekády 20. století. Na druhou stranu je čistý a v koupelně působí nerušivě. Jestli se mi to líbí? Přiznám se, že devadesátky mě užitným designem příliš neuchvátily. Ale neříkám, že obal je špatně. Funguje, jak má. Je pevný, z plastu, který lze odložit do žlutého kontejneru. Neobsahuje kovové čísti nebo cokoli, co by zabraňovalo jeho 100% recyklovatelnosti. Hrdlo je osazeno uzávěrem s víčkem, dávkuje se bez pomoci pumpičky a je to zcela v pořádku. Otvor je akorát, regulace při použití je zajišťována tím, jak moc na lahvičku tlačíte.

Vrátím se ještě k balení. Krabička vychází z typického designu Argital, který prošel nějakými změnami kolem roku 2013, alespoň tuším. Teď si sama sobě již podruhé zním jako pamětník. Najdete na ní všechny certifikáty, například ICEA nebo BDIH, a také složení, které je víc než zajímavé. Papírový kartón mimo jiné také bez obtíží můžete odevzdat do tříděného odpadu.

Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Co je typické pro složení produktů Argital?

Zelený jíl Argital

Argital je značka proslulá využitím zeleného jílu, který se těží přímo v Itálii. Je hodně bohatý na minerály, dokáže pokožku dezinfikovat a umí to i s trávicím traktem. Má totiž významnou absorpční a bioregulační schopnost. Já sama zelený jíl užívám právě kvůli zdravému zažívání. Moc mi pomohl harmonizovat střevní sliznici a vytvořil v ní jistě lepší podhoubí pro prospěšnou mikroflóru, která umírňuje některé výkyvy, třeba alergické projevy.  Podílí se ale taky na tom, že moje trávení šlape jako hodinky. Bez zácpy, pálení žáhy a podobných excesů. Na pokožku působí detoxikačně, pro nežádoucí patogeny vytváří prostředí, v němž jim dlouhodobě nemůže být dobře, ale naopak těm hodným organismům vyhovuje. Jemně čistí, posiluje imunitu pokožky.

Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Esenciální oleje

Přestože Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila esenciální oleje mezi možné iritanty, tedy složky, které mohou pleť podráždit, nebo vyvolat alergickou odezvu, značka Argital s nimi dlouhodobě a neskutečně umně zachází a počítá. V gelu pro intimní hygienu Argital jich najdeme několik:

  • Esenciální olej z niaouli patří v rostlinném světě k jednomu z nejúčinnějších antibakteriálních, protiplísňových a dezinfekčních prostředků. Jedná se o jehličnatou dřevinu, která spadá do stejné skupiny jako například Tea Tree, jsou blízcí příbuzní. Ale na rozdíl od něj je jeho působení jemnější. Zajímavostí je, že ho tvoří také fytoestrogeny, proto se nedoporučuje užívat ho dětem, těhotným ani kojícím ženám. Za normálních okolností má ale příznivý až mírně omlazující vliv na intimní partie.
  • Esenciální olej z máty peprné patří mezi vyhlášené osvěžovače, které rovněž stimulují svým „mrazivým efektem“ mírné prokrvení tkání. Díky tomu na jednu stranu cítíte v intimních partiích doslova závan čistoty, občerstvující ochlazení, a zároveň dochází k lepšímu krevnímu zásobení a regeneraci pokožky.
  • Éterický olej z hybridní levandule (jedná se o odrůdu vzniklou křížením, není to nic nebezpečného) je vlastně lavandin, který voní napůl po fialové bylince, napůl po kafru. Má zklidňující účinky, je antiseptický, dokáže zatočit s viry, plísněmi i jinými patogeny, které obvykle mohou  urogenitální oblast trápit.
  • Extrakt z benzoinu má příznivý vliv na hormonální zdraví, alespoň dle zkušeností aromaterapeutů (obvykle jde o extrakt v alkoholu, který má rovněž silnou vůni). Jeho úkolem je zlepšit také hojivé procesy a opět má pozitivní vliv na eliminaci aktivity patogenů. Toho se ostatně využívá v pleťové kosmetice, ale také v pastách na zuby a ústních vodách, kde má za úkol zastavit záněty dásní.
  • Éterický olej z hřebíčku je proslulý nejen v péči o zuby. Působí protizánětlivě, včetně zánětů endogenních. Zlepšuje stav pokožky při akné, ekzémech .lupénce apod.

Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Biodynamizace a další principy zvyšující účinnost

Nyní si vypůjčím velmi výstižný popis přímo z webu českého distributora značky Argital(v odkaze najdete vše podstatné o principech, které italskou značku činí výjimečnou), protože shrnuje vše podstatné:

Postupy, jako je citlivá krystalizace, dynamizace nebo harmonizace aktivních složek kosmetických přípravků, které z antroposofického učení vycházejí, pomáhají zvyšovat jejich vitální energii, účinnost a aromaterapeutické i hojivé účinky. Také proto se kosmetika ARGITAL obejde bez syntetických konzervantů a mívá až neuvěřitelnou účinnost. (zdroj cosmeticanatura.cz)

A tak není Argital jen obyčejná přírodní kosmetika, je to vždy něco trochu navíc. Ráda vám doporučím publikaci Rudolfa Steinara s titulem Úvod do antropozofie.

Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Na papíře OK. A ve sprše gel pro intimní hygienu Argital funguje?

Přípravek má téměř čirou barvu a gelovou strukturu. Na první dobrou je jeho nejvýraznějším rysem právě vůně s bylinnými, kafrovými a především Tea Tree tóny. Pokud patříte do skupiny těch, kteří vůni australského čajovníku nemohou vystát, asi se s přípravkem neztotožníte. Ale je to to trochu škoda. Proč vám odůvodním až v závěru článku.

Gel pro intimní hygienu Argital na pokožce dobře pění, je příjemný. Sliznice i kůži hezky očistil, dodal pocit svěžesti (až lehkého ochlazení díky silice z máty peprné), zklidnil. Péče o citlivé partie s ním byla víc než komfortní. Přestože nepatřím mezi milovníka čajovníku, zde jsem se zaměřila na pocit a účinky. To proto, že po aplikaci jsem se cítila svěží opravdu až do rána, i po ranní půlhodince na rotopedu. A to ještě žádný gel pro intimní hygienu nedokázal. Používala jsem ho totiž každý den večer, případně právě po intenzivní fyzické aktivitě. A při této spotřebě mi vydržel něco přes čtyři měsíce.

Připsat mu mohu také dezodorační působení. I když byla intimní místa opocená, zůstávala v lepší kondici a s lepší vůní, než před tím. To je pro mě hodně důležité. A to se mi opět s žádným gelem nestalo.

Gel je téměř čirý
Má hebkou texturu a silnou vůni
Recenze gelu pro intimní hygienu Argital
Pění tak, aby delikátně umyl intimní místa

Nejlepší přípravek pro dámskou hygienu

Z kterého konce to vzít? Začneme tedy tím, že během používání gelu pro intimní hygienu Argital se zdraví mých citlivých míst jen tetelilo radostí. Bylo jim prostře dobře. Neměla jsem obtíže s výtoky, zápachem, infekcemi. Tam dole bylo vše v nejlepším pořádku. Mohla jsem chodit k vodě, do bazénu, polehávat na břehu v mokrých plavkách a vše jsem zvládla bez jediného zaškobrtnutí. Na infekce jsem nikdy netrpěla zásadně, ale výtok vůní reflektující mou stravu mě občas přepadl. A teď prostě klid!

Mám ve zvyku také intimním gelem projet všechny záhyby i třísla. Prostě místa, která k těm citlivým přiléhají a kde se obvykle potím jako o život (obecně jsem člověk, co se dost potí, bohužel). A už po měsíci a půl jsem si všimla, že se v tomto směru trochu umoudřila jak v produkci potu, tak v jeho výraznosti. To je pro mě úplně největší přínos gelu pro intimní hygienu Argital. A stojí mi za tu částku, za kterou ho v biooo.cz pravidelně kupuji. Totiž 347 korun je vlastně moc pěkná částka, když umí to, co umí.

Recenze gelu pro intimní hygienu Argital

Teď gel už nemám a na řadu přišlo vyprázdnit nějaká balení intimní hygieny, která se ke mně dostala od mamky. Přátelé, nesahají Argitalu ani po kotníky. Ale nejsem plýtvač. Dojedu a už se celá třesu, až si udělám zase zásobu intimních gelů  italské značky. A to také pro další vlastnost. Argital pečuje výborně o kůži. Občas se mi stávalo, že se v chloupcích objevila vyrážka. V době používání intimního gelu se zeleným jílem po ní ani stopy. Ale teď se zase začíná ukazovat a mě to děsně rozčiluje. Tedy argument i pro ty, kteří mají strach z éterických olejů: Asi to při té biodynamizaci a dalších procedurách udělali tak, že ze složení jen prospíváte, ne naopak. Jsem toho živým důkazem. Mám Argital, jsem bez vyrážky. Nemám ho a ta mrcha zase vystrkuje růžky.

A to je je z dnešní recenze vše. Budu se na Vás těšit u dalšího článku!

Kdybyste měli chuť pročíst i další mé poznatky o produktech Argital, klikněte na odkaz.

 

You may also like

Leave a Comment