Home Beauty Koupelové soli Kneipp | Recenze

Koupelové soli Kneipp | Recenze

Opravdu dokážou uvolnit stres i unavené svaly?

by katerina
Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Krásný den, milí čtenáři,

recenzi na koupelové soli Kneipp vám slibuji už od loňských Vánoc. A ten okamžik právě nastává. Jsem zhruba v polovině balení každé z nich – antistresové Goodbye Stress, relaxační s levandulí a arnikové pro regeneraci svalů. To je čas, kdy lze tento typ produktu fundovaně zhodnotit.

Bude to s koupelovými solemi Kneipp slušet i vaší koupelně?

Záleží na interiéru – pokud máte jednoduchý scandi styl, stejně jako nenápadný new art deco, bude to sedět. Balení jsou klasická, přes průhledné obaly vynikne zabarvení jednotlivých produktů Kneipp. Obsah nádob činí 500 g. Možná se vám to zdá hodně, ale ve skutečnosti je to přibližně 8-10 dávek. Představte si, jak s uzávěrem naplněným ze tří čtvrtin vykouzlíte lázeň, do které se ponoříte. Jen nezapomenout včas vypnout vodu, abyste v té záplavě pozitivních emocí nevytopili sousedy. Dávka je určená na plnou vanu. A jednou už jsme doma měli na mále. Uvelebila jsem si v horké lázni, voda přitékala, zvuk šplouchání mě ukolébal a já se pomalu odebírala do říše mezi bdělostí a spánkem. Dejte si na to pozor! S Kenippem se totiž relaxuje proklatě dobře, tak dobře, že vás smyslové zážitky snadno odnesou od psychického napětí splínu a rozlámaného těla.

Kneippovat mě baví.

Jedno balení zakoupíte za 179 Kč. To vůbec není špatná cena. Kdybych měla však dát jeden návrh na zlepšení, přála bych si, aby bylo možné časem pořídit skleněný obal, který by se dal průběžně doplňovat. Ve stylu zase o kousek víc přejícím planetě. Více se ale vytýkat nedá. Kneipp vsadil na jistotu.

Proč horká voda?

Lázeň by měla mít teplotu přibližně 38 °C. To proto, aby se pokožka pořádně prokrvila, jemné povrchové kapiláry se staly průchodnější a aktivní látky mohly adekvátně působit. Důvodem je také to, aby se optimálně uvolnila vůně esenciálních olejů, které jsou v koupelových solích Kneipp zastoupeny v hojné míře, a mohou tak navodit optimální aromaterapeutický zážitek, což deklaruji. Nedá se to „přečichact“, ani kdybyste měli rýmu. A zrovna při rýmě bych se nebála vám doporučit třeba Goodbye Stress. Krásně protáhne dutiny. Ale Kneipp má v sortimentu i soli, které se pro takové stavy hodí lépe, třeba Cold Season s dominantní nótou eukalyptu nebo Mindful Forest s výrazným podílem jedlové a borovicové silice.

Kneippovat mě baví.

Většinou si v průběhu lázně pak teplou vodu dotáčím, abych ve vaně opravdu strávila plných 20 minut, což pro mě obecně není lehké. Vzhledem k tomu, že času není nazbyt, naučila jsem se během všedních dnů proletět koupelnou se vším všudy za 12-15 minut. Když říkám se vším všudy, míním tím – vyčistit zuby a rovnátka, odlíčit a vyčistit pleť, osprchovat se, osušit a eventuálně si dopřát pleťovou masku. Dvacet minut válení ve vaně se mi zdá jako věčnost. Ale už po složení státnic loni jsem si předsevzala, že alespoň jednou za čtrnáct dní, ideálně však každý týden, si dopřeji nějakou takovou lázeň. Budu se trochu hýčkat po víc než roce spartánského života.

Kneippovat mě baví.

A docela se to daří, přidal se i Aleš, tak vždy jeden večer, většinou v pátek nebo o víkendu Kneippujeme. Ale pozor, pouze od podzimu do časného jara. Jakmile rtuť teploměru ukáže nad 15 °C přes den, můj zájem o horké koupele je zprudka zchlazen. Oddávám se vlažné vodě, s chutí se otužuji, jen horkou prosím ne. Nakonec to není vůbec špatný cyklus a rytmus. Koupelové soli Kneipp je třeba spotřebovat do tří měsíců od otevření. To je poměrně krátká doba. Ale během půlroku se dvě tři balení, od října do konce března, se dají krásně stihnout.

Která sůl Kneipp je nejlepší…

To se dá jen velice těžko vyhodnotit, každá má něco do sebe, ale především každá splňuje to, co deklaruje. A to je pro mě klíčové. Zamýšlíte se spíše nad mocí placebo efektu? Není třeba. Pro dané esence je potvrzené, že vliv na psychickou pohodu mají. A také na tu zdravotní.

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Pozitivní oranžové a žluté tóny Arniky horské

Jen těžko si umím představit regeneraci namožených svalů bez Arniky horské. Patří k tradičním přípravkům k obnově unaveného pohybového aparátu. Už léta zpět mám ve své lékárně arnikové gely na poškozené svaly. Ta bolest, kterou cítíte třeba po dni stráveném na běžkách, je zapříčiněná hlavně tím, že se ve svalech tvoří mikroprasklinky. Ty potřebují ke své opravě dobrý spánek, dobrou výživu, ale překvapivě jim pomoci umí také arnika. Jako doplněk terapie unaveného pohybového aparátu je nenahraditelná.

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Lázeň s arnikovou solí Kneipp mi vždycky pomůže, když mám pocit, jako by mi svaly chtěly odpadnout z kostí. Ještě téhož dne, kdy pocítíte diskomfort, se do lázně večer naložte. Pokud máte chuť na větší množství regenerace, lze postup obohatit arnikovým gelem před spaním. Mimochodem arnika rovněž pomáhá hojit podlitiny, redukovat otoky, a tak může být vhodným doplňkem i pro ty, kteří jsou po úrazech. Ale v tomto případě se jistě vyplatí, abyste proceduru nejprve konzultovali s lékařem.

Kneippovat mě baví.

Modrofialové vábení několika druhů levandule

Levandulová koupelová sůl Kneipp je moje favoritka posledních dní. Voní jako vzduch vznášející se nad modravým lánem někde v Provence. Nádhera! Ve složení naleznete několik druhů éterických olejů z levandule. Kompozice je vydařená, unisexová, levandulová nálož svědčí i Alešovi. Na rozdíl od arniky, která dává lázni žlutooranžovou optimistickou barvu, tato sůl ji barví do modrofialova. Modré tóny převládají a jsou hodně syté. Doslova fotogenické.

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Na této soli nejvíce oceňuji její zklidňující charakter. Podotýkám, že nejen na psychiku, ale také na rozdrážděnou kůži. Levandulový éterický olej je jeden z mála, který může přijít neředěný do přímého styku s pokožkou a expresně jí pomoci od nepříjemných pocitů jako svědění, pálení, napětí apod. A když jde o duši, teplá lázeň s levandulovou relaxační koupelovou solí Kneipp rozpouští napětí a pomáhá člověku navodit pocit „vláčnosti“. Dokáži tak s její pomocí vyprázdnit hlavu a snáze se mi usíná, aniž bych myslela na telefonní seznam toho, co jsem nestihla, zvorala, ještě musím. Levandulové aroma člověka ponořeného do teplé vody vede k pobytu v přítomnosti, což je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Alespoň někdy. Nakonec právě o to se snaží řada východních praktik, jako jóga, meditace, zen…

Kneippovat mě baví.

Zelenkavě zářící Goodbye Stress

Tuto kompozici si ze všech nejvíc zamiloval Aleš. Já si ji oblíbila úplně stejně jako levanduli. Voní krásně, kompozice je sofistikovaná, cítím rozmarýn, mátu, eukalyptus a jemný dotek pomeranče. Ze všech solí, které jsem zkoušela je tato pro psychiku nejvíce osvěžující. Když mi „dojde šťáva“, neváhám se spoléhat na tento koupelový doping. V týdnu to už musí být opravdová krize, pokud po koupelové soli sáhnu. Ale i to se stává. Nikdo z nás není olympský bůh, aby měl pořád energie na rozdávání. Tudíž si ráda dopřeji koupelovou sůl Goodbye Stress. Dokáže mi dodat palivo ještě zhruba na hodinu intenzivní duševní práce. Když už nemůžu, skočím do vany, 15 minut se „rochním“ v lázni, hodím na sebe pyžamo a jdu k počítači. Ždímu každou minutu, kterou mám. A pak s klidem a bez stresu odpadnu do postele. Až takový vliv má kombinace éterických olejů, jejichž seznam jsem výše uvedla. Zázrak.

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Podobného efektu dosáhnu však i s jinou koupelovou solí. Jmenuje se Sels de Bain a stojí za ní profesionální kosmetická značka GERnétic. Voní po citronové trávě. Základem je kvalitní mořská sůl. Ale cenovka je někde úplně jinde a balení vystačí na 4-5 dávek. Pokud tedy hledáte k luxusní koupelové soli GERnétic alternativu, mohla by to být právě Goodbye Stress. Počítejte ale s méně citrusovým aroma. GERnétic na mě působí také moc dobře. Energetizuje mě ještě více a kombinuje v sobě zároveň talent arnikové soli na pohybový aparát. Každý produkt je prostě jiný a chce se s nimi seznámit, abyste si mohli zvolit, co vám sedí nejlépe.

Kneippovat mě baví.

Sůl a pokožka

Solné koupele mívají na pokožku kladný vliv. Ale chce to víc než prosté NaCl, chlorid sodný. Chce to i další stopové prvky a minerály, které pokožka ztrácí, když je ve shonu, stresu, přirozenou obranou proti působení volných radikálů. Oblast Luisenhall, kde se základ koupelových solí Kneipp těží, je poslední solnou pánví v Evropě. V jejím srdci, pod povrchem, proudí minerální a termální prameny. Je vlastně protkaná vřídelními ložisky. Díky tomu, že byla kdysi dávno součástí oceánu, který zaplavoval povrch kontinentu, má mimořádné kvality, co se obsahu dalších minerálních látek týče. Díky tomu se kůže může znovu nadechnout, zazářit. Je pevnější a příjemnější na dotek. 

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Solné koupele pokožce prospívají. Inu, i na tomto principu pracuje lázeňství. Nicméně bych byla opatrná v případě některých onemocnění, jako je vysoký krevní tlak či jiné kardiovaskulární choroby. V případě nejistoty i tuto relaxační praxi pro jistotu konzultujte se svým lékařem.

Závěrem

Koupelové soli Kneipp jsem si velice oblíbila. Období od října do března si teď bez jejich pomoci nedokáži představit. Je to oblíbená relaxace má i Alešova. Aleš si lebedí zejména v účincích na psychiku. Já velebím i ty na tělesnou schránku. Pokud toužíte po rituálu pravidelné relaxace, můžete si jej obohatit právě horkými lázněmi s Kneipp. Oceňuji, že se jedná o kvalitní produkty s čistým složením. Sůl a esenciální oleje. To je základ. Samozřejmě i jemné přírodní konzervanty, trocha vitamínu E, glycerinu, sójový olej a barviva, která dodávají soli atraktivní odstín. Faktem je, že lidé rádi pozorují, jak přípravky do koupele transformují lázeň z čiré a bezbarvé v magický ohňostroj pestrých odstínů.

Recenze koupelových solí Kneipp - levandule, goodbye stress, arnika.

Používáte koupelové soli rádi?

 

 

You may also like

Leave a Comment