Home Beauty Recenze novinky GERnétic: Ekologický tělový peeling

Recenze novinky GERnétic: Ekologický tělový peeling

by katerina
Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Pohodový den, milí čtenáři,

ráda bych se s vámi podělila o nový počin GERnétic s názvem Nettoyant Gommnat Marin Corps. Novinka byla na trh uvedena v květnu. A já ji do posledního peelingového zrnka spotřebovala až poslední srpnový týden. To znamená, že tu máme recenzi a k ní vám přidám ještě maličký tip.

Nettoyant Gommant Marin Corps: Modrá je dobrá

Jsem moc ráda, že GERnétic v poslední době dává přednost i dalším barvám, než jen své ikonické sněhobílé. A tak je tuba vyrobena z na dotek příjemného plastu v barvě královsky modré. Mimořádně krásně působí, když na ni dopadá světlo, které díky perleťovým částečkám rozptyluje, což dodává obalu plastičnost a eleganci. Je to nepatrná maličkost, která však lahodí oku a vzhledově kosmetický produkt odlišuje. Peeling tak vystupuje z řady elegantně a noblesně. Nápisy v bílém odstínu se nesmývají, jsou trvanlivé a dobře čitelné, ačkoli je písmo slabého řezu. Kontrastní podklad tomu značně pomáhá.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Hrdlo je opatřeno bělavým víčkem, myslím, že to je nakonec dobrá volba, která novinku spojuje vizuálně s ostatními přípravky z rodiny GERnétic. Uzavírá se klasickým zaklapnutím. Otvor na dávkování je tak akorát velký, přiměřený vzhledem ke konzistenci produktu. Balení  Nettoyant Gommant Marin Corps je klasické, funguje dobře, v koupelně nezapadne. Líbí se mi a chválím ho. Není fórové, vydrží i nějaké ty pády, bouchance, škrábance a jiné nehody.

Ekologie stejně důležitá jako pocit kosmetického nadšence

GERnétic se řídí zásadou funkčnosti, produkty nesmí být jen jemná hladítka a mazlátka. Musí přinášet vynikající senzorickou zkušenost  a viditelný efekt. Tento peeling k tomu má výborně našlápnuto. Brusné částečky Nettoyant Gommnat Marin Corps fungují na principu mechanické exfoliace. Mají dokonale kulovitý tvar, žádné ostré hrany, jen dokonale oblé křivky.  Díky tomu pokožku zbavují odumřelých částeček bez mechanického poškození a vzniku mikrotrhlin, což je výsada některých nedokonale ohlazených přírodních brusných substancí, jako jsou krystalky soli, cukru, neohlazené mleté skořápky apod. Pro odolnost kůže jsou z dlouhodobého hlediska mikrotrhlinky dosti přitěžující okolností, protože způsobují mikrozajizvení tkáně, tedy zatažení trhlinek méně kvalitním materiálem, než je kůže jako taková.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Peelingová zrnka GERnétic jsou vyrobena z jojobového vosku, a tak jsou také měkčí než skořepiny či jádra plodů. Právě jojobový vosk je rovněž ingrediencí, jež nahrazuje částice mikroplastu ve všech peelingových produktech GERnétic, poprvé však byly použity právě u Nettoyant Gommnat Marin Corps. Jojobový vosk je látka, která se v přírodě díky působení mikroorganismů rozkládá a nezatěžuje tak životní prostředí. Nekontaminuje vodu ani půdu. Neubližuje živočichům ani rostlinám. Z mé perspektivy je to rozhodně krok správným směrem. Doufám, že se brzy dočkáme podobně osvíceného přístupu nejen u dalších kosmetických značek, ale především u výrobců oděvů.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Dovolím si ještě malé srovnání – polymery získané z tuků či vosků nejsou ve světě novinkou, jednu z těchto technologií využívá také Nafigate Cosmetics (a je jejím autorem). Obsahují ji například sprchová peelingová mléka nebo opalovací přípravky. Ale abych byla upřímná, byla peelingová složka velmi hrubá a ostrá, proto mi tolik nevyhovovala. Na druhou stranu říkám, už je to několik let zpět, kdy jsem tehdy nový produkt zkoušela. Možná doznal změny ve tvarování exfoliační složky, což bych jistě uvítala.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Pod taktovkou letního osvěžení

Konzistence produktu je gelová, čirá a voňavá jako samo Azurové pobřeží. Hádám, že se tímto kouskem ráje při tvorbě parfemace v GERnétic inspirovali. Zvlášť ta vůně je pro mne od května symbolem léta. Je v ní tolik čistoty, nevtíravosti, elegance, vzdušnosti, dotek paprsků slunce, polibky moře, vůně sluncem rozpálených borovic. Je to psychoterapie / aromaterapie v koupelně.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Gelová textura s bělavými perličkami jojobového vosku je pro léto také extrémně příjemná. Od května do září vyhledávám spíše produkty lehčí, bez výrazné olejové složky. Nemám ráda, když si připadám upatlaná, zamaštěná, prostě udušená pod neprostupnou vrstvou čehokoli mazlavého. Proto testování novinky nemohlo přijít na řadu ve vhodnější dobu.

Když se peeling dotkne pokožky, jemně ji ochladí a osvěží, a to i v horkých dnech, kterých bylo letos méně (a mně to nevadí, nejsem na přílišná horka konstruovaná). Krouživými pohyby začnu masírovat pokožku, je to jako by v každé dávce peelingu bylo tisíce malých hbitých prstíků, které mě rozmazlují jako královničku. Uklidňující a rozkošnicky rozmazlující. Zážitek.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

 Sametová, zpevněná a připravená do plavek s Nettoyant Gommant Marin Corps

Po vystoupení z lázně se pokaždé těším na ten rozdíl, na který si po osušení pokožky mohu doslova sáhnout. Hebká, hladká, ozdravená pokožka. Podíl na tom nemají jistě jen peelingová zrnka, ale též podíl kyseliny polymléčné. Vypínací efekt není jen dílem mechanicky stimulovaného prokrvení, ale především prokrvení a vysokého obsahu minerálních látek získaných z mořských sedimentů a skořápek ústřic.

Remineralizace pokožky je úžasný a důležitý efekt. Stres mění prostředí uvnitř našeho těla. Aby došlo k regulaci vychýlené rovnováhy směrem na kyselejší stranu, snaží se organismus získat látky neutralizující kyselost. Nejčastěji se jedná o minerální látky, které jsou tělu nejrychleji dostupné z pokožky, kloubů, kostí a vaziv. Aby k tomu nedocházelo, je třeba nejen dbát na výživu, ale do pokožky doplňovat minerály také správnou péčí.

Ty získané z mořských organismů a usazenin patří mezi nejrychleji dostupné. Tělo je snadno přijímá a využívá. Pravidelná remineralizace kůže vede k jejímu pozvolnému zpevňování. Je to efekt, kterého si všimnete tak po třech až čtyřech týdnech. První měsíc jsem peeling používala jednou týdně bez dalších specifických mazátek. A zpevnění bylo patrné, dolíčky ve stehenních partiích méně hluboké. Když jsem ale začala používat peeling společně s relaxačním tělovým krémem Gerthérapi, o němž jsem vám už stvořila článek dva roky zpět, to se teprve děly divy. K tomu se však ještě vrátím.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Po použití Nettoyant Gommant Marin Corps je pokožka také připravena na lepší absorpci kosmetických produktů. Lehká tělová mléka si s takto připravenou pokožkou velmi rozumí, příkladem budiž to rakytníkové od Natura Siberica, ale skvělé je i to od GERnétic s názvem Lait Corps Douceur.

Tajný tip: Spojení s krémem Gerthérapi je vážně jiná liga

Jedno balení relaxačního krému Gerthérapi od GERnétic mi vydrží přibližně na 16-21 dní denního používání. Záleží, zda ošetřuji jen problémové partie, nebo celé tělo. Tentokrát jsem se rozhodla jen pro problémové partie a pouze ve dnech, kdy jsem si dopřávala peeling (tedy večer po něm) a dále 3x týdně, kdy jsem se více věnovala pohybové aktivitě. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Po 14 dnech (z celkových 5 týdnů) jsem viděla znatelné posílení pokožky, zformování problematických partií a větší vyrýsování. To se ještě zdokonalovalo do 4. týdne. Tento efekt se týkal stehen, bříška, pasu, madel lásky a částečně paží. U pasu bylo patrné vytvarování siluety. Paže byly pevnější, s výraznějším náznakem svalové hmoty kolem bicepsů a deltových svalů. Bez cvičení s kettlebellem by to nejspíš nebylo tak dramatické, ale s ním jsem koketovala už před tím, nicméně povrchové rozdíly tolik vidět nebyly, leč tuku kolem pasu ubylo a pneumatička se začala zmenšovat. U stehen byl patrný nejdramatičtější úbytek nerovností a celulitidy. Jako obvykle foto před a po nemám, ale slibuji, že až si dám další kúru, tak vám je prostě cvaknu, ať víte, co to dělá na vlastní oči.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Byla to zatím nejzajímavější a nejefektnější kosmetická zeštíhlující kúra, jíž jsem podstoupila. Aktivní látky společně s minerály jsou vážně skvělá zbraň pro plavkovou sezonu. Pokud tedy chcete před důležitými událostmi a momenty zahájit nějakou domácí proceduru, která vám projme siluetu, tuto kombinaci doporučuji. Chtěla jsem ještě vyzkoušet nový zeštíhlující zábal Enveloppement Minceur s anti-age účinky od  GERnétic, který byl uveden společně s peelingem, ale bohužel se to vzhledem k časové tísni úplně nepodařilo. Na podzim s ním ale počítám. Byl by hřích něco takového nezkusit.

Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.Recenze ekologického tělového peelingu od GERnétic Nettoyant Gommant Marin Corps.

Jak se vám recenze líbila? Vyhledáváte eco firendly produkty péče?

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment