Home Beauty Sprchové gely Coslys | Recenze

Sprchové gely Coslys | Recenze

Opravdu je lze doporučit i atopikům?

by katerina
Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto článku bych se s vámi ráda podělila o naše rodinné zkušenosti se sprchovými gely Coslys. Tato francouzská značka totiž poslední dobou čím dál víc vsází ne nedráždivé složení, které nevysušuje dokonce ani pokožku těch nejcitlivějších. Ale je to pravda?

Sprchové gely Coslys na vlně přírodního tres chic

Jestli se koupelová a sprchová řada může něčím pochlubit, jsou to opravdu krásně zpracované obaly a fakt, že si můžete u většiny produktů vybrat až z třech velikostí balení: obvykle 200 ml, 380 ml (náš případ) a 950 ml, což už je sázka na jistotu, pokud si nějaký jejich sprcháč opravdu zamilujete. Líbí se mi, že ve všech případech jsou plastové obaly bytelné a po spotřebování produktu je lze buď opětovně doplňovat nebo, což je v podstatě samozřejmost, odevzdat do tříděného plastu. Doplňovatelná balení se nedělají. Chápu proč. Žádný kanystr s těmito sprchovými gely Coslys byste neměli nechat otevřený déle než 12 měsíců.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Balení o 380 ml jsou opatřena zaklapávacím uzávěrem, z něhož se hmota pohodlně dávkuje. A jak je to s cenou?

Koupelové hrátky po francouzsku

Jsou rozhodně fajn. Ale jisté rozdíly mezi oběma produkty jsme s Alešem pozorovali. Začneme Sprchovým gelem Coslys se slézem. Ten byl totiž fantastický. Na přírodní přípravek pěnil bohatě. Přitom nevysušoval pokožku, dobře umýval nečistoty, i když se člověk vrátil ze zahrady jako zablácený trpaslík. Co mě ale zaujalo nejvíc byla jeho moc, jako by snad v té bílé lahvičce se slézovými květy sídlila nějaká čarodějka s kouzelným proutkem, zklidnit námahou napjatou kůži. Bylo úplně jedno, zda od slunce, šrámů z kola a přírody, díky podráždění od potu a plavkové vlhkosti. Dokonce tišil tento sprchový gel Coslys i štípance od nenechavých sosáků hmyzu.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Sprchový gel Coslys se slézemSprchový gel Coslys se slézemSprchový gel Coslys se slézem

Ovšem mandlový sprchový krém Coslys psal trochu jinou story. Na rozdíl od průhledné gelové textury tato byla bělavá až mléčná. A měla o dost razantnější pudrovou parfemaci, která někdy až moc vyčnívala. Nebyla ošklivá, ba ne, připomínala mi nějaké momenty z dětství, ale když se bavíme o pokožce suché a citlivé, radši bych vonné kompozici přitáhla uzdu. Pěnil bohatě, ale vysušoval a pokožku stahoval. Kdo by to byl řekl, že? Ale s Alešem jsme se na tom shodli. Tohle není volba pro citlivky a sušenky. Pokud máte pokožku normální, bude to fajn. A právě i proto nemá sprchový krém tak výrazný zklidňující efekt.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Sprchový krém Coslys s mandlíSprchový krém Coslys s mandlíSprchový krém Coslys s mandlí

Pás slov k INCI

Ve složení nenajdete sulfáty ani jiné sirné deriváty. Ty jsou zde nahrazeny jemnými tenzidy jako Sodium Cocoyl Glutamate nebo Cocamidopropyl Betaine či Decyl Glucoside. Kompozice je doplněná o hydrolát z tužebníku jilmového, který má protizánětlivé a zklidňující účinky. V obou rovněž naleznete zvlhčující glycerin nebo zklidňující šťávu z aloe vera v sušené podobě.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Sprchový gel Coslys se slézem je doplněn o extrakt z této byliny, přesněji ze slézu lesního, a to jak z listu, tak květu. Nejsou zde přítomné žádné oleje. Přesto je sprchový gel lepší v udržení hydratace kůže a lépe ji zklidňuje. Není se co divit, právě sléz patří k těm nejlepším hydratačním bylinkám.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Ve sprchovém krému s mandlí je přítomen jak mandlový olej, tak extrakt ze sladkých mandlí. Dále zde najdeme olej slunečnicový a nebo bentonit. A právě posledně jmenovaná složka je možná příčinou vysušujícího efektu. Bentonit je jíl. A jako jíl pohlcuje nejen nečistoty, ale také reguluje mazotok.

Verdikt

Pokud chcete do koupelny pořídit kvalitní sprchový gel pro pokožku, která je náchylná k diskomfortu a přesušení, vyberte si, i přes absenci olejů, ten se slézem. Poslouží vám skvěle, ruku za to dám do ohně. Tem mandlový je vhodný pro normální nebo naopak mastnější a silnější pokožku. Měl-li by sloužit sušenkám a citlivkám, musel by projít reformulací: stáhnout vůni, přidat víc mandlového oleje, vyřadit bentonit, přidat měsíček. A mohlo by to fungovat.

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

Recenze sprchových gelů Coslys bez sulfátů

A jaký je momentálně váš oblíbený sprchový gel?

Na viděnou u další kosmetické recenze!

You may also like

Leave a Comment