Home Beauty Recenze Čistícího balzámu Nobilis Tilia z Lipové detoxikační řady

Recenze Čistícího balzámu Nobilis Tilia z Lipové detoxikační řady

by katerina
Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Krásný den, milí čtenáři,

letos v létě se často musím kvůli pracovním záležitostem líčit. Baví mě to, vždycky mě to bavilo. Je to jen kreslení, kdy plátno tvoří obličej. A většinou se mi moje malé ranní dílko povede. Ale make-up nanést je jen  jednou stranou mince. Aby líčení vyniklo, potřebuje krásnou a  zdravou pleť. Pro mne je prvním krokem k hezké pleti důkladné odlíčení. A s ním mi teď pomáhá jedna z letošních novinek Nobilis Tilia. Jejich čistící balzámez Lipové detoxikační řady.

Mé večerní rituály bývají legrační. Jsou totiž plné partnerských hovorů. Ano, právě večerní rutina je další příležitost k příjemnému multitaskingu, kdy mohu příjemné spojit s ještě příjemnějším. Většinou se s partnerem společně najíme, po večeři si každý uděláme svou práci a pak přichází ty naše koupelnové lovestory (lovestories). Jsou to příležitosti, kdy máme konečně po celém dnu prostor si popovídat, zjistit, jak se ten druhý měl, rozveselit se, když je nám smutno, povzbudit sem, vtipkovat a verbálně si hrát, dokud se za břicho nepopadáme nebo se jeden na druhého láskyplně nevrháme. Ale to vrhání až po večerní péči o pleť!

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Večerní rituál s Čistícím balzámem Nobilis Tilia

Jak si tak povídáme, já nelením a u umyvadla navlhčím make-upem zkrášlenou pokožku. Dopřeji si pořádný doušek studené vody, která mi v těchto nelidských vedrech dělá tolik dobře. Vlastně je jednou z mála záchran v tropických teplotách, psychická vzpruha, když už se mi z horka zavírají oči a přichází na mě dřímota. Když se dotkne mé pokožky, probudím se, alespoň na těch pár chvil, abych byla svému partnerovi dobrou přítelkyní a své pleti dobrou pečovatelkou. Na navlhčenou pokožku nanesu balzám s konejšivou, krásnou, elegantní, kultivovanou vůní. Krouživými pohyby roztírám a hýčkám se. Na obličej netlačím, jen v malé symfonii prstokladu nechávám líčení, aby se pokožky pustilo. A ono tak činí s nečekanou něhou, k níž jí svedl tento balzám.

Poté si ještě jednou řádně navlhčím prsty a dlaně a promasíruji lehkými doteky tvář znovu. Jakmile vidím, že se balzám změnil v lehkou emulzi, vím, že je na čase. Na čase smočit pod vodou kosmetický tamponek nebo froté bavlněnou žínku. Vyždímat. A kroužit s nimi po tváři, dokud se mi nepodaří odstranit poslední zbytek parády celého dne. Poté tvář někdy omyji, jindy nechám jen tak a dočistím jako vždy tonikem.

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Design a vůně: Lípa v hlavní roli

Proč jsem si lipovou řadu Nobilis Tilia zamilovala? Unesla mne naprosto její parfemace, v níž se mísí tóny lipových květů, čerstvé mízy, pozdně jarního vánku unášejícího sluneční paprsky a medu. Na mou psychiku, na mou duši, mé nejhlubší nitro působí jako lék. Lék na stres, uspěchanost, věčné nestíhání, lék na roztěkanost i rozhněvanost, pocit, že všechno jde natolik rychle, že už tomu nestačím. Je to jako pohlazení. Zachycení se v něžné náruči přírody, která nepospíchá, ale jde si svobodná, vlastním tempem, s tichým mystériem, ševelením ve větvích. Zastavit se, cítit se krásná, moci dýchat. Vidět svůj půvab i tehdy, pokud make-up ustoupí přirozenosti. Lípa v podání Nobilis Tilia je zkrátka konejšivá. Nádherná.

A v podobném duchu se nese i obalový design, který se v letošním roce dočkal u všech produktů nového kabátku. Dává ihned na srozuměnou, že lipová řada bude něčím jiná a výjimečná. Je v ní jistá poezie, cit. Těžké je charakterizovat to, co vnímám, kdykoli se na čistící balzám podívám. Jako vždy na etiketě najdu všechny potřebné informace. Od složení, přes doporučení k aplikaci až po datum trvanlivosti nebo použitelnosti od načetí produktu.

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Čistící lipový balzám Nobilis Tilia v praktickém balení

Rozhodně chválím tvar a velikost lahvičky, která je díky svým rozměrům ideální i na cestování. Klady pro cestovatele a cestovatelky ale ještě zmíním v následujících odstavcích. Volba pumičky je skvělé, protože díky ní nedojde snadno ke kontaminaci produktu a také se díky tomu dokáži lépe orientovat v dávkování. Na mou menší tvář postačí bohatě jedna až jedna a půl pumpičky. Pumpička má hladký chod, dávkuje přesně a pokud využívám balzám obden, vůbec se nebojím, že by produkt nedopatřením v pumpičce zaschnul a ztvrdl, čímž by ji ucpal. Lahvička se vejde i do menších rukou, výborně se s ní manipuluje. Neklouže. I víčko se zdá být odolné, ale bude v mém případě nejzranitelnější částí balzámu, neboť jak víme, umím ho během dvou vteřin ztratit stejně dobře, jako si na něj nedopatřením šlápnout. Ale to už je život. A mnohdy i onen nechvalně známý osud víček.

Balení obsahuje 75 ml produktu a stojí 389 Kč. Odhaduji, že mi vydrží ještě následující čtyři měsíce (měsíc a půl již testuji).

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Pohlazení s lípou a červeným jílem

Nobilis Tilia v poslední době investuje hodně do vývoje a zdokonalování produktů. Tento čistící balzám je důkazem toho, že taková investice se vyplácí. Jsem ráda, že se tato česká značka neveze na trendu rychlého chrlení nedotažených produktů s přetaženým marketingem, ale vyznává filozofii „každý úspěch a každá věc má svůj čas“. Protože lidé budou dobré, kvalitní produkty s přidanou hodnotou potřebovat vždy.

Čistící balzám z lipové řady má spíše konzistenci, na kterou jsem zvyklá od masek z dílny Nobilis Tilia. Má ale velice zvláštní texturu. Někde mezi gelem a mastí či kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Což nakonec hodnotím jako maximálně příjemné, jelikož se díky tomu velmi precizně dávkuje a dobře nanáší. Pohodlně rozpouští líčení. Jen voděodolný make-up stále raději odstraňuji dvousložkovým odličovačem. Má tak jemné složení, že stačí pokožku jemně masírovat, aby rozpustil líčidla.

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Po aplikaci je pleť neuvěřitelně svěží, rozjasněná a plná života. Po žádném odličovacím prostředku jsem nikdy nevnímala takový pocit komfortu, pohody, měkkosti a něhy. A taky mi dosud žádný neušetřil další krok péče: použití čistícího gelu. Výsledky jsou perfektní. Nemám potřebu pleť dál dočišťovat dalšími přípravky, protože balzám prostě postačí. Dokonce bych přísahala, že je schopný zapracovat na některých drobných vráskách a linkách. Bude vyhovovat pleti citlivé, suché i smíšené. Užije si ho i pokožka stárnoucí. Klidně bych ho doporučila ženám zařadit jako povinnou položku jejich beauty inventáře, jakmile oslaví 25. narozeniny.

Složení jako třešnička na dortu

Nobilis Tilia nechal i tento produkt opatřit certifikátem CPK. Ve složení hned na druhém místě figuruje med, což značně ovlivňuje konzistenci. Je to královská výživa pro pleť, protože obsahuje řadu enzymů, vitamínů i minerálů, navíc z pokožky vytahuje toxiny. Glycerin udržuje v pokožce pocit vláhy. Meruňkový olej vyživuje, zklidňuje a zvláčňuje. Navíc pečuje něžně o citlivou a stárnoucí pleť díky vysokému obsahu vitamínu E. Lipový extrakt zklidňuje a pěstí pleť, pomáhá ji obnovovat přirozenou rovnováhu. Panthenol urychluje hojení tkání, působí proti tvorbě jizviček a stimuluje přirozený regenerační proces. Červený jíl hloubkově detoxikuje, čistí a přispívá k lepší imunitě pokožky tím, že jí dodává řadu důležitých minerálů. Na rozdíl od jiných jílů ale nevysušuje. Hodí se obzvláště pro sušší, citlivou a stárnoucí pleť. Extrakt z přesličky rolní je bohatý na kyselinu křemičitou, která dokáže zpevňovat kůži a přispívá k liftingovému efektu. Výtažek z kasie křídlaté má antiseptické a antioxidační účinky, dobře si poradí s vlivy každodenního stresu a znečištěného prostředí.

Recenze Nobilis Tilia čistícího balzámu z lipové detoxikační řady.

Jakou zkušenost máte s odličovacími a čistícími balzámy? Plánujete se mrknout na tento od Nobilis Tilia?

Ráda bych poděkovala Gábi, PR manažerce Nobilis Tilia, že mi poskytla produkt k otestování.

Mějte se krásně a uvidíme se u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

You may also like

Leave a Comment