Home Beauty Recenze Maui Moisture: Nejlepší pro jemné vlasy

Recenze Maui Moisture: Nejlepší pro jemné vlasy

by katerina
Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Krásný den, milí čtenáři,

mám pro vás několik poznatků, které si nemohu nechat pro sebe. Často se mi svěřujete na IG s tím, že už nevíte, co s jemnými vlasy, které odmítají držet objem. Mám řešení, které se mi posledních několik měsíců osvědčilo natolik, že bude nyní těžší a těžší testovat jakoukoli další vlasovou péči. Představme si zelenou  řadu Maui Moisture Thicken & Restore.

Řada obsahuje trojici produktů pro jemné vlasy bez života a obejmu – šampón, kondicionér a sprej (sérum, chcete-li). Je však škoda, že masku pro tento typ vlasů značka nenabízí, ale to lze vyřešit poměrně snadno. Pokud jste už četli můj článek o souboji vlasových masek, víte, že vám pro jemné vlásky  s tendencí k nadměrnému vypadávání doporučím masku od Biovax.

Hranatý design je cool, ale má i své vady

Líbivé flaštičky čtyřhranného vzhledu připomínají mlékárenské lahve nebo populární nádoby na smoothies. Mně se design šampónu a kondicionéru velice líbí. Těší mne také zpracování etiket. Vše je přehledné a čitelné. Méně pak člověka těší české přelepy, které bohužel některé klíčové informace „zastiňují“. Ale na webu výrobce lze naštěstí vše přehledně najít. Víčka i těla obalů jsou vyrobena z pevného plastu, který odolá kde jakému násilí. To je na jednu stranu fajn. Ta bytelnost dodává jistotu úchopu. Na stranu druhou s tím doma zápasím, až jsem se musela uvolit postavit lahvičky dnem vzhůru. Gravitace za mne obsah balení posune směrem k hrdlu. Jakmile se dostanete do druhé poloviny balení, vyžaduje dávkování přípravků až hrubé násilí. Obaly jsou tuhé, nepoddajné, musíte s nimi všelijak třást, tlačení je bez účinku.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Jediná nádoba, která se pyšní oblými válcovitými křivkami je ta od spreje. Tam je bytelný obal zcela v pořádku a vzhledem k aplikátoru vůbec nevadí. Přesto bych upřednostnila, pokud by hadička střičky byla o pár milimetrů delší, aby dokázala vesele nasát i ty poslední zbytky produktu, který jsem si tolik zamilovala.

Celkově jsou obaly Maumi Moisture určitým oxymóronem. Sice výborně vypadají, ale patří do té kategorie (nerada říkám, aby se to nestalo inspirací pro zhoršení standardu), kdy kvalita ubírá na funkčnosti. Bytelnost znesnadňuje manipulaci s cenným obsahem uvnitř.

Maui Mositure: odborník na ty nej vůně

Velikou pochvalu si zasluhuje vůně řady Thicken & Restore od Maui Moisture. Je velmi přirozená, jemně sladká, ne však umělá, nepříjemná nebo nedej bože vtíravá. Popsala bych ji jako tu nejelegantnější parfemaci vlasového produktu, jakou jsem kdy zažila. Dovedená do pozoruhodných detailů, že bych si v podobném duchu pořídila klidně parfém. Je zelená, trochu vodní, malinko osvěžující. Připomíná mi horký letní den u vody. Přitom vyzařuje nevinnost a čistotu. Pro mne krása. Líbí se mi také, že ve vlasech  zůstává patrná decentně i dva dny po mytí.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Na konzistenci záleží, to v Maui Moisture vědí dobře

Textury jsou další výsadou této havajské značky. Šampón má bělavě perleťovou barvu a optimální hustotu, ani moc, ani málo. Na vlasy se dobře přenáší. Šampónuji nadvakrát. Při první dávce téměř nepění, ale cítíte, jak se pod jeho formulí rozpouští všechna ta mastnota a prach, usazeniny a špína. Smyji teplou vodou a nestačím zírat, co všechno tento šampón se svým šetrným složením dokáže z hřívy vydolovat. Ta voda vypadá jako kanalizační inferno. A to si kadeře promývám co tři až čtyři dny. Druhá dávka už bohatě pění. Na celé své vlasy vystačím s množstvím odpovídajícím dvěma desetikorunám.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Kondicionér má zářivě bělavou barvu, jako sněhobílá peřina na horách. Jeho konzistence je jemně mazlavá, ale není vůbec mastná. Připomíná balzám s lehkostí gelu. Na vlasy se opět nádherně přenáší, bez ztrát na mililitrech obětovaných vaně. Nestéká. Pokaždé jsem si dopřála s kondicionérem pětiminutovou chvilku vlasového požehnání a vydržela bych, myslím, i déle. Ale pokud spěcháte, každá minuta je vám drahá, i za poloviční čas udělá svou práci. Vymývá se snadno. Nebuďte překvapeni, že se vám zdá, že se ho vymylo z hřívy nějak málo. Na vlasová vlákna se totiž váže speciální složka, která zvětšuje jejich objem (prostě se nabalí na bílkovinové struktury vlasového vlákna a rozšíří jeho průměr, v tom tkví kouzlo bambusových vláken). Na jedno použití jsem spotřebovala množství asi dvou pěkně naplněných polévkových lžic. 

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Vlasový sprej Maui Moisture má konzistenci jako vodička. Typické vodnaté sérum ve spreji. Střička má ideální jemný rozptyl, a tak se se sérem dobře pracuje. Vpravuji ho vždy do vlhkých vlasů, spíše ke kořínkům než do délek. Ale můžete ho použít na oba způsoby. Po aplikaci doporučuji promasírovat pokožku hlavy, aby se sérum dostalo opravdu ke všem vláskům, jež raší z vlasových cibulek. Pokud fénujete, připravte se na to, že je třeba fénovat trochu déle. Sprej udělá dost mokrý efekt, přestože se nanáší na vlasy důkladně vysušené ručníkem.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Zajímají vás výsledky? Jdeme na to

Šampón s kondicionérem z řady Thicken & Restore jsou pro mě nepostradatelnými pomocníky. A to z několika důvodů:

  • Šampón šetrně a nekompromisně likviduje a vymývá nečistoty. Ale jak přesně to je s většími dávkami stylingových přípravků na vlasy, to vám neřeknu. Příležitostně použiji  lak. Tím končím.
  • Vlasy ani jeden z produktů nezatěžuje. Naopak jsou po umytí nadýchané, provoněné, svěží. Tento efekt drží 2,5 dne.
  • Ten lesk je boží. Ještě jsem nažila kosmetiku, která by vlasové vlákno dokázala vyhladit tak důkladně, i Moroccan Sense mi tentokrát odpustí. Přestože mám jejich šampóny a kondicionéry s arganovým olejem moc ráda, v tomhle ohledu Maui  Moisture vede. Vlasy si záři a zdravý vzhled udrží opravdu až do třetího dne, kdy třetí večer už jsou vidět známky běžného fyzilogického procesu produkce mazu.
  • Vlasová vlákna se po této péči jeví silnější. Na dotek jsou objemnější. Evidentně je mechanismus s hydrolyzovanými bambusovými vlákny účinný, jinak si tento efekt hustější kštice neumím vysvětlit (samozřejmě tajně doufám v to, že šampón také pomůže růstu nových vlásků a zpomalí vypadávání).
  • Stále jsem unešená z toho, jaký objem dokáží přípravky vlasům dodat. Pokud to přeženu s nadsázkou, mám kštici jako členky Bonnie M. Objem plnohodnotně drží dva dny, během třetího se dostává do takového průměru a čtvrtý den už je jasný – bez další dávky Maui Moisture se neobejdu. Pokud použiji sprej, je objemový efekt ještě třetí den opravdu pěkný.
  • Objemový sprej plně nahradí objemová tužidla a přitom vlasy nezatíží chemií.
  • Spokojená vlasová pokožka bez lupů je mi svědkem, že řada Thicken & Restore potěší i ty s mastnějším, avšak citlivějším skalpem.

Shrnuto a podtrženo. Ani od kadeřnice kolikrát nemám tak pěkné vlásky.

Složením Maui Moisture strčí většinu konkurence do kapsy. A cenou taky!

Základem složení je šťáva z aloe vera. Ta má blahodárné účinky na pokožku hlavy i na hydrataci vlasového vlákna. Obsahuje celou řadu aminokyselin, které mají posilující efekt a pomáhají kožním tkáním vyrovnat se se zátěží a lépe se regenerovat. A o vlasech to platí vlastně v bledě modrém. Tedy zeleném.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Sodium C14-16 Olefin Sulfonate a Cocamidopropyl Betaine jsou šetrné tenzidy, které pokožku obvykle nedráždí.  Voda z kokosových ořechů je plná vitamínů a minerálů, které obnovují krásu a pohodlí vlasové pokožky – hydratuje, detoxikuje, vyrovnává pH. Bambusový extrakt slouží jako zdroj obnovujících bambusových vláken, které příznivě působí na zacelení vlasu. Ricinový olej vyživuje vlasové vlákno a podporuje jeho zdravý růst. To umí také obsažený neem, který mimo jiné reguluje produkci mazu, pročišťuje pokožku, odvádí z ní zplodiny a především stimuluje její samočistící mechanismy a působí proti patogenům, zánětům, plísním i jiným kožním neduhům. Extrakt z heřmánku pomáhá pokožku tišit. Kondicionér navíc obsahuje kokosový olej, který změkčuje vlasové vlákno, dále extrakt z ořechovce vejčitého či panthenol. Sprej má složení podobné, ale chybí v něm některé emolienty a humektanty jako Glyceryl Stearate nebo Cetearyl Alcohol.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Co vyvolává kontroverze jsou některé konzervační látky. Samozřejmě, aby se produkt mohl prodávat v EU, musí splňovat přísné standardy jejich limitů a věřím, že Maui Moisture na to dbá opravdu pečlivě. Ale otázkou je, zda by to nešlo i jinak, přírodněji. O jaké strašáky se jedná? Tak například Butylcarbamate či Diazolidinyl Urea. Obě však najdeme až na samém konci složení (druhé a třetí místo od konce).

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Kde zakoupit? Kolik vás to bude stát? A jak dlouho si s první výrkou Maui Moisture vystačíte…

Jako první mi došel sprej na ošetření vlasů. Ten se odporoučel po 3 měsících. Následoval ho kondicionér, přestože jsem jej používala jednou týdně a střídala ho s maskou Biovax. Jeho čas nadešel po 3,5 měsících. Šampón se držel 4 měsíce. Uvědomme si však, že vlasy mám dlouhé do pasu. A tak se na ně logicky spotřebuje dvojnásobek co na mikádo.

Recenze vlasové kosmetiky pro jemné vlasy Thicken & Restore od Maui Moisture.

Šampón i kondicionér mají balení po neobvyklých 385 ml. Bylo by skvělé, kdyby už některý z výrobců udělal kondicionér natolik velký, že se odporoučí do věčných kosmetických lovišť společně s šampónem. Ale chápu, každá a každý máme vlasy jinak husté, dlouhé, jiného typu. Co by vyhovovalo jednomu, druhému by vhod přijít nemuselo. Sprej obsahuje 236 ml tekutiny. To je ještě šílenější míra, ale berme to tak, že to vychází z amerických standardů. Za každý přípravek v průměru zaplatíte 279 Kč. A to je dobrá hodnota. Najdete v síti dm (fyzicky v drogeriích i online), dále na notinu a dalších e-shopech či v drogeriích Rossmann.

Ano, vím, existuje spousta levnějších značek, už jsem toho ale vyzkoušela hodně, a Maui Moisture mělo bezkonkurenčně nejlepší výsledky. Jsem spokojená a budu se k výrobku vracet. Teď mne ale čeká testování dalších kousků jiných značek z téže kategorie, tak jsem zvědavá, jak si povedou.

Dejte mi vědět, zda byste chtěli pak velký souboj vlasové kosmetiky zaměřené na podporu objemu a kvality vlasů.

Už jste značku v drogeriích zaznamenali? Zkoušeli jste?

Těším se na vaše reakce, ať už zde či na IG!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment