Home Beauty Holika Holika: Recenze zklidňujícího pleťového séra

Holika Holika: Recenze zklidňujícího pleťového séra

by katerina
Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Krásný den, moji milí #blogfriends,

se třetím zářijovým týdnem jsem vám nachystala recenzi zklidňujícího a zjemňujícího pleťového séra Holika Holika. Tipujete správně, že se jedná o značku korejské kosmetiky. Jestli to je ale záruka bezchybné volby, to si povíme v článku.

Obalový design má chvalitebně, i když se zdá jako hvězda

Přiznám se, že částečně mne k nákupu zlákal malý nepodstatný detail, a to skvostně vypadající design flakonu. Oko bere, vážení. Ale někdy taky přestřelí. A toto byl zrovna případ, kdy se oko těšilo, ale každodenní praxe se neobešla bez malých zádrhelů. Produkt jsem zakoupila na notino.cz za nějakých 360 Kč. Pěkná cena na balení o 30 ml.

Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Když mi pleťové sérum Holika Holika dorazilo, jen jsem se usmívala nad tou krásou. Těšila mne na duši. Krásná kartonová krabička, precizní výběr barev a řezů písma. Skleněný flakonek séra ve velmi bytelném provedení s luxusní povrchovou úpravou, s fascinujícím přechodem odstínů a metalickým efektem. Kouzelnou lahvičku jsem chtěla otevřít. Pootočila jsem a lekla se. Vyskočila vrchní část víčka. Nejdřív jsem se bála, jestli jsem něco nerozbila, nebylo by to prvně. Ale naštěstí se žádná katastrofa nekonala. Byla to důmyslně navržená pipeta, která neruší jednoduché čisté linie uzavírání. Pěkné, leč v další části si ukážeme, že u mne doma vítězí obvykle praktická krása. Ano, jsem prostě kozorožec.

Víčko jsem odšroubovala a prozkoumala mechanismus pipety. Vypadá to následně.

  • Poloha 1: Pipeta vyskočí v vršku uzávěru při mírném pootočení, aby byl aktivován její vztlakový mechanismus.
  • Poloha 2: Vršek je celý odšroubovaný a pipetu lze z lahvičky vytáhnout i s obsahem.
Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Je to krásná designová vychytávka, ale praktičtější je pipeta klasická. Je rychlejší. Mnohdy se s ní lépe manipuluje při aplikaci. Lépe se s ní kormidluje na dně, když se snažíte vysát poslední zbytky cenného kosmetického preparátu. A to byl asi největší kámen úrazu. Mechanismus nebyl díky své konstrukci schopen nasát zbývající asi šestinu produktu. Nezbylo než staré, dobré humpolácké čepování: převrať a ono to díky gravitaci už vyteče.  To by měli v Holika Holika napravit.

Složení bez silikonů….Ale co ten alkohol?

Zásadním kritériem při výběru pro mne byla absence silikonů ve složení. O to víc mě potěšilo, že na prvních příčkách se nachází bazalkový, fenyklový, pelyňkový, ostropestřcový extrakt. A hned za ním neblaze proslulý denaturák. Říkala jsem si, OK, to se zvládne. A zvládlo se to, jen byl alkohol hodně cítit. Prostě mě pokaždé praštil do frňáku.

Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Jestli se mi ve složení líbí ještě něco, pak extrakt z hub (známe například od Origins, která na něm vystavěla velmi úspěšnou zelenou řadu), portuláku, vrbovky (často zmiňuji v souvislosti s ruskou kosmetikou), sóji, magnólie. Mimochodem magnólie se pyšní velmi příznivými zklidňujícími účinky. Ve složení je také obsažen alantoin a sodná sůl kyseliny hyaluronové. Nebýt toho alkoholu v tak vysoké koncentraci, myslím, že by sérum mohlo aspirovat na objev v roku v kategorii kosmetiky s příznivou cenovkou pro normální a smíšenou pleť s přechodným podrážděním.

Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Holika Holika, kdo mi pleť ochladí

Zaměřím-li se na efekty a celkový pocit při nanášení pleťového séra, pak nelze značce Holika Holika u tohoto produktu odepřít velmi příjemný chladivý efekt, který se mi osvědčil zvlášť v teplé části roku. Mimochodem hezky přispívá také k oplasknutí ranních otoků.

Tip: Pokud si chcete od otoků ještě více pomoci, dejte svůj oblíbený face roller do lednice přes noc a ráno s ním sérum do pleti zapracujte. Efekt oplasknutí a odpočaté pleti bude výraznější.

Konzistencí se jedná spíše o vodičku, která pokožkou velmi rychle prostupuje. Má to ale jeden nepatrný háček, ona ta tekutina velmi rychle prostupuje i kůží na rukou, proto doporučuji, abyste při aplikaci kapali rovnou na obličej.

Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Tohle vás možná trochu znepokojí, a mám takové tušení, že hlavním strůjcem jevu bude alkohol… Po aplikaci na místech, kde se mi vyskytuje alergická vyrážka dojde k přechodnému zčervenání. Ale sérum nepálí a odezní to asi do pěti minut.

Jen vždy doporučuji, abyste ihned po něm zařadili do své rutiny také ochranný pleťový krém. To proto, že tento výrobek není primárně určen na hydrataci. Jednoduše mu svědčí spíše role zdroje cenných roslinných extraktů. A jak hydrataci v kůži zafixovat, pomineme-li pitný režim? Jasně! Posílením ochranné bariéry na povrchu pokožky.

Dlouhodobé hledisko

Na tento závěr jste asi všichni čekali. Sérum Holika Holika se zklidňujícím účinkem mohu doporučit. Ale komu a proč? Všem, kdo nemají pleť-potížistu. Užijí si je spíš ti, kteří mají přechodně pokožku citlivější, ale není to u nich běžný jev. Určitě se nehodí pro pleť, která bojuje s hypersenzitivitou dlouhodobě. Tam, kde je to hluboký problém, bude třeba sáhnout po výrobku z vyšší kategorie s poněkud tučnější cenovkou.

Recenze zklidňujícího pleťového séra Holika Holika.

Holika Holika bude vyhovovat i smíšené pleti. Na čistě mastnou bych ho ale vzhledem k alkoholu, který odsušuje a nutí mazové žlázy šlápnout na plyn své produkce, nenasazovala. Normální pleť ho zvládne. Ale žádné zázraky nečekejte. Pokud nejste nároční, dokáže vás uspokojit a odvede dobrou službu, osvěží, příjemně zklidní. To je vše. Výhodu má pro ty, kteří mají nižší budget a touží po něčem, co nebude jako silikonová smršť. Toť vše. Ani zázrak, ani propadák.

Máte už své oblíbené sérum od některé  z jihokorejských značek?

Těším se na vaše zprávy a odpovědi.

Kateřina, Blog Intuitive Diary, Bloggerka

You may also like

Leave a Comment