Home Beauty Recenze Nobilis Tilia: Avokádová zklidňující maska

Recenze Nobilis Tilia: Avokádová zklidňující maska

by katerina
Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Krásný den, milí čtenáři,

jestliže vám počínající sluníčko občas zavaří a vaše pokožka se stane citlivější, podobně jako to mám já, pak bych pro vás měla jeden tip. Pojďme se ale nejdříve podívat na to, čím je ještě Avokádová zklidňující maska zajímavá.

Božské pumpičky

Masku lze pořídit, zaplať bohové, v typické butelce z bílého plastu, která je opatřena pumpičkou. Drahocenný obsah je tak chráněn před nenechavými prstíky, oxidací, vysycháním, mikroby. Objem balení činí 50 ml a takové množství vám bohatě a vděčně bude sloužit půl roku, možná déle. Když tento výkon porovnáme s cenou, jež činí 299 Kč, máme zde velmi zajímavý přírodní produkt s příznivou bilancí nákladů nutných na jeho pořízení. Pozastavím-li se u etikety, pak se nese tradičně v duchu Nobilis Tilia – ilustrace a všechny potřebné informace od složení, přes instrukce k aplikaci až po datum expirace prakticky na jediném místě. Zapomněla jsem však dodat, že obal je také kompletně vhodný k recyklaci.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

P.S. Design butelek byl v roce 2019 inovován, na fotografiích vidíte ještě původní balení, které jsem nafotila zkraje roku 2019.

Na tohle si dejte u Avokádové zklidňující masky pozor

Víčko je vyrobeno z průsvitného plastu. Skvěle na butelku pasuje. Ovšem pokud chcete, aby se masce dobře dařilo ve vaší koupelně, koukejte se o ústí pumpičky pěkně starat. V lepším případě (jako mně) vám v ní produkt zaschne a zatvrdne, když na ni zapomenete. V horším, když zbytek rozpatláte po hrdle a víčku, si budete koledovat o návštěvu plísně, což se povedlo mé kamarádce. Nutno dodat, že skladování kosmetiky nepatří zrovna k disciplínám, v nichž by vynikala.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Složení Avokádové zklidňující masky nevybočuje z lásky k půvabu

Avokádový olej podporuje pružnost pokožky, posiluje její ochranný film a zvláčňuje. Myslím si, že v masce je tím činitelem, který může za pocit uvolnění napětí podrážděné pokožky. O změkčení a výživu kůže se stará jojobový olej. Glycerin pomáhá zvlhčovat povrchové vrstvy pokožky. Extrakt z aloe vera výrazně zklidňuje, zmírňuje zarudnutí, hojí a pomáhá hydratovat. Bisabolol je složka se zklidňujícími účinky. Panthenol urychluje hojení a rovněž tiší iritovanou pleť. Vitamín A zlepšuje vzhled pokožky a stejně jako obsažený vitamín E brání buňky vůči oxidativnímu stresu. Esenciální olej z indického santalového dřeva pečuje o suchou pokožku, přispívá k jejímu mladistvému vzhledu a působí preventivně proti zánětlivým reakcím. Esenciální olej z levandule lékařské zklidňuje a pomáhá vyrovnávat napětí pokožky. Extrakty z citrusů zlepšují celkový vzhled pokožky, sjednocují barevný tón pleti a pomáhají vypořádat se s nedokonalostmi pigmentace.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Jak nejlépe aplikovat zklidňující masku Nobilis Tilia?

Procvičte prsty

Když jsem ještě neměla štěteček na nanášení všech maskovacích produktů, nejraději jsem si masku na tvářičku naplácala pěkně postaru ručně. A nebylo to vlastně vůbec zlé, protože textura masky je jemná a připomíná spíše krém. Je hebká a mezi prsty se nerozplývá. Přenesete ji tak na obličej ve stavu božské dokonalosti podle Nobilis Tilia. 🙂 Nelekněte se však barvy. Maska není sněhově bílá, ale má smetanový odstín.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Když působí, ekzém už nezlobí

Doporučuji aplikovat masku od středu obličeje směrem do krajů, nebojte se také zamířit na často opomíjenou oblast pod dolní čelistí, kde se pupínky rády vytváří proto, že jim zvýšeným stresem umetete cestičku. Zkrátka maskujte všude tam, kde vás trápí podrážděná pokožka. Já si ji párkrát nanesla také na svědivý letní ekzém na noze a musím říct, že to byl dobrý tah mojí intuice. Už jsem neměla chuť si postiženou končetinu uříznout. Vlastně se to s tím dalo docela vydržet. Tomu říkám důkaz tišící schopnosti, alespoň v krátkodobém horizontu.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Overnight mask

Avokádovou zklidňující masku jsem na obličeji mnohdy nechávala i jako noční péči a smyla ji až ráno. Přestože se jedná o emulzi nasycenou oleji, neměla jsem poté problémy s ucpáním pórů. Doporučuji ale pro tento typ maskování zapracovat přípravek opravdu důkladně do pleti, ať nemáte povlak polštáře zralý na výměnu. Ideální je vmasírovat lehkými krouživými pohyby, což mi vždy přineslo báječný antistresový zážitek. Použít lze ale také beauty roller z neporézního materiálu, jakým jsou polodrahokamy. Maska totiž ani v tomto případě na pokožce nepne, nevytváří pocit napětí, nedělá na čele vrásky. Má tendenci se úplně vstřebat. Ráno ji pak smyjete větší dávkou studené či vlažné vody a je to. Když si ji ale nadávkujete jako hýčkání na 15 minut, také neuděláte chybu, ačkoli mně osobně se zdá, že je to trochu plýtvání jejím potenciálem. Jako noční jsem si ji prostě zamilovala více. Navíc vás nevýrazná vůně nebude rušit při odplouvání na obláčku sladkých snů.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Co s pletí Avokádová zklidňující maska Nobilis Tilia udělá?

Bez dlouhého popisování: DOST!

Ihned po umytí

Moje pokožka si vždycky libovala pod maskou i po jejím smytí. Měla jsem totiž pleť zrelaxovanou, zbavenou nepříjemného napětí, které si člověk nastřádá všemi těmi výrazy, jež bojují proti některým Murphyho zákonům, které se vyskytují v korporátním prostředí. Dostala jsem také nemalou dávku hydratace a  zklidnění. Maska měla také  výborné výsledky, když jsem ji používala na horkem zchvácenou kůži v létě. Ale je lepší butelku před tím třeba na 10 minutek umístit do ledničky, anebo tam strčit jen dávku, která skončí na obličeji. Chlad totiž  ještě znásobí zklidňující účinek a také díky tomu maska redukuje něco, co sama neslibuje: letní otoky.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Po noční práci: Rozjasnění a odpočinek

Když masku nechám působit v době spánku, tedy můj obličej krášlí a pracuje na jeho půvabu déle než 7 hodin, pak mohu s klidným svědomím říct, že ráno se na mne dívá jiná žena. Pleť je rozzářená, má sjednocený barevný tón. Stopy po jizvičkách jsou menší, barevné nerovnosti jsou méně patrné, pokožka působí nasyceným  a kompaktním dojmem. Je to výsledek, který by mohl Avokádové zklidňující masce Nobilis Tilia závidět kde který high-end konkurent. Umí z regeneračních procesů udělat ještě něco víc.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Dlouhodobě oku lahodící

Masku jsem používala pravidelně 4 měsíce. Předtím jsem byla spíše nedůsledná občasná uživatelka, a bohužel jsem tak nemohla spatřit všechno, co tato vychytávka za tři stovky umí. To byla velká škoda. Jinak bych jistě už měla v koupelně další balení. Z dlouhodobého hlediska skutečně zlepšuje ochrannou bariéru kůže,  a předchází tak zbytečně velkým ztrátám hydratace. Účinně zatočí se suchými místy. Snižuje reaktivnost pleti. Výborně sjednocuje vzhled pokožky, působí proti jemným vráskám. Má vynikající regenerační vlastnosti a obličej prozáří. Oslovení jasná slečno/paní/pane je zcela na místě.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Komu doporučit Avokádovou zklidňující masku Nobilis Tilia?

Myslím si, že uplatnění najde mezi nejširším okruhem uživatelů. Bude příjemná ženám i mužům. Nelepí totiž. Neucpe pokožku. Můžete si ji dopřávat v 18, 25, 35 i 50 a více letech. Pro zralou a suchou pleť bych ale doporučila kombinovat ještě s maskami s výrazným vyživujícím, hydratačním a regeneračním účinkem, abyste dodali tváři všechny důležité mikro i makroelementy pro její zdravý vzhled. Opatrná bych byla v případě pleti problematické. Tam by to chtělo vyzkoušet, ale Nobilis Tilia poskytuje vzorečky, tudíž neváhejte a objednejte si alespoň dva.

Recenze Avokádové zklidňující masky od Nobilis Tilia.

Nestyďte se masku vyzkoušet také na jiné části těla – chodidla, nohy, sluníčkem sežehnutá ramena.

Shrnutí: Tento počin Nobilis Tilia zasluhuje zlatého bludišťáka!

O mých dalších zkušenostech s touto českou značkou z Vlčí Hory si můžete počíst zde.

Jaké máte zkušenosti s českou přírodní kosmetikou Nobilis Tilia? Používáte Avokádovou zklidňující masku?

Budu se těšit na všechny vaše zprávy a komentáře!

Pohodové květnové dny!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

 

 

 

You may also like

Leave a Comment