Home Beauty Masky Havlíkova přírodní apotéka | Recenze

Masky Havlíkova přírodní apotéka | Recenze

aneb jak má pleť souzněla s noční pleťovou maskou s růží a ranní ovesnou

by katerina
Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Krásný den, milí čtenáři,

víte, že české značce Havlíkova přírodní apotéka fandím. Od doby, co uvedla 77 masek mám rozhodně co testovat. V tomto článku se zaměřím na noční pleťovou masku s růží a ranní ovesnou pleťovou masku. Obstály jako parťačky citlivé pleti?

O designu masek jsem toho napsala hodně už kdysi, když jsem se zamilovala do první ranní tříminutové masky z dílny Havlíkovy přírodní apotéky. A proto tuto pasáž vynechám. Pokud byste přeci jen o takovou informaci stáli, určitě se na článek podívejte.

Havlíkova přírodní apotéka: Noční maska s růží

Vynález noční pleťové masky je geniální! Nejen marketingově. Šetří práci, nemusíte na nic čekat, nic smývat, nekomplikuje vám už tak hektický život. A s tou od Havlíkovy přírodní apotéky si dokonce i citlivá pleť může na růžích rovnou ustlat. Doslova. Má krémovou konzistenci a voní po sušených květech této královny mezi květinami. Aroma tak autentické a ženské, těžko se mu dá odolat. Tedy pokud jste zejména ženského pohlaví. Můj muž, přestože noční masky rád má, jsou totiž bez práce, se opojné růžové vůni vyhýbá.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Ideální pro několikadenní pěstící kúry

Na pokožku se nanáší maska jedna báseň. Stačí množství o velikosti hrášku. Je to textura výživná, ale ne těžká. Není mastná. Ale lehce hutnější. Rozhodně se nesnažte terapii pleti žíznivé, zralé a unavené dohánět silnou vrstvou růžových polibků na dobrou noc. Tato maska se mi zúročila hlavně díky pravidelnosti. Mazat lehce, v tenké vrstvě a hlavně v týdenních až desetidenních kúrách.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

I když čelím nepřízni počasí

Noční masku s růží od Havlíkovy přírodní apotéky nasazuji tehdy, když se moje pokožka cítí unavená a slabá, jako by jí snad už táhlo na pozdní střední věk, nebo jako by si se středním věkem chtěla dělat starosti. Když je zima, když mě suché tváře nepříjemně pokoušejí, jsem ošlehaná větrem. A také tehdy, když mi schází ryzí ženskost. Takový ten pocit magického je ne sais quoi. Pak sahám po královně, po růži.  Po klasické každodenní očistě, toniku, séru a lehkém hyaluronovém gelu přichází na řadu tato specialita. A já si jdu lehnout krátce po desáté večer, abych pleti dopřála regeneraci na mnoha rozličných úrovních. Tedy, abych z fyziologie vymámila maximum.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

A výsledek? Po deseti dnech mojí soukromé maskovací kúry, která je svým účinkem stejně povznášející jako polibek pro sladké sny, jsem vždy jako vyměněná. Pokožka tváře je královsky hydratovaná a vyživená. Má pěkně obnovenou hydrolipidovou bariéru. Když ji nastavím severáku, vydržím nápory povětrnostních podmínek bez úhony. V kůži se drží vláha. Jak bych popsala ten efekt? Naducaná pokožka, vypnutá, vitalizovaná. Noční maska s růží vyhlazuje jemné vrásky a linky. Není to vyloženě lifting, ale příjemná kapka omlazení.

S citlivou pletí nepomůže, ale se stavem, kdy se necítíte, protože je pokožka oslabená a snáze podléhá dehydrataci, je bez jasu a potřebuje oživit a napumpovat, tam zafunguje skvěle. A ještě k tomu má vůně růže skvělé účinky na psychiku. Je to esence ženskosti.

Havlíkova přírodní apotéka: Ranní ovesná maska pro citlivou pleť

Dokonalá ovesná vůně. Kaše, kterou si ráno připravím ze selského mléka od farmáře. Přesně to jsem cítila při každém otevření této ranní pleťové masky. Považuji tuto nepatrnou vůni ovsa za konejšivou. Vždycky jsem  ji měla ráda. Proto se mojí pokožce s touto maskou vždy krásně vstávalo.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Léčitel pro horké chvilky

Kdy ji používat? Celoročně. Hydrataci, kterou slibuje, bez kompromisů dodává. Láska. Takže třeba po tahu s kamarádkou, po rozlučce se svobodou, budou její služby vítány nejen u mě, ale věřím, že i u vás. S lehkostí, bez mastnoty, sametově hýčká pleť, která si to rozdala s ponocováním. Nebo která dychtí po vodě a zklidnění.  Výborná je i tehdy, pokud se celý den pečete na sluníčku, jste usmažení z grilovačky nebo vás stíhá jedna horká chvilka za druhou. Přestože se hodí na celý rok, zejména v létě oceníte její schopnost citlivou pokožku nejen hydratovat, ale také uklidnit. Dokonce ani nosík spálený od sluníčka nebude ohrnovat své vznešené chřípí.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Tříminutový kosmetický rituál

Ráno vždy namažu, během tří minut do sebe kopnu vodu s aloe vera, sezobu všechny doplňky stravy, které je lépe užívat na lačný žaludek, pročešu rovné prameny, podívám se na počasí. Čas uteče rychlostí blesku. Za tři minuty, kdy mi maska dělá společnost, se toho dá vážně hodně stihnout. Vím že valná většina z nás ráno spěchá. Já často taky. A přesto, první místo, kam po probuzení mířím, je koupelna. Nezdržuje mě to. Rovnátka mě ráno zaneprázdní více. Nebojte se toho, neberte to jako omezení, ale tři minuty blaha, které vás vystřelí do opravdu pěkného dne. Bez ohledu na to, jestli se venku za oknem čerti honí.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Abych nezapomněla. Přípravek vždy nanáším na pleť přesně v tom stavu, v jakém jsem  vylezla z vyhřáté postele. Masky Havlíkova přírodní apotéka nepatří na opláchnutou pokožku. Až po třech minutách pleť omyju vodou.

Jemná síla pravidelné očisty s ranními maskami Havlíkova přírodní apotéka

Benefitem navíc, který jen těžko jinde získáte, je pleť krásná a čistá. Za víc než rok, kdy ranní masky Havlíkova přírodní apotéka (z nové kolekce) používám, se moje pokožka znatelně vyčistila. Není divu. Je to tím, jak fungují. Snad každá obsahuje určitou tukovou složku, která se dobře váže na nečistoty, jež pokožka vyloučí přes noc. A tak se obstojně dostávají z pleti ven.  Fungují snad lépe, než všechny čistící gely dohromady. Ale pouze ráno. Odměnou za tři minuty péče každý den je mi pokožka s mnohem menším množstvím černých teček. Pěstěný vzhled je darem za každodennost a trpělivost. 

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

A tak ode mě ještě o ranních maskách z dílny Havlíkovy přírodní apotéky uslyšíte. Chystám se vám povědět o tom, proč miluji tu s vlčím mákem, rakytníkem, konopnou, měsíčkovou, heřmánkovou nebo přesličkovou. A nebudeme se zabývat jen tím, jak působí samostatně, ale třeba také tím, že myrta s olivou si rozumí i s měsíčkem a konopí se zase přátelí s heřmánkem. A zapomněla jsem dodat, jaký je objem balení. Obě varianty seženete v 30ml tubě. Růžovou za 268 Kč a ovesnou za 198 Kč. To je ve světě přírodní péče velice příznivá cena.

Masky Havlíkova přírodní apotéka - ranní s ovsem a noční s růží damašskou.

Už jste se stihli do nějaké z ranních nebo večerních masek od značky Havlíkova přírodní apotéka zamilovat? Napište mi do komentářů zde nebo na IG, do které to bylo.

Bohužel jsem se dozvěděla, že z většiny bude program těchto masek ukončen. Jsem velmi zklamaná, protože byl skvělý. Doufám však, že výrobce místo prostého ukončení výroby vylepší receptury a alespoň některé masky uvede opět na trh Jinak si svou pečující rutinu nedovedu představit. Hledat přípravky pro citlivou a občasně problematickou pleť bude opět o krok těžší. 

 

You may also like

Leave a Comment