Home Beauty Recenze: Krémy na ruce Dr. Konopka’s

Recenze: Krémy na ruce Dr. Konopka’s

by katerina
Dr. Konopka's, rozjasňující krém na ruce, rakytník, recenze, jeřabina

Milí čtenáři,

dnes vám přináším recenzi dvou krémů na ruce, které jsem před časem (v říjnu 2017) objednala z e-shopu siberica.cz. O této značce jsem vám již několikrát psala – například v recenzi krému na chodidla nebo zklidňujícího pleťového krému. Pokud byste si tyto články rádi připomněli, stačí kliknout na odkazy v předchozí větičce. Nebudu zdržovat dlouhým úvodem. Krémy na ruce testuji ráda, za jednu zimu jich spotřebuji klidně i šest kousků. Když k tomu přidám to, co vyzkouší moji blízcí, pak se počtem dostáváme klidně na kousků dvacet. V dnešní recenzi mi pomáhá moje maminka, která si vybrala ten s jeřabinou. Já jsem si přivlastnila rakytníkový. Pokud milujete lehké konzistence a přírodní certifikované složení, určitě čtěte dál. Mám tu totiž přesně něco pro vaše gusto.

Recenze rozjasňujícího krému na ruce Dr. Konopka's s jeřabinou, přírodní ruská kosmetika, cosmos natural, siberica.cz

S chutí se podívejme na design. Už na první pohled poznám, že se dívám na produkt značky Dr. Konopka’s. Vzhled, který evokuje kosmetiku z lékárny v období 19. a počátku 20. století. Navíc mne použité barvy ihned informují, jaké asi budou hlavní složky produktů, které je od sebe navzájem odlišují. Jeřabinovému dominuje červená barva. Rakytníkovému zase oranžová. A pro zajímavost – ochranný krém s levandulí je vyveden do fialové. Tudíž si je jen tak nepoplete. Líbí se mi využité fonty a celkové grafické zpracování obalů. Jsou nejen sympatické, ale zároveň upomínají na staré dobré časy, poctivou kosmetiku, která se pohybovala někde mezi léčivem, jež mělo skutečně pomoci, a kosmetikou, která měla za úkol pěstit.

Dr. Konopka's, obnovující krém na ruce, rakytník, ruská kosmetika, recnze

Líbivým designem naštěstí netrpí čitelnost obalu. A to je pro mne moc důležité. Ve chvíli, když nemohu přečíst nápisy či složení pro špatně zvolený font (mnohdy záměrně) příliš tučného, splývajícího řezu, nebo toho až neskutečně tenkého, který se jeví skoro průsvitný, ztrácím k produktům důvěru. U Dr. Konopka’s se mi to naštěstí nikdy nestalo. Na obale jsou uvedeny všechny důležité informace v několika jazycích. Najdete zde pokyny pro použití, charakteristiku produktu, složení i informaci o tom, že se vám v rukou nachází přírodní certifikovaný výrobek s označením COSMOS NATURAL. Nemohu opomenout ani to, že krémy zakoupíte v pěkných, vizuálně produktům odpovídajících, papírových krabičkách, kde všechny důležité pokyny najdete na štítku rovněž v českém jazyce. Krabičky proto, že napěchovaná tuba z kovu by se při transportu mohla poškodit či promáčknout. Je tu pro extra ochranu.

Obnovující krém na ruce Dr. Konopka's s rakytníkem, recenze, ruská kosmetika

Samotná tuba je, jak jsem již zmínila, z kovu, což má své klady – vymáčknete veškerý obsah produktu, nic v tubě nezbude, obal je recyklovatelný, odpad zabírá mnohem méně místa. Ale najdou se i zápory. Tak třeba to, že když na tubu nepřiměřeně zatlačím, docela často se stane, že produkt vytryskne v gejzíru – zkrátka krém vyletí do vzduchu a zasáhne můj oděv nebo povlečení postele. Šroubovací víčko je na tom obdobně – na jeho výrobu je třeba minimální množství plastu, je možné ho recyklovat. Na druhou stranu je to malá klouzavá mrška, která mi několikrát z ruky vyletěla, když jsem se krém pokoušela zavřít s namazanými tlapkami. Úplně stejný problém měla i moje maminka, navíc jí připadlo, že víčko je opravdu titěrné a pro ruce staršího člověka (65 a více let) nepraktické. Ale jinak se jí design velice líbil a vyzdvihla také fakt, že je z ekologického hlediska promyšlený. Neplýtvá totiž žádným materiálem.

Recnze rozjasňujícího krému na ruce Dr. Konopka's, ruská kosmetika, přírodní kosmetika, cosmos natural

Konzistence krému mi připadá velice jemná a možná maličko vodovější. Spíše než krém bych ji přirovnala k husté emulzi. Roztírá se snadno, rychle se vstřebává a nezanechává po sobě bílý povlak. Má příjemnou nasládlou vůni, v mém případě s dotykem rakytníku a v maminčině s natrpklostí jeřabiny. Barva emulze je narůžovělá.

Recenze rozjasňujícího krému na ruce Dr. Konopka's, přírodní kosmetika, ruská kosmetika, cosmos natural

Krém je lehoučký, nezanechává za sebou mastný film, nýbrž okamžitě zvláčňuje a hydratuje. Pokožka je po aplikaci na dotek zjemněná, šťavnatá, hlaďoučká. Tím, že se brzy vstřebává a nezanechává za sebou pocit mastnoty je podle mého i maminčina názoru vynikající na teplejší roční období. Líbilo by se nám jej používat od dubna do září, kdy pokožka tolik nevysychá a je méně namáhaná povětrnostními vlivy. Na zimu nám úplně nestačí, potřebovaly bychom něco maličko mastnějšího, nebo lépe řečeno hutnější péči s vyšším obsahem cenných rostlinných másel a olejů. Takto krém musíme použít častěji, abychom si udržely příjemný pocit na pokožce rukou. Celkově je ale produkt velice příjemný, určitě pokožku trochu zpevňuje a mírně omlazuje. Přispívá také k lepší výživě nehtových lůžek. A cena za 75 ml je opravdu velice příznivá. Pouhých 80 Kč.

Recenze obnovujícího krému Dr. Konopka's s rakytníkem, ruská kosmetika, přírodní kosmetika, cosmos natural

Ve složení ve variantě s jeřábem byste našli bambucké máslo, glycerin, rakytníkový olej, extrakt z jeřábu sibiřského, květovou vodu z heřmánku, avokádový olej olej, esenciální olej z citrusů. V krému rakytníkovém pak bambucké máslo, glycerin, rakytníkový olej, meruňkový olej, olej ze semen maliníku, avokádový olej, květovou heřmánkovou vodu.

Recenze rozjasňujícího krému na ruce Dr. Konopka's s jeřabinou, ruská přírodní kosmetika, cosmos natural Recenze obnovujícího krému na ruce Dr. Konopka's s rakytníkem, ruská přírodní kosmetika, cosmos natural

Určitě se nejednalo o poslední balení, které jsem od značky Dr. Konopka’s pořídila. Mimochodem – jsou tak roztomilé a chic, že potěší také jako dáreček.

Jaké krémy na ruce vám nejvíce vyhovují? Máte zkušenost s těmi od této značky? 

Mějte se krásně, a ať vás zimní počasí příliš netrápí!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

You may also like

Leave a Comment