Home Beauty Recenze: Rozjasňující pleťový peeling Dr. Konopka’s

Recenze: Rozjasňující pleťový peeling Dr. Konopka’s

by katerina
Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

Krásný den, milí čtenáři,

pleťový peeling byl pro mne poslední dobou výzva. Má kosmetická rutina byla na peelingy vždy docela bohatá. Zaměřovala jsem se však nejvíce na ty s mechanickými brusnými částicemi. Nemohu proti nim vznést křivého slova. Na druhou stranu, podle toho, co jsem studovala, citlivé pleti bude lépe než mechanické obrušování dělat odstranění odumřelých buněk pomocí enzymů a jemně působících kyselin. Inu zapátrala jsem v nabídce mojí oblíbené značky Dr. Konopka’s a našla to, co jsem hledala.

Stručně o obalu

Tentokrát se nehodlám zásadně pozastavovat u designu. Je to klasika značky, kterou mám ráda, líbí se mi a fandím takovému provedení. Objem přípravku činí 75 ml. Cena je famózně nízká – 95 Kč. Víčko je šroubovací. Občas je s ním kříž. Peeling zatvrdne všude kolem a bohužel je pak víčko upatlané, hrdlo tuby se musí očišťovat a je to taková nepříjemná mravenčí práce, u níž musíte dávat velký pozor, abyste si tento přírodní klenot nekontaminovali. Ale žít se s tím dá. A recyklovat se to dá také. Jelikož je tuba z kovu, náruč jí otevírají všechny kontejnery na kovový odpad. Víčko odložte do plastu.

Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

O zvláštní konzistenci

Když jsem rozjasňující peeling poprvé otevřela, vytryskla mi do dlaní gelovitá poloprůhledná hmota s kyselkavě ovocnou vůní brusinek. Dost nedůvěřivě jsem si ji prohlížela a pochybovala o tom, že dokáže z povrchu tváře vygumovat ďábla. Nejprve jsem ji pro jistotu rozetřela v dlaních. Jakmile začala zasychat, spláchla jsem ji proudem vody. Ruce jsem osušila a všimla si, že ten pocit, který mám na kůži je docela něco jiného, než jsem po peelingu zvyklá. Tak nějak se totiž osvěžila a vyloupla se z ní na světlo světa určitá mladistvost. To mne navnadilo a ještě téhož večera jsem produkt nanesla na tvář.

Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

Rozsviťte, Rozjasňující peeling Dr. Konopka’s přichází

Je to sice tubička za pár korun, ale zaměřila bych na ni zrak široké veřejnosti. Zvláště pokud ona veřejnost chová bezmeznou úctu k enzymatickým peelingům, které doslova odloučí vaší starou kůži od té nové. Jasně, není to salónní péče, ale je to velmi dobré domácí řešení. Z několika důvodů.

Snadné a zejména rychlé použití

Peeling se snadno používá. Stačí navlhčit tvář (nezapomínejte na krk a případně dekolt), do dlaní nebo na hřbet ruky si kápnout tak dva větší hrášky peelingu. Prsty jej přenést na tvář a jejich konečky začít krouživě masírovat, dokud se přípravek nedostane na celou plochu mimo oblasti extrémně podrážděné a citlivé oční okolí. Masírujte pokožku prsty, dokud nepocítíte, že ta gelovitá hmota se mění v lepkavou a začíná jevit první známky zasychání. Poté ihned smyjte dostatečným množstvím vody.

Mé schéma: první opláchnutí a rozpuštění zasychající vrstvy peelingu vlažnou vodou, další dvě opláchnutí studenou až ledovou vodou. Poté jsem obličej osušila ručníkem. Někdy se stávalo, že maličko zčervenal, ale většinou byla pleť v naprosté vizuální pohodě.

Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

Má výsledky

A zde máme další důvody. Po řádění rozjasňujícího peelingu z dílny Dr. Konopka’s mohu potvrdit, že jeho rozjasňující efekt je okamžitý, ale je to nic v porovnání s tím, co na své tváři uzříte po 21 dnech pravidelného používání (rozumějte 2x do týdne po dobu 21 dní). Díky pravidelnému odstraňování odumřelých buněk a hloubkové očistě jsem pozorovala, že pleť vypadala pěstěněji. Určitě se musel zlepšit metabolismus kožních buněk, jejich dýchání a zužitkování aktivních látek z dalších kroků kosmetické péče. Přeci jen jsem cenné látky už nemusela investovat do onoho „mrtvého obalu na povrchu“. A rutinu jsem během té doby neměnila. Jako sekundární efekt vidím mírnou úpravu tonu pleti a její lepší hydrataci. Za to nemůže peeling sám, ale ta cesta k využití živin, kterou otevřel.

Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

Má tento peeling Dr. Konopka’s vliv na černé tečky?

Čistí jemně, aniž by dráždil. Pokud si jej ovšem nezanesete do očí, což se mi už také povedlo. Pak je nasnadě pořádně vypláchnout studenou vodou. Trochu to pálí, ale po vymytí se vše zase srovná. A čistí tak dobře, že u mne opravdu zasáhl i proti černým tečkám. Zejména na nose. Zmenšily se. Ne tak protivné a vystouplé.  Díky tomu, že rozpouští zrohovatělé buňky ve svrchní vrstvě kůže také přispívá ke zmírnění viditelných projevů jizviček a trošku zesvětluje pigmentové skvrny. Ale opravdu jenom trošku. Řešíte-li je jako zásadní kosmetický problém, doporučuji se obrátit na dermatologa nebo profesionální kosmetičku, která má s tímto zkušenosti. Mimo to zkvalitňuje a sjednocuje reliéf pleti. Byla taková dívenkovská.

Recenze rozjasňujícího peelingu Dr. Konopka's.

Složení není certifikováno podle ECOCERT

Tak a teď přichází otázka, zda je tento produkt přírodní v ryzím slova smyslu, nebo ne… Inu, certifikaci ECOCERT nemá. Ale je veganský. Obsahuje kyselinu glykolovou, kyselinu mléčnou, pantenol, výtažek z plodů brusnice brusinky, z okurky a z jeřábu sibiřského, glycerin a kyselinu salicylovou. Posledně jmenovaná složka je velký pomocník v hojení nedokonalostí pleti.

Koupila bych si rozjasňující peeling Dr. Konopka’s znovu? Ano, jasně, jo! Je to záležitost, která neudělá díru do rozpočtu. Pokud máte pleť relativně v pohodě a neřešíte těžké akné, dermatitidu nebo jiná trápení, jako je nadměrná citlivost, pak má smysl za tento produkt oněch 95 Kč vydat bez mrknutí oka. Podmínkou pro výsledky je ale pravidelnost a důslednost! Bez toho to bude jen další peeling v řadě. A ještě jedna poznámka k vhodnosti – do věku 35 let bude akorát. Pak už bych sáhla zase po něčem dalším, se silnějšími účinky a vyššími koncentracemi kyselin a enzymů. Ale je to individuální.

O značce Dr. Konopka’s píšu hodně. Baví vás u mne na blogu? Už jste něco vyzkoušeli?

Děkuji za všechny zprávy a komentáře a za týden zase na viděnou!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment