Home Beauty Recenze Kneipp: Plátýnkové pleťové masky

Recenze Kneipp: Plátýnkové pleťové masky

by katerina
Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Krásný den, milí čtenáři,

podíváme se na zub výbavě, se kterou jsem brázdila letos v srpnu vinné sklepy na Slovácku. Protože na cesty  se prostě hodí spíše jednorázové produkty. V kufru jsem s sebou vezla novinky z dílny Kneipp. Jejich tři plátýnkové masky na obličej.

Škola obalového designu vhodného pro cestování

Přiznám se, že až doposud jsem se maskám vyhýbala, ale když jde o cestování, jsou prostě tyto jednorázovky šikovné. Obaly jsou pevné, balení otevřete jedním odtrhnutím. Podotýkám, že otevírací mechanismus není fórový. Nestane se, že by se vám obal poodtrhnul a vy pak se smutkem hleděli na tu škodu v zavazadle. Být bez masky a ještě k tomu olepit sérem celý při nejlepším pouze kosmetický kufřík…

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Cením si také matné příjemné textury obalu. Chválím i vizuální zpracování obalů, které upomíná na klíčové ingredience a přitom si zachovává moderní s věží tvář. Neschovává žádné informace. Na přední straně je přehledně popsáno k čemu maska je a jaké jsou její benefity. Zadní strana nepostrádá informace o složení, definici toho, co představuje Anti-Pollution effect nebo vkusně obrázkově zpracovaný návod na aplikaci výrobku. A nejspíš by vás mohla také potěšit informace o tom, že masky se vyrábí v německé fabrice. Takže žádný zbytečný dovoz přes půl světa.

Asi váz zarazí cena. Ta se pohybuje kolem stokoruny za kus. A to  je na naše poměry nezvyklé. Pro srovnání v drogerii pořídíte nejprodávanější masky za nějakých 60 Kč. Vím, že český spotřebitel se na cenu dívá a bylo by hloupé si to nepřiznat. Na druhou stranu, já takovou masku použiji občas. A pak mi nevadí si za kvalitu a odpovědnější přístup něco připlatit. Byť tři masky vás vyjdou na jedno balení krémové třeba od Havlíkovi přírodní apotéky…

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Nakolik ctíte ekologii

Dobrou zprávou je, že plátno masky je zhotoveno z flísu z viskózy. Kdybych si měla tipnout, od jakého výrobce viskózu berou, zkusila bych prstem ukázat na koncern Lenzing Biocel z Paskova. Lenzing je obrovský podnik, který se po světě soustředí na výrobu těch nejlepších vláken a textilií. Dneska se viskóza vyrábí obvykle ze dřeva. Je to přírodní materiál (vlákno z regenerované celuózy) , který se umí v běžném životním prostředí rozložit. Neobsahuje mikroplasty. Ke kůži je jeho flísová úprava mimořádně něžná. Je velice měkká. Navíc se dá viskózový flís velice snadno napouštět sérem, absorbuje ho opravdu hodně.

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Co však může být pro srdcaře ekologa trošku potíž, je vlastně produkce odpadu. Co jedno použití, to obal i plátýnko. Je pravda, že tuba s maskou, kterou spotřebováváte půl roku je ekologicky asi menší zátěží, než jednorázovky. Leč by nám mohla být náplastí alespoň to, že se umí v přírodě rozložit třeba jako bavlna. Co je však trošku problematické je výroba viskózy jako takové. Ještě nebyl nalezen proces, kdy by byly všechny odpadní produkty recyklovatelné. Takže se určité ekologické stopě nevyhneme. Ale pořád lepší než krmit přírodu mikroplasty.

Velké trio Kneipp na výběr: Aneb která maska Kneipp si u mě vysloužila nejlepší hodnocení

Upřímně jsem se ze všeho nejvíce těšila na zklidňující plátýnkovou masku s konopím. Ouha, byla  to touha, nakonec to vyhrála ta detoxikační. A hned se s vámi podělím o to proč. Jen mne ještě nechte popsat základní rysy toho, co v balení najdete po odtržení obalu.

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Hotová hostina pleťového séra

Ještě nikdy jsem neviděla plátýnkovou masku napuštěnou sérem tak moc, jako tomu bylo u novinek značky Kneipp. Bez výjimky, u všech! Když masku jen trošku před aplikací do obalu vyždímáte, máte sérum přinejmenším na další tři dny. Nekecám! Plátýnko je tak napuštěné, že se bez menšího ždímání na pleť přenáší obtížněji. Všechny masky obsahují sérum průzračné barvy, je mírně viskózní, přesto značně vodnaté.

Co mě trápí, to jsou rozměry plátna a střih. Moji milí, máte-li menší obličej, nižší čelo, kratší nos i bradu, asi budete s maskou drobátko bojovat jako já. Ale není to žádná tragédie, ačkoli by mě potěšilo, pokud by konečně nějakého z výrobců napadlo dělat masky pro malé obličeje, nebo pro různé velikosti tváře: S, M, L. U „eska“ by se počítalo s kratší bradou a obecně méně oválnými rysy. To by bylo ideální.  „Emko“ by posloužilo ženám s větší obličejovou částí a tváří protáhlejší, oválnou či hranatou. „Elko“ by pak byla spása pro muže. To mi připomnělo, proč jsem plátýnkovému šílenství nikdy zásadně nepropadla. Ale pořád si myslím, že na cestování je to bezvadná alternativa, byť přebytek séra buď poletí do koše, nebo jej vyplácáte na další tělesné partie, které se za to zlobit nebudou. Zvláště krk dekolt, možná také horní část zad.

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Detoxikační pleťová maska Kneipp Detox

Stylově černé plátno, voňavý, ale ne přespříliš, zážitek, který obejme tvář. I když vím, že by měly mít všechny masky zcela stejný střih plátna, toto se mi nanášelo nejlépe a nejlépe mi pasovalo na obličeji. Třeba má trochu jinou strukturu, proto si se mnou lépe rozumělo. Nebo já s ním. Jak chcete.

Ve složení byste našli glycerin, panthenol, aminokyselinu betain. Betain má mimo jiné významné protizánětlivé a zklidňující účinky. Moje pleť na tuto složku reaguje obvykle velice vlídně a ani tato maska nebyla výjimkou. Dále je zde obsažen prášek z bambusového uhlí, jež má vysokou absorpční kapacity, extrakt z chaluhy bublinaté, moringy olejodárné, prášek puchřatky kadeřavé (rudá řasa), olej z pomerančové a citronové kůry. To není vůbec špatná symfonie pro dosažení detoxikačního efektu, který výrobce definuje jako:

Maska absorbuje z vaší pokožky až 80 % znečištění z vnějšího prostředí. Účinek deklarován na základě vědecké studie.

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Po použití byla pleť zklidněná, hydratovaná, prozářená. Maska na obličeji mě nepálila a vydržela jsem v ní v klidu patnáct minut (na poprvé ne, přijel kurýr a já ho nechtěla vyděsit, je to totiž tuze milý mladý muž). Na podruhé se mi podařilo o chvilku doporučenou dobu přešvihnout. Masku jsem sňala a sérum bohatě vtlapkala tam, kam se ještě dalo. Zbytek jsem si schovala do lednice na další den. Pokud bych měla shrnout výsledek, tak pokožka byla spokojená. A to se počítá.

Zklidňující pleťová maska Kneipp Chill Out

Mě ale přes krásné složení zklamala.  V INCI najdeme například glycerin, panthenol, alantoin, betain, extrakt z konopí setého, bisabolol, olej z pačuli, olej z kůry citronu a pomeranče, prášek z puchřatky, extrakt ze  zmijovce čínského (konjac). Jen blázen s citlivou pletí by si ty složky (možná až na esenciální oleje z citrusů, parfém) nezamiloval… No a hádejte co, Šimková zase musí mít něco extra, což nepíšu s nadšením, ale hlubokou skleslostí. Ano, maska mě po necelé minutě na obličeji začala pálit jako ďas. Vzhledem k tomu, že už něco vydržím, dala jsem jí pár minut. Pálení bohužel ustalo až po pěti a po sejmutí byla pleť prostě naprdnutá na celý svět. Já to nechápu! Tak jsem druhou při našem večerním relaxovaní ve sklípku nasadila muži a ten mi povídá: Heleď, já jsem jako úplně v pohodě! No, jen  to plátno bych potřeboval trochu větší… Takže co naplat, holt ne vše, do čeho se zamilujeme dle složení, je nám souzeno. Zhodnotím  alespoň, jak se toto kosmetické udělátko zamlouvalo Alešovi. Měl pokožku zklidněnou, hydratovanou, takovou šťavnatou a v pohodě. Ne jako já, která jsem vypadala jako rak na bodu varu. Holt se pozná, kdo si pod ní zachilluje…

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Hydratační pleťová maska Kneipp Hydro Kick

Hydrataci potřebuje každý, kdo ne, kecá! Já jsem byla šťastná, že mi tahle maska také sedla. To víte, kam nacpete mátu, tam se zvesela nacpu taky.  Maska obsahuje pořádnou nálož pro žíznivé – od glycerinu, přes pathenol (často se o něm mluví jako o zklidňovači, ale podstatně podporuje hydrataci), betain, extrakty z agáve, opuncie, máty vodní, konjacu. Dále esenciální olej u kůry citronu a pomeranče či prášek z puchřatky.

Když jsem si masku naložila na obličej, ofoukla mě horská bríza. Proud chladného občerstvujícího vánku. Maska na tváři nepoštipkovala. Vydržela jsem klidně relaxovat pod plátnem skoro půl hodiny, i když stačí 15 minut. A světe div se, bylo to famózní. Po sejmutí plátýnka byla pokožka pěkně naducaná, vypnutá, osvěžená, jako bych do sebe kopla půllitr pramenité vody s mátou a citrusem. Efekt jsem vítala, v létě se opravdu neminul účinkem. Samozřejmě, že hydratace přispěla i ke zklidnění. To je jasné, když celý den kočujete po Jihomoravském kraji a slunce na vás míří svým nevybíravým paprskem.

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Závěr

Přesto však si myslím, že celkově moje pleť nejvíc souzněla s detoxikační maskou. Tu bych si na cesty určitě znovu pořídila. Jsem však stará škola a ze všeho nejvíc miluji jílové a krémové maskovací textury. Ty mi vyhovují. A taky mě těší, že tak neprodukuji zbytečně víc odpadu. Vím ale, že mezi vámi, milí čtenáři, je řada milovníků plátýnkových masek, takže vám vřele doporučuji vyzkoušet ty od Kneippu. Líbí se mi složením, flís je příjemný a v přírodě se umí rozložit, v kufru vám paseku nenadělají. A sérum z obalu vám vystačí na víc než jedno hýčkání (samozřejmě už bez plátna, jinak byste nemohli dostát závazku hygieny).

Recenze plátýnkových pleťových masek Kneipp.

Napište mi, zda máte s novinkou od Kneippu zkušenosti!

Budu se na vás těšit u  dalšího článku!

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment