Home Beauty Recenze: Obstál šampón a kondicionér Moroccan Sense?

Recenze: Obstál šampón a kondicionér Moroccan Sense?

by katerina
Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Krásný den, milí čtenáři,

je to přesně sedm týdnů, kdy jsem začala testovat kombo šampónu a kondicionéru českomarocké značky Moroccan Sense. Těšila jsem se na tuto spolupráci od listopadu, kdy se produkty s novým složení objevily. Mám náročné dlouhé vlasy a citlivou pokožku hlavy. Ne všechny vlasové produkty u mě uspějí. Jak ale obstály tyto novinky, šampón a kondicionér Moroccan Sense?

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Design: Praktický a oku lahodící

Vždycky mne potěší, pokud je obalovému designu věnovaná speciální pozornost a je do detailu promyšlený, aniž by utrpěla praktičnost. To se značce Moroccan Sense povedlo. Etikety jsou krásně a trendy ztvárněné (navrhovala je mladá marocká designérka), v koupelně udělají parádu. Uzávěry jsou velmi precizní, bytelné a pokud s produkty musíte cestovat, můžete se na jejich podporu spolehnout. Pumpičku kondicionéru lze bez problému uzamknout. V poloze „lock“ drží jako přibitá. Šampon pumpičkou není opatřen, jeho uzávěr má vyklápěcí víčko. V zavřené poloze ho ale také jen tak něco neotevře. Každá z lahviček disponuje objemem 300 ml. Za šampón zaplatíte 590 Kč, za kondicionér potom 669 Kč.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Pár slov o parfemaci

Moroccan Sense obvykle své produkty parfemuje velice lehce. Vlasová péče je však výjimkou. Je obohacená o velice zajímavou, výraznější vůni. Jako bych v ní vnímala santalové dřevo, citrusy a potom něco sladkého. Je to až orientální vůně, není však těžká. Ve vlasech se udrží dlouho, někdy až tři dny. V tomto smyslu jsou vlasové produkty rekordmany, alespoň pro mne. A tito rekordmani zatím sklízí pouze komplimenty. Sama jsem se přistihla, jak se touto vůní nevědomky opájím a vyhledávám ji.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Šampon Moroccan Sense

Konzistence a aplikace

Šampón má zastřeně průhlednou barvu. Vyznačuje se gelovou konzistencí, a nestéká. Právě proto se velice pohodlně nanáší. Já jsem vždy během jednoho mytí použila dvě dávky velikosti dvoukoruny až pětikoruny. První aplikace do mokrých vlasů se vždy odehrála bez pěnění. Formule šamponu pohltila maz a v něm usazené nečistoty. S opláchnutím jsem vždy viděla šokující fakt: dlouhé vlasy jsou neskutečný lapač prachu. Vanou proudila voda kalná jako z rozbouřené říčky. Při druhé aplikaci se však už formule bohatě napěnila a umyla  kštici důsledně i v délkách.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Jak na šampón Moroccan Sense reaguje pokožka hlavy?

To, jestli je šampon skutečně dobrý, mi vždy prozradí pokožka hlavy. S radostí mohu konstatovat, že Moroccan Sense od ní dostává pochvalu. Nedostavilo se žádné svědění, pocit suchosti, pnutí, nadměrné maštění. Vlasy mi možná padaly méně. Troufla bych si odhadnout, že na to měl vliv důkladný očistný účinek kosmetiky Moroccan Sense. Lépe se okysličovala a také měla šanci na lepší výživu. A možná to je tím, že se lámala sezóna. Těžko říci.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Ihned po umytí, avšak ještě než došlo na kondicionér, jsem si všimla rozdílu. Vlasy byly poddajné a daly by se rozčesat i bez následujícího kroku vlasové rutiny.

Kondicionér  Moroccan Sense

Konzistence a aplikace

Kondicionér Moroccan Sense má řidší, lehkou, krémovou texturu a smetanovou barvu. Na celu délku vlasů, od kořínků ke konečkům, jsem potřebovala dávku 6-8 pumpiček. Zpočátku jsem měla strach, že vlasová vlákna dostatečně nevyživí, nezacelí a nezhydratuje, protože ta jej doslova slupla jako já malinu. Okamžitě jej otevřený vlas začal vstřebávat. A moje obavy byly zbytečné. Nezřídka jsem udělala i to, že jsem kondicionérem oblažila i pokožku hlavy, která na něj také dobře reagovala. Kondicionér na vlasech jsem nechávala působit 3-5 minut.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Rozumí si kondicionér Moroccan Sense s dlouhými vlasy

Odpověď je jednoduchá: Ano. Kondicionér o ně pečuje velice hezky. Vlasová vlákna jsou uhlazená, lesklá, přiměřeně jemná. Vlasy se dobře rozčesávají, snadno stylingově upravují. Nemastí se, naopak vydrží krásné v průměru o den déle, tedy až 4 dny. Vlasové přípravky dodávají hodně na objemu, mám kštici bujnou, ale ne krepatou. Řekla bych ale, že jsou vlasy o něco pevnější a pružnější, mají menší sklon k lámavosti. Je evidentní, že velké procento arganového oleje ve složení funguje jako životabudič a dodává vlasům zdravá vzhled a energii.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Co ještě by mi udělalo radost…

Objemnější butelka kondicionéru

Očekávala jsem však, že kondicionéru vlasy na jeden očistný rituál zkonzumují menší množství. Tímto tempem bude lahvička kondicionéru prázdná, když šampón bude jen těsně v poslední třetince. By bylo ideální půllitrové balení.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Specifické produkty ve vlasové péči

Pořídila bych si produkty znovu? Šampón ano, kondicionér ano. Je tu jedno maličké ale. Potěšilo by mne, pokud by v Moroccan Sense vyvinuli ještě hutnější pečující masku na vlasy a sérum pro zdravou vlasovou pokožku. Místo séra na konečky stačí na vlhké vlasy použít arganový olej, což je stěžejní záležitost této českomarocké značky. A pokud by někdo toužil po detoxikaci a exfoliaci vlasové pokožky, může vsadit na nopoo metodu s marockým jílem Rhassoul.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Celkově jsem s kombem velmi spokojená, protože moje pokožka hlavy je pročištěná, dýchá, přitom je zklidněná a nešupí se, netrpí lupy. Kvalita vlasů se viditelně zlepšila. Užívám si jejich sílu, pružnost, lesk, vůni, zdraví. Složení přípravků je navrženo tak, aby si z toho vzala maximum jak vlasová pokožka, tak vlas samotný. Šampon považuji za jeden z nejlepších, které jsem měla. Očistu bere do hloubky, kdyby byl jen trochu důraznější, už bych se bála, že ze mě smyje všechny mé hříchy. Tím chci říct, že tak jak je, je dokonalý. Kondicionér udělá službu všem typům vlasů, včetně těch, které se více mastí, protože nezatěžuje. Výborně se vymývá, nezanechává ve vlasech mastný povlak, což znamená svěží pocit po každé vlasové údržbě.

Recenze šampónu a kondicionéru Moroccan Sense.

Znáte kosmetiku Moroccan Sense? Jakou vlasovou péči máte rádi? 

Přeji vám příjemné dny a těším se na shledanou.

*Ráda bych poděkovala Evě z Moroccan Sense za možnost výrobky otestovat!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

 

You may also like

Leave a Comment