Krásný den, milí #blogfriends,
dnes si posvítíme na řadu krémů Faroe Island od Natura Siberica. Mají totiž vše, co od péče o ruce a nohy vyžaduji. Pěkné složení, certifikaci ECO CERT Cosmos Natural a balení, které má líbivý design. Pěkné věci nám zpříjemňují i takové aktivity, jako je mazání tlapek a ťapek. Obstály v mém testu ale krémy Faroe Island?
Krémy Faroe Island: Drsné moře, kam se podíváš…
Obalový design, jak už to bývá u Natura Siberica zvykem, se vždy nějak inspiruje krajinou, z níž pochází hlavní aktivní látky produktové řady. Mě to těší, protože tak se značkou mohu procestovat alespoň imaginárně kus světa, což je v dnešní situaci velice milé. Faerské ostrovy nepatří k nejpřívětivějším místům planety. Ale právě proto jsou co do své, především mořské vegetace, unikátní. Rostliny zde musí vzdorovat nehostinným podnebným podmínkám a pěstují si v sobě tak velmi specifické mechanismy biologické adaptace, z nichž těžíme především prostřednictvím vysoce účinných výtažků. A to už stojí za pozornost.
Tradiční obalové materiály Natura Siberica
Jako obvykle oba krémy, ten na chodidla i na ruce, zakoupíte v kartonových krabičkách, které jsou vyvedené v naprosto stejném duchu jako tuby. Nad to ale na nich výrobce uvádí zásadní informace – výčet složení a instrukce pro použití. Ty na plechové tubě nehledejte. Na hrdlo tuby nasedá plastové víčko ve tvaru osmiúhelníku. Protože je šroubovací, jsem za tento tvar ráda, je poněkud méně nebezpečný, než kdyby byl takto titěrný a ještě kulatý. Ale přes to se občasné hře na nešikovnost a na schovávanou nevyhnete. Nejhorší je, když vám před spaním zapadne pod postel. Člověk tak místo uklidňující pranájámy cvičí spíše zlomenou květinku nebo psa hlavou dolů na předloktí. Případně nějakou sofistikovanou variantu prkna. Ale právě šestihranný tvar naštěstí zabrání tomu, aby se víčko zakutálelo daleko.
Plechové tuby o objemu 75 ml hodnotím kladně, protože se z nich lépe vydoluje i poslední kapka produktu. Jen u konce se těžko kontroluje proud vytlačené hmoty. A tak máte doma někdy hotový „krémotrysk“. Takže doporučuji mít po ruce někoho, s kým můžete nadbytek hmoty sdílet, ať nepřijde vniveč.
Konzistence a aplikace krémů Faroe Island
Oba krémy se řadí do kategorie hebkých a řidších emulzí. Je to fáze mezi krémem a mlékem. Na kůži mají tendenci se rozpouštět, ale nejsou vůbec přehnaně mastné. Vlastně mi nepřipadají mastné vůbec. Z mého pohledu se jedná o velmi příjemnou hydratační emulzi, která se dobře roztírá, a to dokonce při nižších zimních teplotách. V létě naopak nemá tendenci se roztékat, takže je teplotně stabilní.
Krémy se snadno vstřebávají, do kůže prostupují bez problémů. Zdá se mi, že ten určený na chodidla však potřebuje k zapracování více času, malou masáž. To může být dáno i tím, že kůže na chodidlech je obecně vzhledem ke zrohovatělé vrstvě hůře propustná. Ale zásadní překážka v noční péči o nohy to není. Krémy Faroe Island za sebou nezanechávají mastný film.
Co od krémů Faroe Island očekávat?
Začnu spíš tím, co byste očekávat neměli, nebo co byste očekávali marně. Krémy Faroe Island nejsou primárně ochranné, takže ochranný mastný film na mrazem namáhané ruce jsou zcestným požadavkem. Proto bych si koupila třeba weledí Skin Food nebo Cold Cream. Ale upřímně, takové promaštění obvykle nepotřebuji a není mi ani příjemné. Neočekávejte dech beroucí výživu. Toto jsou lehké krémy, které budou bezvadně splňovat tyto úkoly:
- excelentní hydratace bez pocitu zatížení;
- vynikající zjemnění kůže včetně té suché a namáhané vnějšími podmínkami (v létě i v zimě);
- dlouhotrvající pocit hedvábně hebkých rukou i nohou;
- zklidnění pokožky.
Přesně proto krémy Faroe Island dlouhodobě kupuji. Moje kůže nemá problém s výživou, ale především s podrážděním vlivem přeschnutí. Potřebuji ji hydratovat a udržet vláčnou a pružnou, ale nesnesu pocit mastnoty. Navíc krémy Faroe Island pokožku také dobře zpevňují. Přikládám to přítomnosti výtažků z mořských řas. Zohledním-li cenu, která činí v případě krému na ruce 129 Kč a v případě krému na nohy 159 Kč, pak je to výsledek na jedničku. Není to renovátor v tubě, ale pro prevenci a pravidelnost se krémy hodí výborně, aniž by otravovaly „patlavým“ efektem, s nímž umažete vše, čeho se jen dotknete v následujících 30 minutách po aplikaci. U krému na nohy velmi oceňuji i to, že si ihned po aplikaci mohu obout bačkory nebo navléct chlupaté zimní ponožky a krém se do nich nevpíjí. To není samozřejmost a u většiny krémů dochází ke vpíjení do textilu či stélky, což vede k nepříjemnému zápachu.
A koupím znovu?
Rozhodně ano, jedná se o velmi povedené produkty, které se u nás doba kupují do zásoby, nejméně po dvou kusech od každého. Používám je od doby, co byly uvedené na trh.
A stojí za to i složení?
Pokud si pod lupou prohlédneme složení krému Faroe Island určenému na nohy, tak zjistíme, že je bohatý na bambucké máslo, ricinový olej, glycerin. Vynikající změkčující a zvláčňující ingredience. Z extraktů tu máme řasy Alaria, psineček sibiřský (tráva), smrk sibiřský, borovici zakrslou. Dále je složení obohaceno o antiseptický, prokrvující a osvěžující esenciální olej z rozmarýny nebo antioxidační vitamín E.
Krém na ruce má základ rovněž v bambuckém másle, glycerinu a ricinovém oleji. Z výtažků obsahuje ten z řas Alaria, eleuterokoku, kakostu sibiřského, velbloudníku, škardy sibiřské. A celá kompozice je doplněná o vitamín E.
Právě řasy jsou pravděpodobně oním důvodem, proč se mi jeví, že krémy mají lehce zpevňující a tonizační účinek. Jsou zdrojem minerálů, aminokyselin, polysacharidů a dalších mikroelementů, které přispívají k celkovému osvěžení kůže, zlepšení metabolismu kožních buněk.
Jak pečujete právě teď o své ruce a nohy?
Těším se na vaše zprávy a brzy na viděnou u dalšího článku!