Home Beauty Recenze: Balzám na rty Droserin od Energy

Recenze: Balzám na rty Droserin od Energy

Když už jiný zkoušet člověk nepotřebuje

by katerina
Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Krásný den, milí čtenáři,

ne, opravdu ten  úvod nepíše robot. Ale prostě co lepšího si popřát než krásný, úspěšný, vydařený den? A abyste ho měli ještě krásnější, připravila jsem pro vás recenzi toho nejlepšího balzámu na rty. A Carmex to není. V čem je tedy balzám na rty Droserin od českého výrobce Energy tak jiný?

Složení pro fajnšmekry

Olivový a ricinový olej

Na prvním místě hojnost olivového oleje. Který jiný olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny a v kosmetickém světě je považován za pozoruhodnou stálici. Vyskytuje se v něm hojné množství karotenu, vitamínu A, D, E. To jsou antioxidanty, ale například „déčko“  má ochrannou funkci i pro kůži, nejen pro imunitu. Vitamín E zase činí membrány kožních buněk zdravé. Prostě bašta. Na druhém místě je uveden olej ricinový. Fakticky spíše vosk, který výborně chrání před nepříznivými vlivy. Rty uzavře před naléháním větru i zimy.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Včelí vosk

Na třetím místě objevíme včelí vosk. Jednu z nejpozoruhodnějších látek kosmetického světa. Je vhodný pro citlivou pokožku (ale nehodný pro vás, kteří jste alergičtí na včelí produkty). Umí přitahovat vláhu z hlubších vrstev kůže k těm svrchnějším a zároveň ji v pleti dobře uzamknout. Vyživuje.

Bambucké máslo

Bambucké máslo patří ke koktejlům nutrientů, které pokožka uvítá s otevřenou náručí. Obsahuje vitamín A a E. Nasycené a nenasycené mastné kyseliny pokožku na povrchu chrání a dovolí výživným látkám sestoupit hlouběji do buněk kůže. Má také pozitivní vliv na imunitu kůže, obsahuje látky které zlepšují produkci kolagenu a elastinu. Lze ho považovat za přírodní anti-age mazadlo.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Biodynamická komponenta z bylin

A poté následuje tajná ingredience, bylinné extrakty, jejichž přesnou skladbu zná pouze výrobce. Dalo by se říct, že tato bylinná kompozice je právě tím, co dělá balzám tak jedinečným. Jde totiž o biodynamickou záležitost. Jako by v tom byla trocha magie, alchymistických procesů. A i kdyby ne. Zajímá mě, že to funguje.

Rozmarýnová silice

Nakonec trocha rozmarýnového esenciálního oleje, který je přírodním konzervantem, brání růstu patogenů, bakterií, plísní, kvasinek a dalších breberek, které by vám potenciálně příliš radostí k úsměvu nedaly. 

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Nejpříjemnější balzám na rty za třicet let

Od mala nás máma s bráchou mazala jelením lojem. Každý večer jsme museli v koupelně jako předškoláci a školáci nastavovat svoje pusinky jelenímu loji. Zatímco bráchovi to nevadilo, já jsem se vzpínala. Nějak mi to nesedělo. Od té doby do současnosti uteklo hodně vody a já vyzkoušela asi trilion balzámů na rty, které ve mně více méně zanechaly podobné dojmy. Většina z nich totiž buď byla neskutečně mazlavá a já si připadala, že má na puse vrstvu silikonu nebo tmelu, nebo se z nich stal na rtech nechutný olej, který připomínal zbytky z fritování. Ačkoli voněl rozhodně líp.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

A pak jsem, po svých zkušenostech s kapkami Energy, jednou přihodila do nákupního košíku Droserin. No co, stál ani ne stovku a bylo ho obstojných deset gramů. Složení se mi líbilo, včelí vosk můžu, základ nebyl jen z ricinového oleje, znělo to docela slibně. A nakonec moje očekávání překonal.

Vůně bylin a včelího vosku

Nemám na rtech ráda výrazné a křiklavé vůně, balzámy ochucené všemi čokoládičkami světa, kávou ani skořicí. Já si rty nechci ohryzávat, já si je chci opečovávat. Kdybych je furt mlsně olizovala, nakonec mi popraskají ještě víc, a moje spotřeba balzámu přesáhne vagon za rok.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Jsem vděčná, že tyčinka na rty Droserin nechutná. Nedegustujte. Nic neodhalíte. A konečně se přestanete kousat do rtů, mlsně mávat jazykem z pusy ven. Je to nechutné. Amen. Voní po včelím vosku a bylinkách. Rozmarýn určitě nedominuje, spíš je schovaný v pozadí. Cítím květiny, možná sléz, trochu louku. To je vše. Příjemná čistota přírody, která nikdy prvoplánově neřve. Alespoň ne v našem mírném pásmu.

Lehká textura, která rty zahalí do sametového obláčku

Jestli si mne však něco skutečně získalo, pak je to pocit, který Droserin zanechává na rtech. Jsou vláčné, vrstva zjemňujících olejů je však tenoučká, hedvábná, hezky se do citlivé kůže našich tlamiček vpíjí. Zanechává za sebou povláček lehký jako pírko, který chrání. Ale vrstva, do které se můžete zakousnout jako do dortového krému? To tedy ne. Konečně nemám pusu celou umaštěnou, celou zalepenou, od oleje. Cítím hydrataci, cítím ochrannou vrstvičku, cítím svobodu. Cítím, že na tohle klidně můžu nanést lesk na rty, krémovou rtěnku, bázi, rtěnku matnou. A mám velkou radost, že se nemusím obávat o životnost svojí sklenice a šálku. Nebudou upatlané po jednom doušku, ani po dvou, ani za celé dopoledne.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

A bolístky popraskaných rtů. Asi si vzpomínáte. Nic příjemného. Právě proto jsem si Droserin koupila. Rty jsem měla loni v zimě jako v ohni. Praskaly do krve, pálily, úsměv i škleb bolely stejně. Není se co divit, sníh, mráz, vítr. Přestože jsem mazala, nanášela masky,  snažila se pravidelně ošetřovat i Synchrem od GERnétic, nic mi nepomohlo. Až jednoho dne přijel tento hrdina v šedočerveném papírovém obalu. Po dvou týdnech jsem měla pusu jako znovu zrozenou. Praskliny se zahojily. Přestaly se vytvářet cáry vyřízené pokožky a šupiny. To vše se srovnalo do latě. A já mám už rok rty v dokonalém pohodlí. V pokojíčku, v křesílku vystlaném beránkem, kde je dobře. Nikdy jsem krásnější a měkčí rty neměla. Dokonce si je v kondici udržuji i při rýmě, nachlazení. Ano, bývají trošku sušší, ale po dvou dnech se to většinou napraví. Že by jim vadil mráz nebo nějaká z vichřic, co se naší republikou prohnala? Ale kdepak. 

S chutí Droserin používám dvakrát až třikrát denně. Balení vydrží rok. A když je potřeba, nezklame ani v teplejším podnebí. Ale víc mu svědčí domácí pohoda do 25 °C.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Jen obal balzámu Droserin by to chtělo vylepšit

Když jsem položku vytáhla za kartonové krabice, nemohla jsem uvěřit, že je v papírovém obalu, na omak mi to přišlo spíš jako nějaký sofistikovaný plast. No, říkala, jsem si, bude to pecka, pokud se mnou ten kartonový obal zvládne alespoň tři měsíce. Je tomu rok a stále spolu kočujeme létem i zimou. Odolnost je jeho silná stránka.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Ovšem vysouvání je jeho slabinou. Balzámu už mám sotva zbytek, z obalu vysouvám poslední centimetr. Ale prsty, mám je krátké, to po půlce už nešlo, a teď by to byl úkol nesplnitelný. Musela jsem si pomoci kosmetickou tužkou, kterou náplň balzámu vždy popostrčím ven. A musím si ji při aplikaci tužkou zespoda přidržet, aby se tyčinka nezasunula zpět do obalu. Je to otrava. Raději bych rtěnkový princip. Ale pokud to jinak nejde, jsem ochotná se s tímto nepohodlím smířit. Lepší balzám totiž nejspíš už ani nenajdu.

Recenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti EnergyRecenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti EnergyRecenze péče o rty, balzámu Droserin od společnosti Energy

Balzám na rty si jen tak už jiný nekoupím. Jen doufám, že složení zůstane stejně brilantní, tajemné a především účinné.

A jaký balzám zachránil rty vám?

Budu se těšit na viděnou u příštího článku a také na vaše komentáře a zprávy, ať už tady nebo na IG.

You may also like

Leave a Comment