Home Beauty Ošetření GERnétic s Cold Cream Mousse

Ošetření GERnétic s Cold Cream Mousse

Aneb, jak jsem zažila povznesení na kosmetickém lehátku

by katerina
Maska Argini je vhodná při podrážděné i citlivé pleti.

Krásný den, milí čtenáři,

bylo na čase, abych vás s sebou zase vzala na tour de kosmetický salon, přesněji Kosmetické Studio GERnétic v pražských Řepích. Ujala se mě tentokrát duše Francouzské kosmetické značky, resp. českého a slovenského zastoupení Alena Kimlová. Pro mě to byla pocta, protože v kosmetickém salonu nemá jako diagnostik konkurenci. A její znalosti by vydaly na encyklopedii. Ale co mě potěšilo nejvíc? Ještě před dnešní premiérou (článek vychází netradičně ve středu 23. 6. právě kvůli premiéře) novinky pro křehkou, atopickou a suchou pokožku Cold Cream Mousse. A víte co je nejlepší? Potěší i citlivou pleť.

Odměna po podcastu

Tentokrát přeskočíme tradiční vstup. On byl totiž netradiční. Před samotným ošetřením jsme nahrávaly právě s Alenou Kimlovou podcast Na vlnách krásy GERnétic. Rozebíraly jsme, jestli se lze spoléhat na genetiku, nebo je pro udržení krásy nezbytná péče. Kolik procent našeho půvabu genetika tvoří atd. Je to vážně zajímavé téma. Poslouchat můžete třeba tady nebo tady. Epizoda se objeví koncem měsíce. Ošetření pak byla taková sladká odměna.

Při vstupu do Kosmetického studia GERnétic.

O čem bylo tohle ošetření? O přísnosti k citlivé pleti

Jak jsem psala, Alena je v oblasti diagnostiky naprostá špička. Zase jsme se dostaly k problematickým místům na bradě a pod bradou, kde se občas objeví pupínky nebo podráždění nebo nějaký ten neposlušný tmavý chloupek. Samozřejmě s tím běhám po specialistech už roky a zatím nikdo nic neřekl, kromě slova „hirsutismus“, což je volně přeloženo „chlupatismus“. Dochází k němu, když: a) máte nadbytek mužských pohlavních hormonů (u mě vyloučeno testy), zlobí štítná žláza a má hormonální profil mimo normu (vyloučeno testy), máte prostě víc receptorů na některé pohlavní hormony, mužské i ženské (testuje se blbě, tady se to nedělá a pravděpodobně vysvětlení mojí situace). Takže mě čeká laserová epilace. Ale až po létě.

Citlivou pleť je třeba důkladně odlíčit, jak tvrdí odborníci GERnétic.

Pak přišly na řadu další výroky – citlivá pleť, náznak prvních prosvítajících žilek. Ne, že bych to nečekala. Je to tak, jsem holt senzitivní. Ale pak přišlo také velké zadostiučinění! Pleť pevná, že by mi mohla závidět kde která fitness prdelka. A taky plná, šťavnatá, dobře hydratovaná a s množstvím vrásek menším, než by se slušelo na můj věk. Samozřejmě jsme se pozastavily nad občasnou tvorbou černých teček. A nad tím, že mám póry jemné, proto sébum občas zlobí a nevyleze na povrch tak, jak by mělo. Ale dostala jsem jedničku za to, že je na první dobrou znát, jak důsledně se o pokožku tváře starám. A to mě těší. Pozná to profík a poznám to i já v zrcadle. Urazila jsem od akné fakt velkou cestu!

Došlo i na úpravu obočí, což mě moc potěšilo. GERnétic prostě zasahuje komplexně.

Když má odborná kosmetička GERnétic neboli Gerneticienne dělat svou práci, musí se na to soustředit. Z toho vychází následné přemýšlení o tom, jak sestavit péči a proceduru, aby pomohla přesně tam, kde to je zapotřebí.

Za trvanlivost make-upu jednička

Ráda se líčím, baví mě to, je to o proměnách, náladách. Psychologická a antropologická hra. Je to jako nosit kostým, který z vás udělá leoparda. O duševním nastavení. Jenže Alenu tohle moc nepotěšilo. Přestože máme obě odličovací mléko Glyco rády, tentokrát musela zasáhnout ráznější Derma. Derma je speciální dermatologické mýdlo na obličej, které si poradí i s filmovými líčidly. Trvalo to, ale nakonec jsme s dopracovaly. Pak teprve Alena mohla diagnostikovat. Kdyby vám někdo něco podobného dělal s vrstvou make-upu, rychle nohy na ramena, nejste u profíka!

GERnétic není velkým příznivcem hor make-upu. Protože zdravá citlivá pleť je krásná i bez něj.

Stres vs. minerály – citlivá pleť prohrává

Má citlivá pleť byla unavená. Přiznávám, byl to poslední týdny fičák. A tak jsme začaly minerály. Ty pokožka při stresu ztrácí nejrychleji. Jakmile se mě dotkla Alena jemnou gomáží Nettoyant Gommant Marin s dokonale kulovitou masážní složkou z jojobových esterů, které se rozkládají v přírodě bez námahy, stal se zázrak. Pleť udělala kotrmelec a ožila. Krása. Bylo to cítit. Zhltala celá nadšená porci minerálů z mořských složek. Na produkt jako takový udělám recenzi a srovnáme si ho s jeho bráškou určeným na tělo.

Nettoyant Gommant Marin od GERnétic v akci. Citlivá pleť už papá minerální látky.

A po mořských minerálech přišla kosmetická masáž s přípravky Glyco a  Synchro v poměru 50:50. Kdybych si musela vybrat jen jednu část procedury, kterou absolvuji, asi by to byla právě masáž. Dlouhých dvacet minut se zdálo jako kratičká chvilinka. Když je vám něco extrémně příjemné, prostě to podle Murphyho zákonů uteče jako minutka nebo dvě. A to je přesně ten případ.

Specifická aktivační péče s novinkami GERnétic

Po tonizaci pleti jsem se těšila na oživující buněčnou stimulaci v podobě spreje Mito Spécial+. Povzbudí buňky, aby spolu lépe komunikovaly, pomůže citlivou pleť okysličit a znásobí metabolismus. To, že se něco děje, něco dobrého, jsem poznala okamžitě. Ten pocit po nanesení je světový a v pleti rozdmýchá život.

Pak přišla na řadu první letošní novinka ze stáje GERnétic. Sensi Boost je sérum uzavřené v ampulích. Obvykle se používá jako týdenní kúra (recenze bude), ale může posloužit i jako intenzivní jednorázová péče nebo S.O.S. krotitel podráždění. Miluju tu jeho vůni, i barvu. To, jak proniká do pleti. Jako byste snad hlavu ponořili do horské bystřiny a nechávaly se konejšit chladem a čistotou. Kouzla přírody.

Sensi Boost od GERnétic součástí salónního ošetření citlivé pleti.
Alena Kimlová umí člověka opravdu hluboce rozmazlit.
Sensi Boost od GERnétic součástí salónního ošetření citlivé pleti.

A pak, po tom všem, se mě dotkl nadýchaný zázrak. Pěnová textura Cold Cream Mousse je tedy vynález! Doufám, že to mají technologové GERnétic řádně patentováno! Svěží, lehký, téměř nehmotný. Vstřebával se s rychlostí blesku a přitom se na kůži rozplýval jako ochranný štít. Měl na mě uvolňující účinek. Pokožka nejednou ve svém nitru uzamkla vláhu a vše, co jí bylo dopřáno před několika okamžiky. Zatetelila se. Doufám, že vidíte dobře ten výraz na fotce. To jsem už vůbec nevnímala, že kolem mne krouží „paparazzi“. Mluví to za vše. Je to výraz klidné blaženosti. Meditativní extáze, která plní lidskou bytost láskou a mírem. Chci ještě. Už je doma a recenze bude. Jen až v zimě.

Cold Cream Mousse součástí salónního ošetření citlivé pleti GERnétic.

Cold Cream Mousse od GERnétic se nádherně vstřebává a je neskutečně lehký. Citlivá pleť si ho zamiluje.Cold Cream Mousse od GERnétic se nádherně vstřebává a je neskutečně lehký. Citlivá pleť si ho zamiluje.Cold Cream Mousse od GERnétic se nádherně vstřebává a je neskutečně lehký. Citlivá pleť si ho zamiluje.

