Home Beauty Recenze: Sylveco Vyživující balzám na rty s peelingem

Recenze: Sylveco Vyživující balzám na rty s peelingem

by katerina
Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Krásný den, milí čtenáři,

máme tu další post ze série věnované polské přírodní kosmetice, které si velmi cením. Tentokrát se zaměříme na produkt, o němž si myslím, že by neměl chybět v žádné zimní výbavě kosmetického guru i obyčejného smrtelníka, pro kterého má pohodlí pokožky svůj význam. Ano, správně odhadujete, že se jedná o Sylveco vyživující balzám na rty s peelingem.

Slyveco aneb když souzním s designem

Možná jste už zaznamenali z jiných článků že velmi sympatizuji s designem produktů, kde jsou obaly dokonale funkční a etikety jednoduše odkazují k bohatství přírody. Výjevy jako z herbáře jsou mou srdeční záležitostí. Obě zmíněná kritéria Sylveco splňuje víc než dokonale. Na krabičce z recyklovaného kartonu je vyobrazen květ pupalky, jejíž půvabně vonící květy se rozevírají jen v noci a lákají opylovače, kteří pracují pod rouškou tmy. Je to velmi půvabná rostlina, která toho dokáže mnoho s pokožkou i kondicí těla. Na krabičce jsou uvedeny všechny důležité informace.

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Samotné balení Sylveco vyživujícího balzámu na rty není ničím převratné. Ale je poctivé. Žádné měkké nebo praskající plasty, nýbrž pěkně odolný vysouvací mechanismus typický pro jelení loje z devadesátek. Je to osvědčená záležitost, ale udělat ji lze i velmi nekvalitně. To se však výrobku polské značky netýká. Vysouvat lze vyživující balzám s peelingem hladce. Oceňuji také to, že výrobce info o složení neuvádí jen na krabičce, nýbrž i na vlastním plastovém balení. Včetně informace o tom, že je produkt hypoalergenní.

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Exkurze do složení – aneb je opravdu hypoalegenní?

Základem Sylveco vyživujícího balzámu na rty je sojový olej. Obsahuje velké množství lecitinu. Má dar rty zvláčňovat a uchovávat je šťavnaté. Na druhém místě se nachází včelí vosk, ten však může být kontaminován propolisem, a tak nemusí být vlastně zcela hypoalergenní, pokud jste senzitivní na včelí produkty. V produktu je rovněž zastoupen v nemalé dávce lanolin, který výborně rty chrání před nepřízní počasí. Má silný zvláčňující účinek. Jelikož je to tuk z vlny oveček ( a včelí vosk zase včel), nejsem si zcela jistá, zda by byl produkt vhodný pro vegany. Následuje olej z pupalky dvouleté. Jeho regenerační schopnosti by mu mohla kde která přírodní ingredience závidět. Obsahuje velké množství nenasycených mastných omega kyselin, a tak rty také dobře brání před mikrozáněty nebo podrážděním. Karnaburský vosk poskytuje rtům vynikající ochranu před vysycháním.

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Kakaové máslo má vyživující vlastnosti a bambucké máslo zase zjemňuje. Betulin získávaný extrakcí z listů a kůry břízy se vyznačuje skvělými regeneračními, hojivými, protiplísňovými, antibakteriálními účinky, dokáže bojovat i proti virům a dalším patogenům. Esenciální oleje z Litsea Cubeba a hřebíčku dávají produktu krásnou vůni. Přítomnost těchto esenciálních olejů může být však pro alergiky určitým omezením. Řadí se k látkám, které mohou vyvolat neadekvátní odezvu organismu. Balzám má opravdu krásné a kvalitní složení, ale potvrdit, že je hypoalergenní, nemohu. Budu moc ráda, pokud mi k tomu dá výrobce nějaké další indicie, díky nimž bych svůj názor mohla změnit. Myslím si totiž, že tento produkt si zaslouží slávu a úspěch.

Cukrové polibky se Sylveco vyživujícím balzámem na rty

Když jsem balzám otevřela poprvé, dost mě vyděsila jeho okrová až hnědavá barvička, po pročtení složení jsem však pochopila, že to rozhodně není vada na kráse. Vůně tyčinky byla ale příjemný. Bylinková s kapkou medového a hřebíčkového akordu.

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Při prvním nanesení jsem se lekla peelingového efektu, který se jevil jako až příliš silný. Zodpovídá za něj třtinový cukr. Ten se na rtech po nanesení balzámu naštěstí začne rozpouštět a dodává mu příjemnou nasládlou chuť. Po ošetření rtů Sylveco výživným balzámem se líbá jedna radost. Takže počáteční zděšení se změnilo v lásku. Peelingová funkce je vynikající.

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

To nejlepší z balzámu ale poznáte s přicházející zimou a větrným počasím, nebo hůře s pořádným nachlazením a chřipkou. Já obvykle v zimě mívám problémy s tím, že rty přesychají a vytváří se na nich krustička oschlé pokožky a drobné ranky. Nemám to ráda a většinu času mě suché rty iritují. Pokud jsem ještě k tomu nemocná, jsem z jejich nekondice skoro šílená.  Teď už být nemusím. Sylveco vyživující balzám je perfektní v péči o náročné a citlivé rty. Zatím jej používám třetí měsíc (od října 2020). Ubyla ho necelá polovina. A za tu dobu jsem neměla rty ani jednou suché, rozpraskané nebo rozdrážděné od větru, chladu ani jídla či pití. Jsem velmi spokojená. Vždy jsem opěvovala balzámy Lavera a mám je ráda stále, nicméně Sylveco jim to natřelo. Lepší balzám jsem neměla a lepší peeling zrovna tak. Ochranná, výživná i exfoliační schopnost fungují v dokonalé harmonii. Pro mě je to rozhodně objev roku 2020 v péči o rty. 

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

A nebude to drahé?

Ani omylem! To se mi na této značce líbí. Kosmetika je velmi dostupná a snese srovnání se zavedenými značkami. Za 4,6 g balzámu zaplatíte snových 79 Kč. A nejlepší zprávou je, že jej pořídíte i na českém e-shopu cosibella.cz!

Doporučuji všem, kdo preferují sofistikovanou a maximálně účinnou přírodní péči o rty, nepotřebují však vegan kosmetiku a neřeší ani alergii na včelí produkty nebo esenciální oleje. Tenhle výrobek si zaslouží doporučení a zájem!

Recenze Sylveco Vyživujícího balzámu na rty s peelingem.

Další zajímavou polskou značkou, která by vám neměla uniknout, je Vianek.

Už jste zkoušeli nějaký peeling na rty?

 

 

You may also like

Leave a Comment