Home Beauty Recenze: Černá pleťová maska Natura Siberica ze Severské kolekce

Recenze: Černá pleťová maska Natura Siberica ze Severské kolekce

by katerina
Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Krásný den, milí čtenáři,

přestože máme spalující léto v plném proudu, nemohu jinak, než věnovat dnešní recenzi jednomu z produktů, který patří do Severské kolekce Natura Siberica. Pokud tuto značku máte rádi, pak vám jistě neuniklo, že světlo světa spatřila na přelomu roku. Design se mi líbí, je minimalistický a strohý, ale propracovaný. Jistou rafinovanost mu nelze upřít. Lahodí oku. V hledáčku mé zvědavosti se octla tato kosmetická novinka s nástupem února. Dnes mohu říct, že po pěti měsících mne nepřestává překvapovat. V tom nejlepším slova smyslu.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Černá maska černá jako…Uhlí!

Ve složení produktu je mnoho velice cenných látek, mezi něž se řadí také aktivní uhlí získané z rostlinné říše. Má moc pohlcovat toxiny a nečistoty z pleti, čistí šetrně, aniž by dráždilo nebo vyvolávalo alergie. Tato ingredience také masce dává její typickou barvu. Slunečnicový olej je bohatý na mastné kyseliny a pomáhá udržovat ideální úroveň ochranné lipidové vrstvy. Mimo to obsahuje také lecitin, který zjemňuje tukovou složku masky, která se posléze lépe přizpůsobuje potřebám pleti. Díky tomu omlazuje buňky. Včelí vosk pomáhá chránit pokožku a vyznačuje se zvláčňujícími účinky. A znamená to tedy, že maska není vegan. Vitamín E pomáhá zpomalovat proces stárnutí. Rakytníkový olej bojuje proti působení volných radikálů a chrání buňky před poškozením oxidačním stresem i vlivy z vnějšího prostředí. Lněný olej obsahuje vysoké procento omega-3 mastných kyselin, které posilují imunitu kůže. Olej ze sibiřské borovice ozdravuje pokožku a podobně jako rozmarýnový olej má antiseptické účinky a účinně bojují proti pupínkům. Mnoho složek je z kontrolovaného ekologického zemědělství – a není se čemu divit, maska se honosí certifikací COSMOS ORGANIC.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Zábavné maskování s Černou maskou Natura Siberica

Tuto masku jsem poznala v zimě, kdy jsem měla pleť pěkně přesušenou, že se div neloupala. Její popis, který hlásal, že by měla čistit a zároveň ošetřovat citlivou a suchou pokožku, mi dal naději, že se v mé kosmetické poličce ocitl produkt, který opravdu dokáže zbavit moji tvář nečistot. Bez pocitu podráždění a pnutí. První s aktivním uhlím, který by mi skutečně mohl vyhovovat.

Vybalila jsem tubu z krabičky a odšroubovala víčko ceremoniálním způsobem.  Vytlačila jsem asi necelou čajovou lžičku černé hmoty na hřbet ruky. Překvapilo mne, že nemá typickou konzistenci „latexové černé masky“. Je totiž olejová, hebká a nezasychá. Stačí jí nanést tenkou vrstvu, vyhnout se oblasti očí. Během svého patnácti až dvacetiminutového působení je neuvěřitelně vláčná a příjemná. Pleť má prostor jak na důkladnou očistu, tak na vstřebávání všech výživných aktivních látek. Partner říká, že je to kominicky vypadající maska, která je legrační, ale rozhodně přináší mé pleti pocit opravdového štěstí. A já mu musím dát zapravdu. Jednak je mi příjemná na pleti, druhak jsem spokojená s výsledky, které vidím po jejím smytí.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Nenechává za sebou nepříjemný mastný povlak, takže se člověk necítí umaštěný a udušený pod olejovitou vrstvou. Přesto je pokožka viditelně „nacucaná“, vypadá pěstěně, zdravě, odpočatě a především rozzářeně. Určitě přispěla k lepší úrovni hydratace, takže se mi zdálo, že jsem se ze seschlé 27leté stařenky proměnila zase ve šťavnatou babu.  V zimě prostě obstála!

Potěší vás černá maska i v létě?

Na to jsem se také ptala, když začala tato vedra už v dubnu a moje pleť obrátila kormidlo o 180 stupňů. Ze sušenky se stala mastnější a nemile mne překvapil také četnější výskyt pupínků. Na druhou stranu se její sklon k přecitlivělosti nikterak zvlášť na ústup nedal. Ze začátku jsem si říkala, že mastná konzistence a mírně hřejivý efekt nebudou nic pro mne na toto období, a tak trochu jsem masku od Natura Siberica podváděla s jinými. Ale pak, svitlo mi v jednom pozdě večerním intuitivním záchvěvu u zrcadla, že bych se jí neměla bránit ani v létě.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Riskla jsem to. Světe div se, výsledek byl v podstatě na chlup stejný jako v zimě. A možná dokonce trochu díky lněnému oleji, rakytníku a rozmarýně dala na frak splašenému mazotoku. Rozhodně si ale poradila s černými tečkami a celkovým vzhledem pokožky. Kožní reliéf se po letním černočerném maskování začal zase poněkud kultivovat, vyhlazovat a sjednocovat v trochu pěstěně vypadající povrch. To mě nadchlo, protože mne sem tam trápily i malé tukové vybouleninky, které jako by kouzelným proutkem Natura Siberica začala rozpouštět. Ještě sice nejsem na konci cesty, užívám si černou teprve měsíc, ale rozhodně vidím rozdíl a můj partner ho vidí také. Ne proto, že se před ním natřásám s palmou na hlavě z neposedné ofiny, dělám obličeje, srším maskovacím humorem, ale spíše proto, že vidí proměnu, když ten „šmír“ smyji z obličeje.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Kromě pěstného vzhledu totiž umí tato černá maska zatočit s únavou pleti a dodá jí trochu instantního mládí. Řekla bych, že za to z velké části vděčí rakytníkovému oleji, protože to je hotový elixír. Stačí ho jen troška a už se buňky mění v mladé krasavice vibrující na vysoké životadárné frekvenci. Tedy, tak se alespoň cítím já, když si dopřávám tento olej jako vnitřní kúru, ale určitě to podobně zabírá i na kožní buňky.

Pro koho se Natura Siberica černá maska hodí?

Udělá dobrou službu nejen majitelkám suché a citlivé pleti, leč zde mám jednu poznámku. Obsažený rozmarýnový olej může opravdu citlivé jedince podle mého soudu malinko dráždit, tak je potřeba to vyzkoušet, jsem si celkem jistá, že v e-shopu siberica.cz by mohly mít nejprve vzoreček na otestování, a tak se jim nebojte zavolat či napsat, abyste si masku nejprve mohli v klidu „oťukat“.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Skvěle se hodí i pro smíšenou pleť nebo mastnější pleť se sklony k podráždění, pleť zasaženou letním akné. Výborně regeneruje, zvláčňuje, vyživuje a dodává zpět život unavené pokožce, funguje někdy i jako lifting, takže ani majitelky a majitelé stárnoucí pokožky by kolem ni neměly projít bez zájmu!

Pár slov k designu a balení

Mám ráda design Natura Siberica a na tom se nejspíš nadcházející léta vůbec nic nezmění. Tuba o objemu 80 ml je příjemná do rukou, její reliéf je překrásný pro oko. Víčko patří k šroubovací klasice, neurazí, nenadchne, ale sloužit bude dlouho, pokud jej neztratíte, nebo ho nesežere pes. Je plně funkční. Oboje je z plastu, ale tuba má ještě tu výhodu, že patří k těm moderním, po jejichž stěnách produkt dobře stéká k hrdlu sám, stačí mu jen trocha gravitace ve správném směru. Trošku zmáčknout a malilinkatým otvorem už k vám doteče hmota černá jako noc a mastná (ne, nemám momentálně adekvátní přirovnání). V mém případě stačila dávka asi o objemu čajové lžičky. Maksu si aktuálně dopřávám dvakrát do týdne, jednou s peelingem, podruhé bez něj. Troufám si tvrdit, že při této frekvenci používání si spolu budete notovat alespoň 5 měsíců. Cena se na první pohled zdá vyšší – 219 Kč. Ale hodnota, kterou za ni uživatel dostane, je mnohonásobně překračuje.

Recenze černé pleťové masky Natura Siberica ze Severské kolekce.

Z dnešní recenze je to vše. Schválně mi dejte vědět, které černé masky jste už zkoušeli a jaké máte zkušenosti.

Mějte se krásně a přeji vám pohodový vstup do srpna!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment