Krásný den, milí čtenáři,
ráda bych vám představila po důkladném testování představila skandinávskou značku Circiculove. Samotné zkoušení trvalo prakticky tři měsíce, i když některé produkty jsem dokázala spotřebovat do dvou. A hádáte správně, že jsou to právě mí favorité. Celkově mne severská péče o pleť Circulove příjemně překvapila. Takže se pojďme podívat v recenzi, čím to bylo.
Koncept minimalistické péče z Finska: Circulove
Minimalismus býval poslední dobou zneužíván jako marketingová mantra. Až to bylo otravné, co říkáte? Jenže ne vždycky je to iluze, která má za úkol obloudit vaši peněženku. Ještě, že tak! Minimalismus v pojetí Circulove spočívá v tom, co by měl být zlatý standard v kosmetickém světe!
Několik málo přípravků, které dokonale obhospodařují všechny typy pleti. Circulove jich v současnosti má pět. Ten pátý, čisticí olej, bohužel v době, kdy jsem s testováním započala, v ČR ještě nebyl dostupný. Základní schéma očisty, tonizace, extra péče sérem, krému a oleje je za mne zcela plnohodnotnou péčí pro každý typ pleti. Jo, správně si pamatujete, že oleje mi nikdy k srdci moc nepřirostly, ale Circulove Smooth změnil mou perspektivu.
Produkce účinně naplňující potřeby pokožky v 5 krocích znamená menší ekologickou zátěž z výroby i spotřeby. Konečně je to úspora časová i ekonomická. Nestalo se mi, že by se mi na jediný produkt v koupelně či na toaletním stolku usedal prach. Každý den jsem kosmetiku Circulove používala s chutí i proto, že tahle péče nevyžaduje žádné mnohakrokové a speciální postupy. Znáte to… Nejdřív 10x obejít byt po směru hodinových ručiček, rituálně vyvolat pantheon severských bohů, učinit oběť a následně se opít medovinou, aby nám božský kontakt vydržel co nejdéle. 😀 Tohle vám s Circulove nehrozí!
V neposlední řadě Circulove sdílí cirkulární přístup k využívání surovin i materiálů. Takže papírové krabičky do modrého, plastové obaly do žlutého kontejneru (pak asi bude jeden univerzální, až budou supertřídičky připravené na novou kapitolu odpadového hospodářství u nás). Zmínit musíme jen přírodní složky a jejich fermentovanou podobu, což je pro aktivaci potenciálů obsažených látek jedna z nejlepších a 100% přírodních cest. A v rámci složení se objevují také ingredience typické pro severskou přírodu.
Design Circulove vám vždycky řekne, o co jde
Na značce se mi toho líbí opravdu mnoho. Ale to, co mě jako člověka, který má rád složení pod kontrolou, opravdu dostalo, je fakt, že celý INCI list najdete nezdolně vytištěný na vlastních nádobách kosmetických přípravků. To bych si přála u všech výrobců!
Líbí se mi i designové zpracování, které je, jako ostatně celý koncept značky, pojaté minimalisticky. Papírové krabičky jsou spíše krytky ve tvaru šestihranu. Na těchto 6 stranách se vždy dozvíte něco užitečného: třeba krabičky jsou certifikovány FSC – čili jde o dřevní hmotu na výrobu papíru, která se získává z udržitelně obhospodařovaných lesních porostů. Na každém obale se dozvíte, jaká je charakteristika péče. Pár základních slov o textuře, klíčových látkách. Když pak krabičku rozložíte, čeká vás na vnitřní straně povídání o benefitech fermentovaných složek.
Samotné butelky jsou ze světle béžového plastu. Nápisy na přední straně označující názvy produktů jsou vyvedené barevně. Jakmile si zvyknete, urychluje to orientaci, i když se ráno jdete opečovat ve stavu značně rozespalém. Líbí se mi také, že všechny produkty mají buď pumpičku nebo střičku, dávkování je precizní, snadné, a to i v případě Circulove Smooth pleťového oleje. Ani jednou jsem nezaznamenala žádnou poruchu!
Circulove Clean: Tonikum spíše než hloubkově čistící micerální esence
Přestože výrobce uvádí, že s tímto produktem dokáže člověk stáhnout lehký make-up a každodenní nečistoty, myslím si, že by to byla vážně dřina. To mi potvrdila i majitelka e-shopu Marjalla Tereza Tabachová. Shodly jsme se, že Circulove Clean v mé rutině zaujme místo pleťového tonika pro harmonizaci pH po čištění speciálním pleťovým mýdlem s obsahem ovsa od značky Niki Newd.
Tonikum jsem si zamilovala. Má naprosto úžasnou nevtíravou parfemaci, která mi evokuje rozdrcené lesní maliny a jahody. A jen předestírám, že tato vůně není dílem žádné syntetiky, jak jsou složky namíchány, takový požitek z vůně přináší. Je to skutečná příroda. A je to tak u všech výrobků Circulove.
Tonikum je lehoučké, do pleti se vpíjí. Pleť zklidňuje a hydratuje. Po mýdle jsem ocenila tu konejšivou mlhu. Zamířit přímo na obličej, stisknout aplikátor 3-4× a hotov. Přípravek Circulove Clean se mi záhy vstřebal do pokožky a já mohla pokračovat ve své rutině.
Circulove Calm: Pleťové sérum, které u mě bude bydlet častěji
Jestli si nedovedu život představit bez jednoho produktu, krém to nebude, ale sérum ano. Circulove Calm má příjemnou konzistenci fluidu nebo možná spíše emulze. Je hedvábná a už v rukou můžete vnímat, jak laská pokožku. Co teprve, když jsem ho přenesla na obličej! Utišující koncert, ukolébavka ve večerní péči a štít hrdého prince na bílém koni při té ranní. Prostě bájo! Jestliže tonikum zklidňovalo, toto pleti rovnou dávalo medové utěšující polibky a rovnováhu.
Přitom na pokožce nezanechávalo vůbec ulepený pocit, ale hezky se do minuty až dvou vstřebalo a pokožku zjemnilo. Byla vyhlazená a spokojená. A dostalo mne, jak zklidňující produkt dokáže taky zabodovat na jemných linkách a vráskách v očním okolí. Opravdu univerzální produkt, který vás může dnem i nocí provázet až do čtyřicítky. Na první známky stárnutí funguje jako znamenitý terapeut, který vás nenásilně pobízí k tomu, abyste se nebáli pořádně usmát. Circulove Calm totiž na ty vějířky kolem očí docela dobře funguje!
Vedle toho má mít pozitivní vliv na rovnováhu pleti a funkce kožního mikrobiomu, což mohu potvrdit. Celý systém Circulove má harmonizační charakter a moje pleť byla pod taktovkou této finské minimalistické značky v dobré kondici, téměř prostá nedokonalostí. Zajímavé a šikovné také je, že lze vlastně všechny přípravky použít na hýčkání očního okolí, čehož jsem využívala nejen u séra, ale především u denního krému. Olej mi zase na oční okolí tolik neseděl.
Circulove Day: Denní pleťový krém s SPF 20
I denní krém se řadí k mým hrdinům. Za prvé proto, že je jeho textura hedvábná a nemastná. V případě severské péče jsem se bála mastnoty. Víme, že děvčata ze severních zemí bývají sušinky a rády vsadí i na hutnější, olejové a balzámové konzistence. Naštěstí to byly obavy liché. Denní krém Circulove Day udělá na tváři malý zázrak. Posílí ještě ochranný efekt po pleťovém séru Calm, a navíc pěkně hydratuje. Pokožka přitom krásně dýchá, nepotí se pod ochrannou vrstvičkou a celkově působí velmi spokojeně a připravená na všechno, co jí den přinese.
SPF 20 je v tomto případě tvořené minerálními filtr na bázi oxidu zinečnatého, i proto mne překvapilo, jak dokonale se vstřebává a vůbec, ani při roztírání, se neobjevuje bílý film, který je strašákem každé líčení chtivé ženy. Ale, a to zdůrazňuji, nejsem chemická laboratoř, abych vám mohla říct, že 2 pumpičky krému na SPF 20 skutečně stačí. A tak pro jistotu jsem tyto přednosti krému Circulove Day doplnila ještě SPF mlhou s velmi vysokou ochranou.
Zato jeho schopnosti co by denního očního krému s chutí vychválím do nebes. Lehký, ochranný, pěstící. Vrásky pod kontrolou. Nedráždivý. Za mě spokojenost!
Circulove Smooth: Pleťový olej, který pozměnil mou perspektivu
Lze ho používat buď jako přídavek po denním krému Circulove nebo jako samostatný závěrečný krok na noc. Já si zvolila druhou variantu, olejové přípravky na den nesnesu. Ale na noc se mi tento pleťový olej osvědčil. Za prvé je opravdu relativně lehký, což jistě dělá základ z hroznového, jahodového, šípkového, malinového, rybízového oleje.
Tyto „ovocné” oleje patří k těm nejlehčím a nebývá výjimkou, že jsou součástí i těch suchých. Obsahují neskutečné množství antioxidantů a nenasycených mastných kyselin, které společně s přídavkem extraktu z vrby pomáhají redukovat zánětlivé procesy, podráždění a lehčí alergické reakce. Když se v pleti inhibuje zánět, dokáže se začít regenerovat. Pokud v ní zánět probíhá, regenerace je utlumená na nezbytné minimum a nebývá dostatečně kvalitní.
A opravdu. Sice už na akné už pár let netrpím, sem tam mě ale pupínek na bradě nebo krku zaskočí. S olejem Circulove Smooth se nepřítel, který před menstruací vyrašil, daleko snáze a rychleji hojil. Stejně jako na mě fungují peptidy, zabírají na mě koncentrované antioxidanty a fermentované složky. Navíc jsem si všimla, že je pleť po oleji více vyživená (ne umaštěná). Stačilo se ráno podívat do zrcadla. Nejvíce to bylo viditelné na starých skvrnkách po pupíncích nebo silném podráždění. Probarvení pokožky na těchto ostrůvcích a zbytku pokožky se vyrovnalo. Pleť si získala přirozený jas a jiskru, takový efekt „odpočatosti”.
Olej Circulove Smooth jsem vždy nanášela jako poslední krok po pleťovém séru. Ze všech produktů Circulove mi vydržel nejdéle. Zato sérum jsem měla po necelých dvou měsících pryč. Ale upřímně, tam jsem se s dávkováním vážně rozšoupla: 2× denně 2 pumpičky. Kdežto oleje mi bohatě stačila pumpička a půl.
Musela bych ho znovu mít? Myslím, že v zimě by byl ještě zajímavější než v létě. Na oleje si zvykám, ale tento mne rozhodně mílovými kroky přiblížil k postoji: oleje mohou být prima. Pleť je bezprostředně po nanesení samozřejmě trochu mastná. Ale peřiny si nezašpiníte a nezamastíte. Ráno se vzbudíte s pokožkou, na které po oleji nejsou patrné stopy. To mi vyhovuje.
Pleťové mýdlo Niki Newd
Mýdlo na pleť často nepoužívám, jsem spíše skalní příznivec gelů. Ale zase oves, kterého je ve složení pořádná nálož, mi dělává dobře a moje pokožka jej vítá. A to samé lze říct i o dalších složkách mýdla Niki Newd – kvasnice, lněný olej s vysokým množstvím omega-3 mastných kyselin. Na doporučení Terezy Tabachové z Marjalla, kde vlastně celou škálu produktů severské péče o pleť můžete pořídit, jsem do něj šla.
Na rovinu říkám, že make-up jsem vždy nejprve odlíčila balzámem jiné značky. Zkrátka s mýdlem mi to příjemné nebylo. Stane se. Ale jako krok místo gelu se docela osvědčilo a zbytek nečistot hezky smylo a stáhlo póry. Pleť po něm není napnutá, pokud ji nenecháte bez další péče víc než 30 minut, pak už vás popichuje, abyste jí naservírovali další dobroty. Ale podrážděná nebyla nikdy!
Co je mi na mýdle ale sympatické? Vytváří přiměřenou nechemickou pěnu, která se k pokožce chová šetrně. Zajímavý je obsah „peelingových” částeček (mletý oves bez lepku v potravinářské kvalitě). Pokud byste chtěli preventivně tuto vlastnost využít, tak bude lepší mýdlem přímo kroužit po navlhčené tváři. Já zase preferovala nejprve vytvořit mydlinky v dlaních a pak přenést na tvář, krouživými pohyby rozprostřít po pleti a ihned spláchnout. Tento typ přípravku bych nedoporučovala nechávat na pleti déle, než je nezbytně nutné.
Jednu věc ale vytknout musím. Pokud by se mýdlo dodávalo v nějaké plechové krabičce, do které bych ho mohla uklidit po každém použití. Takto jsem mu pořídila ze zásob starou mýdlenku, bylo to nouzové řešení bez patřičného stylu. Ale účel plnilo.
Pleťová maska s lesními mikroby SEES
Voní jako med a chutná jako med. Neochutnávala jsem schválně, ale to víte, že jsem její výživné kouzlo pleťové masky SEES musela zkusit nejen na tvář, ale také na rty. Ukázalo se to jako dobrý tah. Pokožku rtů sytí bohatstvím přírodních zjemňujících látek.
Na tváři působí také příjemně. Opravdu jako čerstvý tekutý med, který se krásně na pleti usadí. Pozor, není to nepříjemně lepkavé. Naopak. Někdy mám podezření, že to není produkt jen výživný, ale taky hydratační. Po dvacet minut ji hýčká svou medově lákavou texturou. A pak omýt, osušit a pokračovat v běžné rutině. Mně byla maska velmi příjemná. Pokožku nijak nezatěžovala, nedráždila, neobtěžovala.
Jsou ale dvě věci, které mi úplně nesedly. Autentické medové aroma spojené s vůní lesní půdy s kapkou máty vytvářelo v mém nose podivný vonný protimluv. Někdy jsem měla pocit, že cítím dokonce i jakousi železitou nótu. Nebylo to strašlivé. A nezabránilo mi to Masku od SEES používat. Ale ani jsem z toho na rozdíl od konzistence nejásala.
A pak je psáno, že maska může být i peelingem. Nesouhlasím. Pevné částečky jsou velké, není jich mnoho a bohužel pokožku umí pěkně odírat. Nejsou upraveny do dokonale kulovité podoby. Takže použít pleťovou masku SEES i jako peeling nedoporučuji.
Vyzdvihnout zase ale musím efektivní a jednoduché složení: med, glycerin, kaolin, lístky máty (peelingová složka?) a extrakt z rašeliny. Tato pětikombinace má na pleť opravdu pěkný vliv. Výživa a hydratace, očista a harmonizace, srovnání pH díky rašelině a ještě posílení mikrobiomu. Pleť byla po masce pěstěná, uvolněná, svěží, šťavnatá a zkrášlená. Prokoukla. Masku SEES jsem používala 2× týdně. Ještě mi tak na měsíc a půl zbývá. A ráda ji spotřebuji až do dna pro její účinky, i když nad vůní se sem tam budu přemáhat.
Značka Circulove mě dostala, jak vidíte, ze všeho nejvíc. Ale všechny produkty jsou vysoko nad průměrnou produkcí. Jsou to zážitky, filozofie, složení, čistota, přehlednost, minimalismus, který funguje. A mne to nadchlo. Začínám o péči díky těmto zkušenostem uvažovat zase trochu jinak, přirozeněji.
*Recenze vznikla ve spolupráci s e-shopem Marjalla. Děkuji Tereze Tabachové za důvěru.
Jak se vám severská péče líbí? Zaujala vás?
Budu se těšit na všechny vaše zprávy a reakce, ať už tady nebo na IG! Mějte se krásně!