Home Beauty Recenze Detoxikační masky Tilia: Lipové pohlazení po tváři

Recenze Detoxikační masky Tilia: Lipové pohlazení po tváři

by katerina

Krásný podvečer milí čtenáři,

ráda bych vám dnes představila pleťovou masku, kterou považuji za skvost české kosmetické produkce. Ano, podmanila si mne, a proto superlativy hned ze začátku. Jedná se o produkt české značky Nobilis Tilia, která se specializuje na vývoj a výrobu kosmetických přípravků z maximálně čistých přírodních surovin, přičemž je dbáno na aromaterapeutický přínos každého výrobku a také jeho cenovou dostupnost pro širokou paletu zájemců z řad nejen kosmetických fajnšmekrů. Filozofie značky Nobilis Tilia je mi velice sympatická. Jejich produkty jsou příjemné a tvář lidí, kteří tento brand se sídlem na samotném severním cípu Čech v Krásné Lípě tvoří, je přívětivá. Alespoň tak jsem je zažila při mnoha příležitostech jako veletrhy, partnerské akce nebo festiválky.

Samotná maska má jednoduchý plastový obal s pumpičkou. Tudíž je dávkování velice snadné a nemusíte se obávat, že byste výrobek kontaminovali. Lahvička sama je průhledná, přelepená etiketou s vyobrazením lípy, našeho národního stromu, jež se stal předlohou a inspirací pro celou řadu Lipové proaktivní péče. A věřte mi, maska má opravdu kouzelné aroma, z nějž lípu cítím. Je jemné, mírně nasládlé, ale také svěží. Báječně působí na zklidnění nálady a navození duševní pohody. Pokaždé, když ji nanesu na obličej, pozoruji drobné změny. Mé naladění se stává mírnější, něžnější, ženštější.  Posadit se do ušáku, vzít oblíbenou detektivku a pustit si do pozadí oblíbený cover song Take it easy od Mika. To je ono!

Objem lahvičky tvoří 50 ml hmoty v terracota barvě. To proto, že jednou z ingrediencí je červený jíl známý pro své zjemňující, zklidňující, detoxikační a pěstící účinky. Mírní nadměrnou tvorbu kožního mazu. Mnohdy slýchám, že jíly až neúměrně pleť vysušují. V této podle mého názoru geniálně namíchané kompozici nikoli. Maska je celou dobu na pokožce příjemná, nesvírá, nedráždí, nestahuje, nepne. Naopak se mi zdá, že čím je nanesená déle, tím spíše se rozplývá a do kůže prostupují všechny ty báječné látky. Přesličkový extrakt je nasycený kyselinou křemičitou, která zpevňuje pleť a pomáhá redukovat jemné linky a vrásky. Med působí antibakteriálně a vyživuje. Dámy a pánové, kteří trpí alergií na včelí produkty by se tedy masce měli raději vyhnout. Glycerin hydratuje, výtažek z lípy zvláčňuje.

Maska má hladkou krémovou nebo možná až balzámovou konzistenci. Krásně se roztírá a bezproblémově se nanáší. Po pleti hebce klouže. Nechávám ji působit nikoli doporučených 15 minut, ale obvykle ještě o pět minutek protáhnu. Je na tváři neskutečně příjemná. Ráda ji zapracovávám nikoli tahem ale spíš jemným vtlačováním. Mělo by tak dojít k lepší mikrocirkulaci lymfy i dokonalejšímu prokrvení. Po 20 minutách z pleti masku smývám vlažnou vodou a pokračuji klasickým ošetřením – noční a oční krém, případně před nimi aplikuji ještě oblíbené sérum.

Detoxikační maska Tilia patří k těm, kterých si obvykle nevšimne ani muž. Řadím ji s nadsázkou do kategorie bezpečných masek, protože reakce mé drahé polovičky, když jsem tímto lipovým zázrakem napatlaná, zní: Je, tys měla nějakou masku? Já myslel, že ses trošku přismahla na sluníčku nebo že to bylo od líčení. Tudíž dámy, případně pánové, je vhodné s touto maskou začínat, pokud už trénujete společné soužití. Vaše lepší já, uvidí-li vás v tomto stavu, obvykle nezpanikaří, že mu někdo unesl ženu/muže a nasadil mu do bytu místo nich mimozemšťana se zeleným xichtíkem.

A teď vás jistě bude zajímat, co tato cihlově zbarvená hmota umí. Zrelaxovat. Navodit příjemnou a uvolněnou atmosféru. Umí být téměř neviditelná a během působení tak nějak průhlední a bělá, tudíž splývá s kůží. Nádherně voní. Uvolňuje napětí pokožky. Dokáže opravdu pleť zbavit unaveného vzhledu a krásně ji prozáří. Poradí si s drobnými nedokonalostmi – například přebytek mastnoty v T-zóně. Zjemňuje. Vyhlazuje. Mírně vypíná. Myslím si, že tato maska nemusí být určena jen ženám a mužům s prvními vráskami, ale docela dobře se hodí vlastně komukoli, kdo potřebuje pleť probudit a viditelně osvěžit. Vyživuje. Zvláčňuje. Pěstí. Při dlouhodobém používání (alespoň 1x týdně) opravdu funguje jako prostředek pro mírné omlazení a zlepšuje celkovou kondici pokožky tváře. Omezuje nadměrnou tvorbu vrásek a předčasné stárnutí. Buňky mého obličejíku si s Detoxikační maskou Tilia prostě rozumí a po každém nanesení se cítí tak trochu znovuzrozeně, alibisticky krásné.

Podle výrobce má působit na buněčné úrovni a částečně obnovovat DNA. To nedokáži posoudit, neboť opravdu dobrý elektronový mikroskop nevlastním. Ale na kráse se podepisuje hezky. Doporučila bych ji lidem klidně už mezi 20. a 25. rokem. Na prevenci stárnutí totiž nikdy není pozdě.  Cena se pohybuje kolem 500 Kč. To je podle mého názoru zlatý střed. Maska navíc docela dlouho vydrží. Pokud bych si měla vybrat jedinou masku, kterou bych používala, pak by to byla tato. Je nesmírně univerzální a příjemná. Vřele ji mohu doporučit.

Používáte masky? Jaká je vaše TOP, za kterou dáte ruku do ohně?

Mějte se krásně, užívejte si klidné a veselé sváteční dny a pečujte o pleť!

You may also like

1 comment

Recenze: Projasňující lipový krém Nobilis Tilia - Intuitivediary.com 5.5.2020 - 10:12

[…] z nejpádnějších důvodů, proč jsem si lipovou řadu tak oblíbila. A to nejen krém, ale i pleťovou masku či čistící balzám, o nichž jsem už také psala. Jediná věc, která by si zasloužila […]

Reply

Leave a Comment