Home Beauty Recenze Bioten: Pleťové tonikum Skin Moisture a Oční krém Hyaluronic 3D

Recenze Bioten: Pleťové tonikum Skin Moisture a Oční krém Hyaluronic 3D

by katerina
Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Krásný den, moji milí #blogfriends,

dostáváme se opět ke klasické kosmetické recenzi. Víte, že značka Bioten mě oslovila už v létě, kdy jsem náhodou objevila tyto skvosty v regálu drogerie dm. A tak teď mohu shrnout zase část svých zkušeností. Jak si vedly Bioten pleťové tonikum Skin Moisture a oční krém Hyaluronic 3D?

Bioten pleťové tonikum Skin  Moisture

Obalový design

Jestli mám na značce, která má centrálu ve Francii a výrobu soustředěnou v Řecku, něco ráda, pak je to mimořádně vkusná volba obalů. Vkusná v tom smyslu, že je estetická, praktická, recyklovatelná a udržitelná. Ne jinak tomu je v případě tonika. Hezky tvarovaná lahvička skýtá 200 ml tekutiny. Elegantní je lehké zabarvené plastu a zachování jeho průsvitnosti. Alespoň mám kontrolu nad tím, jak moc jsem tonika spotřebovala a kdy budu muset běžet pro nové. Vršek je klasicky odklápěcí, víčko stále drží na hrdle. Hubička aplikátoru je ale trochu mrcha. Je třeba lahvičku stisknout, aby propustila na tampón něco ze svojí milosti. Skýtá to jedno pro: Alespoň se vám tekutina samovolně nikde nerozlije. A nabízí to také jedno proti: Budete se muset naučit zacházet s tlakem, který na obal vyvíjíte, aby se náhodou nestalo, že tonikum ulpí až na stropě koupelny.  Tedy za mě  celkově v pořádku. Elegantní je vyvedení etikety, na níž je vyobrazena kdoule. Není to příliš známá kosmetická surovina. Ale není tam jen pro parádu, pleti bude dělat dobře.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Když je to jako pohlazení živé vody

Každý den jsem zvyklá usednout na svůj taburet ke kosmetickému stolku a dopřát si svůj rituál krásy. Ráno a večer. A pokaždé se na část s Bioten pleťovým tonikem moc těším. Nanesu je na tamponek, tak aby byl hezky nasáklý, ale vzácná esence z něj necrčela. A lehkými pohyby za použití minimálního tlaku přejíždím tvář. krk i dekolt. Pěkně směrem vzhůru, ať moje kontury dlouho vzdorují gravitaci. Když se tonikum dotkne mé tváře, cítím obrovskou hydratační úlevu až hluboko v duši. Že by Bioten uměl zkrotit žár devíti kruhů pekla? Kdyby tohle věděla Sabrina, určitě by se s pekelnými zmetky vypořádala lépe a možná by nás v ikonickém seriálu nakonec čekal happy end.  Zanechává po aplikaci pocit osvěžení, zklidnění a pohody.  Přitom ale zároveň jemně a stylově voní. Zelená kompozice s kdoulí. Nevymýšlím si, máme v sousedství pár stromů. které nechávají v pozdním podzimu dozrát těmto nádherným plodům s neobyčejnou vůní. Pak je majitelé zahrad očešou a nejčastěji je přidávají do zavařenin, želé a džemů.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Proč kdoule? Má na to snad koule?

To bych řekla, že má! Obsahuje totiž obrovské množství pektinu, jedná se o polysacharid, který na sebe umí vázat vysoký podíl vody a efektivně ho v pleti udržet. A to je taky důvod, proč vám marmeláda s kdoulí tak skvěle želíruje. Mimochodem má hezký obsah hořčíku, vitamínu C nebo draslíku.

Na druhém místě je ihned panthenol, proto tonikum opravdu viditelně zklidňuje pleť a přesto, že je navrženo primárně pro ženy s normální až smíšenou pokožkou, je pro mě jako dělané. Čtvrtou příčku v pořadí si drží sodná sůl kyseliny hyaluronové, tudíž už víte, proč mám nárok říct, že dodává pocit hydratace. Hyaluron je známý posel z říše organických kyselin, který se řadí mezi hydratační evergreeny. A následuje allantoin, další zklidňující substance. Došlo rovněž na prebiotika, která poskytují prospěšným bakteriím na pleti to správné prostředí pro jejich fungování a potlačují ty, které se mají tendence na naší kráse podepisovat boláky a špatnou náladou. Pokud byste chtěli vědět o složení více, určitě proklikněte na dmdrogerii – tam najdete kompletní popis a tonikum za krásných 99 Kč.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Co Bioten pleťové tonikum umí? A proč bych si ho dopřála klidně znovu…

Pokožku zklidňuje, nedráždí, nevede k zvýšené tvorbě suchých míst a pleti nepomáhá dávkou alkoholu která by se stala iritujícím společníkem každé citlivé ženy. Naopak pleť ošetřuje chytře, prebiotiky, aby se sama uměla vyrovnat s nároky na svou funkci a zkrotila tak zlobivé společníky hodných bakterií nenásilným diktátem krásy. A nejlepší na tom je, že z dlouhodobého hlediska se neděje žádná změna k horšímu, což se mi u mnohých produktů stávalo. Nejdřív se jevili jako dar z nebes a po měsíci už bych povolala pekelníka, aby si jej s sebou odnesl do svojí temné horké domoviny. Věřím, že tomuto toniku budu moci být  věrná až do 35, pak už nasadím silnější anti-age kalibr. Za mě je důležité, že nesvírá, nestahuje, ale ošetřuje, normalizuje a tiší. Přihodím-li na seznam argumentů to, že obsahuje 97 % složek přírodního původu, je to jasná volba. To, že vyprazdňuji už druhou lahvičku hovoří za vše, což?

