Home Beauty Rays of Beauty | Recenze

Rays of Beauty | Recenze

Aneb mají anti-age elixíry smysl?

by katerina
Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Krásný den, milí čtenáři,

v tomto malém dílku se s vámi podělím o názor na drinky krásy. Mají přínos? A jak si vede nováček na trhu Rays of Beauty? A má smysl za něj dávat téměř 1 600 Kč?

* Slušelo by se dodat, že všechny snímky až na jediný (kdy mám vlasy sčesané do culíku a na hlavě spíš vrabčí hnízdo), které v  článku vidíte, jsou zachyceny v době na počátku užívání, asi třetí den. Ten jeden je odrazem pleti téměř na konci kúry (ještě mě čekaly dva sáčky). Pořízen byl v pátek 25. března. Na konci článku vám ho přidávám ještě jednou.

Jak jsem k Rays of Beauty přišla

Značka mě oslovila, abych produkt otestovala. Vybrala jsem rovnou kúru na měsíc. Ne proto, že bych snad vyloženě potřebovala anti-aging, i když včasná prevence je důležitá. Ale to kvůli zkušenosti, kterou jsem již měla s jinými beauty nápoji. Zkrátka na sobě v 90 % případů pozoruji výsledky obvykle po třech až čtyřech týdnech. Po 14 dnech to nikdy není žádná sláva, ale pak… Je to jako když pořád pozorujete poupě. Nemá se k tomu, aby rozkvetlo. A najednou, když už máte chuť s tím praštit, se rozvine. Měsíční kúru preferuji ještě z jiného důvodu. A tím je 28denní cyklus obnovy kůže. Buňky se vyvíjí, zrají, stárnou, odumírají. A tak stále dokola. To je také důvod, proč by se kosmetika měla testovat minimálně měsíc, ale u mě se můžete spolehnout na recenze reflektující mnohem delší dobu požívání. Ideálně do dna, nejméně 2-3 měsíce.

Balení Rays of Beauty třicetidenní kúry.Má uzavíratelné balení se zipem.Sáčků najdete v balení kúry Rays of Beauty Anti-age Elixir 30 ks.

Kúra přišla právě včas, protože

Pleť jako na bitevním poli. Realita před mými dny. A protože se k tomu připojil i nadměrný kontakt s pšenicí, bouřlivé obtíže na sebe dlouho nenechaly čekat. Alergický ekzém pod levým koutkem rudý jako vlčí mák. Pupínky, které dozrály… Žádná sláva. Ano, uznávám, ovládla mě prostě chuť na škvarkovou placku, ale snažím se z toho mít spíš neutrální pocit, než výčitku. Nemám perfektní pokožku. Smůla. Pokud se s tím dá ale něco dělat, vždycky to zkusím. Tahle pleťová katastrofa byla ale pro Rays of Beauty dobrou výzvou. Takže právě včas.

Chuť by mohla být lepší, ale není nepřekonatelná.Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.Hurá, po Rays of Beauty se pleť hojí rychleji.
Snímek po užívání kúry. Pokožka už trošku vybarvená od slunka, ložiska rudého alergického ekzému jsou světlejší a menší, probarvení pleti je více v pohodě, vrásky kolem očí skoro nula.

Balení a dávkování Rays Of Beauty Anti-age Elixir

Líbí se mi, jak se vizuálně produkt Rays od Beauty Anti-age Elixir odlišuje od konkurence. Bronzová až měděná metalická barva obalů je sexy. Designově prostě vyniká. Balení se zipovým mechanismem v sobě obsahuje 30 sáčků. Na každý den tak připadá jeden. Pro co nejlepší efekt je třeba dodržet skutečně třicetidenní šňůru bez přerušení. Berte to jako koncert pro krásu. Pak se disciplína zvýší.

Všechny kúry Rays of Beauty s kolagenem mají tyto praktické odtrhávatelné sáčky.Stačí přidržet, trhnout, a kolagen je otevřený.Pak už stačí jen Rays of Beauty nasypat do sklenice.

Co se přípravy a dávkování týče, musela jsem najít správný způsob. Nasypat do sklenice, zalít 200 ml vody a zamíchat prostě neposkytovalo moc dobré výsledky. Návod mi tak úplně nepomohl, a tak jsem do Rays of Beauty psala o radu. Takže lépe, podle rad týmu značky: Do sklenice nalijeme cca 50 ml vody, vysypeme sáček a dolijeme 150 ml vody. Zamícháme. Necháme odstát cca 3-5 minut, promícháme ještě jednou. Postupně se ze zářivě růžové, jakou má červená řepa, stane jasně karmínová. Z vodové tekutiny je kapalina trochu viskóznější. Bez hrudek a nerozpuštěných částí. Je to hustota, kterou má třeba mléko, vyklopit obsah sklenice vám problémy neudělá.

Zalít a je to.
Fotila jsem na začátku užívání. Lepší je postup: trocha vody, Rays of Beauty, dolít, zamíchat.
Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Nápoj voní podobně jako celaskon, ale méně kysele. Chutná neurčitě. Je mírně nasládlý. Zpočátku mi to připadalo jako bobulové ovoce, maliny, ale čím více času mu dáte, tím spíše se mění příchuť do pomerančové. Nevadí mi.  Kdybych si měla vybrat, volila bych příchuť jako jablko, borůvky, marakuja, mango. Vyhovoval by mi černý rybíz. Ale v pohodě bych se vyrovnala i beauty drinkem bez příchutě.

Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Srovnání odstátého nápoje (vlevo) a toho čerstvě zalitého (vpravo).

Prvních 14 dní s Rays of Beauty

Nápoj Rays of Beauty Anti-age Elixir jsem si připravovala každý den odpoledne, nejčastěji kolem druhé nebo třetí. Nekopla jsem ho do sebe na ex, ale posrkávala třeba na pětkrát během půl hodiny. Neměla jsem žádná výrazná očekávání. Znám se. Jedna změna se přeci jenom za dva týdny odehrála. Na vlasech. Taková malá vlasová revoluce. Šedivět jsem sice nepřestala, ale vlasy najednou doslova ožily. Byly pevnější, silnější a hladší. Krásná změna na koruně krásy. A padání? Rozhodně v menším množství.

Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Dalším zajímavým poznatkem bylo rychlejší hojení nedokonalostí, které před nasazením kúry vystrčily růžky a čertily se jako snad samotný Asmodeus v sérii Příběh temný a strašidelný, což je mimo jiné skvěle zpracované dílo inspirované pohádkami bratří Grimmů. Čili nic pro slabé povahy, ty, které dokáže rozlítit cynismus a ironie, kapka surovosti apod.

Druhá polovina kúry Rays od Beauty

Byla to doba milá, kdy mi má pleť nedávala na frak. To by byl ovšem odfláknutý popis zkušenosti. Tak za prvé jsem si všimla (a ovulace se již uskutečnila), že moje pokožka tváře je hutnější a lépe hydratovaná a ta na končetinách není tak suchá. Ale zastavme se více u tváře. Jsem třicítka (přesněji jedenatřicítka). A přestože mám podle kosmetiček pleť docela pevnou, tak v očním okolí začínají řádit škody po výrazné mimice. Pořád říkám, že když nepíšu, mluvím víc očima než ústy. Začíná to být vidět. Ale Rays of Beauty, jelikož jsem další paletu doplňků stravy neměnila, zdá se, umí zubu času v očním okolí zatáhnout uzdu. Opravdu vrásky nebyly tak hluboké. Ne že by normálně byly hodně hluboké, ale jejich pozorování je znepokojivé. No ne? Prostě oční okolí vyhlazenější, obnova kůže příznivější a nehty v dobrém stavu. Já jsem spokojená. Vypadá to, že ten koncert pro buňky má něco do sebe.

Hurá, po Rays of Beauty se pleť hojí rychleji.

Snímek po užívání kúry. Pokožka už trošku vybarvená od slunka, ložiska rudého alergického ekzému jsou světlejší a menší, probarvení pleti je více v pohodě, vrásky kolem očí skoro nula.

Zkrátka a dobře to shrnu. Třicet dní ve společnosti Anti-age Elixíru Rays of Beauty přineslo ovoce:

 • lepší hydratace pokožky tváře (což se projevilo optickým zhutněním);
 • rychlejší hojení nedokonalostí;
 • lepší hydratace pokožky celého těla (což se projevilo omezenějším výskytem suchých šupinek na nohách a pažích)
 • mírné vyhlazení linek v očním okolí;
 • lepší kvalita nehtů (rostou rychle a jsou pevné);
 • lepší kvalita vlasových vláken (vlasy jsou silnější a hladší, více se lesknou a méně padají).

Verdikt a můj postoj k beauty elixírům

Mám sto chutí si kúru s Rays of Beauty na konci léta zopakovat. V srpnu bude kůže jistě dost zatížená aktivitami pod širým nebem, plaváním ve sladké, možná i slané vodě, četnými zahradními pracemi, grilovačkami (u nás doma ráda topím já) a túrami. Slunce umí dělat dny krásné a horké. A ani SPF to nemusí vždy umírnit. Tedy jedna další kúra do konce prázdnin a jedna před vánocemi. To by se mi líbilo.

Na čem bych možná ještě zapracovala, je příchuť. Mohla by být přirozenější. A upřímně? Snesla bych i střídmější barevné provedení nápoje. Jemně narůžovělá by stačila. A asi by mi i lépe chutnala.

Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Pár slov o složení

Beauty elixíry uznávám. Myslím si, že je to dobrý způsob, jak obohatit výživu o makro a mikro živiny, které nám v našem podnebném pásmu scházejí. Ví se, že mořské organismy jsou jedním z nejcennějších zdrojů pro lidskou výživu. V jedné dávce Anti-age Elixíru Rays od Beauty najdete:

 • 5000 mg kolagenu
 • dále kyselinu hyaluronovou,
 • koenzym Q10,
 • resveratrol (antioxidant),
 • L-carnosine neboli karnosin (peptid),
 • L-glutatione (antioxidant),
 • ceramosidy (forma ceramidů, jsou z pšenice, překvapuje mě, že moje pleť na ně reagovala dobře),
 • bromelain (enzym, který by mohl mít dle studií vliv na lepší hojení kožní tkáně),
 • palatinóza a stévie (palatinóze zodpovídá za sladkou chuť, ale sladivost má poloviční oproti řepnému cukru a vstřebává se až 5x pomaleji, takže tolik nerozhodí hodnotu cukru v krvi),
 • dále tu najdeme prášek z bulvy červené řepy, beta-karoten, vitamín E,
 • z minerálů hořčík, vápník, zinek, draslík, železo, mangan, měď, chrom, jód, molybden a selen.

Z toho, jak jsem měla možnost náš trh prozkoumat, se jedná o zcela jedinečné širokospektrální složení, které zdaleka nespoléhá jen na kolagen. Profil je vytvořen tak, aby beauty drink působil na kožní, vlasovou, nehtovou tkáň mnohostranně, pomáhal vyživit buňky o optimalizoval jejich životnost a obnovu.

Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

A co bezpečnost potravin?

Jelikož se jako  PR specialista pohybuji částečně také v oblasti kontroly kvality v potravinářství, tak jsem moc ráda, že Rays of Beauty u svých výrobků na první dobou uvádí certifikace dokazující bezpečnost jejich produktů.  Nejdůležitějšími ukazateli by pro vás měly být certifikáty IFS a HACCP. Dívejte se po nich.  Protože ne všechny zdroje jsou u různých výrobců ve stejné kvalitě.

Recenze na kolagen a beauty drink Rays of Beauty Anti-age Elixir.

Takže na zdraví, krásu a kolagen!

Ze sondy do účinků beauty drinku Rays of Beauty Anti-Age Elixir je to vše. Budu ráda, když mi sem nebo na instagram napíšete, které nápoje krásy už jste vyzkoušeli a s jakými výsledky.

Mějte se krásně a brzy na viděnou u dalšího článku.

 

You may also like

Leave a Comment