Home Beauty Enzymatický peeling Porcelánová panenka | Recenze

Enzymatický peeling Porcelánová panenka | Recenze

Umí Havlíkova přírodní apotéka peelingy, které svědčí i citlivé pleti?

by katerina
Recenze enzymatického peelingu Porcelánová panenka z dílny Havlíkovy přírodní apotéky.

Krásný den, pozorní čtenáři,

dnes se zaměříme na produkt, který má ve svém portfoliu Havlíkova přírodní apotéka už dlouho: enzymatický peeling Porcelánová panenka. Vracím se k němu už nějaký ten rok. Za tu dobu se moje pleť proměnila. A pořád jí má co nabídnout.

Balení jako pro krále: budu si v tom snad koupat nohy?

Výrobce na množství v butelce nešetřil, velkorysý objem 100 ml je až nezvyklý. A já si myslím, že to je v případě enzymatického peelingu Porcelánová panenka na škodu. Trvanlivost produktu není závratná, jestli se pamatuji správně, je to 6 měsíců od otevření. A za tu dobu, i kdybyste si tvář, krk a dekolt peelili obden, nemáte šanci tak velkorysé množství spotřebovat. Navíc k tomu musíme přičíst fakt, že peeling by se měl provádět jednou až dvakrát do týdne. Takže vlastně zhruba třetinu lahvičky vyhodíte do koše. A to je podle mě pořádná škoda, když za něj dáte 348 Kč. Jak tedy toto morální dilema plýtvání vyřešit? No, tenhle přípravek není zdaleka fajn jen na obličej, ale pokud vás trápí vzhled vašich pat před letní sezónou, nejprve pěkně mechanicky ošetřete třeba pilníkem Scholz a pak hezky pomocí enzymatického peelingu Porcelánová panenka. Uvidíte, že se popraskaných pat zbavíte rychle a v sandálkách budete za hvězdy. To platí samozřejmě stejně pro dámy jako pány. A ponožky nechte doma.

Enzymatické peelingy podle Havlíkovy přírodní apotéky

Aktivní látky enzymatického peelingu Porcelánová panenka

Aktivní látka jménem PeelMoist se skládá z enzymu papinu, který se v přírodě nachází v papáji. Dále je tato složka založena na aminokyselinách serinu, prolinu a alaninu, zjemňující Urey a sloučeniny Calcium Pantothenate, která pomáhá zklidnit pokožku. PeelMoist je schopen v pokožce vyhledat odumřelé buňky a ty odloučit, aniž by pleť dráždil, jako tomu bývá u kyselinkových peelingů.

Složení enzymatického peelingu Porcelánová panenka

Další aktivním komplexem enzymatického peelingu Porcelánová panenka je Seboxyl, který v sobě kombinuje extrakty z listů černého rybízu a maliny. Obsažené polyfenoly umí zbrzdit oxidaci séba, čímž prodlužují životnost a ochrannou funkci kožná bariéry především z lipidů složené. Díky tomu se na pleti poté vyskytuje menší množství zánětlivých projevů.

Peeling má vzhled čiré gelové tekutiny. Nestéká, dobře se nanáší a není parfemovaný. 

Recenze enzymatického peelingu Porcelánová panenka z dílny Havlíkovy přírodní apotéky.

Kolik a jak často?

Jelikož mám pokožku spíše smíšenou a citlivější, aplikovala jsem vždy množství o velikosti pětikoruny. A to na pokožku zbavenou líčidel a očištěnou gelem. Povrch pleti jsem vždy měla osušený ručníkem. Na vlhkou pleť se totiž enzymatický peeling Porcelánová panenka nenanáší. Aplikovala jsem, zhruba půl minuty masírovala a nechala 5-8 minut působit. Poté jsem tvář smyla vlažnou vodou, osušila a pokračovala v péči jako obvykle – tonizace, sérum, oční a noční krém případně noční maska. Tento rituál jsem prováděla nejčastěji dvakrát týdně.

Dávkování porcelánové panenky je jasně dáno

Na mojí citlivé pleti působil peeling Porcelánová panenka velmi jemně a nenásilně. Bez pocitu pálení, řezání, svědění. Jediný pocit, který mě tak úplně na pokoji nenechal bylo jemné stažení. Pleť v podrážděných místech (moje vyrážka z alergie kolem úst) jen mírně hřál. Ale nepříjemné pocity se neobjevovaly. Z mého pohledu jeden z nejjemnějších přípravků na očistu od odumřelých buněk.

Pokožka po pravidelném působení peelingu Porcelánová panenka

Citlivé pleti tahle terapie pod taktovkou Havlíkovy přírodní apotéky svědčí. Pokožka je jemnější, má hladší reliéf. Zároveň se značně prozářila a zlepšil se její barevný tón. Ale co mě těší nejvíce? Méně zánětlivých projevů. Prostě se zlepšuje imunita kůže tím, že se zkvalitňuje hydrolipidová vrstva. Odstranění odumřelých buněk má i další plusy: aktivní látky z následné péče lépe pronikají do kůže a neplýtvá se jimi na ty keratinocyty, s nimiž už nemají šanci nic udělat. A to je prostě fakt. Navíc je pleť čistší a méně se na ní tvoří černé tečky. I na pórech je péče peelingu Porcelánová panenka znát. Jsou staženější a menší.

Uzávěr enzymatického peelingu Porcelánová panenka je funkční, i když bych možná vlila zúženou hubici.

Verdikt

Enzymatické peelingy mám obecně ráda, ale Porcelánová panenka je vůbec nejjemnější, který jsem kdy zažila a vyzkoušela. Možná dokonce jemnější, než enzymatický od značky Sylveco, který považuji také za velice něžný a povedený. Porcelánová panenka vám udělá skvělou službu, ale nebojte se být důslední a opravdu její potenciál využívejte dvakrát do týdne. Budete příjemně překvapení. Ale na první výsledky trpělivě čekejte alespoň jeden cyklus obnovy kůže, čili 28 dní. Pak budete spokojeně hledět do zrcadla.

Recenze enzymatického peelingu Porcelánová panenka z dílny Havlíkovy přírodní apotéky.

Zkoušeli jste již enzymatický peeling? Od jaké značky vám sedl?

Budu se těšit u dalšího lčánku!

You may also like

2 comments

Akemi 14.7.2022 - 13:27

Měla jsem ho minulý rok a byla jsem hrozně zklamaná. Moje pleť je smíšená, citlivá s akné a na pleti neudělal absolutně nic. Vše jsem dodržela podle návodu a ani při delším používání neodstranil šupinky na pleti nebo cokoliv jiného. Doslova gel bez účinku.. Osobně jsem spokojená s Kvitok

Reply
katerina 14.7.2022 - 14:49

Dobré odpoledne, Akemi,
Vaše zkušenost mne velice mrzí, protože u mne měl přípravek opravdu velmi dobré účinky, až tak, že jsem se rozhodla jím pomoci nejen pleti, ale také chodidlům, kde se rovněž fantasticky osvědčil (a tam bylo opravdu na čem pracovat). Možná jste narazila na šarži, kde se něco nepovedlo, nebo si složení zkrátka nerozumělo s typem pleti. Ale z toho, co popisujete, bych možná raději zašla k dermatologovi a posléze kosmetičce, abyste společnými silami dali pleť postupně do pořádku. Začali od zlepšení hydratace a posílení kožní bariéry, pokračovali přes redukci zánětlivých ložisek a tvorby akné. Citlivost se buď začne upravovat sama, nebo, pokud máte citlivou pleť např. jako já danou genetickou predispozicí, tak to bývá vůbec běh na nejdelší trať. Moc držím palce, ať se zase cítíte Vy i Vaše pokožka dobře a spokojeně! Kateřina

Reply

Leave a Comment