Home Beauty Recenze novinek od Moroccan Sense: Body Wash a Body Lotion s vůní pomeranče a ylang-ylang

Recenze novinek od Moroccan Sense: Body Wash a Body Lotion s vůní pomeranče a ylang-ylang

by katerina
Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Krásný den, milí čtenáři,

už jste zaregistrovali značku Moroccan Sense na kosmetických veletrzích a malých komorních marketech? Tak pokud ne, určitě byste to měli napravit. Já jsem od nich vyzkoušela dvě novinky, které v létě uvedla značka na trh a dnes se společně podíváme na jejich klady i zápory.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Orientálně květinová vůně jako koruna krásy

Oba produkty, jak sprchový gel, tak tělové mléko, voní jako šperk z pokladnice orientálně květinových kompozic. Něčím mi ale připomínají i Michaela Korse Wonderlust a něčím zase La Vie est Belle od Lancome. Vůně mě zaujala, ylang-ylang patří k mým oblíbeným exotickým květinám a v kombinace s pomerančem doslova přináší trochu toho orientu a tajemna přímo do mé koupelny. Toto duo splňuje mé nároky na letní péči – ovocnou svěžest i eleganci vyzařující bílé květiny. Mému muži se tato kompozice také líbila, ale prý by byl raději, pokud by byla ještě o něco jemnější. Já jsem si, zahalena do jejího závoje, ale přišla velice okouzlující. Rozhodně se těmto produktům od Moroccan Sense upřít určitý aromaterapeutický účinek.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Praktický a jednoduchý design Body Wash a Body Lotion

Na vzhledu záleží. A to zvlášť, pokud si pořizuji dražší produkt. Je pravdou, že tyto jsem dostala od Evičky z Moroccan Sense k otestování zdarma, ale i tak vidím, že jejich prodejní cena se pohybuje kolem 450 Kč (Body Wash 449 Kč a Body Lotion 489 Kč). To znamená, že se jedná už o celkem luxusní tělovou péči, a takové produkty s touto cenovkou si zaslouží krásný obal. Jsem moc ráda, že v Moroccan Sense vsadili na jednoduchost a zvolili neobvyklý font písma, ačkoli při focení jsem se s ním trochu trápila. Když lahvičky vezmu do ruky, zaujme mne právě to, že se nejedná o něco, co už jsem tisíckrát viděla. Etiketa je jednoduchá, protkaná tenkými liniemi znázorňujícími logo značky. Jsem ráda, že lahvičky jsou opatřeny praktickými aplikátory – v případě mléka jde o pumpičku, u sprchového gelu je to klasický vršek, který stačí stisknout, a víčko poodskočí. Mám slabost i pro plast imitující kouřové sklo. Samozřejmě sklo je vždycky více eko, ale rozbije se snáz. A polyethylen, z něhož je materiál, který v Moroccan Sense využili, je nejlépe recyklovatelným druhem plastu v našich podmínkách.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Opojný koupelový nektar

V průběhu testování jsem produkt nezkoušela sama, ale samozřejmě jsem zapojila i Aldu. Dva jsme se o sprchový gel dělili měsíc a půl. Stal se naším každodenním průvodcem rituálu večerní očisty těla. Překvapilo nás oba, jak dobře Body Wash pěnil. Pěna byla vždy hustá a krémová, někdy jsme si říkali, že je jí skoro moc, a tak jsme hledali ideální dávkování, abychom zbytečně neplýtvaly. Ustavili jsme je na objemu velikostí připomínající 3 hrášky. Určitě bych se ráda pozastavila nad tím, že po koupeli byla pokožka krásně provoněná, hebká a zklidněná. Arganový olej v jakémkoli produktu tohoto charakteru dělá zkrátka zázraky, a to už v malém množství. S Alešem jsme nezaznamenali, že by se objevilo jakékoli pnutí či pocity nepohodlí. V dlouhodobém horizontu se nám oběma zdálo, že se nemusíme tolik krémovat, protože byla kůže optimálně opečovaná.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Lehký závoj tělového mléka

Bohužel, u tělového mléka přišel Aleš zkrátka, zabavila jsem si ho pro sebe. Jsem člověk, který se krémuje rád. Nejspíš také proto, že bez ošetřené pokožky mají moje kožní buňky nepříjemný zlozvyk odlučovat se od zbytku těla v hojnější míře. Stručně řečeno kůže pak šupí, což není ani pěkné, a už vůbec ne příjemné. Proto se  i v těch nejkrutějších parnech ráda promažu. Jenže v létě a v letošním teplém podzimu jsem si dovolila být náročnější. Na testování jsem tu měla několik produktů a sáhla po tom z dílny Moroccan Sense. Jejich tělové mléko bude přesně pro ty z nás, kteří neradi mastnotu (ať už jde o životní nebo sezónní preference).

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Hedvábně sametový pocit

Tělové mléko je hedvábně jemné. Konzistencí mi připomíná emulzi. Na pokožce je potřeba ho pořádně rozetřít, což bylo dle mého soudu jediné mínus, které jsem na něm našla. Bez pořádné masáže za sebou zanechává bílý povlak. Jakmile jej ale zapracujete, odmění se vám pocitem sametově hebké pokožky, která je jemná a zklidněná. Zdá se mi, jako by mělo mírně chladivý účinek. Největší překvapení přišlo vždy ráno po probuzení (ano, jsem typ, který se maže až po večerní sprše). Procitla jsem se s kůží tak hebkou na dotek, jako bych snad nikdy nevyrostla z miminkovských let… A změny si všimlo i okolí.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang. Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Lahodné složení inspirované marockými surovinami

Mimo arganového oleje, který patří k nejcennějším kosmetickým složkám vůbec, mezi ingrediencemi figurují kokosový olej, slunečnicový olej, bambucké máslo, meruňkový olej. Všechny tyto oleje se starají o hloubkovou výživu a zvláčnění pleti. Šťáva z aloe vera má zklidňující a hojivé účinky. Santalový olej dezinfikuje kůži, působí proti stárnutí a chladí. Sečteno a podtrženo, tělo si může pochutnávat na všech lahodných ingrediencích, aniž by se topilo v pocitu mastnoty. Myslím, že v Moroccan Sense zvládli těžkou disciplínu míchání ingrediencí bravurně.

Recenze Body Wash a Body Lotion Moroccan Sense s pomerančem a ylang-ylang.

Mám chuť tyto produkty v koupelně vidět častěji? Body Wash určitě, teď v temné části roku, která je zároveň jeho nejvíce hektickým úsekem bych ale klidně šla do levandulové varianty. Mléko mi bude vyhovovat zase v létě, ale teď na zimu preferuji hutnější konzistence.

Jak se vám tahle voňavá dvojka od Moroccan Sense líbí? Navnadila jsem vás značku víc prozkoumat?

Mějte se krásně a brzy u dalšího článku na viděnou!

 

You may also like

1 comment

Recenze: Marocké černé mýdlo Moroccan Sense - IntuitiveDiary.com 30.6.2020 - 10:03

[…] Koupila bych Marocké černé mýdlo Moroccan Sense opět? Ano, s radostí! Mám to štěstí, že pro účely článku jsem jej obdržela od značky Moroccan Sense, ale už v době před dvěma lety jsem si je začala kupovat sama. Čas od času zkusím jiný peeling, ale k tomuto se vracím. S Moroccan Sense mám dobré zkušenosti, však se podívejte na recenzované duo sprchového gelu a tělového mléka. […]

Comments are closed.