Home Beauty Recenze: Lavera sprchový gel a tělové mléko

Recenze: Lavera sprchový gel a tělové mléko

by katerina
Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Krásný den, milí čtenáři,

doufám, že se vám vede dobře a že si děláte i hezké chvíle. S tím souvisí i dnešní recenze. Kosmetika s příjemnými účinky a příjemnou vůní dokáže totiž obyčejný moment proměnit ve výjimečný. Když mne Lavera oslovila, abych vyzkoušela nějaké produkty, s tímto úmyslem jsem vybírala. Jak si vedly Lavra sprchový gel a tělové mléko?

Parfemace až na prvním místě

Laveru znám už nějaký ten pátek. Vždycky mi dokázala zlepšit den svými vonnými kompozicemi. Nebývaly umělé, zato příjemně nasládlé a čisté, s uklidňujícími účinky na rozbouřenou mysl. V případě obou testovaných produktů, jsem ale zaznamenala drobnou změnu. Lavera sprchový gel i tělové mléko byly parfemované silněji, než jsem si pamatovala. Obě vůně byly zpočátku až umělé. Naštěstí se to po týdnu používání proměnilo. Obě parfemace se rozvoněly víc příjemně a začaly mi vyhovovat. Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos má lichotivou sladkou vůni, v níž je vanilka skutečně znát, kokos cítím jen minimálně. Pokud ho nemáte rádi, bez obav můžete na toto mléko vsadit. Lavera sprchový gel Mild Balance bych na počátku popsala jako sladkou bombu. Ovšem během pár dní se rozvoněl sympaticky, jako sladký pudinkový krém s vanilkou a kořením. 

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Obaly a jejich praktičnost: Lavera získává body

V koupelně dělá parádu svým důstojným obalem, který ale  nestrádá a je funkční i po stránce praktické. Neteče, produkt se na něm neusazuje a nedělá neplechu ni ve víčku. Tuba je velmi příjemná do ruky, plast je takový sametový, napodobuje haptickým dojmem lékařský silikon, který se někdy připodobňuje ke kůži. A to samé lze tvrdit o Lavera tělovém mléku Bio Vanilka a Bio Kokos.

Lavera sprchový gel Mild Balance

Sprchový gel je opravdu gelem každým coulem. Má průsvitnou gelovitou, ovšem lehce řidší konzistenci. A bohužel díky tomu se mi ho na žínku podařilo pokaždé vyklopit více, než jsem měla původně v úmyslu. Naštěstí jen trochu. Zacházet jsem se s množstvím nějakou chvíli musela učit, občas mi to ale stejně ujelo.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Gel pění jako divý. Na jedno mytí vám bude stačit, pokud máte tělo ženy krev a mléko, množství odpovídající čajové lžičce. Na žínce vytváří nádhernou hustou krémovou pěnu, která božsky voní. Zahalí vás sametem. Bavilo mě se s Lavera sprchovým gelem Mild Balance v koupelně mydlit. Užívala jsem si ten pocit bohaté pěny, která s postupem mytí příliš neslábne, tak jako tomu bývá u jiných sprchových gelů v podobné cenové relaci.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Jeden háček však Lavera sprchovž gel Mild Balance má. Mou pokožku vysušoval jen lehce. Potřebu namkrémovat se po jeho použití jsem vnímala silněji obden. Ale když s ním do kontaktu přišel Aleš se svojí papírovou kůží, požádal  mě o okamžitou  výměnu produktu. A z toho plyne i moje finální doporučení. Máte-li pokožku v dobré kondici, bude vám vyhovovat. Pokud je ale suchá, citlivá nebo podrážděná vlivem povětrnostních  vlivů, sáhla bych spíše po takovém Yope nebo výrobku vyloženě určeném pro tento typ kůže, ať už se jedná o sprchový olej nebo jemný krém.

S výdrží je na tom sprchový gel dobře, v pohodě s vámi při svých 200 ml zvládne dva měsíce a občas ho můžete do služby poslat i ráno. Pokud byste se jím sprchovali dvakrát denně, pravděpodobně skončíte na skóre 5-6 týdnů.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos

Na tento produkt jsem byla velmi zvědavá, protože se o Laveře říká, že patří machry na tělovou kosmetiku, i na tu mazací. A myslím, že to mohu potvrdit. Lavera tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos je mazák každým mililitrem. Má velice lehkou, řidší konzistenci, která absolutně není mastná, ale naopak velmi osvěžující. Na první dotek je to emulze vhodná pro ty, kteří na sobě nemají rádi mastný film, ale prahnou pro harmonické hydrataci, alespoň co se vrchních vrstev kůže týče. 

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Mléko se krásně roztírá a v mžiku se vstřebává, v tom trochu překonává i některé mé oblíbence. Při aplikaci uvolňuje svou vůni a stimuluje smysly. Je to takový můj večerní bonbónek. Pokožku ihned osvěžuje a ulevuje jí od každodenní námahy. Hydratuje. Ovšem vůně ani hydratace nevydrží příliš dlouho. Pyžamko prostoupené vznešeným vanilkovým aroma nečekejte. Do dvou hodin po parfemaci na kůži není ani stopy. A po hydrataci bohužel není památky už druhý den, po probuzení. Ale na takovou každodenní péči o normální a nepříliš náročnou pokožku je to skvělý přípravek, který se dobře používá a udělá určitě dobrou službu. Máte-li ovšem vyšší nároky na výživu, zvlhčení a zklidnění, chcete-li výraznější účinek, je třeba sáhnout třeba po Lavera Neutral Ultra Sensitive tělovém mléku nebo po tom s medem.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Ekonomická stránka věci a kdo by si měl Laveru pořídit?

Lavera se obecně soustřední na přírodní a bio kosmetiku, která bude dostupná co nejširšímu spektru lidiček, což kvituji. Tomu jsou uzpůsobeny i ceny. V případě Lavera tělového mléka Bio Vanilka a Bio Kokos se pohubujeme v hodnotách 199 Kč / 200 ml. U Lavera Sprchového gelu Mild Balance částka za 200 ml činí 159 Kč. Tyto dva produkty si zamilujete, pokud jste příznivci sladkých konejšivých vůní s výraznými vanilkovými tóny. Pro mě je to co do vůní (po týdnu, kdy se vůně tak říkajíc uklidní) dokonalá hygge kombinace na mlhavé podzimní dny. Oba produkty jsou pro každodenní používání, u mléka bych vám to na srdce kladla zvlášť. Protože jinak krom vůně z něj mnoho užitku nevytěžíte.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

Ve zkratce jsou to dobré a kvalitní produkty, ale wow efekt mimo toho aromaterapeutického, bych od nich nečekala. Do karet značce ovšem hraje také pěkné složení.

V případě tělového mléka Sojový, slunečnicový olej, bambucké máslo, vitamín E, výtažek z vanilky, výtažek z kokosu. A žádná drastická konzervace. U sprchového gelu mycí složka na bázi kokosového oleje (ale sulfátová bohužel, takže může citlivé lidičky jako Alda vysušovat), výtažky z rýže, kokosu, chia, pšenice, šťáva z aloe vera, možská sůl. Já osobně bych doplnila ještě nějakou olejovou vyživující a zklidňující složku – třeba bisabolol.

Recenze Lavera Sprchový gel Mild Balance a Lavera Tělové mléko Bio Vanilka a Bio Kokos.

*Děkuji českému zastoupení značky za možnost produkty otestovat. Recenzi jsem psala podle svého nejlepšího svědomí.

Už jste od Lavery něco zkoušeli, Jak se vám tato kosmetika osvědčila?

Děkuji za komentáře a budu se na vás těšit u dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment