Home Beauty Recenze A’Pieu Nonco Mastic krém

Recenze A’Pieu Nonco Mastic krém

by katerina
Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

Krásný den, milí #blogfriends,

jak asi víte, se svou pletí vyhledávám pečující kosmetiku zaměřenou na citlivou pleť. Korejská kosmetika je na tuto problematiku značně zaměřená, také proto, že zde mají tradici rostliny, které v péči o problémy tohoto typu pokožky vynikají. Některé z nich jsou součástí také A’Pieu Nonco Mastic krému.

A’Pieu Nonco Mastic má spíš než asijskou tvář skandinávskou

Tak bych ve stručnosti popsala design produktu. Líbí se mi, mám k to strohé jednoduchosti vztah, protože nezdržuje člověka od toho hlavního – použití. Kombinace zelené, bílé a černého písma je dobře čitelná, nikde nic nepřekáží. Jen bych u českého dovozce více přemýšlela nad tiskem českých štítků, protože inkoust byl už v době dodání objednávky prakticky nečitelný. A to je prostě dle mého soudu škoda. Jistě, informace si dohledám online, ale i tak jsem ráda, když hodím očkem po kartonové krabičce, v níž je přípravek zabalen, nebo tubě z matného plastu. Mimochodem tuba je opravdu hezká, má masivní šroubovací víčko, které neprokluzuje, skvěle se s ním manipuluje. Krém je třeba vytlačit ze zúženého hrdla, ale má takovou konzistenci, že jej v podstatě odlomíte, aniž byste si do tuby zanesli nečistoty. Design zdařilý, zpracování také, jen bych popracovala na štítcích.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

Když krém popírá vše, co jste znali

Za svůj život jsem vyzkoušela nespočet krémových přípravků. Ale toto má od krémové textury zatraceně daleko. Není to špatně, ale překvapení neskrývám. Popsala bych to spíše jako hustý bílý gel s podivně lehkou váhou – jako by zde nebylo příliš mnoho vody, ale složek, které onu gelovou texturu načechrávají. Krém se lehce roztíral, ale neměla jsem pocit, že by pronikal do hloubky kůže. Spíše se rozplynul na povrchu bez pocitu mastnoty a na tváři udělal štít proti negativnímu působení vnějších vlivů. Na pleti A’Pieu Nonco Mastic nezanechává  stopy, nanáší se lehce a ten tající efekt má uvolňující efekt na pokožku, leč doporučuji nanášet větší množství.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

A’Pieu Nonco Mastic krém první pomoc pro namáhanou pleť

Po nanesení se pleť zklidní a dokonce jsem si všimla, že působí také na ložiska alergické vyrážky, které se mi objevují kolem úst, pokud sním něco, co bych neměla. Pokožka se uvolní, přestane pálit nebo cítit sevření, zklidní se i co do barvy a má sjednocenější vzhled. To trvá od nanesení přibližně 5 hodin. Pak obvykle vnímám, že bych si pokožka ráda přidala. Proto jsem krém začala používat s hydratačními séry, pak obvykle tento jev nenastává. Pokud bych ale využila sérum s vitamínem C nebo niacinamidem bez další hydratace, kůže by šťastná nebyla. Navíc je pravdou, že tato séra využívám na noc, ale A’Pieu Nonco Mastic krém patří do skupiny denních ochranných krémů, nikoli k nočním. Jeho balení obsahuje 50 ml a při ranním používání mi vydrželo tři měsíce. Z tuby jsem vždy vymáčkla množství odpovídající 2 cm.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

Nějaké poselství z dlouhodobého hlediska?

Pleť je z dlouhodobé perspektivy určitě méně reaktivní, což zlepšuje celkový vzhled. Tvoří se na ní méně pupínků, méně zánětů, méně nedokonalostí. A‚Pieu má velký vliv na zlepšení imunity kůže. Tím, že tvoří štít si pokožka nemusí dělat starosti s tím, aby na ně útočily vnější vlivy a dráždily ji. Znáte to, čím víc je tvář podrážděná, tím je to horší. Ale když odstíníte v rovnice tyto negativní vlivy, začne se postupně obnovovat a je to obnova dlouhodobá. Pokud trpíte alergiemi, vnější prostředí vás dráždí, toto může být ideální řešení, jak pleť uvést do rovnováhy a dát ji odpočinout od přehnané sensitivity.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

Pár poznámek ke složení

Základ tvoří voda s glycerinem, tuková složka obsahující deriváty olivového a bohužel i palmového oleje. Ve složení figuruje velké množství lecitinu, které pleť právě před vnějšími vlivy dobře chrání. Je součástí membrán buněk. Dost vysoko jsou konzervační phenoxyethanol a chlorphensin. A teď k té zajímavější části. Z bylinných extraktů zde najdeme ten z žabratky bahenní, olej z pomerančovníku, pryskyřici mastix, výtažek ze šruchy zelené, levandulový, bergamontový a gerániový olej. Najdeme zde také kyselinu hyaluronovou,  výtažek z magnólie, olej z bílého santalu, růžový a heřmánkový olej. Plejáda rostlinných komponent zdaleka nekončí – kromě výtažku z proskurníku růžového,  pupečníku asijského, šťávu s bambusu, hydrolát z cypřišku, šťávu z břízy japonské, pryskyřici z benzoinu, olej z myrhovníku pravého, extrakt z libavky popelavé. borovice husté. Kromě jiného je zde přítomen i zklidňující allantoin, panthenol a hydratační ceramidy.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

Jak vidíte, složení A’Pieu Nonco Mastic krému je výsostně bohaté. Nejzásadnější je zde mastix, který zlepšuje regeneraci pokožky a hojení ran. Pupečník asijský je všelékem, redukuje začervenání, zklidňuje a tlumí alergické reakce. Magnolie tyto účinky umocňuje.

Verdikt

Přestože A’Pieu Nonco Mastic krém vychází na víc než 400 Kč, je to kvalitní přípravek pro alergickou, reaktivní pleť, o to zajímavější, že nemá mastnou texturu a neobsahuje silikony. Hlavní je, že vytvoří bariéru, která ubrání tvář před vnějšími vlivy, které zapříčiňují podráždění. Pokožka má prostor, aby místo zánětu reagovala v souladu s fyziologií, lépe se regenerovala a hojila. Pokud máte pleť už náoočnější, kombinujte krém s dalšími přípravky, esencemi, séry a nebála bych se ani použít pod něj hydratační nebo anti-aging krém.

Recenze A'Pieu Nonco Mastic krému.

A jaké zkušenosti s asijskou kosmetikou máte zkušenosti vy?

Těším se na vás u dalšího článku!

 

You may also like

Leave a Comment