Home Beauty Recenze Alverde: Tělová emulze bio jasmín a bio sezam

Recenze Alverde: Tělová emulze bio jasmín a bio sezam

by katerina
Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Krásný den, milí čtenáři,

taky si říkáte, čím pokožku hýčkat, když je venku sychravo? Přiznám se, že produkty na ošetření těla, respektive pokožky střídám. Obvykle mám u postele zpevňující krém a poté ještě jeden produkt, který pokožku intenzivně hydratuje, zvláčňuje a zklidňuje. Před rokem a půl jsem narazila na tuto olejovou emulzi od Alverde. Od té doby mne doprovází pravidelně.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Obaly pro každou příležitost

Alverde jako privátní zelená značka drogerie dm si dala záležet vždy na kvalitě obalů. Jsou z odolných plastů a solidně udrží svůj drahocenný obsah. Uzávěry jsou funkční a ani v případě této tělové emulze tomu není jinak. Vše těsní, jak má, právě proto ji také ráda vozím na cesty. Etikety jsou opatřené krásnými přírodními výjevy. A jsou informačně bohaté. Tělová emulze je prodávána v 200 ml balení za 70 Kč.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Šťavnaté složení

Základní olejovou složkou je sojový olej. Výrazný zvláčňující účinek je dán vysokým obsahem rostlinného glycerinu. Ricinový olej zjemňuje, vyhlazuje a chrání pokožku. Mám ho v kosmetice velmi ráda, protože se chová spíše jako přírodní vosk. V malé míře není zastoupen ani olej babassu. Zvláčňuje, vyživuje, dodává antioxidanty a patří k těm druhům olejů, které nenechávají na pokožce těžký a umaštěný pocit. Výtažek z květů jasmínu pokožku hýčká, osvěžuje a pečuje o ni. Sezamový olej podporuje regenerační procesy v kůži, podporuje rychlejší odvod toxinů a zlepšuje metabolismus kůže. Já si také myslím, že mírný zahřívací účinek emulze je dán právě sezamovým olejem. Meruňkový olej změkčuje, zvláčňuje a působí proti volným radikálům. Mandlový olej zklidňuje a pečuje o citlivou pokožku. Musím říci, že složení takto bohaté na cenné složky je spíše vzácností. A těší mne o to více, že takový produkt lze najít na regálech drogerií dm.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Aplikace Tělové emulze Alverde

Konzistence tohoto přípravku je hustá a hutná. Zpočátku se zdá až příliš nasycená oleji a látkami, které by mohly kůži podle prvních odhadů zatěžovat. Opak je pravdou. Tato emulze je něco mezi krémem a balzámem. Při kontaktu s pokožkou taje a dobře se roztírá, ačkoli maximum účinku z ní dostanete až tehdy, když si jí pokožku promasírujete. Potom je krásně vyživená, hydratovaná a božsky provoněná. Vonná kompozice mi připomíná kosmetiku, kterou jsme používala jako škvrně. Takové ty tradiční krémy. Ale je doplněná ještě o aroma kokosu a květů. Popsala bych ji jako exotickou.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

Jak s vámi tělová emulze spolupracuje?

Líbí se mi, že velmi dobře ošetřuje kůži přesušenou a dehydratovanou, dokáže jí při denním používání ubrat už během týdne několik let. Velmi pomohla také Alešovi. Zlepšila dramaticky stav jeho nohou. Bojujeme s tím stále a vždy se to na chvíli zlepší a pak zase zhorší. Ale v toto případě jsme dosáhly docela stabilního výsledku. Velmi ulevuje od pocitu pálení (jako by se do pokožky zabodávalo tisíce jehliček) a poštipkování. Zmírňuje pnutí a podráždění a navozuje celkový komfort, že se vám líbí být zase ve své kůži. Obnovuje přirozenou rovnováhu v kůži.

Recenze Tělové emulze Alverde s jasmínem a sezamovým olejem.

V létě jsem ji také využila. Je skvělá na regeneraci kůže, pokud chodíte plavat do bazénu, který je ošetřený chlorem či jinou chemií. Pěkně promašťuje, ale přesto není povrch kůže upatlaný a nelepí se k oděvu. Je vláčný a sametový. Při masáži přímo cítíte, jak všechny ty rostlinné ingredience vstupují do hlubokých vrstev kůže.

Určitě budu tento produkt od Alverde kupovat pravidelně.

Který produkt od Alvedre máte nejraději? Zkoušeli jste už tělovou kosmetiku této značky?

Budu se těšit na Vaše zprávy a komentáře, jen je prosím zanechte na IG či FB.

Příští týden se na vás budu těšit s dalším článkem.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment