Home Beauty Certifikovaná péče o pleť Natura Siberica | Recenze

Certifikovaná péče o pleť Natura Siberica | Recenze

aneb Liftingová řada, pro kterou zahořel i můj muž

by katerina
Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Krásný den, milí čtenáři,

v článku se budu věnovat stále relativně nové řadě certifikované kosmetické péče Natura Siberica. Všechny produkty jsou určené pro potřeby již zralejší pleti, která potřebuje hydratovat, oživit a zpevnit. V recenzi vás seznámím s noční pleťovou maskou, hyaluronovým tonikem a liftingovým očním krémem.

O designu se rozepisovat příliš nebudu. Ostatně koncept je vlastně obdobný jako u zklidňující certifikované řady Natura Siberica. Jen vám dám dobrý tip. Možná si pamatujete, že jsem nehýřila nadšením z tubiček opatřených pumpičkou. Tak teď už nejsem takový pesimista. Stačí je postavit pumpičkou dolů. Jakmile je produkt u hrdla pumpičky, snadno ji nasaje a nezbude tolik krému na stěnách tuby.

Oční krém Natura Siberica s liftingovým účinkem

Balení, výdrž, cena a potlesk

Balení po 30 ml obsahu mě potěšilo, konečně značka, která pochopila, že ženy, které odolávají stárnutí pokožky, na dobré očním krému nikdy nešetří. Jestli jste viděli nedávné stories, tak to víte. Na jednu aplikaci množství odpovídající půlce velkého hrášku. Cenovka? Příjemných 249 Kč. Výdrž adekvátní. Krém používám ráno i večer. A nemám potřebu ho podvádět s žádnou jinou značkou, která leží v mé testovací skříňce. Při mém stylu zacházení vystačí na 2,5 měsíce, možná 3. Já jsem právě dokončila dvouměsíční cyklus používání. A zatím si tento produkt zaslouží jen ovace. Nečekám, že se to s třetím měsícem změní.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Hedvábné doteky a dech beroucí vůně očního krému Natura Siberica

Značce Natura Siberica se i v případě řady pro zralejší pleť (typicky načervenalé a růžové obaly) povedlo z péče o pleť udělat výlet do mého dětství. Tu vůni miluji, ale na rozdíl od linie pro citlivou pokožku je tato o něco více vanilková. Přitom je parfemace lehoučká, nevtíravá. Když jsem nyní po rove využila sérum Bioten s kolagenem, úplně mě zarazilo, jak moc je parfemované, tak moc, že to kazí celkový dojem z používání. Ale Natura Siberica? Ta parfemaci zvládla vyvážit jako hotový kosmetický génius. 

V portfoliu značky se podle mě jedná také o dosud nepříjemnější krém na oční okolí, jaký jsem vyzkoušela. Je hedvábný, není mastný, přitom je textura hydratační. Božsky se vstřebává, nezanechává nepříjemný film ani svíravou krustu. Oční okolí doslova hýčká. Skočí do úsměvu i Laveře a dotahuje se i na mého oblíbence z Austrálie značky Antipodes. Za málo peněz překvapivě hodně muziky. Báječné muziky.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Aplikace jako relaxační zážitek

Jestliže máte nepříjemnou zkušenost s očními krémy, protože vás zklamaly svou aplikací, drolily se pod líčením, svíraly, hydratovaný pocit vám vydržel sotva dvě hodiny, mohu vás ubezpečit, že žádný obdobný horor s tímto produktem nenastane. S pokožkou dokonale splyne, dokonale se vypije. Osvěžuje. Aplikace očního krému Natura Siberica je jednoznačně příjemným a relaxačním zážitkem. Každé ráno a každý večer se na tento krok péče těším vůbec nejvíce.  Jsem doslova zamilovaná do té jemnosti, s níž vykonává své dílo. Tak si představuji ideální oční krém. Nanesu pod oči a postupně rozmasíruji a zatlapkám směrem od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. Zvláštní pozornost věnuji oblasti kolem obočí, používám doteky, které podporují přirozený lifting. A nakonec lehce oblažím i víčka. Proto jsou zatím v super kondici. Miluju líčení očí. Aby vypadalo krásně, chce to pevná, plná víčka, na kterých se kůže nekrabatí.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Výsledky pravidelného používání očního krému Natura Siberica

Bez legrace, bez ohled na spolupráci. Kriticky a natvrdo. Je to nejlepší krém na oční okolí, jaký jsem kdy vyzkoušela v cenové hladině do 500 Kč, jde-li o celodenní komfort a hydrataci pleti. Jestli váš pohled touží právě po tomto, po tom nedat prostor vzniku jemných vráseček, neuděláte s ním chybu. Bude sloužit parádně ve 30 i 35 letech. V pokročilejším věku bych ho spíš ale doporučila na denní užívání a na noc bych preferovala silnější protivráskový vyprošťovák. Pohled oční krém Natura Siberica otevře, rozzáří, pozvedne kontury, ale vrásky jako kouzelnou hůlkou nevyhladí, jen je zjemní a vyzmizíkuje kruhy pod očima i unavený pohled. Je to paráda! 