Intermezzo s maskou Argini: pokrm bohů pro citlivou pleť

Majitelky citlivé pleti téměř vždy dostávají pokrm bohů pod jménem Argini. Tedy jejich pleť. Krémová maska, pod kterou odpočívám opravdu ráda, kterou jsem si oblíbila. Krom ní však asistovala také oční maska Masque Yeux. A jestli ji máte doma a pořád nevíte, jak se s ní ztotožnit, naneste pod ní Synchro a po ní Lift Crème. Užijete si pohled jako gazela. Otevře oči. Moje babička by z legrace řekla, že mám po tom oči jako kráva. Ale myslela by to dobře. Krásné velké lesklé oči, které jsou schopny vysílat ty nejněžnější pohledy.

Maska Argini je vhodná při podrážděné i citlivé pleti.

Maska Argini je vhodná při podrážděné i citlivé pleti.Maska Argini je vhodná při podrážděné i citlivé pleti.Maska Argini je vhodná při podrážděné i citlivé pleti.

Sladká tečka bez kalorií: Synchro 2000

Někdy si člověk na lehátku v GERnétic připadá jako v cukrárně. Kdo by neznal ten slastný pocit z ochutnaných dobrot. O to úžasnější je, že ty značky GERnétic jsou opravdu zdravé pro pleť a jejich aplikace se řídí podle homeopatického dávkování: od každého trochu a s mírou. Takže hřešíte bez kalorií, a ještě si vaše krása pošmákne. V mém případě na krému  Synchro 2000. Ostatně Synchro 2000 je lehčí varianta ikony Synchro, která má padesátiny už dávno za sebou. Je totiž natolik inovativní, že inovací projít z hlediska funkčnosti a obsahovaných aktivních látek nemusela. Ale do rodiny přibyl bráška, který má lehčí texturu, co svědčí teplejším dním a mastnější pokožce.

I když je pleť citlivá, s GERnétic jí v kráse nic nebrání

Závěrem mohu jen dodat, že tato procedura mi významně prospěla. Po fyzické i psychické stránce. Na lehátku se snižuje tlak, dostavuje se pocit relaxace, pokožka po proceduře vypadá jako nová. Upřímně? Připadala jsem si jako o 10 let mladší verze sebe sama. Tak byla plná a šťavnatá. Foto po nemám. Ofinu jsem měla naježenou jako dikobraz chystající se k útoku. To je fakt, s mými vlasy je prostě kříž. Nejdřív s nimi musí bojovat čelenka, aby se Gerneticienne k pleti vůbec dostala. A po jejím sejmutí vypadám jak po trvalé z osmdesátek. :)) Ale neměnila bych. Za trochu toho rozcuchu stojí každá minuta v Kosmetickém studiu GERnétic.  O jiných procedurách, které už jsem podstoupila, si můžete pročíst v této záložce.

Krásná citlivá pleť po zásahu GERnétic krému Cold Cream Mousse.

A co doma?

Doma, jakmile dokončím jednu spolupráci, se na mě už chystá od GERnétic hned několik produktů: Cold Cream Mousse, Nettoyant Gomman Marin (ten už používám, nešlo odolat, jsem prostě pleťový žrout minerálních látek, věčně lačný). Pak tu je Immuno, Synchro, Glyco a booster Mito Spécial+. A tuto ucelenou péči si společně pak zhodnotíme. Na Cold Cream se vyloženě těším.

Je ovšem také pravdou, že se na mém kosmetickém stolku nyní nalézají samé lahůdky, na něž citlivá pleť moc dobře reaguje. A to mě těší. Kosmetický průmysl dává zelenou nám citlivkám s nejrůznějšími příběhy a neduhy. A stará se o nás čím dál lépe.

Ráda bych GERnétic poděkovala za pozvání do Kosmetického studia v pražských Řepích. Bylo to báječné!

A vás, milí čtenáři, bych chtěla poprosit o jediné. Nezanedbávejte potřeby své pleti. Je to jako se vším. Co jí dáte, to vám vrátí. Pečujte o ni, mějte ji rádi. Stihne vás za to odměna. Dobrý pocit, půvab, sebevědomí, komfort.

Do komentářů mi prosím napište, zda svojí pleti před dovolenou dopřáváte návštěvu kosmetického salonu. Nebo se soustředíte spíše na tělo? 

Budu se na Vás těšit u dalšího článku!

 

You may also like

Leave a Comment