Home Beauty Recenze: Denní a noční krém Canneff

Recenze: Denní a noční krém Canneff

by katerina
Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Krásný den, milí #blogfriends,

dnes se budeme věnovat něčemu, z čeho jsem smutná a zároveň mi dělá radost. Abych to uvedla na pravou míru. Smutná jsem z toho, že mi jak noční, tak denní krém české značky Canneff došly. Radost mám z toho, že tyto domácí kosmetické produkty jsou opravdu velmi kvalitní a mohou směle konkurovat i dražším kouskům.

Design a obaly podle Canneff

Pleťové krémy, což velmi oceňuji, Canneff zabalil do podlouhlých butelek s pumpičkou. Obsah balení je tak výborně chráněn před kontaminací prsty i před oxidací prostřednictvím vzduchu a světelného záření. Za celé 3 měsíce, po něž jsem krémy využívala ve své skincare, se na nich ani v nejmenším nepodepsala jakýkoli negativní vnější vliv. Navíc ani jednou pumpička nezklamala. A jak všichni víme, pumpička bývá slabým místem, které člověku dokáže zkazit radost z jeho pečujících chvilek. Obaly jsou příjemné i pro cestování, jelikož je jejich průměr užší, lépe se skladují v kosmetických taštičkách. Jejich vizuální zpracování je ikonické. Jednoduché bílé pole etikety zdobené pouze abstraktními geometrickými ploškami v tyrkysové barvě. Písmo na obalu informující o způsobech aplikace, kvalitách látky canabidiol nebo složení je čitelné. Víčka chránící pumpičky jsou z pružného plastu, a vydrží toho opravdu hodně. Od mačkání se v cestovní tašce či kufru až po nezáměrné pády z toaletního stolku. Obaly tedy hodnotím jako dobře propracované, praktické, kvalitní. Estetika věci je jednoduchá a opět podřízená praktičnosti. Tyto známky zdravého selského rozumu kvituji.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Denní krém Canneff

Denní krém Canneff je k dostání v balení o 50 ml a vyjde zákazníka na 525 Kč. Má být určeno normální až suché pokožce. S normální pokožkou souhlasím. Pro tu suchou mi ale připadá nevhodný.  Proč?

Textura a aplikace

Přípravek pro denní péči Canneff připomíná spíše svou texturou něco mezi krémem a gelem. Hmota je lehoučká, dokonale zemulgovaná, hladká, krásně se roztírá. Na tváři zanechává příjemný pocit a sametový film bez známek mastnoty. Přesto přináší komfort. Vstřebává se okamžitě a nezanechává po sobě mapy. Výborně spolupracuje s make-upem, který lze nanášet prakticky okamžitě.  Vůbec nepůsobí mastně a domnívám se, že to by právě mohlo majitelům a majitelkám sušší pokožky vadit.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Účinky denního krému Canneff

Ihned po aplikaci jsem cítila velkou změnu. Krém je k pokožce velice něžný, nepoštipkuje , nabízí okamžitý pocit hydratace a příjemný dojem zacelení reliéfu pokožky. Pokožka je přiměřeně hydratovaná, uvolněná (= nemáte dojem, že by vám na tváři ulpěla krusta, která nutí vaši pleť scvrknout se), nevyvolává pnutí. Přesně naopak. Pro normální, citlivou a smíšenou pleť je to jeden z nejlepších denních krémů, které jsem měla možnost za celou dobu blogování vyzkoušet. A neříkám to proto, abych značce Canneff pochlebovala. Lenka Průšová, která za vývojem produktů stojí, prostě ví, co dělá, a po čem nejen ženské srdce v ranní kosmetické rutině prahne.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Noční krém Canneff

Na trh je dodáváno balení s objeme 50 ml. Jeho cena je nepatrně vyšší, činí 545 Kč. To je dáno přítomností některých dražších surovin – například skvalenu nebo mandlového a arganového oleje.

Textura a aplikace

Noční krém je o něco hutnější, olejová složka je v něm na dotek více znát. Přesto to není konzistence, která by na pleti ulpívala a byla jaksi těžká. Lence Průšové se podařilo vyvinout hutný krém, který zanechává na pleti dotek lehkosti. Skvěle se roztírá, vstřebává se lusknutím prstu. Finiš na pokožce je sametový, ovšem maličko více ovlivněný výživnými složkami. Vyvolává ve mně dojem, že opět nejlépe poslouží pokožce smíšené, normální a citlivé.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Účinky nočního krému Canneff

Krém dobře hydratuje, vyživuje, umožní pleti, aby se před spaním uvolnila. Zklidňuje a konejší. Pomáhá podle mého soudu hojit rychleji různá poranění, neduhy, ranky a stroupky. Ráno pak bývala pokožka taková odpočatější a na pohled šťavnatější. Nemastila se. Celý ten večerní rituál krásy korunovaný nočním krémem Canneff byl třešničkou na dortu mé relaxace.

Co dokáží krémy Canneff z dlouhodobého hlediska?

Když se podívám na dlouhodobé hledisko, pak denní krém Canneff odvedl opravdu ohromný kus práce. Pleť přes den nebyla tak reaktivní, při sebemenším dráždění nereagovala červenáním ani svěděním. Navíc se velmi omezil výskyt sušších míst a šupení, což býval po 14. hodině běžný stav. Normalizovala se také produkce kožního mazu v T-zóně. 

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Zhodnotím-li noční péči, tak krém Canneff opět odvedl dobrou práci. Pokožka byla dostatečně vyživená a hydratovaná. To mělo vliv na praktické zastavené tvorby nových vrásek a omezení prohlubování těch již vzniklých. Šikovné, pokud je vám 29 a třicítka už se nezadržitelně blíží. Zjemnil reliéf pleti, stala se hutnější a trošku pevnější. Tudíž by se dalo shrnout, že nasadíte-li ho dostatečně brzy, do takových 35 roků věku bude vaším štítem vůči stárnutí. Ale opět záleží na typu pleti. Je-li sušší, křehčí, pak bych volila opět něco jiného. Pokud ale máte pokožku normální, smíšenou, citlivou bez dalších obtíží, jen do toho, Canneff budete milovat. Bude pro vás hotový elixír přinášející radost, pohodu a výsledky! Pokud  se však blížíte již věkem zralé dámě, také bych se rozhodla pro jiný krém.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Specifika složení krémů Canneff

Denní krém obsahuje avokádový olej a máslo karité, které pokožku výborně vyživují, přispívají k dobré roztíratelnosti. Kyselina hyaluronová pomáhá v pokožce vázat vodu. Rostlinné kmenové buňky z kostivalu zlepšují regenerační kapacitu pleti. Ceramidy z rýže vyhlazují a redukují opticky jemné vrásky. Vitamín C rozjasňuje, spolu s vitamínem E působí antioxidačně.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Noční krém je bohatý na rostlinné oleje. Ten avokádový dobře vyživuje a pomáhá posilovat hydrolipidovou bariéru na povrchu pleti. Mandlový je skvělý v péči o citlivou a náročnou pleť. Arganový efektivně omlazuje. Bavlníkové máslo má zklidňující účinky. Skvalen pomáhá hydratovat, regenerovat, ale zároveň snižuje nadměrnou produkci kožního mazu.  Extrakty z mořských řas dodávají pleti řadu biologicky aktivních látek včetně důležitých minerálů a stopových prvků, které výrazně přispívají ke zpevnění pokožky a zamezení tvorbě vrásek. Ani zde nechybí kyselina hyaluronová, kmenové buňky z kostivalu nebo vitamín E.

Jediné, co mne příliš netěší, je přítomnost dimethiconu v nočním krému.

Přítel CBD neboli canabidiol

Buňky lidské pokožky mají na svém povrchu receptory, které jsou připraveny přímo po přijetí canabidiolu, který posléze kožní tkáň stimuluje, aktivuje jejich regenerační schopnosti. Fyziologické procesy jsou nastartovány, což vede k celkovému zlepšení kvality pleti a pomalejšímu stárnutí.  A je to zatraceně znát! Díky způsobu, jakým dokonale čistý krystalický canabidiol pracuje s buňkami, má tato kosmetika opravdu velký potenciál dlouhodobě uspět v kosmetické výbavě.

Recenze denního a nočního pleťového krému Canneff.

Oba krémy bych si pořídila znovu. A to zejména proto, že pokožku hydratují, regenerují, potlačují známky stárnutí a skvěle zklidňují. A to opravdu velmi příjemným způsobem, který nepotřebuje žádné speciální postupy. Krémy jsou prostě účinné a přitom šetří čas a námahu. Pro život. Navíc se jedná o kosmetiku za rozumnou cenu. A budou vyhovovat i mužské části populace.

Pokud máte chuť, můžete očkem hodit také po mé první zkušenosti s kosmetikou Canneff.

Znáte kosmetiku Canneff? Co na základě recenze říkáte na pleťové krémy? 

Mějte se krásně a na viděnou u dalšího povídání!

*Děkuji týmu Canneff, že mi produkty věnovala na otestování při příležitosti uvedení značky na trh.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

2 comments

Helena 25.8.2020 - 15:33

Dobrý den, Kateřino,
děkuji za kvalitní, podrobnou a podle všeho také velmi upřímnou recenzi. V textu ale zmiňujete, že byste krémy nedoporučila pokožce sušší nebo takové, která už se zdá starší. Chtěla bych se proto zeptat, jestli byste měla tip, jaká jiná podobně kvalitní a účinná řada pleťové kosmetiky by byla pro suchou pleť vhodnější.
Předem díky
Helena

Reply
katerina 25.8.2020 - 20:53

Moc Vás zdravím, Heleno, a děkuji za dotaz i milý komentář! 🙂
Doporučila bych vám na náš trh nově vstupující značku Bioten, a to zejména hyaluronovou nebo kolagenovou řadu. Jedná se o povedené produkty, které nabízí velice dobrou hydrataci pokožky, přesto nepodněcují zvýšený mazotok. Další můj oblíbený krém na sušší pleť, který hezky hojí a zklidňuje, je od značky Dulcia Natural- ten šípkový, o kterém je právě teď recenze na blogu. Určitě byste chybu neudělala ani s lipovým krémem Nobilis Tilia nebo tím s mokřadkovým olejem od téže značky. Oba mám velice ráda. O nich jsem už také psala.
Pomohly Vám tipy alespoň trošku?
Děkuji a věřím, že budete mít při výběru šťastnou ruku. 🙂
Krásné letní dny,
Kateřina

Reply

Leave a Comment