Mám pro vás malý tip, vyzkoušejte ho také na oblast nosoretních rýh a vrásky kolem úst. Lehce pozvedne koutky a zjemní linky. Budete vypadat svěží a podpoříte tak také pěkné líčení. S make-upem totiž oční krém Natura Siberica spolupracuje znamenitě.


Verdikt? alespoň 15 bodů z deseti.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Hyaluronové pleťové tonikum anti-age Natura Siberica

Vůně, textura a nanášení

Opět začnu čichovými vjemy. Stále moje dětství a léto u babičky, jen tentokrát vonící ještě po něčem jiném. Cítím luční bylinky a seno. Jestliže máte rádi venkov, tak se vám parfemace bude zamlouvat stejně, jako mně. Barvu má tonikum podobné slabšímu černému čaji. Na obličeji ale nic nebarví. Toho se bát nemusíte. Tekutina je na pohled vodová, ale bystrému oku neunikne, že je zároveň o něco hustší a trošku více vazká. Za to pogratulujme zvlhčujícím složkám. Těmi se tady nešetřilo. Balení obsahuje 150 ml tekutiny a vyjde na  219 Kč. To jsou solidní parametry ve světě přírodních tonik.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Tonikum Natura Siberica jsem vždy nanášela na tamponek a tím přetřela obličej, krk a dekolt. Na dekolt prosím nezapomínat! Už první kontakt s pokožkou na mě působil skvěle. Osvěžení a nálož hydratace. Úleva. Komfort. Je tu však jedno ale, které si musíme vysvětlit. Formule tonika má tendenci na pleti maličko „pěnit“. Není to závada, je to dáno složením a například množstvím glycerinu. Ve složení nejsou pěnidla ani sulfáty. Nebojte. Naopak po jízdě kosmetickým tampónkem využijte, že se tonikum vstřebává pozvolna, a jemnou masáží ho vtlačte do pokožky obličeje, krku a dekoltu. Ta nálož aktivních látek se vyplatí. Efekt se znásobí.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Výhra i pro citlivky

Jak víte, používám ranní čisticí masky od Havlíkovy přírodní apotéky. Po opláchnutí pleť ale čas od času pne. Kromě toho, že potřebuje zregulovat pH, musí dostat taky vydatnou porci vláhy. A to Hyaluronové tonikum Natura Siberica splňuje báječně. Statečně slouží i pokožce, která je citlivá, nebo se na ní vyskytují nějaké akutní projevy alergie či zánětu. V dlouhodobém horizontu tonikum podporuje zdravý tonus pleti, která je hezky plná, má pěkné kontury a méně hluboké vrásky. Doporučit ho s čistým svědomím mohu věkové skupině 30-45 let. Možná ani po padesátce by nemuselo být špatné. Opět jeden z přípravků, který se značce  Natura Siberica povedl a dělá přesně to, co dělat má, a ještě něco navíc. Pokožku totiž výrazně zjemňuje a přispívá k její vyšší hutnosti. Tedy alespoň tehdy, pokud stejně jako já přípravek nanášíte v ranní i večerní rutině.

Jestliže máte pleť přecitlivělou od sluníčka nebo potu, po výšlapu nebo jiné namáhavé činnosti, vyplatí se obličej pořádně umýt vodou a pak nanést toto tonikum. Pleť osvěží, zchladí a zjemní. Chová se jako životabudič. Pak stačí namazat ochranným krémem a je hotov.


Bodování získává vysoké: 10/10.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Zpevňující noční pleťová maska Natura Siberica

Nebudu vám nalhávat, tohle nebyl produkt pro mě, ale pro Aleše. A že se to povedlo. Už teď mám ve skřínce další Zpevňující noční pleťovou masku Natura Siberica, protože můj milý už jiné používat nechce. Nedivím se, že se mu zamlouvá. Vůně báječná. Málo práce a hodně muziky. Milé dámy, milí pánové, pokud chcete vaše protějšky naučit používat kosmetiku a pomoci jim předcházet předčasnému stárnutí pleti, produkt jako je noční pleťová maska vám snahu značně usnadní.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Muž ocení rychlost, jednoduchost a srozumitelnost

Můj Aleš je člověk, který ještě před šesti lety vyznával pouze indulonu. Za ty roky se mnohé změnilo, cesta byla klikatá a zážitky všelijaké. Je jen málo přípravků, ke kterým se chce skutečně vracet. Patří mezi ně balzám po holení od GERnétic, krém na suchou pokožku od Natura Siberica a právě tato noční maska stejnojmenného výrobce. A tak se stalo, že Aleš ostatní noční krémy spotřeboval a teď vyžaduje už jen tuto masku. To mluví za vše. Než se objevil tento revoluční produkt, mohla jsem mu dát, co jsem chtěla, a on se postaral o to, aby se produkt vymazal do poslední kapky. Jenže teď už je pán zhýčkaný.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Co k tomu vedlo? Jednoduchá aplikace. Večer namazat na obličej a dobrou noc. To mužům vyhovuje. Nejsou jako ženy. Čím je postup jednodušší, tím spíše ho neotravuje. A pokud vidí výsledky, zůstává věrný a pečlivě pokračuje, den za dnem. Aleš má suchou pokožku, už dosáhl čtvrté dekády života a potřebuje se starat o hydrataci i doplnění hydrolipidového filmu. Když k tomu přidáme i špetku zpevňujících a anti-age účinků, jedině dobře. Rozdíl vidí sám (a já ho taky vidím). A to je mi největší odměnou. Protože vím, že vytrvá a bude se tímto mazadlem hýčkat pravidelně. Ostatně už o tom svědčí druhé načaté balení. A pořídím mu ráda další.

Náročné požadavky na konzistenci a co všechno to umí

Jestliže Aleš vyžaduje co nejjednodušší aplikaci, když jde o konzistenci, musí splňovat produkt jako je noční maska následující:

  • musí být lehký,
  • dobře se vstřebávat,
  • na pleti zanechávat pocit komfortu ,
  • hydratovat,
  • zjemňovat,
  • zklidňovat,
  • a musí být použitelný bez jakéhokoli poštipkování po holení.

A to všechno Zpevňující noční pleťová maska Natura Siberica s přehledem zvládá. K tomu ještě:

  • zjemňuje vrásky (Aleš měl docela výrazné na čele, teď je hloubka o 50 % menší),
  • zpevňuje pokožku (to vidím hlavně kolem druhé brady, no co, sice má BMI v normě, ale druhou brad má, tedy teď už zase menší),
  • zlepšuje probarvení a texturu pokožky.

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Když bychom měli zhodnotit konzistenci masky, byla by přirovnána k jemnému hedvábnému pudingu, ještě horkému. Lehká konzistence s vysoce zvláčňujícím potenciálem. Do pleti se vpíjí rychle a vytváří na ní ochranný vysoce komfortní film, takovou instantní pohodu. To se Alešovi opravdu hodně zamlouvá. Čas od času se mu totiž stane, že krém není dost. Hned se vcucne a nic po něm nezbude. Žádný příjemný pocit.

Jak to jen zkrátit? Aleš je v dobrých rukou Natura Siberica a pravděpodobně v nich ochotně zůstane, dokud to jen bude možné. Protože Natura Siberica ho neruší v jeho pohodlí a lenosti, protože po něm nechce, aby skincare rozuměl jako chemický inženýr a protože kalíšek s 50 ml tohoto konejšidla na mužské nervy vychází na slastných 249 Kč, což je cena, kterou si za pohodlíčko, klid a výsledky zaplatí.


Hodnocení: 20 bodů z deseti. 

Velká recenze certifikované péče Natura Siberica pro zralou pleť: Noční maska, oční krém, tonikum.

Opravdu jen stručně ke složení:

Hlavními ingrediencemi všech produktů jsou:

Kyselina hyaluronová (v podobě sodné soli) – zvlhčuje, dokáže na sebe navázat molekuly vody a v pokožce je zadržet. Nemám informaci o velikosti molekul, ale tipla bych si, že se jedná o větší molekuly, které převážně hydratují vrchní vrstvu kůže.

Extrakt z Dutohlávky sněžné – bohatý na vitamín A, vitamíny B, antioxidanty, které přispívají k lepšímu udržení hydratace pokožky a zároveň k její efektivnější regeneraci. Stimuluje aktivitu kožních buněk a zlepšuje buněčné dýchání.

Olej z Borovice sibiřské – má za úkol přispívat k regeneraci a revitalizaci pleti, mastné kyseliny posilují hydrolipidový film, aminokyseliny zlepšují proces obnovy.

Extrakt z Eleuterokoku – se vyznačuje výrazně stimulačními účinky na pokožku, přispívá k rychlejší obnově, zpevňuje ji a zlepšuje její tonus.

Hydrolát z Komonice bílé – zklidňuje a zlepšuje hydrataci pokožky, přispívá k rychlejšímu hojení.

Rostlinných látek je v péči daleko víc, tak třeba lze jmenovat výtažky z ženšenu, rododendronu adamsii, Šišáku bajkalského apod. Z olejů v případě krému a masky třeba ten lněný, pupalkový nebo z pšeničných klíčků. INCI list je zářící a plný opravdu toho nejlepšího, co dokáže příroda nabídnout včetně věhlasných adaptogenů.

Přátelé, tato řada si zaslouží rozhodně vaši pozornost. Za velice krásné ceny nabídne nejen vynikající výkon, ale také kvality standardu ECOCERT. A to není málo. Textury jsou božské, hydratace dech beroucí, vůně přenádherné a pokožka si libuje. nebude vás to stát žádné přemáhání abyste si tuto péči oblíbili jako my u nás doma.

Napište mi schválně sem do komentářů nebo na IG, jestli vás řada zaujala a zda už jste si nějaký z výrobků stačili vyzkoušet.

 

You may also like

Leave a Comment