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Bioten oční krém Hyaluronic 3D

Očními krémy = obsese

Mám zálibu v sérech a maskách, těmi moje kosmetické skříňky přiznávám s tvářemi trochu zarudlými, přetékají. Mám zákaz domů přivézt cokoli dalšího. Od muže. Že prý se v té koupelně už nehneme. No má pravdu, ale to mi stejně nezabrání v tom, abych tuto obsesi sem tam nerozvíjela prostřednictvím objevováním nových produktů. Podobně jsem na tom s očními krémy. Je to moje nezbytnost i srdcovka. Pohled mám unavený, bývá žíznivý a jestli mu něco neprospívá, tak nekvalitní spánek a depka. Toho tady bylo za poslední dobu až až. A tak mu s radostí věnuji zvýšenou péči. I když tak tuším, že by se mu nejvíce líbilo, pokud bych občas tvář odtrhla od monitoru a koukala někam jen tak do prázdna.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Testování čerstvé třicátnice

Přiznávám, že krém od Bioten jsem dostala na testování v rámci naší dlouhodobé spolupráce. A jsem ráda, že mi vybrali mezi jinými zrovna tento produkt, protože kdyby ne, stejně bych běžela do drogerie, abych ho mohla podrobit tvrdému testování ve zvrásněné krajině očního okolí čerstvé třicátnice. Pane jo! Musím se té formulaci smát! Já se pořád cítím na dvacet, někdy trochu utahaných dvacet, ale pořád dvacet. Jen moje tělo má tendenci domnívat se, že už mi bylo sto padesát a měla bych si zvolit jiný čarodějný prostředek mobility mimo koště a lux, abych se nemusela trápit s tenisovými lokty.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

A jak to tedy probíhalo? Ráno a večer. ne, nemluvíme o aktu manželské rozkoše. Ráno a večer vykonávaná slast, kterou my dámy, nazýváme kosmetickou rutinou. Pomocí uzoučké hubice vytlačit trošku krému lehoučké konzistence na prst, udělat tři krémové tečky pod každým okem a proti směru hodinových ručiček hezky vťupkávat ideálně prsteníkem. V mém případě jedině prostředníkem, já to prsteníkem neumím. Krémem jsem v žádném případě nešetřila, vydržel mi dva měsíce a padl. Ale čestně! A to i když cenou v dmku  vyjde na 209 Kč.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Jejda, co mě to štípe v oku?

Krém je fantastický. Skvěle se nanáší, výborně se vstřebává, výborně hydratuje na první, druhou i třetí dobrou. Uvolňuje napětí v oblasti očního okolí. Na vrub to přikládám extrémně příjemnému chladivému efektu, který se dostaví ihned, jakmile se přípravek dotkne kůže. Perfektní. Na léto bomba! Ano, to chci. No jo, jenže jsem párkrát krájela pórek, cibuli. To víte, slzy vám kanou, nekontrolujete nic, toužíte po zraku čistém, ale silice uvolněné ze zeleniny vás nenechají na pokoji. A pak to přišlo. Najednou už to nebyla cibule, nebyl to pórek. V očích mě štípalo něco úplně jiného. Bála jsem se, že to je oční krém Bioten, ale příčina tkvěla jinde. V denním krému. Pekelný zážitek! Takže oční krém Bioten je bezpečná volba! Docela jsem si oddechla.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Tanec s únavou a vráskami pod taktovkou Bioten

Abych byla upřímná, já sama vidím největší přínos očního krému Bioten v tom, že umí zasáhnout hlavně proti únavě a zlepšit hydrataci jak z krátkodobého, tak dlouhodobého hlediska. Pokud jde o vrásky, ano, částečně dochází k jejich vyhlazení, ale efekt některých krémů, které jsem recenzovala před tím se mi líbil víc. Na druhou stranu, pokud vás zlobí otoky, bude se vám tohle kosmetické udělátko líbit.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Složení, které by mohla závidět i prémiová kosmetika

Bambucké máslo skvěle zvláčňuje a vyživuje pokožku. arganový olej je bohatý na vitamin E a umí bojovat proti známkám stárnutí. Panthenol zklidňuje. Tři typy kyseliny hyaluronové pronikají do svrchní i hlubších vrstev pokožky, kde pomáhají účinně zadržovat vláhu. Hyaluronic Acid Stimulator je komplex látek, který pomáhá stimulovat tvorbu kyseliny hyaluronové. Vitamín E a lecithin ochraňují buňky před oxidativním stresem a zlepšují kvalitu membrán. A to není vše. Bioten také využívá mikroorganismů, kvasinek, z nichž získává důležité vitamíny a živiny.

Recenze Bioten pleťového tonika Skin Moisture a Bioten očního krému Hyaluronic 3D.

Verdikt

Bioten je výborná kosmetika za rozumné ceny. Jistě, potěšilo by mě, kdyby v ní nebyly přítomné vůbec žádné silikony. Ale i přes to je to značka, na níž se dokážu spolehnout a která značně změnila moje nazírání na produkty, které seženete v drogerii. Celý koncept se mi líbí. Složky jsou volené a kombinované s ohledem na efekt a na výsledky. Nebojte se do toho jít. Tonikum je moje nezbytnost. A oční krém nasadím určitě na léto. Opět! Nemějte obavu, zatím lidem v mém okolí vždy Bioten sedl.

Už jste od Bioten něco zkoušeli?

Těším se na reakce a brzy se uvidíme u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment