Home Cuisine Valentýnská čokoládová pěna| Mousse au chocolat

Valentýnská čokoládová pěna| Mousse au chocolat

by katerina
Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na valentýna.

Krásný den milí čtenáři,

tentokrát to nebude ani kosmetika, ani úvaha. Bude to něco opravdu hříšně dobrého, co potěší i ty, kteří normálně nemlsají. Ano, patřím spíše ke skupině maso-sýr-vejce-zelenina. Sladkého si dám spíše pomalu, a když už na mne přijdou chutě, sahám po kvalitní vysokoprocentní čokoládě. To ale obvykle nechcete naservírovat svému ctiteli nebo ctitelce 14. února. Alespoň hádám. Takže jak ozvláštnit Mousse au chocolat?

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na Valentýna.

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na valentýna.

Mousse au Chocolat podle Kateřiny

Print
Serves: 6 Prep Time: Cooking Time:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Ingredients

 • 150 g kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa (já využila privátní značku LIDLu s 81 % kakaa
 • 6 ks Indiánských vajec OVUS
 • 250 ml smetany ke šlehání 33 % (200 ml na šlehačku, 50 ml do čokolády)
 • 40 g cukru
 • 10 g hrubozrnné himalájské růžové soli
 • 1 špetka soli (kvůli lepší šlehatelnosti bílkového sněhu)
 • 6 snítek rozmarýny
 • 10 g lyofilizovaného ovoce (já zvolila maliny)

Instructions

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na Valentýna.

 1. Vyndejte si šlehačku a Indiánská vejce z lednice v předstihu, aby tyto suroviny měly pokojovou teplotu. Nachystejte si misku na vodní lázeň a dvě vysoké mísy na šlehačku a bílky.
 2. Oddělte bílky od žloutků. Pozor! Do bílku se nesmí dostat ani stopa žloutku, jinak nepůjdou našlehat.
 3. Připravte vodní lázeň tak, že hrnec naplníte vodou a postavíte na střední plamen na kamna. Na hrnec položte misku nebo kastrolek, do něhož nalámete čokoládu a metlou budete promíchávat, dokud se nerozpustí v tekutou hladkou hmotu. Jakmile bude čokoláda v tomto stavu, plamen vypněte a nehte ji zchladnout asi na 50 °C, což poznáte bez teploměru tak, že do čokolády namočíte prst a budete cítit příjemné teplo, nikoli horkost.
 4. Mezitím, co čokoláda chladne na požadovanou teplotu, si připravte bílkový sníh. Do mísy s bílky přidejte špetku soli a začněte šlehat na vyšší otáčky. Sníh správné konzistence poznáte tak, že je lesklý, nadýchaný a špičky se ani nehnou. Moje babička říkala, že správný sníh se pozná podle toho, že když mísu obrátíte dnem vzhůru, zůstane v míse a ani se nepohne. Prostě drží! Jakmile je sníh takto našlehaný, přidejte cukr a šlehejte, dokud se tyto ingredience dokonale nespojí.
 5. Šlehačku také ušlehejte do tuha.
 6. Žloutky v misce si promíchejte a metlou. Do čokolády pomalu přimíchejte trochu šlehačky a vejce.  Metlu vyměňte za vidličku a pořádně promíchejte, dokud se vám nebude zdát, že máte hmotu konzistencí připomínající nutellu.
 7. Do sněhu pomalu zapracujte šlehačku. Do této směsi přidejte pomalu čokoládovou hmotu. Ne vše naráz, ale třeba na čtyřikrát a důkladně promíchávejte, aby se vše proměnilo v jednolitou pěnu bez hrudek nebo stopách nezapracovaného sněhu či šlehačky.
 8. Čokoládovou pěnu servírujte ve skle. Já ráda používám široké sklenice na šampaňské nebo ty na víno z Ikea. Ozdobte ovocem, několika krystalky himalájské soli a snítkou rozmarýnu. Nechte v chladu tuhnout alespoň 3 hodiny, ale sama bych se přimlouvala za to, aby pěna odpočívala celou noc.

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na Valentýna.

Indiánská vejce se hodí nejlépe na jednoduchou úpravu. Já sama je nejvíc miluji vařená na hniličku. Hodí se do salátů, jako dominanta obložených chlebů atd. Pokud je přidávám do sladkých pokrmů, tak je to proto, aby zvýraznily kombinaci sladkého a slaného, která je pikantní a provokuje chuťové buňky. 🙂

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na Valentýna.

Indiánská vejce mají od přírody skořápku zbarvenou do modravých a zelených tónů. Je to dědictví pro původních kurech chovaných indiány v oblastech dnešního Peru.

Recept na čokoládovou pěnu s Indiánskými vejci OVUS udělá radost na Valentýna.

Díky této barvě skořápky je u těchto vajec přirozeně nižší obsah cholesterolu, zejména toho zlého, takže se hodí pro dietu, kdy si strávník musí tuto složku stravy hlídat.

Notes

Proč jsem zvolila Indiánská vejce OVUS? Za normálních okolností bych volila druh Moravia (rovněž z nabídky OVUS), z něhož je nejlepší sníh. Ale tentokrát jsem si přála čokoládovou pěnu doplnit o slané akcenty. Indiánská vejce mají vynikající vlastnosti, zvlášť jde-li o chuť. Mají slanější chuť danou vyšším obsahem minerálů. Jejich žloutek je přitom nesmírně krémový a lahodný. Pro tento sladký recept mají ideální předpoklady. Navíc se o nich traduje, že mají mírně afrodiziakální vlastnosti. Povzbuzují libido, zejména prý u mužů. Takže jakou lepší dobrotu svému drahému naservírovat na Valentýna? Nenechte se zaskočit tyrkysově modrou, nazelenalou nebo čokoládově hnědou barvou. Opravdu slepice snáší taková vajíčka od přírody, je to dědictví divokých kurů, které chovaly indiánské kmeny v oblasti dnešního Peru. 😉

Užijte si krásný den zamilovaných a přeji vám dobrou chuť!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like